Šta je novo?

NWN2 - oficijelna spika [no spoilers]

@Lurker
Jel to 12 vrednost bas strength-a ili njegovog modifier-a?
12 je malo samo za strength :(

Aha,znaci u enchantment bonuse spadaju bonusi od magija i predmeta ali ne i unnamed bonusi,jel tako?
 
Jel to 12 vrednost bas strength-a ili njegovog modifier-a?
12 je malo samo za strength :(

U NWN2 je 12 points iznad base vrednosti za bilo koju satitsiku krajnji limit. Znaci, ako imash 20 base Strength i recimo nosish Belt of Stone Giant Strength (+6) pa aktivirash Mighty Rage (+8) zavrshices sa 32 Strength umesto 34 zbog tog limita.

Aha,znaci u enchantment bonuse spadaju bonusi od magija i predmeta ali ne i unnamed bonusi,jel tako?

Zavisi od slucaja do slucaja ali uglavnom je tako. Inace, unnamed su nemenovani bonusi tj. kad u tekstu nije precizirano koji tip bonusa (enhancement, luck, competence, morale...) se dodeljuje. Unnamed bonusi se po pravilu uvek stack-uju sa svim drugom bonusima.
 
Poslednja izmena:
@Lurker Jel znas kako tacno glasi favored power attack ranger-ov feat? Negde sam procitao da u slucaju two-handed oruzja utrostrucuje vrednost (improved) power attack-a.Jel to znaci da u slucaju improved power attack-a na favored enemy bonus je 6x3=18 ?Tj 12 vise nego bez favored power attack-a?
Takodje,u slucaju Supreme Favored Improved power attack-a,damage bonus bi bio 24(od supreme pa)+12(bonus od favored pa)=36?
Ovo pitam jer sam na nekim forumima procitao da je bonus od favored pa samo 10,a po definici bi trebalo da je 12,jel tako?
 
Nisam siguran kako je ovo implementirano u NWN2 ali po Pen and Paper D&D pravilima (iz knjige Complete Warrior) i najnovijem Errata Supreme Power Attack jednostavno dodaje 100% na damage od regularnog Power Attack-a. Sto se Favored Power Attack-a tice trebalo da se stack-uje sa Supreme varijantom poshto on jednostavno zamenjuje regularni Power Attack tako da bi, na primer, krajnji rezultat za -6 BAB bio +36 damage-a (6*3*2) sa Two Handed Weapon ili +24 damage-a (6*2*2) za One Handed Weapon, naravno samo protiv Favoured Enemy-a. Inace, ovako sve to glasi po knjzi:


POWER ATTACK [GENERAL]

You can make exceptionally powerful melee attacks.
Prerequisite: Str 13.
Benefit: On your action, before making attack rolls for a round, you may choose to subtract a number from all melee attack rolls and add the same number to all melee damage rolls. This number may not exceed your base attack bonus. The penalty on attacks and bonus on damage apply until your next turn.
Special: If you attack with a two-handed weapon, or with a onehanded weapon wielded in two hands, instead add twice the number subtracted from your attack rolls. You can’t add the bonus from Power Attack to the damage dealt with a light weapon (except with unarmed strikes or natural weapon attacks), even though the penalty on attack rolls still applies. (Normally, you treat a double weapon as a one-handed weapon and a light weapon. If you choose to use a double weapon like a two-handed weapon, attacking with only one end of it in a round, you treat it as a two-handed weapon.) A fighter may select Power Attack as one of his fighter bonus feats

FAVORED POWER ATTACK [GENERAL]

You are able to deal more damage against your favored
enemies.
Prerequisites: Favored enemy ability, Power Attack, base
attack bonus +4.
Benefit: When you use the Power Attack feat against a favored enemy, you may subtract a number from your melee attack rolls and add twice that number to your melee damage rolls. If you attack with a weapon in two hands, add three times the number. The normal restrictions of the Power Attack feat apply.


SUPREME POWER ATTACK

A 10th-level frenzied berserker deals +100% the normal damage from her use of the Power Attack feat. In other words, when using the Power Attack feat, a frenzied berserker wielding a two-handed weapon gains a +4 bonus on damage rolls (instead of a +2 bonus) for each -1 penalty she applies to her attack rolls.


BTW, izashao je *beta* patch 1.04 a trebalo bi i final da se pojavi uskoro.
 
@Lurker Znam,valjda ce sad konacno moci da se igra.
Inace,mislim da je two-handed stil mnogo favorizovan u NVN2( kao i,izgleda u AD&D 3.5 pravilima) u odnosu na dva oruzja odjednom.
 
Zavisi sa kakvim likom igrash. Rogue recimo ima mnogo vishe koristi od Two Weapon Fighting-a nego npr. Barbarian zato sto mu je svaki dodatni napad potencijalni Sneak Attack (npr. kada flank-uje neprijatelja) sto moze itekako da se odrazi na sveukupan damage.
 
Poslednja izmena:
posto ja nisam prosao sudjenje za moju "nevinost" moram da se borim... ali, nikako ne mogu da pobedim! cime se ubija onaj "gmaz"??? znaci totalmo sam se zaglupio... :wall:
 
Aaa,sad mi je jasno.U gornjem postu sam lose izracunao kako se svi ti power attack-ovi stackuju.Naime ukupan damage bonus jeste 36,ali sam ja losom racunicom dosao do njega.Evo kako treba:gledamo improved power attack,koji daje 6 damage-a uz 6 penal na attack.Dalje supreme power attack,kao sto si rekao zamenjuje improved power attack,tako sto bonus 6 zamenjuje sa 12(uz isti penal,ali ovo nije bitno,gledamo samo damage).E sad,na ovu osnovu 12 ulece favored power attack koji utrostrucuje damage u slucaju two-handed oruzja,znaci imamo 36.U ovo utrostrucavanje od favored PA je vec ukljucen 2x damage prilikom koriscenja two-handed oruzja tako da je damage bez favored pa 24 (12x2),tj damage bonus prilikom koriscena favored PA je 12.Znaci malo su lose opisali favored PA u NVN2,on zapravo duplira damage od (supreme) PA,a jos jedno dupliranje osnove dolazi od koriscenja two-handed oruzja koje ide u svakom slucaju.Tj,nisu lose opisali nego su odmah sve izracunali za nas.
E sad,ovako (bi trebalo da) radi u NWN2,u knjigama je to malo drugacije i mnogo jasnije tako da ne moze da dodje do slicnih zbunjivanja.

Anyway,sad mi je jasno zasto su neki dolazili do cifre 10 kao bonus od favored PA.To je zato sto su uzimali samo 5 levela Frenzied Berserkera,a tu Improved Pa zamenjuje Ehanced Pa koji stavlja osnovu na 10,pa u slucaju Favored PA i two-handed oruzja imamo 10x3=30,tj bez Favored PA 10x2=20 ,znaci 10 damage-a preko.
 
Zavisi sa kakvim likom igrash. Rogue recimo ima mnogo vishe koristi od Two Weapon Fighting-a nego npr. Barbarian zato sto mu je svaki dodatni napad potencijalni Sneak Attack (npr. kada flank-uje neprijatelja) sto moze itekako da se odrazi na sveukupan damage.

Tu si u pravu,ali hteo sam da kazem da su osnovne beneficije za koriscenje two-handed stila prevelike(ono sve sa power attack-ovima pa onda 50% veci damage od strength bonusa) i zato neka kombinacija sa velikim brojem udarca po rundi kao sto je monk/fighter(sa kamama i svim featovima za two-weapons style kao i ukljcenim flurry of blows i bacenim hasteom ima 10 napada po rundi) nije ni blizu brute-force pristupu(npr.Ranger/Frenzied Berserker sa two-handed oruzjem i sto vise strengtha).Dodaj na to veliku zahtevnost featova za two-weapons style.

A kombinacija sa rogue-om moze da upali ali onda moras da uzmes dosta level-a rogue-a da bi imao veliki sneak attack,a to znaci slab health,BAB,save-ovi itd...
 
posto ja nisam prosao sudjenje za moju "nevinost" moram da se borim... ali, nikako ne mogu da pobedim! cime se ubija onaj "gmaz"??? znaci totalmo sam se zaglupio... :wall:

Boris se i ako prodjes sudjenje, e sad s kakvim likom igras, ja sam ga s paldinom ubio bez vecih problema, ako si slab mozda da probas sa Khelgarom...(ako ti se ponudi da te zameni)
 
tnx... e sad, ostala su mi 2 problema...
1. statute of purification - gem mines - znaci, pronasao sam svih 6 duhova koji ttrba da aktiviraju tamo nesto, ali sam smo jednog uspeo dovesti do drveta, ostali se zapucaju po nekim coskovima i ne zna kako da ih dovedem do cilja... sta da radim?
2. ona shifra kod collectora... naao sam oba ljuca, ali shifru ne mogu provaliti... (neki su sugerisali da je 9, 6, 0, ali nije!)

hvala u_napred :)
 
tnx... e sad, ostala su mi 2 problema...
1. statute of purification - gem mines - znaci, pronasao sam svih 6 duhova koji ttrba da aktiviraju tamo nesto, ali sam smo jednog uspeo dovesti do drveta, ostali se zapucaju po nekim coskovima i ne zna kako da ih dovedem do cilja... sta da radim?
2. ona shifra kod collectora... naao sam oba ljuca, ali shifru ne mogu provaliti... (neki su sugerisali da je 9, 6, 0, ali nije!)

hvala u_napred :)

1. Moras da se igras (palis/gasis) sa onim svetlima po hodnicima kada duh prodje pored svetla ponovo ga upalis da ne moze da se vrati a ugasis ono ispred njega
2. Lepo ti rekose da su to jednacine i da treba da se rese, broj je 513
 
Dopada mi se sto kazu da ce biti glasovne pokrivenosti, nedostatak toga me je uvek smarao u modulima.
 
Najzahtevnija igra koju sam probao!

Ljudi ovo je toliko hardverski zahtevna igra da sam ostao bez teksta, ja na 1024x768, medium teksture sve ostalo na minimum i maksimalni broj frejmova koje imam je 30. Drugo ne svidja mi se sto je pocetak igre identican prvom delu, malo glupo.
Konfiguracija iz potpisa s tim sto procesor radi trenutno na 2370mhz, a graficka je overklokovana na 651/1600, i 'ladno sam morao sve zivo da poiskljucujem, senke i ostalo???
 
Jel smo već 50 puta konstatovali da patch 1.03 popravlja performanse i da se bez njega ne igra?
 
@ VoodoNBGD, hvala ti na ovoj informaciji! Tek sada sam se ukljucio u ovu temu.

Nego malo sam overklokovao procesor dodatno, cackao po opcijama i sada shljaka dosta bolje i sa high teksturama, nego jedva cekam da dodjem do tog patcha.

Jel' ima problema oko instaliranja patcha ja ne mogu da odradim live update jer mi je spor internet? I gde moze da se skine najnoviji patch koliko videh 1.04 verzija, na zvanicnom sajtu nema nista?
Koliko mb je tezak ovaj patch?

Zvuk razbija koliko je fantastican, intro je jedan od najbolje uradjenih koje sam video!
 
Poslednja izmena:
Hvala puno care, malo sam proguglao pa sam nasao:) ima taj link i na onome sto si mi ti poslao i na tom, znaci update-uje kompletno sa svim predjasnjim pacthevima.
 
Živ je topik, umro nije!
Zahvaljujući hardverskim problemima :)
 
Flight;1041717 Zvuk razbija koliko je fantastican je napisao(la):
Ma kakvo crno razbijanje jedino sto valja od zvuka je ono sto je preneto iz prvog dela a oni koji su ga igrali puno puta sad ne mogu da ga smisle jer bi se svima smucio ma koliko dobar... Ovo novo sto je implementirano je sve losije za dve klase.
 
@Whitedragon: Kvalitet zvuka, nisam mislio na to sto su glasovi isti, ukljucen mi je EAX2, s obzirom da nece da shljaka na svakoj igri to me obradovalo. Ja sam odavno igrao NWN, ali ovo kako sam mislio da ce biti, dobro je, za sada prilicno zarazno i svidja mi se, naravno tek sam poceo pa ne znam dokle ce tako da mi se svidja. Ja sam protiv toga da jedna firma radi prvi deo, a druga drugi, ima milion primera gde su upropastili igru, ali ovde ima ponesto sto me podseca na Baldur's Gate prvi i pravi (drugi deo je bio zestoko s....), to mi se za sada svidja.
Doduse sam pocetak je malo budjav i vec vidjen, ali posle toga je sve bolje i bolje.
 
Tek sam sada poceo da igram.Nista narocito za sada,kao prvi deo-jedine razlike koje za sada primecujem su grupa od max 4 lika,kao i vece mogucnosti pravljanja i enchantovanja itema.Mnogo lici na prvi deo,a to ne valja.Prastari Baldur's i dalje zakon :)
 
Otprilike...no, tako nešto je i za očekivati, ljudi uglavnom igraju a tek kada nalete na neke probleme dolaze ovde. Slično je bilo i sa Oblivionom, gde smo prvo imali 5 strana balada posvećenih igri od nekog ludaka Filipenka pa 15 strana raznih ini-ja pre nego što je krenula nekakva rasprava o samoj igri.
 
5 i nesto sati sam nocas skidao patch 1.04, skoro 6 sati, preko dial up-a, sada me interesuje da li stvarno moraju da se imaju 2 particije sa po 6-7 giga prostora, jer ako mora dzaba mi ovoliki trud?
Ja imam 7gb slobodnog porsotra ali imam samo jednu particiju?
 
Poslednja izmena:
Patchovano najnovijim patch-om 1.04, pomocu jedne alatke koja se zove NWN2 patcher. Stvarno se dobija u performansama, ne onoliko koliko sam ja prizeljkivao, ali primetno u svakome slucaju!
 
Tek sam sada poceo da igram.Nista narocito za sada,kao prvi deo-jedine razlike koje za sada primecujem su grupa od max 4 lika,kao i vece mogucnosti pravljanja i enchantovanja itema.Mnogo lici na prvi deo,a to ne valja.Prastari Baldur's i dalje zakon :)

Mozes da vodis i viese od 4 lika ako ukucas jednu komandu u conzolu (trenutno sam zaboravio tacno koju ali naci ces vec na netu) i sa 6 lika koliko ja vodim igre ne deluje nimalo laksa.
 
Nazad
Vrh Dno