Šta je novo?

NWN2 - oficijelna spika [no spoilers]

ToxiC

Čuven
Učlanjen(a)
12.12.2002
Poruke
2,560
Poena
679
Da li postoji bolja uvodna animacija u ijednoj igri? Da li postoji bolji uvod u main quest od bitke u West Harbor-u? Gde je deo Gythinaki maca ... vreme ce reci !!!

Ja sam se osevapio kada sam je instalirao. Kreirao sam lika sat vremena :p
Sve je bas onako kako sam iscekivao. Malko uhodavanje sa menijima (steta nema radijalnog menija :( ), kontrolom kamere ... i vozi

Definitivno RPG 2006-te godine ... verovali ili ne ;)
 
Da li postoji bolja mapa, muzika i inventar? Postoji, u Neverwinteru 1 :d
Šalim se, odlična je igra ali previše liči na Baldur's Gate i Icewind Dale.
 
Zasto ali? Meni to samo moze da bude plus. Mlogo sam obozavao BG2 i ID2
 
voodoo_nbgd je napisao(la):
Šalim se, odlična je igra ali previše liči na Baldur's Gate i Icewind Dale.
Ma nema sanse BG ima ruzni grafiku :d
uh koliko sam iscekivao samo ovaj nastavak ... mada ima par bagova koji me nerviraju, pa cekam da povezem masinu na net i uradim update, ako se u medjuvremenu ne pojavi stand-alone patch ;)
 
Poslednja izmena:
Jesu li pratioci kao u prvom delu samo blago nebitni likovi ili sada pricom punopravno ucestvuju u dijalozima i qvestovima/sideqvestovima?
 
Jesu li pratioci kao u prvom delu samo blago nebitni likovi ili sada pricom punopravno ucestvuju u dijalozima i qvestovima/sideqvestovima?
koliko sam do sada odigrao nisam primetio nista specijalno, sem da mozes da se "ubacis" u lika i da ga kontrolises ... do sada sam ja (moj lik) vodio spiku, ali sam na pocetku, zavrsio sam tek bitku u West Harbor-u !!1
Medjutim, slusajuci izlaganje Obsidian-ovih programera, govorili su o tome da ce companjoni u mnogo vecem delu nego u NWN-u 1 imati uticaj na tebe ... a sa obzirom na "linearnost" u NWN-u 2 nisam siguran da ce uticati na tok igre :)
 
Kompanjoni ne služe ni za šta posebno. Ukoliko imaš sličan allignment oni će ti "otvarati dušu", ukoliko gradiš suprotan oni će te mrzeti, pa kad dođeš na krajnju granicu, onda će te i napasti. Borba mi se ne dopada, ali je posledica povećanog broja kontrolisanih likova. Videćemo valja li priča.
Smeta mi još jedna tehnička stvar - molim vas, uključite Fraps pa mi recite koliko frejmova imate. Ja na high detaljima, ma kako podesio senke, anizotropiju i sl. imam 15-22 frejma stalno. Nema šanse da dobijem neki veći broj frejmova. Tek kad ubogaljim sve živo onda imam 25-30. Dalje, Linear mi bolje izgleda od Anizotropije? :) Nekako se pojavi više detalja, imam takav utisak.

Uzeo sam da vodam nekog Asinimara ili tako nešto, pojma nemam ni kako se tačno zove rasa, oni što imaju pretka Celestial ili Hellish, pa shodno tome imaju par bonuseva. Bedak je samo što je prejak, pa se sporije leveluje od pratilaca :d što mi i ne bi bila neka preterana mana da nisam uzeo Sorcerera, pa se plašim da li ću dobiti neke moćne magije na vreme. Kad smo kod toga, može li Sorcerer da unlearnuje spellove prilikom levelovanja i kako? Ja do sada nisam nikako mogao da promenim neku od raspoloživih magija kao u prethodnom delu, što odaberem to mi je. Kako da zamenim magije?

Generalno nije loše. RPG godine? Haha.
 
...Borba mi se ne dopada, ali je posledica povećanog broja kontrolisanih likova....
uhhhh... ja kada sam prvi put pauzirao i rasporedio companjone svako na svoju stranu sledio sam se !!! Za taktiku ubilo se ...

Uzeo sam da vodam nekog Asinimara...Bedak je samo što je prejak, pa se sporije leveluje od pratilaca ...
Planetouched, i moj lik se sporije leveluje ... ;) sad gledam favoured class: Paladin ... :trust:

Generalno nije loše. RPG godine? Haha.
ziv bio pa video ... ;)
 
Poslednja izmena:
Da, zaboravih da napomenem da mi se mnogo sviđa što je omogućen naknadan prelazak u prestižnu potklasu karaktera. Mnogo fina fora.
ziv bio pa video ... ;)
Nemam šta da gledam, na osnovu ovoga što sam video do sada i što sam pročitao po netu potpuno je amoguće™ svrstavati NWN2 rame uz rame sa Oblivionom i Gothicom 3. Naravno, D&D asocijacija pumpa keš pa će se igra sigurno nadobijati kojekakvih nagrada tu i tamo po nekim sajmovima, u nekim časopisima i sl. ali jednostavno ne može da se meri sa "teškašima".

Mada, da ne skerene ovaj topik u pogrešnu stranu, bolje da prekinem i aoglašavam™ se do daljnjeg po pitanjima upoređivanja :) Može li neko da odgovori na moje gornje pitanje, kako unlearnovati spell kod sorcerer-a prilikom levelovanja?
 
Poslednja izmena:
Ma briga me ko ce biti rpg godina vazno je da sad imam instalirana 3 vrhunska rpg na kompjuteru.
 
Poslednja izmena:
Borba mi se ne dopada, ali je posledica povećanog broja kontrolisanih likova.
Povećan broj kontrolisanih likova?
A šta ima i "nekontrolisanih" ali je takvih manje?:p

Šalu na stranu. Toxic, jel' si se zezao za ovo:
uhhhh... ja kada sam prvi put pauzirao i rasporedio companjone svako na svoju stranu sledio sam se !!! Za taktiku ubilo se ...

il' si bio ozbiljan? Ne videh smajli pa reko ajd da pitam.

Koliko se sećam, igrao si kotor (opet ja k'o baba o uštipcima :p ) pa bi trebalo da ti je princip već poznat. Jel ista stvar i ovde?
Ovo uopšte nije nebitno. Primera radi, par scena u HOTU-u sam prešao samo nakon boljeg odabira članova ekipe i kontrolisanja kojeg od protivnika ću prvo da "maknem".
Aj'd malo infoa za nas "ostale".
 
ozbiljan sam i jako mi se svidja kako je odradjena kontrola likova u borbama ... em sto mozes da se "ubacis" u lika em sto mozes sve "iz jednog" lika da odradis kao u KOTOR-u (ali ajd i ja ko baba o ustipcima, ne volim SF RPG-KOTOR :) )
 
Aha. OK. To sam 'teo da čujem.
Blagodarim na enformaciji. :)
 
ozbiljan sam i jako mi se svidja kako je odradjena kontrola likova u borbama ... em sto mozes da se "ubacis" u lika em sto mozes sve "iz jednog" lika da odradis kao u KOTOR-u (ali ajd i ja ko baba o ustipcima, ne volim SF RPG-KOTOR :) )
I u Neveru se moglo iz radijalnog menija fino komandovati henchmenima, tako da to nije ništa specijalno novo. Desilo mi se da mi se saborci zaglave pa da moram da se vraćam po njih, što i nije za pohvalu.
Inače, za sada što više odmičem igra je sve bolja...:)
Ulepsao si mi dan :)
Ne raduj se prerano, nije ovo Baldur ni po čemu osim po tome što je D&D i što se kontroliše družina :)
 
Naravno da ovo nije Baldur, jer je ovo mnogo bolje od doticnog, a i opusteno bih mogao staviti ovo rame uz rame sa ubogim Gothicom i meni nista specijalnim Oblivionom...
 
Naravno da ovo nije Baldur, jer je ovo mnogo bolje od doticnog, a i opusteno bih mogao staviti ovo rame uz rame sa ubogim Gothicom i meni nista specijalnim Oblivionom...

bez obzira na to koliko se slazem sa tobom ( a ljubitelj sam NWN-a) , ali ovaj thread nije podignut da bi se NWN2 uporedjivao sa drugim igrama (ne bitno kojeg zanra) jer ce isti otici u OFF i bice zakljucan ;)
znaci od sada samo utisci koje je NWN2 ostavio na nas ... :wave:
 
Na mene je ostavio utisak da novi patch mora izaći što pre :)
Ima nekih bagova, recimo snimim igru i kad učitam, henchmen neće da me prati. Kad prebacim kontrolu na njega, moj lik ga prati ali henchmen neće mog lika. Ili pokupim neku boles', izlečim se a negativni efekti ostanu...
 
Meni se igra zasad svidja,mada sam igrao samo oko 2 sata.Da,ima bugova,i to karakteristicnih za NWN1:glavljenje likova u vrata pa moras da se vratis po njih,pratioc te ne prati,cudni padovi framerate-a.Ali,na to sam vec navikao iz NWN1 pa mi i nije strasno :).
Ne svidja mi se jedino novi nacin putovanja,teleporti na sve strane.Jes da je u prvom delu bilo malo zamorno trcati,ali u igrama gde se stalno teleportujes da bi ustedeo vreme nemas real feeling(bar ja).
Sto se klasa i rasa tice odradili su super posao(oko 1.5h sam pravio lika a znam sta cemu sluzi).
Grafika fina,ne spektakularna ali fina,bash onakva kakvu sam ocekivao od NWN2.
Vidim da nema 1 man army vise(bar zasad),jer mi se uvek neko prisljamci i ne mogu da ga se otresem.Isto vidim da je protivnike lakse ubiti nego u prethodnom delu,ali sad imamo naglasak na vise masovnih tuca(valjda je to sad u trendu),pa je samim tim i razumljivo da ti treba jos neko u grupi(bar dok ne dobijes epic spelove i postanes superman hehe).
Sve u svemu,jako sam zadovoljan.
 
patch 1.01 radi!

Konacno! Danas sam i ja nabavio igru i, sto je josh bitnije, uspeo sam da je patchujem na 1.01 i to tako da sve radi. Evo uputstva. Posto sam na dialup-u naravno nisam mogao da koristim autoupdater. Medjutim, kod ortaka koji ima ADSL skinuo sam English patch i prekopirao ga u moj NWN2 direktorijum. Kada sam kliknuo na "Update" opciju iz lancher-a autopatcher je automatski detektovao patch na HDD-u i uspeshno ga instalirao iako nisam bio konektovan na net. ,) E sad, dve bitne stvari u vezi patch-ovanja:

1) Na particiji gde se nalazi NWN2 i na particiju gde je vas "My Documents" morate imati po 7GB slobodnog prostora da bi patch proshao. Razlog je sto patch radi rebuild nekih modula koji su prilicno veliki i jednostavno nece proci ako nemate dovoljno mesta.

2) Ako nameravate da patchujete igru ne uposhljavajte ponovonapunjene sredjene izvrshioce vec pustite demona da gleda Posejdonovu sliku. Ko razume shvatice. ;)
 
Poslednja izmena:
Konacno! Danas sam i ja nabavio igru i, sto je josh bitnije, uspeo sam da je patchujem na 1.01 i to tako da sve radi. Evo uputstva. Posto sam na dialup-u naravno nisam mogao da koristim autoupdater. Medjutim, kod ortaka koji ima ADSL skinuo sam English patch i prekopirao ga u moj NWN2 direktorijum. Kada sam kliknuo na "Update" opciju iz lancher-a autopatcher je automatski detektovao patch na HDD-u i uspeshno ga instalirao iako nisam bio konektovan na net. ,) E sad, dve bitne stvari u vezi patch-ovanja:

1) Na particiji gde se nalazi NWN2 i na particiju gde je vas "My Documents" morate imati po 7GB slobodnog prostora da bi patch proshao. Razlog je sto patch radi rebuild nekih modula koji su prilicno veliki i jednostavno nece proci ako nemate dovoljno mesta.

2) Ako nameravate da patchujete igru ne uposhljavajte ponovonapunjene sredjene izvrshioce vec pustite demona da gleda Posejdonovu sliku. Ko razume shvatice. ;)

Ovo je samo delimično tačno.
Ja sam pre patchovanja imao na d particiji (gde sam smestio igru) oko 6 gb slobodnog prostora , a My Documents je po defaultu na C particiji,gde mi je i Windows i tu sam imao samo nekih 1,5 Gb slobodnog prostora.
Ali džaba mi i patchovanje i daemon emulator kada ova moja kartica fx5200 nemože da tera igru ni u najnižoj rezoluciji.Doduše nisam ni planirao nešto da je puno igram,hteo sam samo malo da osetim atmosferu.
Boli me uvo,barem mogu da čitam NWN 2 pdf na 971P sa sve kontrastom od 1500:1 i pivot om :D
 
Poslednja izmena:
Pa da, a mi sirotinja sa 7300GT i katodnim monitorima ne možemo da čitamo u tako velikom kontrastu, nego moramo da se zadovoljimo igranjem u 1024x768 medium/high :D
 
2) Ako nameravate da patchujete igru ne uposhljavajte ponovonapunjene sredjene izvrshioce vec pustite demona da gleda Posejdonovu sliku. Ko razume shvatice. ;)

Rodger that. ;)

EDIT: Je l' treba nesto da se disejbluje zbog ove slike?
 
Poslednja izmena:
Treba, zbog čega se neki od nas drže ponovonapunjenih, po sistemu što je puno to je dobro, što je slikano to je kuso. Pored toga, slika ponekada ne funkcioniše, valjda joj fali boje, šta li već...
 
Ha ha , ebote moram da nadjem onog navaho indijanca iz Windtalkers-a da mi pomogne
sa ovim nemustim jezikom :d :d .
 
Nazad
Vrh Dno