Šta je novo?

NVIDIA Shield (svi modeli)

CEC nekom radi dobro nekom ne. Meni npr sve upali shield+tv+soundbar i nekad se digne sistem pre tv-a i dobijem zeleni ekran. Restart tv-a reši problem.
 
S obzirom da moj LG C1 ne podržava DTS a već na par filmova nailazim na DTS zvuk, muči se takođe i sa lossless formatima tipa TrueHD, više mi prekipilo tako da tražim kvalitetno rješenje koje će moći bez problem da se nosi sa apsolutno svim video/audio formatima.

Odmah pomislih na Shield međutim vidim da Nvidia nije izbacivala novi model još od 2019?! Da li uopše više ima smisla uzimati Shield ? Koristiće se isključivo za gledanje video materijala kroz mrežu (Synology NAS), 4K remuxi sa visokim bitrejtom.
 
S obzirom da moj LG C1 ne podržava DTS a već na par filmova nailazim na DTS zvuk, muči se takođe i sa lossless formatima tipa TrueHD, više mi prekipilo tako da tražim kvalitetno rješenje koje će moći bez problem da se nosi sa apsolutno svim video/audio formatima.

Odmah pomislih na Shield međutim vidim da Nvidia nije izbacivala novi model još od 2019?! Da li uopše više ima smisla uzimati Shield ? Koristiće se isključivo za gledanje video materijala kroz mrežu (Synology NAS), 4K remuxi sa visokim bitrejtom.
Ja uzeh shield pro 2019, nov pre 2 meseca. Dal je podgrejano ili nije, dojadili su mi svakakvi android boxovi i bugovi. Ovo radi perfektno. Ako nekako mog uda ti pomognem tu sam. Jedino cena nije bas friendly. Inace radi top.
 
Једина мана је недостатак хдми 2.1 и опција које он доноси (за сада). Коме не треба, бокс је одличан.
 
Po meni je hladjenje highlight, ali i daljinac, koji fenomenalno lezi u ruci :)
 
Има малу зујалицу, једино то треба временом заменити.
 
S obzirom da moj LG C1 ne podržava DTS a već na par filmova nailazim na DTS zvuk, muči se takođe i sa lossless formatima tipa TrueHD, više mi prekipilo tako da tražim kvalitetno rješenje koje će moći bez problem da se nosi sa apsolutno svim video/audio formatima.

Odmah pomislih na Shield međutim vidim da Nvidia nije izbacivala novi model još od 2019?! Da li uopše više ima smisla uzimati Shield ? Koristiće se isključivo za gledanje video materijala kroz mrežu (Synology NAS), 4K remuxi sa visokim bitrejtom.
Nema ni potrebe da izbacuju novi kada ovaj radi k'o doxa i jede konkurenciju. Imaš ti beše q990b SB? Audio passthrough tako da pokriva sve. Bocni Shield-->SB-->TV(eARC) i uživaj.
Једина мана је недостатак хдми 2.1 и опција које он доноси (за сада). Коме не треба, бокс је одличан.
Hdmi 2.1 na android boksu je besmisleno.
 
S obzirom da moj LG C1 ne podržava DTS a već na par filmova nailazim na DTS zvuk, muči se takođe i sa lossless formatima tipa TrueHD, više mi prekipilo tako da tražim kvalitetno rješenje koje će moći bez problem da se nosi sa apsolutno svim video/audio formatima.

Odmah pomislih na Shield međutim vidim da Nvidia nije izbacivala novi model još od 2019?! Da li uopše više ima smisla uzimati Shield ? Koristiće se isključivo za gledanje video materijala kroz mrežu (Synology NAS), 4K remuxi sa visokim bitrejtom.

Kupi odmah. Zahvali nam posle.

To guta apsolutno sve što mu od formata dođe pod ruku.

Bocni Shield-->SB-->TV(eARC) i uživaj.

Meni je i Shield i SB (eARC) uboden u TV (LG B9).
Šta bi bila prednost tvog setupa?
 
Upravo zato se i javljam ovdje jer me bilo kakvi android box-ovi apsolutno ne zanimaju, probao sam ih dosta od beelinka gt1 pa do xiaomi mi box s, svakom je po nešto falilo.
Znam da nije jeftino rješenje ali hoću da sam miran.

@bbK1ng

Kod mene bi moralo ići tako kroz Shield da bi mi propustio DTS kojeg moj C1 ne podržava
 
Shield je nesto najbolje u sta sam celoj prici kucnog bioskopa ulozio. Jede sve i uvek :) shield u pojacalo, iz pojacala hdmi u arc i fercera sve.
 
Imam verziju 2017 i 2019 (pro) i nema razlike kvaliteta , vrh uredjaj.
Kome ne treba upscaling moze 2017 bez razmislkjanja.
 
4K120 ili 8K60, VRR i ALLM realno nisu potrebni na jednom media playeru, ali jesu na konzoli. Jedino što može biti od koristi iz HDMI 2.1 specifikacije je QMS ali se može živeti bez toga.

Takođe sam vlasnik Shield TV Pro 2019. od pre ~2 meseca i sprava je sjajna za svoju namenu.
Alternativa Shield-u koju sam razmatrao je Zidoo koji je na papiru jači i noviji hardver od Shield-a, ali je i skuplji, plus je dosta manja grupa korisnika koja ga imaju, što ga je diskvalifikovalo iz daljeg razmatranja u mom slučaju.
 
Mislim da Shield-u fali 4K UI što se odražava i na UI aplikacija. Npr. Netflix deluje mutnije nego na WebOS. A takodje su i titlovi na Netlifxu u nižoj rezoluciji.
 
Под претпоставком да неко има 8К тв, битан је хдми 2.1 и подршка за 8К@60.
 
8K TV prihvata 4K signal a Shield svakako nije u mogućnosti da radi upscale na 8K kao ni da reprodukujuje 8K materijal, tako da mu nije potreban HDMI 2.1
 
Тренутна верзија не може, али то је некоме мана а некоме небитно. Следећа верзија ће сигурно подржавати све актуелне стандарде.
 
Лично ме брине само решења хлађења са зујалицом унутра.
Осим тога стварно делује као комплетно решење.
 
Vi čujete Shield kako radi? Meni je na silent stavljen, nisam ga čuo ni dok je bio na polici. Sada sam ga ugurao u neku pregradu veću, da ne bude izložem. Sada ga tek ne čujem.
 
То је индивидуално. Неко не чује ни комп са макс рпм вентилаторима а некоме мушица смета.
 
Sve to stoji, ali ovo na silet je baš teško da se čuje. Posebno što si uglavnom udaljen od tog Shielda. Meni je solidno daleko, pa valjda zato nisam čuo.
 
Imam prilično dobar sluh, a Shield nikada nisam čuo na silent. I to je pored svih ostalih uređaja na vidljivom mestu u otvorenoj komodi za tv.
 
Лично ме брине само решења хлађења са зујалицом унутра.
Осим тога стварно делује као комплетно решење.
Nije stavljena zujalica unutra nego ventilator kao u laptopu. Ne čuje se Shield uopšte.
 
То није зујалица? Није проблем у почетку вероватно али временом је све боље. Могли су мало веће кућиште са већим хладњаком.
 
Ja imam pro 2019 već godinu dana znači kao da ga ni nemam,nikada nisam čuo ni najmanji šum .
 
Nazad
Vrh Dno