Šta je novo?

Nvidia mining

Oko 850w

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ok hvala, pitam zbog napajanja, dakle 1000w bi bilo sasvim dovoljno.
 
Da li je bezbedno da Gigabyte 1060 G1 na 2000/9600, max temp74C sa ventovima na 60%(~1800rpm) radi 24/7? Tako podešena daje 320-325 sola.

Mogao bih da ubrzam ventilatore, ali pretpostavljam da do 75 stepeni nije mnogo za rudarenje.
 
Ostavi je 24h i vidi da l je stabilno, mislim da je malo preko granice ali opet proveri

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Inače je u zatvorenom kućištu, odmah ispod vodom hlađene 1070. :D
 
Ako imas neku kombinaciju, ja bih kupio i po npr 490e odmah...sredis meni 10 kartica i dobijes sebi jednu free ;-)

Cale dolazi za 2 meseca iz inostranstva pa da mi uzme jednu mozda dve (iz francuske).. Pitanje samo kakvo ce tada biti stanje...
Gledao sam na njihovom sajtu GTX 1070 G1 gigabyte i imaju na stanju.. 460 evrica nije mnogo.. jeftinije 20 000 dinara nego kod nas..

Samo se pitam kakvo ce biti stanje za mining do tada.. i kakve ce biti promene cena na trzistu.. dal kupovati sad ili za 50 dana pred polazak...
Da li ce dolaziti nova proizvodnja grafickih ili ne :)...
 
Da li je bezbedno da Gigabyte 1060 G1 na 2000/9600, max temp74C sa ventovima na 60%(~1800rpm) radi 24/7? Tako podešena daje 320-325 sola.

Mogao bih da ubrzam ventilatore, ali pretpostavljam da do 75 stepeni nije mnogo za rudarenje.
Namestio sam je na 1987/9600 sa 0.975V, ventilatori isto na 60% i sada ne prelazi 70 stepeni. :)
 
Danas sam namestio 2x Msi Armor 1080 8GB,pustio sam je da kopa LBC posto se trenutno najvise isplati.Nisam se preterano cimao oko podesavanja,povecao gpu na 210 i smanji power limit na 80 jer se na 100 preterano greju,ide temperatura preko 75.Evo mojih rezultata:

00d611b22e6b47ee329c14244245565e.jpg
b25243291fe080974927a91c26fe5fee.jpg


Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
Mala pomoć
Biostar tb250 - BTC i 6 1080ti, vidi samo 4 kom, a nakačeno svih 6 i vidi ih ali dve sa uzvičnikom

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Za rx i win10 se zna za taj problem i sa modovanim driverima se brzo i lako resava, ali za NV hm. Nemam pojma.

Koji je OS?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel koristio neko na jednoj mashini RX580 Nitro+ i GTX1080?

Windows 7 je na mashini i kad sve namestim nemogu da podesavam na RX580 ventilator i temperaturu. Ne vidi se koliko je


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Naravno da ne moze jer AMD driver za podesavanje volt/vent itd zahteva da je na nju nakacen monitor..... (barem privremeno dok stelujes)
 
Pa sta mislis ako zakacim monitor da ce da moze da se steluje ventilator?

Jel to samo kad je i NVIDIA unutra mora monitor ili uvek na RX580?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala ti. Probacu ujutru


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jel koristio neko na jednoj mashini RX580 Nitro+ i GTX1080?

Windows 7 je na mashini i kad sve namestim nemogu da podesavam na RX580 ventilator i temperaturu. Ne vidi se koliko je


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ako hoces mora da ti prva karta tj ona na monitoru bude AMD..ako ti geforce na monitoru ne mozes da podesis amd ..stavi AMD da bude prva a geforce druga i to je to
 
Za rx i win10 se zna za taj problem i sa modovanim driverima se brzo i lako resava, ali za NV hm. Nemam pojma.

Koji je OS?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Rešeno u biosu samo promenio podešavanje za grafičke karte i gotovo
Sad sve rade

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Jel moze neko na brzinu da mi kaze da li valja ovaj model karte?
Asus NVIDIA Turbo 1080 GTX graphics card Ti 11GB DDR5X OC - TURBO-GTX1080TI-11G - ne znam da li je problem sto ima 1 kuler...
 
Pa jedan kuler definitivno nije dobro, pogotovu na GTX 1080.. A i ako planiras da rudaris sa njom, ja bih je zaobisao.. ne znam gde sam procitao (ovde ili na stranom sajtu), da je losa za rudarenje zbog ddr5x. Valjda ce ti odgovoriti neko mnogo pametniji od mene, ali ja je ne bih uzimao..
 
Cao narode :)
Imam Asus GTX 980 i za koji dan mi stizu 3 msi 1060 karte. Napajanje cooler master RS700 ACAAB1-EU (700W). Nemam sastavljen rig ali planiram da ove 4 kartice za sada upotrebim sa plocom koju imam i naravno sa ovim napajanjem...Uzeo ekstendere itd...ploca: MSI B85-G41 PC MATE.Procesor i7-4790K..e sad...Da li mi je ovo napajanje dovoljno? Nije modularno krastavac...
Buni me to sto na njemu imam 4 x 8 pin (6+2).
GTX mi uzima 2 pina od ta 4 (kaci se na dva - 6pinska konektora), dakle ostaje mi jos 2 raspoloziva. Na ta dva ce leci 2 karte ali gde da stavim trecu...kupim kabel: 2 molex na 8 pin i tako valjda resim problem, ali da li smem to tako? Plasim se da ne riknu. Ploca, napajanje i gtx su mi pod garancijom jos 4 meseca. Sta da radim za ovo napajanje?
 
Poslednja izmena:
napajanje ti je loshe, verovatno ce radit ako kartice limitiras power limitom na 80%
 
Ako bas moras na to napajanje, obavezno na Gtx980 stavi jedan fabricki 6/8pin, a drugi preko molex-pcie adaptera, a ostala 3 konektora na po jednu karticu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sta se desava ako graficka ima i 6pin i 8pin..? Koriti se samo jedan od ta dva ili moraju oba ?
Nije meni jasno ko tih pinova, kacenja itd...
 
Što je loše ovo moje napajanje? Jel zato što nije modularno ili nešto drugo..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
sta se desava ako graficka ima i 6pin i 8pin..? Koriti se samo jedan od ta dva ili moraju oba ?
Nije meni jasno ko tih pinova, kacenja itd...

Moraju oba, 8pin daje do 150W, 6pin do 75W, grafa moze da ti trosi vise do 225W (zanemarujuci napajanje preko PCIe slota).
 
Po specifikaciji gtx 980 trosi 165W, tri gtx 1060 trose 360 ukupno...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cek znaci ako graficka MSI GTX 1070 Gaming x 8gb ima 8pin i 6pin, onda moram oba na prikacim na racunar.. ? Ne mogu da biram koja cu od ta dva ?
 
Nisu stavili dva da bi ti birao, vec zato sto vuce vise struje. Oba moraju da se spoje na napajanje sem ako neces da ti pregori grafika.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno