Šta je novo?

Nvidia mining

vidi sasvim normalno ti si tu nesto pobrkao nije ovo AMD

naravno u biosu ukljucis da radi intel + discret!

Jedva uspeo ali na kraju sam podesio, jer video sam ja da ovo ne radi kako treba. Jer cim ja uzmem nesto da radim ono mi eth brzina pocne opadati a sada se nadam da do toga nece dolaziti. U svakom slucaju hvala za sugestiju.
 
Ljudi, moze li pomoć... Lbry kopate sa ccminerom? Na kom pool-u? Ja kad odem preko Suprnova meni tamo nudi uputstvo za sgminer... Imam Rig sa 6x1080ti Asus strix, micron memorija, jel i za nju vazi ono što ste pisali da se diže core clock a spušta memory, koji su realni klokovi? Šta da radim sa power limitom? Unapred hvala

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
LBRY sa ccminer na suprnova bez ikakvih problema. Kreiras nalog na pool-u, dodas workera, a u bat fajlu stavis username.workername -p password (od workera) i to ti je to.

Ovako to izgleda:

ccminer.exe -a lbry -o stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -u username.workername -p workerpassword

A po pitanju NV karti 1080 ce ti se valjda neko drugi javiti za klokove. Obicno bi to trebalo da bude sematski, dignes klok GPU-a koliko mozes, smanjis powerlimit na 75-80%, memoriju spustis sto vise mozes i to je to.
 
LBRY sa ccminer na suprnova bez ikakvih problema. Kreiras nalog na pool-u, dodas workera, a u bat fajlu stavis username.workername -p password (od workera) i to ti je to.

Ovako to izgleda:

ccminer.exe -a lbry -o stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -u username.workername -p workerpassword

A po pitanju NV karti 1080 ce ti se valjda neko drugi javiti za klokove. Obicno bi to trebalo da bude sematski, dignes klok GPU-a koliko mozes, smanjis powerlimit na 75-80%, memoriju spustis sto vise mozes i to je to.

Hvala na info, uspeo sam ovo prema uputstvima da podesim. Kopa mi u proseku 500mhs po kartici. Stavio sam sledeci setings PW 100, core +180 (oko 2000mhz), mem 0 (oko 5000mhz), za sada deluje da je stabilno ali tek sam podesio, videcemo, za sad su temperature na oko 60-64 a ventovi na 60, ali danas je dosta hladno. Imam problem sa podesavanjem integruse kao primarne, ne da mi da udjem u bios nego je crn ekran dok ne dodje do windows-a i bez obzira sto ja stiskam f2, f5, esc...nista ne menja, u pitanju je asrock h81 btc ploca.
 
Dal cu se zajebati ako uzmem 3x1080ti ili da cekam rx koji samo sto nije :D? Kazu da jedna trosi kao 2.5 1060.
 
Poslednja izmena:
Jel moze mala pomoc. Nisam se do sada koristio suprnovu, pa me interesuje, kada se tamo registruje, i registruje worker, kako se onda to prebaci na neki drugi wallet (npr na nekom drugom exchange-u).
Ocigledno mi promice opcija neka tamo za to.

p.s.
Ako ikoga interesuje, Aorus 1080ti, 120% power limit, +60 core(iz nekog razloga, nece preko, soft crash uvek bude) -100 mem, daje mi 2025/1255 i oko 510-515 MHs za LBRY. I drzi se na oko 75 stepeni, sto je prilicno dobro za ovu vrucinu i prostoriju bez klime :)
Setovana je karta za max profit, ne za optimum hash/watt, mada, ako neko ima preporuku ili savet sa neki drugi setting, rad sam da probam.
 
Jel moze mala pomoc. Nisam se do sada koristio suprnovu, pa me interesuje, kada se tamo registruje, i registruje worker, kako se onda to prebaci na neki drugi wallet (npr na nekom drugom exchange-u).
Ocigledno mi promice opcija neka tamo za to.

p.s.
Ako ikoga interesuje, Aorus 1080ti, 120% power limit, +60 core(iz nekog razloga, nece preko, soft crash uvek bude) -100 mem, daje mi 2025/1255 i oko 510-515 MHs za LBRY. I drzi se na oko 75 stepeni, sto je prilicno dobro za ovu vrucinu i prostoriju bez klime :)
Setovana je karta za max profit, ne za optimum hash/watt, mada, ako neko ima preporuku ili savet sa neki drugi setting, rad sam da probam.

Kod suprnove imas u account setings da stavis adresu na koju hoces payout i stavis trashold npr 100lbc i onda on automatski prebaci kad iskopas 100 komada...
 
Sa 1080ti je najbolje kopati zcash, izvlaci oko 300usd cisto na mesecnom nivou trenitno :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vala sa rezultatom od 500+ MH moze opusteno da ostane na LBC, dodje mu na isto.
1080ti je prava zverka, nema sta.

Ja sa 980ti, power na 75% i malim klokom imam oko 250mh za LBC.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
lowlight, da li ovo zarada 300$ za mesec dana sa 1080Ti, ili dobit ?
:)
Da li je u ovu računicu uračunata cena struje ili se od 300$ odbija povećanje mesečnog računa struje ?
Napamet sam izračunao da jepotrošnja struje na mesečnom nivou ove grafe oko 1000din. Ili sam debelo pogrešio ??
 
Poslednja izmena:
Ima jos jedan faktor u njegovom slucaju. Odvrnuo je kartu na power 120%, znaci ko zna koliko to sada vuce, a u prilog tome ide i temp 75 stepeni. Przenje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
kod mene asus 1060 3gb dualx naspram gigabyte g1 isto 3gb,primer na 75% tdp manja v cipa,veci klok gpu,dozvoljava veci klok i mem,hladnija,vise kopa
a na gigashit (davno sam cuo za ovaj nadimak,nije daleko od istine) kao hladjena mem,smehoteka od karte,jedina mozda prednost je 8pin napajanje
 
Pa s obzirom da mi radi samo ta jedna kartica, a da je struja kod nas prilicno jeftina, ja sam sracunao da uz takvu potrosnju (kartica vuce 300, a ceo komp oko 400W), i moju potrosnju regularnu za zivot u stanu, struja izadje oko 2800 din (inace je oko 1700-800), sto i nije strasno. A po svim kalkulatorima sto sam nasao, profit mi izadje nesto malo veci za lbry nego za zec (tipa 5$ na mesecnom nivou), tako da je zanemarljivo sta trenutno kopam. Nakopao sam i ZECa nesto, tako da ima ga tu za trading i to ako bude neki bum :)
A max power je napucan tako, jer kartica iz nekog razloga, ne moze da mi da za core vise od +60, sto je malo cudno, pa za clock od 2GHz+ moram ovako. Dok ne uspem da resim to. A i temperatura je uzrokovana time sto je sam prostor slabo rashladjen. Kad su hladniji dani, ili opicim ventilator sa skinutom stranicom kucista, ona dropuje na 70. Verujem da je hladnije, ili da imam klimu, da bi to islo i ispod. Za sada gruva na maksu ovako, dok eventualno ne legne jos jedna karta pa ce se onda raditi bolja optimizacija.
 
kod mene asus 1060 3gb dualx naspram gigabyte g1 isto 3gb,primer na 75% tdp manja v cipa,veci klok gpu,dozvoljava veci klok i mem,hladnija,vise kopa
a na gigashit (davno sam cuo za ovaj nadimak,nije daleko od istine) kao hladjena mem,smehoteka od karte,jedina mozda prednost je 8pin napajanje

Sve zavisi koju gigabyte karticu kupis, svi znaju da su te G1 cisto sr*nje.

10qywzq.png
dwfmv6.png


1060 6gb extreme gaming
 
na asusu po gpuz mi je napon na njoj 0.9v,za isti taj klok,
isti kao i na tom tvom i na mom giga g1,a i 6gb modeli imaju vise cuda jezgara,otud i 10% vise hash vrv
 
Treba mi pomoc, definitivno kupujem 3 1080 ti al ne znam koje, zato pitam vas. Interesuje me bestbuy pa mi nesto preporucite.
fala
 
Nema 1070 a po ok ceni cu dobiti 1080. 3x1080 trosi oko 700w.
 
da li je ok 450e za Gigabyte GTX 1070 G1 gaming 8gb ?
 
Nema 1070 a po ok ceni cu dobiti 1080. 3x1080 trosi oko 700w.


Od prilike toliko trosi. GTX 1080Ti ti daje oko 700-730 Sola za Zcash, nemoj me drzati za rec nemam ih pa ti mogu reci samo sta sam procitao.
Dobar profit daju trenutno ali na long run ne daju bas kao RX 570 u tom cenovnom rangu odnosno kad sklopis za te pare amd...
 
Od prilike toliko trosi. GTX 1080Ti ti daje oko 700-730 Sola za Zcash, nemoj me drzati za rec nemam ih pa ti mogu reci samo sta sam procitao.
Dobar profit daju trenutno ali na long run ne daju bas kao RX 570 u tom cenovnom rangu odnosno kad sklopis za te pare amd...

Meni asus strix 1080 ti daju lagano 750sols, ali je klok malo visi i power limit je oko 106. Potrosnja je malo veca i jedva staju 3 u Evga g3 1.000w. Kod druga rade dve na tom napajanju i guraju i po 780 lagano bez pregrevanja... EWBF 0.3.4b je fino povecao hashrate. Nemoj se nadati potrosnji od 700w cak i ako dosta spustis PW liimit, trenutno se to ne isplati jer po ovim cenama vise se isplati da gurnes jos jedno napajanje od 600w od npr 60e da gura samo jednu karticu i poveca hash za te 3 kartice 100sols i otplati ti dodatno napajanje za mesec dana i radi stabilnije. Moguce da gresim, ali tako mi izgleda...Kad se cene stabilizuju i poveca diff onda vredi raditi optimizacije, do tad samo maksimizacija sols/hash po svaku cenu.
 
Imam napajanje tt 1200, tj cekam da dodje sa reklamacije, tako da napajanje nije problem. Sad sam gledao link sto je neko okacio i msi gtx sa tri venta mi zapala za oko.
 
Stigle MSI GTX1060 6GB. Preliminarni rezultati:
OC - ETH hashrate oko 23, potrošnja struje oko 95W.
Armor - ETH hashrate oko 23,4, potrošnja struje oko 108W.

Pošto planiram 8 komada na Asrock sa 6 slotova (sa adapterom 1 na 3) i napajanje od 1000W sa Gold sertifikatom, čini mi se da će biti izvodljivo, uz opterećenje napajanja od oko 850 W. Za kvalitetno napajanje to ne bi smeo da bude problem. Ako (kada) jednog dana budem menjao algo, razmišljaću o dodatnom napajanju, ako se ukaže potreba.
Da li neko za etherium koristi nešto drugo sa Nvidia kartama osim Claymore-a i šta? Kakva su iskustva sa Nicehashe-om?
 
Stigle MSI GTX1060 6GB. Preliminarni rezultati:
OC - ETH hashrate oko 23, potrošnja struje oko 95W.
Armor - ETH hashrate oko 23,4, potrošnja struje oko 108W.

Pošto planiram 8 komada na Asrock sa 6 slotova (sa adapterom 1 na 3) i napajanje od 1000W sa Gold sertifikatom, čini mi se da će biti izvodljivo, uz opterećenje napajanja od oko 850 W. Za kvalitetno napajanje to ne bi smeo da bude problem. Ako (kada) jednog dana budem menjao algo, razmišljaću o dodatnom napajanju, ako se ukaže potreba.
Da li neko za etherium koristi nešto drugo sa Nvidia kartama osim Claymore-a i šta? Kakva su iskustva sa Nicehashe-om?

Koji su ti klokovi?
 
+140 GPU
+800 memorija

power limit na 70%

Edit: 3 komada rade na +830 već nekoliko sati. Sad je hash oko 23,4 u stvari. Potrošnja sve tri i ploče je 340-343 W.
 
Poslednja izmena:
Gde nalazite nVidie? Nedelju dana ne mogu da nadjem nista po razumnoj ceni.
 
Zna li neko koliko moze da trosi rig sa 6 x 1060 ETH + SIA?
 
Nazad
Vrh Dno