Šta je novo?

[Oblivion split] hw, tweaks, bugs, mods

DjoleNS je napisao(la):
Meni bash i nije donelo... Drzao sam tako jedno vreme, i od kako sam vratio na 3 u 3dmarku mi je skochio skor.... Jesi ti to istestirao?

@doktor, ukljuchi 16xAF pa i stavi u 1280x1024 pa ce ti biti oshtrija trava... :)

I ljudi dajte neke sreenshotove sa nekim najjachim podeshavanjima da vidimo malo kako to izgleda, a ne samo ove sa loshijim....

Instaliraj 84.25 drajvere. Ovaj tweak povećava framerate za 10-15 fps-a! Provjereno sa 6800GT,7800GT.
I već sam jednom rekao da ovo vrijedi samo za Oblivion.
 
Meni ne radi uopshte na TI4200. Imam beli ekran sa po nekim objektom :) ali glatko ko dupe u 800*600 :) Probacu neki drugi drajver :)
 
Nedjo bre... Pogledaj malo config, videces da dosta toga moze da se ukljuci, (pogotovo za senke / osvetljenje) ali je za obicne korisnike skriveno. Engine je dosta optimizovan - reci mi sta jos moze da se igra u 1920 x 1200 sa max AF i 4x AA a da ne secka i da ima takvu grafiku. Ja sam josh iskljucio AA da bih nabudzio distance za LOD, i izgleda zaista sjajno, a odusevljava i kratko vreme ucitavanja...

npr. evo o vodi koja ti se ne dopada... ovo ti je i sa ingame max podesavanjima sve na nula, a možeš da ga uključiš...

bUseWaterReflectionsMisc=1
bUseWaterReflectionsStatics=1
bUseWaterReflectionsTrees=1
bUseWaterReflectionsActors=1
bUseWaterReflections=1
bUseWaterHiRes=1
bUseWaterDisplacements=1


Jeste da nisu uradili da je ceo nivo učitan kao u FarCry, mada taj isti FC nema radiant AI, tj da svi likovi ceo dan imaju svoj niz radnji koje rade. Apsolutno ništa nije skriptovano vezano za statist NPC (oni koji u tom trenutku nemaju previše veze sa kvestom) i postoji izuzetno mali broj trigger script situacija (baš gde mora i kod glavnih likova sa kojima se radi / komunicira). Niko nije rekao da je revolucija, samo je toliko toga dobrog na jednom mestu, pa su ljudi digli malo frku... Mogao je Boiling Point biti i bolji od ovoga, ali nije, što je još jedan dokaz kako je teško napraviti ovako kompleksnu igru, a da valja...

Milane, presao sam sve iste kvestove...

Agilni, postovacu veceras skrinove sa nabudženim podešavanjima, samo da nadjem lepe lokacije i da bude suncano vreme :)
 
byMaX je napisao(la):
Nedjo bre... Pogledaj malo config, videces da dosta toga moze da se ukljuci, (pogotovo za senke / osvetljenje) ali je za obicne korisnike skriveno. Engine je dosta optimizovan - reci mi sta jos moze da se igra u 1920 x 1200 sa max AF i 4x AA a da ne secka i da ima takvu grafiku. Ja sam josh iskljucio AA da bih nabudzio distance za LOD, i izgleda zaista sjajno, a odusevljava i kratko vreme ucitavanja...

npr. evo o vodi koja ti se ne dopada... ovo ti je i sa ingame max podesavanjima sve na nula, a možeš da ga uključiš...

bUseWaterReflectionsMisc=1
bUseWaterReflectionsStatics=1
bUseWaterReflectionsTrees=1
bUseWaterReflectionsActors=1
bUseWaterReflections=1
bUseWaterHiRes=1
bUseWaterDisplacements=1


Jeste da nisu uradili da je ceo nivo učitan kao u FarCry, mada taj isti FC nema radiant AI, tj da svi likovi ceo dan imaju svoj niz radnji koje rade. Apsolutno ništa nije skriptovano vezano za statist NPC (oni koji u tom trenutku nemaju previše veze sa kvestom) i postoji izuzetno mali broj trigger script situacija (baš gde mora i kod glavnih likova sa kojima se radi / komunicira). Niko nije rekao da je revolucija, samo je toliko toga dobrog na jednom mestu, pa su ljudi digli malo frku... Mogao je Boiling Point biti i bolji od ovoga, ali nije, što je još jedan dokaz kako je teško napraviti ovako kompleksnu igru, a da valja...

