Šta je novo?

[Oblivion split] hw, tweaks, bugs, mods

To je zato što je nekom dosta 20 fps, a nekom nije ni 50...
Ovi što imaju manji frejm rejt su naučili kako se igra u tim uslovima... više se koristi strejf, manje se koristi naglo okretanje, pa ne smeta...
 
Poslednja izmena:
ma sa 6600 ne moze da ima ni 20fps na otvorenom sa svim na max, pa ne znam sta. A i mene licno vise interesuje minimalni, nego average fps. U zatvorenom bih mozda i mogao sve opcije da popalim, ali na otvorenom daleko od toga (6600gt agp)
 
Voodoo_NBGD je napisao(la):
To je zato što je nekom dosta 20 fps, a nekom nije ni 50...
Ovi što imaju manji frejm rejt su naučili kako se igra u tim uslovima... više se koristi strejf, manje se koristi naglo okretanje, pa ne smeta...

Evo ja naprimer. Pošto se još uvek onako "studentski" trudim da leechujem, a moji matorci neće da seeduju :D, redovno kasnim sa grafikom (i koječim drugim što je potrebno za gejming), što vremenski, što kvalitativno. Tako sam sa svojom 6600LE i 512 rama prinudjena na oslabljeni kvalitet i sporije kretanje.. ali šta da se radi.... Ta neću valjda OVU igru da propustim?!

U prvoj tamnici se ništa nije ni primećivalo, a kad sam izašla... podnošljivo. Čak sasvim ok. VtM - Bloodlines sam igrala sa mnogo slabijom grafikom i na slabijem procesoru, pa sam preživela. :wave:
 
Poslednja izmena:
E ljudi dajte upomoc imali ko ideju cim probam da udjem u grad ispadne mi iz igre na desktop :mad: Imam 6800 1g abita nf7 Upomoc inace driveri su 84.25
 
gx-x je napisao(la):
@mLaki

[a uclani se u neki guild, recimo fighters guild. Takodje sve sto cujes i sto ima potencijala za bilo kakvim kvestovanjem ti se nalazi u tvom quest logu pa tamo procitaj sta ima da se radi. Uzmi pricaj sa ljudima, ja tako banem nekom u kucu, malo popricam i desi se da neki od njih ima da mi da neki kvest, nekoj ribi sam nasao muza, nekom gariju uterao dug i tako to... :)

@Ostali:

jel sam ja lud ili se ostali proseravaju ili mi nesto ne valja (mada je sve sem obliviona ok). ja imam prosek od ~25fps na 6800GT 400/1150 i na athlonu XP na 2.2ghz (10x2200fsb). Pa jel moguce da kad bi imao A64 neki da bi imao duplo veci min framerate ? Kad sam prvi put izsao iz one pecine docekalo me je ~22fps na podesavanjima koje je igra preporucila, onda sam cackao, digao sam rezoluciju na 1280x960 (imam TFT krastavac. jako mi je gadno 1024x768), smanjio nivo senki, iskljucio distant land stavio sve one visibility slidere na pola, iskljucio HDR, iskljucio senke na travi i drvecu i na istom mestu dobio ~29fps :( a posle sam zasao u neku gustu sumu i tamo sam imao ~10fps

Stavio sam ove 84.25 drajvere, slider za kvalitet je na high performanse, v-sync off, pre render limit sam cackao i imam 2fps vise kad je na 1,2 i 3 nego kad je na 0 (neko rece da sa 0 dobijes 50% ubrzanja, a ja izgubim 2 fps, mada mi nije ni jasno kako bi ta opcija mogla da radi kad je to iskljucivo za v-sync on ali...). Znaci nema ni govora da ukljucujem distant land a kamoli da namestim konfig da tu LOD bude jos veci. U gradovima imam 20-30fps, kako u kom, u nekim imam i 50, ali ako ukljucim distant land onda opadne dosta. Nije mi uopste jasno... (po pecinama i podrumima imam ~50-60fps). Inace nemam seckanja i swapovanja tj. nemam simptoma manjka memorije (768mb ram) load je kratak... Nije mi jasno.

Toliko o tvoj tvrdnji da ce 6800GT biti 3-4x brzi u Oblivionu! :p
 
@ gx-x
Sa 6800 GT i Newcastle Ath64 na 2300MHZ, 1GB rama ja imam iste probleme. Doduse kartica mi je samo sa 128MB memorije. Tek kada se potpuno iskljuci trava-slider za distance skroz levo (samim tim i senke na njoj) fps ide oko magicne granice od 30. Ostale opcije ne uticu drasticno na framerate, barem na ovoj kartici. Znaci jos jednom iskljuci travu POTPUNO i tu ces dobiti do 10 fps vise. Znam da je ruzno, ali jedino tako ide preko 30.
View distance ne zelim da smanjujem ispod maksimuma jer to onda vise nije ista igra. Interesantno da i u Oblivion dimenziji igra bolje radi nego na otvorenom prostoru iako tamo ima svih onih dimova, lave, shadera na sve strane.
 
i kod mene na 6800gt 256 i a64 3000 sa 1gb rama napolju bas zna da opadne framerate...jos kad krenem da se tabam sa neprijateljima.A ne izgleda nista posebno i kad je sve na max
Bezveze.I dalje je farcry najbolji sto se tice prostranih nivoa...
A i naravno imam problem sa spavanjem.Kako JA da stignem neki level kad zbog ovoga lezem u 5??? :D
Nego gde se najbolje zaradjuje lova?Mozda u Imperial City-ju prodaju neke item-e za poboljsanje frameratea/grafike? :D :D :d
 
Poslednja izmena:
Posto se dosta polemika vodi oko performansi,neka svako ko zeli da pokaze kako mu radi oblivion instalira fraps i postuje shotove.Slika govori vise od hiljadu reci a ovako mozemo do sutra...meni na karti iz sig-a radi jako loshe.Igrivo je tek na 800*600 sa vecinom efekata na off,a to izgleda poprilicno ruzno.Primera radi,na istoj mashini q4 je radio 1024*768 sve high+4xaa a o far cry da ne govorim.Naravno,grafika apsolutno nije bitna u ovoj igri koja je fenomenlna,al vidim da svi pricaju o tome pa kud svi...

edit:Sad sam na poslu,a shotove cu postovati veceras ili sutra pre podne.
 
jel sam ja lud ili se ostali proseravaju ili mi nesto ne valja (mada je sve sem obliviona ok). ja imam prosek od ~25fps na 6800GT 400/1150 i na athlonu XP na 2.2ghz (10x2200fsb). Pa jel moguce da kad bi imao A64 neki da bi imao duplo veci min framerate ? Kad sam prvi put izsao iz one pecine docekalo me je ~22fps na podesavanjima koje je igra preporucila, onda sam cackao, digao sam rezoluciju na 1280x960 (imam TFT krastavac. jako mi je gadno 1024x768), smanjio nivo senki, iskljucio distant land stavio sve one visibility slidere na pola, iskljucio HDR, iskljucio senke na travi i drvecu i na istom mestu dobio ~29fps a posle sam zasao u neku gustu sumu i tamo sam imao ~10fps

Athlon XP je usko grlo za 6600GT,o 6800GT da ne pričam!
XP 2700+(2.2ghz),6800/GT,minimalni fps 20 u FC-u.
A64 3000+,6800/GT,minimalni fps 38-40 u FC-u na istoj mapi.

Teško je odrediti šta je kod Obliviona usko grlo jer igra jako neoptimizirana. Većina ima problema sa opadanjem fps-a na otvorenom i to na pomalo čudan način?
Recimo stojiš i ne radiš ništa,ne mičeš se,i odjednom frame počinje opadati bez razloga!?
 
Da vas pitam neshto, igra mi uskoro stize (ne mogu da dochekam), ali zanima me neshto...
Shta mislite dal ce bolje da radi sa:
2x512 ddr500 kingmax hc => 1Gb, dualchannel na 500mhz, ili sa
2x512 ddr500 kingmax hc + 2x256 ddr266 => 1536Mb singlechannel na 266mhz ???
(to pitam poshto imam neke matore memorije tu koje ni ne koristim trenutno...)
Jel za tu travu presudna samo video memorija ili ne?
 
Poslednja izmena:
@gx-x
Probaj ovaj tweak:

iThreads=10
iOpenMPLevel=10

iPreloadSizeLimit=1000000000

Donosi velik porast performansi! Možda upali i kod tebe?
 
Poslednja izmena:
@ starac? Gde si nasao taj tweak i cemu sluzi?

@ agilni, hvala

p.s. ladno mi pukne igra posle mnooogo sati igranja i to tokom autosave-a. I sad moram jedno 3 sata iz pocetka... Užas!
Snimajte se češće...!
 
I meni je danas izasao desktop ...ne znam o cemu se radi....?
 
a bug, o cemu drugom. Meni cak u zadnje vrijeme prijavljije ono "send to Microsoft bla bla" kad vec izadjem iz igre. Ocemo patch! :)
 
Za sve sa CTD problemom... meni se cini da je stvar do zvuka, otisao sam u My docs>My games>Oblivion>Oblivion.ini i pod [Audio] promenio bUseSoundDebugInfo=1 u bUseSoundDebugInfo=0
I od tada nemam Crashed To Desktop... ajd neka jos neko proba pa nek javi.
 
Sjajna igra! Odličan nastavak Morrowinda!

Meni se frame rate na otvorenom kreće između 15 i 30 fps, a u gradovima između 20 i 45 fps, zavisi kako gde i kako kad.



Podešavanja su 1024x768, uključen HDR, isključen Vsync, isključen AA. Teksture su na large, viewdistance do kraja, senke za travu, drveće i mene su isključene, uključene su samo za ostala bića. Nivo vode isto do kraja... hmm... šta još... da... daljina drveća i trave je na prvoj četvrtini skale. To je valjda to.

Konfiguracija je iz potpisa - AMD64 3000+, Leadtek 6600GT TDH Extreme, 1GB NCP. Ništa nije clockovano i radi na default taktovima. Drajveri 84.25.

Sve u svemu, meni radi super i bez problema mogu da igram. ;)

E, da...meni ni jednom nije ispala na desktop dok nisam pokrenuo FRAPS sada da bih napravio screenshotove. Do tada mi je radilo besprekorno čitava dva dana.
 
Poslednja izmena:
byMaX je napisao(la):
@ starac? Gde si nasao taj tweak i cemu sluzi?
It increases the NPC/Creature amination..like, makes it more fluidly moving...more lifelike....and increases the framerate about 10-20% and seems to bump up those problem areas...like getting into a fight with 10 guards while throwing fireballs and freindly NPCs...were it drops to like 10-15 fps......well, it helps keep it up around 20-25 fps

http://www.elderscrolls.com/forums/index.php?showtopic=285612

Ima li razlike kod tebe?
 
Poslednja izmena:
VanDu je napisao(la):
Za sve sa CTD problemom... meni se cini da je stvar do zvuka, otisao sam u My docs>My games>Oblivion>Oblivion.ini i pod [Audio] promenio bUseSoundDebugInfo=1 u bUseSoundDebugInfo=0
I od tada nemam Crashed To Desktop... ajd neka jos neko proba pa nek javi.

Nisam skapirao, sta je CTD problem? Možda je meni krahiralo zbog toga?
 
starac je napisao(la):
It increases the NPC/Creature amination..like, makes it more fluidly moving...more lifelike....and increases the framerate about 10-20% and seems to bump up those problem areas...like getting into a fight with 10 guards while throwing fireballs and freindly NPCs...were it drops to like 10-15 fps......well, it helps keep it up around 20-25 fps

http://www.elderscrolls.com/forums/index.php?showtopic=285612

Ima li razlike kod tebe?

Bogami kad stavis
20
20
2000000000

izgleda da radi do jaja. Sad mogu da stavim GridsToLoad na 10 umesto na 7 ;)
 
evo ovako: vratio sam 83.90 drajvere (stavio sam slepo 84.25) i igra je proradila, osetno je veci min fps, da ne kacim shotove sad, nije mi ni vazo sta ostali misle vec cisto da napisem ko hoce nek sam proba, tamo gde sam imao ~12fps sad imam 18-19, po pecinama imam min 30, a najcesce ne pada ispod 50fps. setinge nisam menjao, 1280x960, texture large, v. dist. do kraja, far land off, grass distance 3/4, sve ostalo 1/2 ukljucujuci i senke, shadow filtering high, sve ostale senke poiskljucivane (one vezane za prirodu), HDR ON, watter high anisotropija 2x iz drajvera, u drajverima high performanse, pre render limit 2 (nema razlike, a kad stavim 0 padne mi fps za tacno 2 :) )

e samo da vam kazem sto se ispadanja iz igre tice: ja sam komp drzao na 10x220 vec godinama i sve radi ok, oblivion mi je istrcavao na svakih pola sata, smanjio sam FSB na 217 i evo do malopre 9 sati igrao bez prestanka i ispada.

Dalje, igra ima memory leak problem, ona kratka ucitavanja postaju sve duza i duza, mogu vam reci posle 9 sati igra pocne da ucitava nekih 15sec mape, i pocinje da se javlja stutter efekat. resenje je jednostavno, udjes izdjes i gotovo :)

------ oo igri:

cekam gothic 3 :) imam in game time od 18 sati i tek sam level 10, damage oruzja je smesan sa strenghtom 70 i najboljom prangijom (koju sam do sada nasao, a to je neki dwarven sword) damage mi je 11... Inace nema sanse da se lepo cross-skill-ujes kao u morrowindu, ocu reci budzenje za bacanje magija u kombinaciji sa fighing skilovima je moguce jedino ako ti ne smeta da budes los i u jednom i u drugom :( Bocice za lecenje su preskupe, a magija za lecenje , meni kao crusaider-u, trosi previse mane. Nemogucnost spavanja "u prirodi" je katastrofa. Znaci kad dobijem level u oblivion-u (u plane of oblivion) nema sanse da ga "pokupim" tj da odspavam negde. Nije losa igra, daleko od toga ali ima mnooogoo iritirajucih stvari, inace i meni je nestao onaj paint horse koji sam "dobio od fratara", znam tacno gde sam ga ostavio, otiso sam da odspavam da se levelujem, izsao iz grada i nema konja, nije ni u stali i to je to, iskreno - ne treba mi konj, brze ja trcim sada nego on :d (speed 63, a to jos nije nista) Igra nije suvise teska, neznam kako tacno protivnici napreduju, deadre su jace sada, ali skimpove tucem iz 3-4 udarca tj skimpovi su mi laksi nego na pocetku igre.

e sad:

----- SPOILER PITANJE ! :)

Doso sam do shrine of azura (jos davno ali nisam mogao ovo da resim) i treba da pokupim whisp dust da bi pricao sa boginjom Azurom, nije frka ima whispova unaokolo , smao ne znam kako da im uzmem prah, pretpostavljam da treba da ubijem jednog ali je to izuzetno tesko, da ne kazem nemoguce (bilo dok sam probavao sa levelom 6) whisp mi radi drain health i drain mana, ja njega przim on se puni posto mi krade health. Probao sam jedno 6-7 puta i odustao. Zna li neko kako da resim ovo ? Ipak je deo glavnog kvesta koji sam zbog ovoga totalno zapustio i resio 20 sporednih :(
 
Poslednja izmena:
gx-x je napisao(la):
e samo da vam kazem sto se ispadanja iz igre tice: ja sam komp drzao na 10x220 vec godinama i sve radi ok, oblivion mi je istrcavao na svakih pola sata, smanjio sam FSB na 217 i evo do malopre 9 sati igrao bez prestanka i ispada.
nema to veze sa OC-om. veceras bio kod druga odneo mu igru da proba i za tri sata igranja izletela dva puta na desktop, a sve je na defaultu i sve je novo i ispravno.
 
E nabavih i ja Oblivion. E sad igra je stvarno dobra, ali je zahtevna. Meni na Barton 2500+, 1 gb ra, FX 5900 xt po defaultu postavila na 640x480, detalji low-medium sa ukljucenim bloom. Jedino sam promenio rezoluciju na 800x600, i iskljucio bloom. Jedino mi je steta sto mi je opicja LOD iskljucena. Bio sam je ukljucio i bas totalno extra deluje kad u daljini vidite celu sumu, u daljini grad ali tad hoce da pada fps. Inace fps i kod mene varira.
Odigrao sam nesto malo za sada jer sam tek nabavio igru, i otisao sam do Jaffre dao amulet, dobio konja i tu stao. E sad odoh da se uclanim u neki guild, ali prvo da vidim koji.
 
Meni se desavalo kad sam nasao neke nevidljive ljude da mi igrica skroz pobrljavi i da pocne da izbacuje neke tackice slicne artifaktima
 
jel moze neko da okaci podesavnja u ini fajlu za kartu u rangu 9600xt (moze i malo jacu,sve do 9800pro je prihvatljivo).
svaki put kada izadjem iz igre dobijem error,pa moram opet sve da podesavam.
ili jos bolje ako neko zna resenje za gore pomenuti problem.

nisam pratio bas topic od samog pocetka,pa ako ste pricali o nekim tweakovima da neko opet postuje ili da barem kaze na kojoj su strani.
 
Nego dali je nekom od vas palo na pamet da je Oblivionov endzin isti onaj u kome se radi Fallout 3
 
sacuvaj boze, nadam se da nije
 
E konachno i ja da se pohvalim... Prvi koraci su obavljeni... Stigla igra... :D
Ne mogu a da ne kazem da je stvarno zahtevno...
Venice 3000+ 2.7, 2x512 ddr500, 6800gs - i prvo sam je jedva terao u 1024x768 sa apsolutnim max ingame podeshavanjima (kao i 16xAF, image high quality)...
Znachi sa FULL travom, NEMA SHANSE.... min fps napolju ide do 5...
Sa potpuno iskljuchenom travom - skroz druga pricha... - min fps 25 (a i preglednije je mnogo bez trave)... Prosto ne mogu da zamislim da li i najjacha grafichka moze da izgura tu travuljagu na max.... SUROVO!!! :wall:
E poshto je prodisalo povecao sam rez na 1280x960, ostavio 16xAF, image quality spustio na best performance, sve ostalo je na max, osim trave i senki na travi i shadow filtering low... Ovako radi sasvim lepo, ako me josh uvek neko prati, samo zanima me kako 6800gs gura ostalima??
Kolko vidim vishe vas je sa 6800gt karticom...
Igra lepo radi, bez ikakvih ispada, jedino se deshava ponekad da prijavi onaj error na izlasku iz igre shto ste vec spominjali...
I za kraj imam samo jednu molbu:
Ako moze neka dobra dusha da sumira sve tweakove lepo u jedan post da lepo svi imaju pregledno shta sve treba ispodeshavati u ini fajlu jer nepregledno je malo traziti u ovih deset strana... (josh uvek mi nije jasno kako da podesim ni onu low texturu na brdima u daljini, kako god stavio ona je mutna pa mutna)

I poshto mi se uchinilo da nisam video ovaj tweak da je iko postovao evo josh ovo (trebalo bi da pojacha framerate):
ko ima 512Mb rama - iPreloadSizeLimit=236214400
1Gb rama - iPreloadSizeLimit=526214400
2Gb rama - iPreloadSizeLimit=1073741824

Ovo su najmanje vrednosti koje bi trebalo da stoje a mozda josh bolje radi ako se stavi i vishe, nisam josh probao sa vishe... :)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko uspeo da potera Oblivion na Nvidia FX5600, kod mene na AMD Barton 3200+ ABIT NF7 512MB Asus FX5600 VIVO 128MB bez obzira koliko smanjim rezoluciju jednostavno ne radi. Probao sam sa medium i low detaljima ali je neigrivo. Kod drugara sa istom konfiguracijom sem sto je u pitanju Ati 9600Pro sve radi solidno na 800x600 i medium detaljima. Da li je tolika bas razlika izmedju ove dve kartice?
 
Nazad
Vrh Dno