Šta je novo?

[Oblivion split] hw, tweaks, bugs, mods

imam par pitanja:

nabudzio sam lika mnogo. da li mogu njega da prebacim u shivering isles?

malo je nebuloza da mi sve bude na 100 i da igram expansion sa takvim likom, bice previse lako.

da li moram u archivevalidation.txt da imam sve putanje za jarodove texture ili radi samo sa textures/landscape/s kao sto pise u .nfo?(ja posle ovog i ne vidim neku razliku kao sto pricaju na netu)
 
Instaliraš Shivering Isles, otvori ti se ostrvo na jezeru ispod grada, kreneš kroz portal i igraš.
 
hvala.
kewl. zavrsio sam sve sem thieves i dark brotherhood. imao sam zadatak za thieves guild da odem da ukradem neki staff od archmage-a...a to sam ja LOL
 
Upotreba Azura star je jednostavna ako hocesh bash nju da napunish potrudi se da nemash nijedan drugi soul gem u inventory(mada ti pored nje i ne treba najbolji daedric quest poklon) nadji neku creaturu ili je sumon pa okinesh jedan soul trap spell na nju pa onda je ubijesh i napunish Azuru
I onda kliknesh na nju u inventory i on ti ponudi(ako imash praznih) oruzja za punjenje...Xivalai ti donesi Grand soul(najvise napuni) al njega nalazis na vecim nivoima ili vezbaj Conjuration pa na skill 100 dobijesh da kupish taj spell od Borrisean-a iz Mages Guild-a(location University Praxographical)

A sta ja da kazem ja samo Oblivion i igram...Ubacio sam zilion modova ne bi li je sto vise otezao i opet dzaba...bude cupavo do 10 nivoa ali posle se da taktizirati...
Cekamo Elder Scrolls 5: Black Horizon
 
ja sam zavrsio igru...posle godinu i nesto dana neaktivnog igranja, dakle pravio sam pauze velike kada su bili ispiti, reinstalirao nekoliko puta i tako...sta reci...mnogo je lepa igra :), ali morrowind mi se vise svidja, verovatno zato sto je bio u pitanju fantazijski svet, a ovde je kao srednjovekovni, a mene to smara...sve u svemu, slatko sam se naigrao.

hvala svima na savetima, sem onom geniju koji je otvorio temu i rekao sta ce se desiti na kraju sa martinom, a nije naglasio da je PROKLETI SPOILER u pitanju...a ja igram vec godinu dana i procitam sta ce se desiti na kraju!!!!!:mad:

dabogda se zaglavio u oblivionu sa deadrotima(najvise su me nervirali) i onim malim spider-ima od kojih padas u nesvest LOL

p.s. evo ga genije, sada sam nasao:

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=140211&highlight=OBLIVION

PU
 
Mogao je to lepo da pročita na jedno milion sajtova,ali ne :wall: - morao je da pokaže usput da je on završio glavni quest :trust:
 
imam par pitanja:

nabudzio sam lika mnogo. da li mogu njega da prebacim u shivering isles?

malo je nebuloza da mi sve bude na 100 i da igram expansion sa takvim likom, bice previse lako.

da li moram u archivevalidation.txt da imam sve putanje za jarodove texture ili radi samo sa textures/landscape/s kao sto pise u .nfo?(ja posle ovog i ne vidim neku razliku kao sto pricaju na netu)

Nece... dynamic leveling je tu da to spreci...

Kreni da resavas Thadonov kvest za feldew, pa kad popijes feldew kreni da radis neke druge stvari (feldew addiction smanjuje atribute za 15, pa mogu da se zbudze preko 100).
 
Poslednja izmena:
Znaci, izasla je nova verzija :) Ja sam probao quarlov pack pre Shivering Isles-a.Posle me mrzelo da instaliram ponovo, nisam bio siguran da li je kompatibilan sa SI.
Inace, mod je extra.
 
Kakve su mi ovo anomalije na travi?

Igra je instalirana bez ikakvih modova i dodataka.

Nisam imao te anomalije pre poslednje instalacije Windowsa.

 
Odakle ti toliko frejmova bre? Na kojim je to podešenjima?
 
Nisam ni provalio FPS, sve je na HIGH, HDR @1024x768. Mada yebo to.

Kakvi su ovo tripovi trouglasti sa texturama ili chim vec na travi?

Mislio sam da nastavim igru, posle vise mesecne pauze, kad sad me ovo nervira.
 
Poslednja izmena:
Ovo uopste ne lici na high...nesto se tu zabagovalo.
Stavi poslednji patch.Da li si menjao drajver?
 
Nisam ni provalio FPS, sve je na HIGH, HDR @1024x768. Mada yebo to.

Kakvi su ovo tripovi trouglasti sa texturama ili chim vec na travi?

Mislio sam da nastavim igru, posle vise mesecne pauze, kad sad me ovo nervira.

Čoveče, sa tom konfom bez problema igraj na 1280
 
Ovo uopste ne lici na high...nesto se tu zabagovalo.
Stavi poslednji patch.Da li si menjao drajver?

Da li je u Shivering.Isles sadrzan i patch, ja mislim da jeste.
Ako potvrdis to, probao sam, i isto je.

Driver-i su poslednji.
 
Da...
Jesi li menjao nesto u .cfg?
Koja verzija drajvera je u pitanju?...Ako su ove nove bete, mozda je do toga...
 
Poslednja izmena:
Pazi, bete su izbacene iskljucivo zbog Crysisa.
Stavi poslednji oficijelni ili neki malo stariji drajver.
 
I dalje ne vidim razlog igranja na 1024...:smash:
 
Postoji li neki mod koji omogucava da nosim neogranicen broj itema sa sobom ili neka komanda koja povecava "nosivost"?

Pitam jer me ubi sledeci bag:
Bug: Disappearing items from containers/inventory, caused by repairing items over 100% and over loading the container with items.
Solution: Just remove the items from the container with Take All, close and re-open it and some items should re-appear (if Take All didn't get them all back.)

Jednostavno ne vidim sta imam u kovcezima. U neke ne mogu ni vise od 6 stvari da stavim. :S:
 
Poslednja izmena:
Postoji ogranichenje u zavisnosti od broja i kilaze stvari koje stavljash u kontejnere bilo kog oblika.

a za modove ... http://www.tesnexus.com/index.php i search-uj encumbrance,strenght ili vidi vec neshto....
 
Moze li neko da mi pomogne imam gadan problem sa igrom otkad sam zamenio graficku.

Evo o cemu se radi.
Kada pokrenem igru FPS u prirodi radi na oko 30, ali kada udjem u prvu tvrdjavu ili pecinu, i potom kada izadjem slika pocne da secka a FPS ne dostize ni 20.
I kada udjem u grad isto se krece ispod 20.
Prvo sam mislio da je nesto do instaliranih modova, ali kada sam pobrisao sve i instalirao samo igru bez ikakvih modova situacija je ista.
Igram na max podesavanjima sa AAx2 i AFx8.

Ovo se desava samo sa Oblivionom, ostale igre rade normalno.
 
koji mod/patch (ako moze i link) da stavim da povucem maximum lepotu iz igre? instalirao sam samo igru, bez icega, samo suva instalacija za sada..... pa cekam odgovor... nikad pre je nisam ni instalirao.......

thx
 
koji mod/patch (ako moze i link) da stavim da povucem maximum lepotu iz igre? instalirao sam samo igru, bez icega, samo suva instalacija za sada..... pa cekam odgovor... nikad pre je nisam ni instalirao.......

thx

stavi:
Qarl's Texture Pack 3 mod od 1.6 gigabajta!
Nature Environments mod
mislim da ako stavis tzv "Make it pretty" bundle mod da je natural environments ukljucen u tom bundle-u pack-ova

Mozda bi za ostatak modova najjednostavnije bilo da na google-u kucas Oblivion mods pa vidi sam.
Ovaj QTP3 je bas zahtevan. Pre nego sto ga stavis bilo bi mozda bolje da malo procunjas po igri kako bi uvideo razliku u teksturama. ;)

pozz

P.S. sad sam na poslu pa ne mogu da vidim koje modove imam sve instalirane kod kuce.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno