Šta je novo?

OnePlus 3

Pa i ne mozes nista puno primetiti kad je i najveca stvar zasto su ovaj update i izbacili upravo FU, mada sam i ja od juce do danas primetio da je baterija bolja.
Ima jos nekih izmena da ne nabrajam tipa paralel app, ali sve je to smesno dok ne izadje(ako uopste budu pustili za OP3/3T) android P.
 
Nema sanse da izbace P zvanicno za op3, realno, izasao je sa M, dobio N i O medju prvima, plus dobija mesecne zakrpe redovno preko beta kanala. Mozemo dobiti samo 8.1, i to je to.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ja nisam ni tvrdio da ce izbaciti P, ako procitas lepo videces da sam napisao ako uopste budu pustili, skeptican sam dakle i ne verujem da ce ga pustiti, to bi to znacilo u prevodu.
U principu ni 8.1 meni ne treba ako je do optimizacije jer je i ovako "savrsen", jedino zbog security patch-a, ostalo je bonbona bar kod mene.
 
Slazemo se, ionako je Oxygen na N i O slican, samo drugacije animacije.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Izcackao sam nesto APNove, resetovao Network Settings, kroz 4463 meni podesio na WCDMA preferred, i danas nije pravio problema na MTSu.
 
Daj savet i ostalima sta cackati, nije da mi tesko AM da ukljucim i iskljucim, nego nekad zaboravim a izadjem usred nekog dopisivanja i dok provalim da mi ne stize nista vec pola sata-sat...

OnePlus 3 A3000
 
Prvo "Reset Network Settings" (potrazite u Settings samo 'reset network' i izaci ce opcija). Moracete WiFi passwords da ponovo ubacujete posle ovoga! Ovo mozda uopste nije potrebno.

APN sam samo proverio da je GPRSWAP. BIo je upisan server, i NIJE bio podesen PAP authentication. Cini mi se i da nije bio podesen kao default, ali moguce da sam sa nekim drugim pomesao.

Onda u dialeru *#*#4636#*#* (mozda je obratno has i asterisk, ne znam napamet, a nije fon kod mene), pa podesiti WCDMA Preferred. Ovo je KT kartica, nema 4G, zato je WCDMA preferred. Ako imate obican postpaid, onda LTE Preferred, ili eventualno LTE/WCDMA samo. Ako idete cesto u zabiti gde samo 2G postoji, moracete na Global auto :(
Napomena: Ovo podesavanje radi iskljucivo na SIM1 :( Za SIM2 se ne moze nista slicno podesiti, cak i kada je DATA kartica SIM2.

EDIT: Zadnji korak nije toliko bitan, ako niste vec cackali. Kod mene se resetovao na nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Uh, malo konfuzno ali nadam se da cu se snaci...
Nesto mi cudno, isao sam na update preko Oxygen updater-a jer mi samo nije nista nudilo i tako sam budznuo, i u Phone info mi da je update iz 2018.05.01 sto je po naski obratno bese, znaci 1. Maj a tek pre par dana se saznalo?

OnePlus 3 A3000
 
Probaj turbo VPN, Tunnel bear ... i postavi na Nemačku ili Kanadu.
Ili možes sa Oxygen updater.
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izgleda da još nema OTA, ni kroz VPN. Nema veze, važno je da će ga biti.
 
Ljudi, Oxygen updater i nema brige. Nece sigurno danas-sutra-prekosutra biti na OTA jer su na pocetku onog treda napisali da prvi update ide za "mali deo uredjaja" kao test pa u narednim danima za ostale, mozda istekne Maj dok stigne pa ako vam se ne ceka...

OnePlus 3 A3000
 
Koliko op3t brzo radi, ja ne mogu da zamislim da moze brze :)
Da mogu da prebacim neki Samsung ROM, da imam blue light filter bolji, vrnuo bi se na op3t ;)
 
Ja sam svoj OP3 update - ovao sa full ROM - om.
http://otafsg.h2os.com/patch/amazon...16_OTA_064_all_1805171653_4e42b364b98974c.zip

Imam TWRP i Magisk root pa sam morao.

Add: nego sutra sam se dogovorio sa drugarom da malo pretitramo OP6. Verzija sa 8/128 mirror black :)
Isto takodje, zato sam i postavio FULL rom greota je ne rootovati telefon i cekati OTA-u plus ostali benefiti root-ovanja.
Ja uvek skidam full rom, sto i vama preporucujem, naravno obavezno twrp i magisk.
436 minuta u stand by-u 0% gubitka baterije sa 2 kartice u njemu.
Verovatno bi jos al sam se probudio i ukljucio telefon.
Ranije sam imao po 2-3% gubitka na nekih 300 minuta.
Definitivno je baterija bolja na ovom romu.
Dok mi je S7edge(drugi fon), 4% za isto vreme izgubio.
Doduse, jos uvek je na 7.0, cekam 8.0 nikako da dodje a poceli od 01.05 da ga pustaju u UK(ima vala da stavim UK BTU firmware i da skinem 8-micu).
cb6b969f74ee0094c69f164a4765b060.jpg
 
Isto takodje, zato sam i postavio FULL rom greota je ne rootovati telefon i cekati OTA-u plus ostali benefiti root-ovanja.
Ja uvek skidam full rom, sto i vama preporucujem, naravno obavezno twrp i magisk.

Cek, ne razumem kako rull rom jer je greota ne rutovati telefon, preko cega si to radio update i kako sa full rom imas root (mislis imao si pre pa si ga i zadrzao ili u tom FULL ima root)?

OnePlus 3 A3000
 
Cek, ne razumem kako rull rom jer je greota ne rutovati telefon, preko cega si to radio update i kako sa full rom imas root (mislis imao si pre pa si ga i zadrzao ili u tom FULL ima root)?

OnePlus 3 A3000
Rucno radjen apdejt, ubacis full rom preko twrp-a ubacis magisk, i ako zelis na kraju neki drugi kernel.
Gotovo, prosto, brzo sigurno.
 
Ne mere to kod mene, cim ukljucim USB debugging telefon se otkaci sa Windows-a, instalirani drajveri sa memorije telefona, kasnije i sa All in one tool za OnePlus za apdejte, i nista...

OnePlus 3 A3000
 
I ja nocas odradio full ota update preko twrpa, face unlock bas dobro i brzo i radi [emoji1303] videcemo kako će ostalo u narednim danima. Ono što je dobro FU radi i ako imate modifkovane libs za predanju kameru (zbog hdr+).

OnePlus 3T
 
Da brz je za nijansu je brzi nego onaj FU sto sam imao do juce preko Xposed-a, i taj je radio savrseno a ovaj "fabricki" kazem za nijansu bolje tj. brze.
 
Ne mere to kod mene, cim ukljucim USB debugging telefon se otkaci sa Windows-a, instalirani drajveri sa memorije telefona, kasnije i sa All in one tool za OnePlus za apdejte, i nista...

OnePlus 3 A3000
Kako to misliš telefon se otkaci sa Windows - a?
Moja procedura na već root - ovanom telefonu, stock kernel (nije bitno), Magisk instaliran.
- Skinuo Full ROM, Magisk zip file (ako nemaš - ja ga nisam imao pa sam koristio zadnju betu 16.4)
- Reboot u TWRP (koristim Blu spark) - Wipe Dalvik cache - install Full ROM - install Magisk 16.4 - wipe Dalvik cache - reboot to TWRP
- Kada ponovo boot - uje u TWRP Recovery odradim reboot to system i to je to.
USB debugging je uključen prije (ne isključujem ga nikada ionako).
File - ovi (full ROM i Magisk) stavi bilo gde u internal storage
 
Lepo, nakacim telefon na laptop, on krene recimo da se puni, otvorim All in one tool da iz njega sve to sto pricas odradim, osnova za sve to je da stikliras prvo USB debugging... E tad se iskopca sa kompa, a ako sam ga vec otkacio i nakacim ga opet posle stikliranja komp ga ne prepozna.

OnePlus 3 A3000
 
A sta ce ti telefon skopcan na komp?
Mislim, ne treba ti nikakav program za to. Sve što sam napisao se radi sa telefona za cca 15 tak minuta zajedno sa backup - om.
 
Poslednja izmena:
Sve je dobro i ja tako radim, samo ti je nepotreban wipe dalvik cache pre instaliranja full rom-a, posle DA obavezno, pre ne moras(nista nije lose i ako odradis, samo je beskorisno) apsolutno nicemu ne sluzi u tom koraku.
 
Navika. Prije nije bilo skripti da odrade to same kao sada. Pitaj Saleta (pravio Neat ROM) ;)
 
Ne mogu nista da nabacim na telefon bez kompa valjda, nisam par godina drndao ROM-ove i sve se promenilo, ako moze bez kompa da se sve zavrsi, ja ne znam kako, a na ovih par foruma gde ima jakih tema o njemu svi pisu objasnjenja kao da se vrsnom poznavaocu i imaocu bar 1 OP do sad obracaju, skini ovaj ROM, ovo TWRP-uj, ono Magisc-uj, i voala...

OnePlus 3 A3000
 
Pa bem mu miša, je l' ti barem TWRP (custom recovery) ubačen u telefon? Ili ti je sve stock - fabrički?
 
Nazad
Vrh Dno