Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

Upravo ovo što je je BitrAtE rekao da bi soundbar koji podržava DTS prosledio zvuk ka tv-u inače nećeš imati zvuk na B9.

Jeste sigurni u ovo?

Ako je povezano player - SB - TV valjda nema prosleđivanja zvuka do TVa. SB treba da ga "zadrži" i pusti.

Ja sigurno imam prilično DTS filmova i svugde zvuk radi. Plex prijavljuje Direct Play (DTS-HD i još nešto).

Na TV je namešteno da je zvuk eARC i da je passtrought. Tako da TV tu ništa ne radi. Samo prosledi na šta mu je podešeno kao zvučni output.

Jedino ako B9 podržava DTA a C1 ne, pa je zbog toga razlika.
 
Koliko se sećam, B9,C9 serije su podržavale DTS. Valjda od CX su ukinuli ili od C1.
 
Poslednja izmena:
Jeste sigurni u ovo?

Ako je povezano player - SB - TV valjda nema prosleđivanja zvuka do TVa. SB treba da ga "zadrži" i pusti.

Ja sigurno imam prilično DTS filmova i svugde zvuk radi. Plex prijavljuje Direct Play (DTS-HD i još nešto).

Na TV je namešteno da je zvuk eARC i da je passtrought. Tako da TV tu ništa ne radi. Samo prosledi na šta mu je podešeno kao zvučni output.

Jedino ako B9 podržava DTA a C1 ne, pa je zbog toga razlika.
Loše sam se izrazio pošto razmišljam o passthrough a i kod mene je konfigurisano Shield-TV-SB zbog Sonos Arc koji ima samo jedan hdmi earc port. U mom slučaju tv radi passthrough. Kod tebe Shield-SB(ako podržava DTS)-TV iako tv ne podržava DTS dobijaš zvuk. LG napravljeni 2020,21,22 čini mi se nemaju dts podršku i passthrough. 2023 imaju.
 
Opa, znači vratili na nove modele DTS. Lepa vest.
 
Danas mi je stigao NVidia Shield Box (Tube) i videh u temi da se dosta demantuje o softveru koji je pametno koristiti.
Iskreno meni ce uredjaj primarno biti za EON app, sve ostalo koristim na Apple Tv-u, tako da ako moze savet da li slobodno da dizem na poslednji update ili da se zadrzim na nekom starijem?

Unapred hvala.
 
sta ko demantuje?
Malo skupa investicija ako ti je samo za EON, mogo si bilo sta drugo jeftinije.
 
Diskutuje je riječ koju je tražio vjerovatno mada i ovo "pametno koristiti" djeluje kao da je kompletan post kroz google translate prošao :)

Btw uzeti Shield za EON samo je isto ko i uzeti Ferari i voziti ga kroz naselje isključivo.
 
Hehe sta ste me napali svi ljudi, hajde bice primaran uredjaj, prodajem apple tv. :)
Upravo tako umesto demantuje, diskutuje. Znaci mogu slobodno na poslednji update bez razmisljanja da ne zeznem nesto na pocetku.
 
Ja ima Shield 2017 na Android verziji 8.2.3 i Shield 2019 pro na najnovijoj verziji sw.
Oba rade kako treba, mozda nesto 8.2.3 stabilniji i manje baguje.
Ali vece su sanse da zeznes nesto ako radis downgrade nego ako ostavis na novoj verziji.
 
Ma iskreno do sada sam koristio Amazon Fire Stick, Beelink Box, Xiaomi Box i sve su to uredjaji koji pre ili kasnije pocnu da zezaju, koce, standardna kineska prica (bez da se ljubitelji istih uvrede). Sve rasprodao i sad bas imao zelju da probam Nvidia-a jer jednu losu rec nisam cuo za isti uredjaj, bas jedva cekam da se poigram.

Za sada Tube ako vidim da zafali snage, onda idemo na upgrade velike konzole.

Svakako hvala na odgovoru.
 
Meni je pro 2019 na poslednjoj 9.1.1 verziji i radi bez greške . vidim kod nekih ima novija verzija ali meni ne pokazuje da ima svežija od ove .
 
Meni je pro 2019 na poslednjoj 9.1.1 verziji i radi bez greške . vidim kod nekih ima novija verzija ali meni ne pokazuje da ima svežija od ove .
Da, ni meni ne pokazuje noviju od 9.1.1.
Meni baguje kod striminga Dolby Vision sadrzaja najvise. Baguje=izbaci me iz filma/epizode.
Ma iskreno do sada sam koristio Amazon Fire Stick, Beelink Box, Xiaomi Box i sve su to uredjaji koji pre ili kasnije pocnu da zezaju, koce, standardna kineska prica (bez da se ljubitelji istih uvrede). Sve rasprodao i sad bas imao zelju da probam Nvidia-a jer jednu losu rec nisam cuo za isti uredjaj, bas jedva cekam da se poigram.

Za sada Tube ako vidim da zafali snage, onda idemo na upgrade velike konzole.

Svakako hvala na odgovoru.
Pazi ako je samo za striming cevka je super ali ako hoces Plex ili nesto kompleknije onda moras na Pro.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu baguje?Preko kojih aplikacija gledaš Dolby Vision sadržaj ?
 
Baguje=izbaci me iz filma/epizode.
Realno gde god je u Dolby Vision formatu ima problem, izbaci ili pocne da stuca/secka.
Najpre sam to primetio kod Disney+ aplikacije, pre toga nisam znao /povezao zasto me samo kikuje u sred necege.
Onda testrirao sa iskljucenim DV kod Shielda i onda se ne desava.
Tako da sad i u Stremiu biram izvore sa HDR a izbegavam DV.
Pa valjda ce biti dovoljno, server Synology 218+ je tu, 4K na lokalnoj mrezi mislim da nece biti problem-a a ni Plex preko njega.
Mislio sam da koristis njega kao Plex server, kao klijent je ok.
 
Kod mene je 9.1.1 i kaze da je sistem azuran

Meni je pro 2019 na poslednjoj 9.1.1 verziji i radi bez greške . vidim kod nekih ima novija verzija ali meni ne pokazuje da ima svežija od ove .

Da, ni meni ne pokazuje noviju od 9.1.1.

I mene je začudilo kako to da ne dobijam noviji od 9.1.1 nakon što je "izašla" 9.1.2 verzija, pa sam malo istraživao.

Prijavio sam svoj Shield preko nVidia foruma i dobio 9.2.0 posle par sati, iako piše da je prijava za 9.1.1+Hotfix Image. Nisam primetio nikakav problem za sada.

Nemam problema sa Dolby Vision materijalom, probao na Stremio i Plex (sa lokalnog NAS vuče). Mada, nisam imao problema sa DV ni pre toga.
@PapaBear66 jel i na 2019 Pro imaš isti problem? Jesi probao nešto drugo osim Disney+?
 
Za 2019 pro i pricam na 2017 nema DV.
Izbacuje me i iz Stremia isto ko i D+, ako je izvor sa DV.
Ovo sto si naveo je link za HotFix. update bi trebao da dodje bez toga da im pises.
Drugim recima nije jos official za siroke narodne mase.
 
Mozda je update pusten za neke regione.
 
Zvanicno nije, v9.1 je poslednja izasla.
1700351653994.png

edit:
Sad citam na Redit da je v9.1.1 + hotfix = 9.2.0 ko ce ga znati.
Poslo sam zahtev za hotfix pa cu javiti sta bude.
 
Poslednja izmena:
Ma iskreno do sada sam koristio Amazon Fire Stick, Beelink Box, Xiaomi Box i sve su to uredjaji koji pre ili kasnije pocnu da zezaju, koce, standardna kineska prica (bez da se ljubitelji istih uvrede). Sve rasprodao i sad bas imao zelju da probam Nvidia-a jer jednu losu rec nisam cuo za isti uredjaj, bas jedva cekam da se poigram.

Za sada Tube ako vidim da zafali snage, onda idemo na upgrade velike konzole.

Svakako hvala na odgovoru.
Ako nisi lošu reč čuo za tube onda nisi ni čitao. Veoma bagovit i slabašan uređaj koliko sam ja čitao.
Baguje=izbaci me iz filma/epizode.
Realno gde god je u Dolby Vision formatu ima problem, izbaci ili pocne da stuca/secka.
Najpre sam to primetio kod Disney+ aplikacije, pre toga nisam znao /povezao zasto me samo kikuje u sred necege.
Onda testrirao sa iskljucenim DV kod Shielda i onda se ne desava.
Tako da sad i u Stremiu biram izvore sa HDR a izbegavam DV.

Mislio sam da koristis njega kao Plex server, kao klijent je ok.
Instaliraj kodi master nightly pa vidi da li ti i tu puca DV. Meni radi svuda.
 
Odradio update na v9.2.0, zvanicno se vodi kao 9.1.1 + hotfix.
 

Prilozi

  • Screenshot at 2023-11-19 15-42-08.png
    Screenshot at 2023-11-19 15-42-08.png
    345 KB · Pregleda: 14
  • Screenshot at 2023-11-19 15-42-43.png
    Screenshot at 2023-11-19 15-42-43.png
    747.1 KB · Pregleda: 18
  • Screenshot at 2023-11-19 15-43-04.png
    Screenshot at 2023-11-19 15-43-04.png
    329.8 KB · Pregleda: 18
Ako nisi lošu reč čuo za tube onda nisi ni čitao. Veoma bagovit i slabašan uređaj koliko sam ja čitao.

Instaliraj kodi master nightly pa vidi da li ti i tu puca DV. Meni radi svuda.
Naleteh na reditu na ovo pa cu probati.
People if you want to play DV just install Vimu player and be done with it. If you want to use Kodi for HDR that fine but Vimu player has been playing DV just fine.
 
Au ovo mi sad jos gore radi nego pre update :(
Sad bukvalno secka i koci kod sadrzaja sa DV, bez razlike da li je Kodi, Stremio, VLC ili Vimu.
Cim izaberem isti taj sadrzaj u HDR sve radi tecno bez obzira koliki je fajl.
Da ne pricam o tome da mi na NASU vidi foldere ali su prazni, a da je brzina prenosa 50Mb/s PC -> Shield umesto 100Mb/s ocekivanih na giga portu.
Dodje mi da downgradujem na v8.2.3.
 
Tako je i meni bilo pa sam vratio na 8.2.3. Nekome radi odlično nekome pakao. Ne kapiram, ali tako je.
 
Tako je i meni bilo pa sam vratio na 8.2.3. Nekome radi odlično nekome pakao. Ne kapiram, ali tako je.
Sacu ga opravim :)
Nego ima li neki hak da mi ne izbacuje pop up da ima novi update stalno?
Ono kad mu stavim da ne radi auto update i da me samo obavesti.
 
Jel moguce da cu morati da instaliram Windows da bi odradio ovo :(
Prepoznaje shield u adb kao unotherised device ali na shieldu ne iskace pop up da ga autoriziram u Linuxu OS radim.
edit:
I don't know if there is a bug between linux, adb tools and the nvidia shield on Android 11, but I tried every tutorials I could found, with USB or remote, I can't managed to get it working. I don't get the authorisation popup.
Izgleda da cu morati Windows :(
 
Sacu ga opravim :)
Nego ima li neki hak da mi ne izbacuje pop up da ima novi update stalno?
Ono kad mu stavim da ne radi auto update i da me samo obavesti.
Ima na onoj stranici za debloat i downgrade.
Jel moguce da cu morati da instaliram Windows da bi odradio ovo :(
Prepoznaje shield u adb kao unotherised device ali na shieldu ne iskace pop up da ga autoriziram u Linuxu OS radim.
edit:
I don't know if there is a bug between linux, adb tools and the nvidia shield on Android 11, but I tried every tutorials I could found, with USB or remote, I can't managed to get it working. I don't get the authorisation popup.
Izgleda da cu morati Windows :(
Ja sam na win-u radio koliko se sećam.
 
Nazad
Vrh Dno