Šta je novo?

NWN2 - oficijelna spika [no spoilers]

'De nadje da igras igru zajedno sa kasperskim???

Ma pazi, kazem kako sam upalio komp bez veze startujem NWN2 i to se pojavi, reko aj da odbijem ono nista, probam ponovo, dopustim i ona radi...
Naravno, kada nema kasperskog niko te nista ne pita i igra se startuje...
Sam sam kriv sto sam slusao savete novobeogradskog vudua :wave: koji igru prelazi ukucavajuci expirians :d , izgleda da igra razlikuje prave igrace od vunetine :D

Zna li neko slucajno da li se u igri dobija The Holy Avenger (dvorucni mac), mislim se sta da dam paladinu za specijalizaciju oruzja pa reko ako ga ima da znam
 
Poslednja izmena:
Zna li neko slucajno da li se u igri dobija The Holy Avenger (dvorucni mac), mislim se sta da dam paladinu za specijalizaciju oruzja pa reko ako ga ima da znam

Dobija se Holy Avenger ali tek kad dodjesh u Act 3, inace u pitanju je 1-handed Longsword. BTW, to u principu i nije toliko bitno zato sto u NWN2 mozesh da enchant-ujesh bilo koje oruzje da bude Holy (2d6 Damage vs. Evil) i to dosta ranije.
 
Kako da prodjem ove glupave stene??!??!???!1 :mad:

Pre toga sam usao u neku pecinu, dosao do kraja pecine, uzeo iz sanduka neke "granate" i nema nista vise u pecini. Kada dodjem do kraja ima neka ruda (vein of ore) na koju samo mogu da klikcem i nista drugo se ne desava.

Prilikom izlaska iz pecine, pomislio sam da ce mi te granate posluziti da raznesem stene kako bih nastavio dalje, ali nista!!! Drug mi je reko da se on samo priblizio tim stenama i da se ucitao neki filmic u kome je ova Quara (carobnjak) sama raznesla stene i on je prosao. E sada posto ja nisam vodio charobnjaka sa sobom od pocetka, vratio sam se u kafanu i zamenio Druida za charobnjaka, ali i kada sam se priblizio stenama nista se ne desava! Pokusao sam i da stavim granate kod nje i nista. Bacio sam svih 7 granata na stene i opet nista... :S:

Izmedju ostalog na mapi su bile jos jedne stene koje su nestale same od sebe, ali one su mi bile totalno nebitne, jer su samo precica do pecine. A ove glavne koje vode ka Orcima, su i dalje tu. heeeeelp!

Da nije neki bug?! Igra je patchovana, verzija je 1.03!
 

Prilozi

  • nwn2.jpg
    nwn2.jpg
    144.6 KB · Pregleda: 85
Imaš izbor, možeš stabilne, nestabilne i nikakve rakete da uzmeš. Moraš uzeti nestabilne, stabilne možeš i ovako bezveze da koristiš. Vrati se na kraju pećine po nestabilne rakete.
Ili još bolje, prekini na vreme :d
 
nesto je bio zabrljao komp. kada sam ponovo ucitao poziciju, sve je bilo ok. hvala na pomoci!
 
Znam ja to :) a bancho je verovatno prethodno igrao Baldur's Gate 2 cim je pitao za 2-handed verziju.

Da, da, od tada mi je ostao u secanju, mada kasnije se prisetih nosio sam ga i u icewind dale II a tu je bio jednorucan... mada im je bez veze da se tako kasno dobija

Jos jedno pitanje, da li kompanjonima moze da se menja klasa?
 
Ne, osim Khelgar-u kada mu se odradi quest.
 
Poslednja izmena:
kraj je razocaravajuce glup:S:
 
Dobro jutro :)
 
Pitanje za one koji su obrnuli igru: je l' ima mnogo undead-ova u igri?
 
Ne, osim Khelgar-u kada mu se odradi quest.

Bah, mogli su to da ubace, bilo bi zanimljivije...

Je li i kod vas glava kompanjona ostaje ista (gologlava:) ) bez obzira kakvu kacigu nosili, meni se kaciga vidi samo na glavnom liku...
 
Skinuo sam patch 1.03 verzija koja ide direktno od verzije igre 1.0 do 1.3,velicine je 120 mb,imam i DT 4.08 kao i programcic yasu.Da li mi neko moze objasniti kako da instaliram ovaj patch cija je extenzija .rtp,ubih se pokusavajuci,u deamon tools ga nekako ubacim ali kako da se pokrene? Please help
 
Da li mi neko moze objasniti kako da instaliram ovaj patch cija je extenzija .rtp,ubih se pokusavajuci,u deamon tools ga nekako ubacim ali kako da se pokrene?

Cekaj, ako sam te dobro razumeo, ti si ozbiljno pokushao da mount-ujesh patch u DT? :shock: :laugh:

Heh, pa ne radi se to tako brate, patch ne treba uopshte raspakivati iz .zip arhive nego istu treba prebaciti u NWN2 direktorijum i zatim startovati updater iz nwn2launcher-a. On ce sam prepoznati patch i instalirati ga. Gde ces prostije od toga. :D
 
Cekaj, ako sam te dobro razumeo, ti si ozbiljno pokushao da mount-ujesh patch u DT? :shock: :laugh:

Heh, pa ne radi se to tako brate, patch ne treba uopshte raspakivati iz .zip arhive nego istu treba prebaciti u NWN2 direktorijum i zatim startovati updater iz nwn2launcher-a. On ce sam prepoznati patch i instalirati ga. Gde ces prostije od toga. :D


Eeee da sam znao to,valja probati,hvala.
 