Milane, presao sam sve iste kvestove...

Agilni, postovacu veceras skrinove sa nabudženim podešavanjima, samo da nadjem lepe lokacije i da bude suncano vreme :)

Jedno pitanje???
Kako da promenim view distance.
Jel moze da se podesi da se trava vidi na vecim daljinama, npr: na 200m, kao i na 2 m, a ne da je zamuljana. Jel moram da iskljucim AA skroz da bi se videli efekti promene u .ini fajlu ili ne.

Meni je po defaultu stavio, 1024x768, sve na high, hdr. Sve to izgleda opasno dobro, ali me nervira kada vidim na kontra brdu od mene zamuljanu travu.
Imam Radeon Sapphire X1600pro 512 ddr, catalyst drivere 6.0
 
Doktor je napisao(la):
Jedno pitanje???
Kako da promenim view distance.
Jel moze da se podesi da se trava vidi na vecim daljinama, npr: na 200m, kao i na 2 m, a ne da je zamuljana. Jel moram da iskljucim AA skroz da bi se videli efekti promene u .ini fajlu ili ne.

Meni je po defaultu stavio, 1024x768, sve na high, hdr. Sve to izgleda opasno dobro, ali me nervira kada vidim na kontra brdu od mene zamuljanu travu.
Imam Radeon Sapphire X1600pro 512 ddr, catalyst drivere 6.0

Evo ti moj config, stavi ga, samo izmeni rezoluciju na željenu... probaj, X1600 i X1900 su izuzetno slični ;)
 

Prilozi

  • Oblivion.zip
    495 bajta · Pregleda: 118
driver je napisao(la):
Meni ne radi uopshte na TI4200. Imam beli ekran sa po nekim objektom :) ali glatko ko dupe u 800*600 :) Probacu neki drugi drajver :)

Ista stvar, ti4200 sa 64MB RAMa.. + ne mogu nijednu opciju u 'video' meniju da promenim, kad lupim 'return' izleti mi u win. Imao sam neke stare 44.* drajvere, sad sam stavio ove najnovije, isti q.. Kontam da igrica ipak nije prijateljski nastrojena prema direct x 8 karticama. :) Jebiga, odoh da instaliram Lineage. :)
 
Koja je komanda za iscrtavanje FPS?
Ili mora da se koristi Fraps?
 
fructal je napisao(la):
Ista stvar, ti4200 sa 64MB RAMa.. + ne mogu nijednu opciju u 'video' meniju da promenim, kad lupim 'return' izleti mi u win. Imao sam neke stare 44.* drajvere, sad sam stavio ove najnovije, isti q.. Kontam da igrica ipak nije prijateljski nastrojena prema direct x 8 karticama. :) Jebiga, odoh da instaliram Lineage. :)

Izgleda da ne radi ispod DX9 :)

Ne vredi, chekamo PS3 :D
 
@vuk204 otvori konzulu ~ i ukucaj "tdt" bez navodnika .... pokazace ti se FPS
 
Evo sinoc sam dobio igru i moram reci da je zakon !! Bila su mi tu tri ortaka
kada sam instalirao i nismo mogli da se odvojimo od ekrana.Izasao sam iz one prve tamnice i grafika u njoj me odusevila .Napolju je bila noc pa ne vidoh krajolik bas dobro.Atmosfera je totalno ludacka i stalno te tera da igras sto vise .Svidja mi se borba ,a luk i strela su zakon.
Inace imam A64@3500+ , 512 MB rama i 6600GT na default klokovima.
Igram u 1024x768 ,teksture na medium , shadows na min ,HDR ukljucen ostale opcije su medium-high .U tamnici je po mojoj slobodnoj proceni framerate bio 30~35 fps , a napolju se vidi nedostatak rama, to jest dolazi do povremenog kocenja ,tako da je 1GB pozeljan za opusteno igranje .
Za one koji su iskusniji 2 pitanja :
Koji birthsign predlazete ?
Da li uzeti battlemage-a barbarian-a ili wariora ?
Pozdrav za @mnemonika - Ajde vise uzimaj tu karticu pa da igras Oblivion ko covek :d .
 
Poslednja izmena:
Oblivion INI Editor *pre-alpha*

http://www.nvnews.net/temp/oblivion/oie.zip

oie.png


Potrebno je imati instaliran NET Framework 2.0.
 
starac je napisao(la):
Potrebno je imati instaliran NET Framework 2.0.

Cemu ovo ako nista ne objasnjava - za sta sluzi koja komanda?
Isto je i editovati ini fajl rucno...
p.s.

ljudi, Radeon X1900 XTX je dosta bolji u Oblivionu od 7900GTX-a (ali mi je toliko prijatnije kad je 7900gtx u masini, MNOGO je tiši kuler :)). PoŠto benchmarka nema, nategao sam Oblivion u 1920 x 1200 sa 16xAF i svime na max osim AA koji ni na Radeonu ne radi sa HDR-om (tako je igra napisana). I onda kad boostuješ LOD distance za sve živo, Radeon i dalje može da gura 25 fps i gotovo nikad ništa ne secka.
Sa druge strane, 7900GTX radi sa maksimumom koji možeš postaviti u igri (isto sa 16x AF), ali čim počneš da se iživljavaš sa detaljima, kreće da secka i fps pada i na 15-ak fps. (u sred šume, sa mnogo trave i kad te prate neki stražari koji mi trenutno pomažu u nekom kvestu). Znači garant je X1900 XTX bolji za Oblivion... Ne mogu da dam cifre, ali sam siguran!
 
Poslednja izmena:
p.s.s.

Ako neko hoce samo da "ukine" low res teksturu na udaljenim brdima neka nadje ove linije i postavi...

uGridDistantCount=25
uGridsToLoad=5


Može prvi da ide i na 50, a drugi na 7, ako imate 512MB karticu...
 
U sustini, distance određuje samo var uGridsToLoad ... ako je veci od 7, npr. probao sam 15 - onda je potrebno verovatno 2 ili više GB memorije i SLI (Crossfire ce biti podrzan tek kad izadju Cat 6.4), posto toliko svapuje da je to nenormalno. Sad sam se smorio i ne igra mi se toliko. Kad vratiš da može da se igra, vide se ona buljaška brda i objekti mi iskaču i stvaraju se ispred mene odjednom. A ako nabudžiš Grdis, onda šta god da imaš, ne možeš da igraš... Bezveze.
 
byMaX je napisao(la):
Cemu ovo ako nista ne objasnjava - za sta sluzi koja komanda?
Isto je i editovati ini fajl rucno...
p.s.
Rekoh da je u pitanju pre-alfa!


byMaX je napisao(la):
ljudi, Radeon X1900 XTX je dosta bolji u Oblivionu od 7900GTX-a (ali mi je toliko prijatnije kad je 7900gtx u masini, MNOGO je tiši kuler :)).
Mislim da je prerano za benchmarkovanje i poređenje jer je igra dobrano zabagovana i neoptimizirana. U principu igra se jako čudno ponaša i daje drugačije rezultate čak i na maltene istim konfiguracijama. Vidio si one rezultate što sam postovao,malo mi je nejasna onako mala razlika.
Jesi li probao onaj tweak što sam postovao,na tom 7900GTX-u?

Ovo sam našao na The Elder Scrolls Forum-u:
I have a two-month old machine (Athlon 64 4400+, 2 GB RAM, X1900XT) and I get 30 fps, every in-game setting maxed, at 1024x768 (on a busy outdoor scene, I'll admit).
My system is clean. I've run Oblivion with absolutely no background apps running. I cleaned out the processes run on startup. I'm not using AA. I have every updated driver.
I hotfixed my dual core AMD. I defragged my HD hours before installing Oblivion, and scanned for viruses and spyware the day before that. I've disabled my network connection while playing.
So as you can clearly see, something is wrong here and the problem is Bethesda's.
Ne mogu vjerovati da lik sa ovakvom mašinom mora igrati na 1024x768!?

Zanimljivo je recimo to da je igra optimizirana za dual-core procesore,a da na njima najviše trza. Kod nekih fps sve više i više opada tokom igranja...nešto kao memory leak.
Na gore pomenutom forumu je pokrenuta peticija "patch for performance petition". Čak 81% je nezadovoljno preformansama.
 
Ma, samo je cinjenica da radi bolje na Radeonu 1900 xtx nego na 7900gtx-u, koliko god ponavljao :)
 
byMaX je napisao(la):
Ma, samo je cinjenica da radi bolje na Radeonu 1900 xtx nego na 7900gtx-u, koliko god ponavljao :)
verujem da si u pravu i da nije bez razloga nvidia brze bolje najavila "oblivion detorantor" ;)
nesto im ne stima, a sta nemam pojma :)
 
Ne znam kako vi sa 6600GT sa 128 MB mozete da igrate u 1024x768 a da sve drzite skoro na max sa HDR. Meni sa 6800GT AGP sa 128MB sece kao ludo cim izadjem napolje. Da li moze neko da mi preporuci setovanja za koliko toliko glatko igranje u ovoj rezoluciji. Inace imam 1GB rama i A64 3000 na 2.3GHZ. Driveri su 84.25.
 
Uff brate shto me sad plashish da necu moci da igram sa 6800gs.... Svi su rekli da radi lepo.... Aj ti upali lepo FRAPS pa reci kolki su to frejmovi.... :)
A i mogao bi malo da kloknesh karticu, i da otkljuchash neki pajp ako ona uospte ima koji extra ne znam, mislim ne bi falilo... :D
 
@svima kojima secka lepo iskljucite travu skroz... jes da malo sugavo izgleda ali pecurke, travuljine za alchemi posle toga ima da vidite na kilometar a ne da zverate po travi da bi ste ih ugledali a i preglednost u sumi je tada mnogo bolja pogotovo kad te napada neko ;)
@Don cini mi se da je to zbog toga sto imas samo 128MB ram-a na grafickoj pa izgleda moras neke detalje da smanjis kako bi stale u video meoriju ...
 
Posto sam skoro nabavio igru (nisam jos stigao da posteno odigram) dacu neke komentare o zahtevnosti.Dakle na 6600GT i A64 3000@2300, 1Gb rama igra moze solidno da se igra u medium detaljima bez ukljucenog HDR ili Bloom-a a pri tim setovanjima framerate varira od 24 do nekih 80 FPS u zavisnosti od lokacije.Cim se ukljuci HDR framerate pada taman toliko da je primetno izrazito "seckanje" na otvorenom.Inace drajveri su 84.25.
Ni meni nije jasno kako neki sa 6600GT teraju igru "skoro sve na max".
Evo gore je navedena komanda koja se kuca u konzoli za prikaz framerate pa probajte.
 
Meni su sumljivi ovi najnoviji drajveri ....koliki su vam 3d markovi...??Ja imam masinu kao sto je alex napisao i cudno mi je kako se ne povecava fps kada smanjim texture sa high na medium....nesto je tu jako sumljivo....A cini mi se da je to zasluga hdr-a...Mislim da ce morati da izadje neki patch ....
 
Posle tri sata aktivnog igranja imam samo reci hvale.Mozda su ljudi to oko zahtevnosti napisali u pocetku ali recimo kada se ode iza kapije Obliviona gde sve vrvi od shadera i kada bacaju one magije na tebe tada vec pocinje da sece.Podesio sam na 1024 i na high,ostalo na recimo 70% ali sam tu definitivno morao da smanjim.Nije bas nesto preterano seklo ali ipak sve ide dole.
 
byMaX je napisao(la):
Ma, samo je cinjenica da radi bolje na Radeonu 1900 xtx nego na 7900gtx-u, koliko god ponavljao :)
Da, ali kako objasniti ovoliku razliku između recimo tvoje mašine i gore navedene koja je u principu jača?
Dok se jedni žale drugi su zadovoljni sa 1900 xtx performansama. Ista stvar je i sa 7900 gtx.

verujem da si u pravu i da nije bez razloga nvidia brze bolje najavila "oblivion detorantor"
nesto im ne stima, a sta nemam pojma
Nema to veze sa detonatorima,nego sa Bethesda-om.
 
DjoleNS: koji pajp mislis da moze da se jos otkljuca na 6800GT???

Inace posle donovih reci i ja sam se zabrino kako cu da zaigram igru,a da fino radi!!!
 
Nazad
Vrh Dno