Update krene i na kraju izbaci:

An incorrect version of the file was found on your system.
The update was unable to complete, since the file contents were incorrect.
E:\Neverwinter Nights 2\Modules\1000_Neverwinter_A1.mod
File Size: 78486037
File CheckSum: 546434a97efb79ad389d0c16df828c0b
Get the critical rebuild.
http://nwn2.obsidian.net/support/patch_english.html#crit
The patch has been aborted
Pinging: nwn2patch.obsidianent.com
 
A verzija patcha je ova (koja bi i trebala biti) :nwn2_pc_english_from100788_to103840
 
Hm, proveri da li imash bar 7GB slobodnog prostora na particiji gde ti se nalazi NWN2. Ako imash, i opet dobijash tu poruku, probaj da reinstalirash igru pa patch-uj ponovo.
 
Za sta sluze stvari kao na primer:
Spider venom Gland
Requirement: Craft Alchemy 6 ranks
Yields: Weak Water Essence

pretpostavljam da postoji nacin da se iz njega izvuce ova esencija vode, pa me zanima kako, kada s likom koji ima alchemy rank ovo stavim u onu alhemicarsku skalameriju i upotrbim mortar kaze da nije validan recept...
 
Essences sluze za enchanting, a dobijash ih tako sto upotrebish Mortar & Pestle na objektu koji moze da se rastvori. Najlakshe ti je da prevucesh Mortar & Pestle u quickbar, otvorish inventar i odatle ga upotrebljavash na takvim item-ima.
 
Hvala puno, znaci ne treba da se stavlja u onaj alhemicarski sto nego direktno...
Sada imam jos jedno pitanje:) Cime ugasiti kamin kod colectora, u Neeshka-inom kvestu? isprobah sve magije koje imaju veze sa ledom ali nista, u prizmlju sam nasao praznu flasu da ne treba negde da se ona napuni vodom?
 
Ljudi,jel zna neko tacno kako radi critical? Interesuje me koji se sve damage-i mnoze sa kojim vec mnoziocem od oruzja nije bitno.
Da li u mnozenje ulazi i damage od (improved/enhanced) power attack-a?
 
Ljudi,jel zna neko tacno kako radi critical? Interesuje me koji se sve damage-i mnoze sa kojim vec mnoziocem od oruzja nije bitno.
U NWN2 se mnozi sve sem Sneak Attack-a dok po D&D pravilima to treba da funkcionishe malo drugacije tj. ne treba da se mnozi bonus dice, kao recimo +1D6 Fire damage ili +2D6 Holy vec samo fixni bonusi.

Da li u mnozenje ulazi i damage od (improved/enhanced) power attack-a?

Da.
 
Poslednja izmena:
@Lurker

OK,to sam i ja pretpostavljao ali sam hteo da proverim.Mislim da to da i "strani" bonusi ulaze u critical nisu trebali da menjaju,al ajde.

A jos jedno pitanjce:koliko moze da ide ability visoko? Npr. strength?
I da li stackovanje na ability ide na ovaj nacin:moze po jedan(verovatno najveci) bonus od svakog drugacijeg izvora ability-ja? Npr. od vise predmeta koji daju strength bonus racuna se samo jedan(najveci),i to se stackuje sa samo jednom magijom koja daje strengh bonus,itd....?
Izuzetak je Barbarian-ov Rage i Frenzied berserker-ov Frenzy,oba spadaju u isti izvor strength-a a sabiraju se.
 
A jos jedno pitanjce:koliko moze da ide ability visoko? Npr. strength? I da li stackovanje na ability ide na ovaj nacin:moze po jedan(verovatno najveci) bonus od svakog drugacijeg izvora ability-ja? Npr. od vise predmeta koji daju strength bonus racuna se samo jedan(najveci),i to se stackuje sa samo jednom magijom koja daje strengh bonus,itd....?

Mislim da NWN2 nema Strength cap ali je fora u tome sto svi dodatni bonusi (bilo da su od item-a ili Barbarian Rage-a) kad se saberu nikako ne mogu da predju 12. Inace, Strength se ne stack-uje, bez obzira na izvor, ako je u pitanju isti tip bonusa (enhancetment). Upravo zato se bonusi sa item-a i spell-ova ne stackuju jedni s drugim dok se Barbarian Rage-a stack-uje sa njma posto je u pitanju drugaciji (unnamed) bonus. Vishe informacija o stack-ovanju imash ovde.

Izuzetak je Barbarian-ov Rage i Frenzied berserker-ov Frenzy,oba spadaju u isti izvor strength-a a sabiraju se.

Sto se tice Frenzy bonusa mislim da on i treba da se stack-uje sa Rage bonusom. Bilo je ranije slicnih diskusija na zvanicnom forumu i, koliko se ja secam, tako je po pravilima posto je u oba slucaja u pitanju tzv. unnamed bonus.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno