Šta je novo?

Nvidia Ampere

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ko se strpi do Nove godine bice ponuda sto nije bila godinama. Nove Nvidia i Amd karte, novi Zen 3 procesori, nove konzole. Pa kad se svedu racuni nek svako kupi sto mu je najisplativije a ima sta da bira.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
^ Sigurno za koji dan

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ko se strpi do Nove godine bice ponuda sto nije bila godinama. Nove Nvidia i Amd karte, novi Zen 3 procesori, nove konzole. Pa kad se svedu racuni nek svako kupi sto mu je najisplativije a ima sta da bira.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Meni jos ostalo RAM, Mobo i GPU/CU...
Prva dva planiram za vreme Black Friday akcija da pojurim, nesto nisam optimistican da ce za CPU i GPU biti padovi oko Nove/Bozica, rekao bih da ce to uslediti tek pocetkom sledece godine (verovatno od februara, kada se stabilizuju cene i zalihe).
U svakom slucaju mogu da igram na kartu cekanja ako AMD moze da izbaci nesto ~10-15% sporije od 3080 i 100$ jeftinije...
Mada mi i 3080 po ovim cenama deluje kao dobra kupovina, barem do iduce verzije ja sam miran za 1440p 144hz gaming.
 
Sve je super još da nije goddamn rudara. Nadam se da neće hoardovati ove kartice, sa AMD mogu da rade šta hoće. Ako oni sve pokupuju neće biti ove cene, ni približno.
 
I idemo opet :) Kako odlične cene? Koliko su koštale 670, 970 pa i 1070?

To su bile odlične cene i performanse, ovo je samo "nismo poskupeli u odnosu na prošlu generaciju" kada se nisu proslavili.

Sada predstavili značajan skok performansi, a kupci RTX 2000 serije, očekivano, najveće naivčine.

Razlog zašto nisu podigli cene - žele bolju prodaju. A tek čekamo potrošnju i temperature, meni sve ovo deluje nategnuto ali videćemo.
 
Odlične cene ako poredimo sa 2xxx serijom. ;)
 
U svakom slucaju mogu da igram na kartu cekanja ako AMD moze da izbaci nesto ~10-15% sporije od 3080 i 100$ jeftinije...

Upravo ovome se ja nadam. Neka Radeon karta za perfomansama pribliznim ovim "najavljenim" 3080 za cca 100 Eura manje bi bila pun pogodak. Sasvim dovoljna za neki 4K@60fps casual gaming ili 1440p 144Hz.
 
Ili mu dodje kao neki placebo efekat.Pustiš buvu sa napumpanim cenama,a onda izbaciš "normalne" i kupci oduševljeni.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Verovatno su planirali napumpane cene od starta nego kriza učinila svoje. Google do skoro prodavao Chromecast Ultra za 99 dolara a sada će sličan hardver prodavati kao TV box za 49 dolara. Cene SSD su pale, cene memorije su pale. Čitajući ovu temu ili nVidia subreddit rekao bi čovek da se pliva u parama a pola sveta ostalo bez posla u poslednjih šest meseci i dobili neku crkavicu da prežive koju će jelte potrošiti na grafičku karticu jer su mentalno ograničeni. Ljudi misle da kada utihne korona ide period prosperiteta a ne najveća ekonomska kriza u istoriji.

Očigledno su mnogo uložili u razvoj i dizajn novih grafičkih, nema šanse da nisu planirali da nastave sa cenovnom politikom iz prethodne generacije. Korona im je poremetila planove.

Ako naredni Galaxy S i iPhone startuju sa 200-300 dolara nižim cenama to potvrđuje moju teoriju.

Radeon za 100 evra manje nije konkurentan, ne dok ne izbace DLSS i RT tehnološke pandane. Lepo kaže Jensen da su uložili godine u DLSS baš će AMD to da skuva preko noći da radi kako treba.
 
Poslednja izmena:
Sad kad je 3090 novi titan jel izlazi 3080ti?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Ima mesta za Ti seriju.
 
Odlične cene ako poredimo sa 2xxx serijom. ;)
Niti izlaze ne znam ni ja kakve igre, niti to što oni reklamiraju. 4K 144Hz je sišlo "u narod" ali zato uspešno ignorišu popularni segment do 250e pa da se igra u 1080/60 kako dolikuje nekom 3060.

Opet će morati, zarad bilo kakve prodaje, da predstavljaju nešto što nema ili skoro da nema RTX.

Divim se nVidiji na svim ovim tehnologijama, najboljim drajverima itd. ali grafičke karte za 800e pa jos 1500 za to što oni hoće, da igramo neke dosadne nastavke - ne hvala.

Nisu oni krivi sto nude ovakve brzine a nema gde da se to potera, tehnološke revolucije nigde osim u hardveru.
 
Ne brini, bice ray tracinga i u Sonijevim first party perjanicama. ;)
 
Prosto mi je neverovatno da ce RTX 3070 biti jaca od RTX 2080 Ti, jel to znaci da bi ova druga na oglasima trebala da kosta 300-400e?!

RTX 3080 je top karta, mada cisto sumnjam da ce moci da se nadje neki dobar model (Strix, Aorus) a da ne bude 900+evra, kod nas gotovo sigurno ide preko.. I naravno i meni malo bode oci 10gb memorije, uopste mi ne deluje future proof.

Sto se tice PCIE 4.0 podrske, moze li mi neko reci koliki je gubitak u procentima ako se ubode u PCIE 3.0? Da se ceka onda Rocket Lake/Ryzen 4000 radi pune podrske?
 
"Gubici" izmedju PCIE 2, 3 i 4 su zanemarljivi. Bar kada su u pitanju graficke karte i igre.
 
Meni je ova Founders Edition najlepša. Nikako ne bi one šarene sa tri ventilator odozgo.

Moj problem je što moram da menjam i napajanje i psu da bi ispratio bilo koju od ove dve karte. Naravno i činjenica da RTX 3080 i 3070 neće nama u Srbiji biti dostupne za 700 i 500 evra. Meni je 60 fps puna kapa ali ryzen 2700 i na 4.1 ghz je težak bottleneck za 2080ti čak i u 4k rezi. Tu je i pitanje čekanja. RTX 3070 neće još mesec i po stići kod nas, eventualna 3060 će se čekati do decembra. Umorih se čekajući.
 
Poslednja izmena:
Meni je ova Founders Edition najlepša. Nikako ne bi one šarene sa tri ventilator odozgo.

Moj problem je što moram da menjam i napajanje i psu da bi ispratio bilo koju od ove dve karte. Naravno i činjenica da RTX 3080 i 3070 neće nama u Srbiji biti dostupne za 700 i 500 evra. Meni je 60 fps puna kapa ali ryzen 2700 i na 4.1 ghz je težak bottleneck za 2080ti čak i u 4k rezi. Tu je i pitanje čekanja. RTX 3070 neće još mesec i po stići kod nas, eventualna 3060 će se čekati do decembra. Umorih se čekajući.

3070 tek izlazi u oktobru tako da će kod nas verovatno u novembru (u zavisnosti od stanja na granicama)
 
Daleko od toga.

Ima na YouTube ljudi testirali sa 2070S. Ryzen 2700 u 4k sve max daje 35-38 fps u par igara a ryzen 3600 od 41-45 fps. Bottleneck is real. Zameniti za 3600 nije cim ali je za neke druge stvari downgrade a 3700x košta. Tek intel nije opcija, vruće i skupo. Mora vodeno da se hladi ili kulerom od 100 evra. No Bueno.
 
Nvidia je ovim cenama i performansama postavila domaći zadatak konkurenciji ali se bojim da je lestvica postavljena visoko. Ovo će se kupovati kao alva kad bude krenulo, jedino što ne ide na ruku Nvidiji je izlazak dve jake konzole u isto vreme.
Šta mislite, koja će okvirna cena biti za 3060? Ako bude 300/350 $/€ biće best buy za 1080p, možda i 2k.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
I idemo opet :) Kako odlične cene? Koliko su koštale 670, 970 pa i 1070?

To su bile odlične cene i performanse, ovo je samo "nismo poskupeli u odnosu na prošlu generaciju" kada se nisu proslavili.

Sada predstavili značajan skok performansi, a kupci RTX 2000 serije, očekivano, najveće naivčine.

Razlog zašto nisu podigli cene - žele bolju prodaju. A tek čekamo potrošnju i temperature, meni sve ovo deluje nategnuto ali videćemo.

Uzeo sam 2018. za €385 rtx 2060. Za te pare tad ne znam da je moglo bolje za uloženo-dobijeno. Pričam o vakuum pakovanju, ne verziji "nije majnovala svega mi, samo zamenjena pasta".
__


Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
I mene je malo iznenadila cena za 3080 10GB, vec sam planirao da predjem, ali ipak mislim da treba malo sacekati tu 3080 20GB i verovatno 3080Ti jer je ipak velika cenovna razlika izmedju 3080 10GB i 3090, taman za ove dve kartice i mozda i sacekati i AMD koji ce verovatno ponuditi dobre kartice slicne 3070 i mozda i 3080 10GB.

Treba se strpiti jedno par meseci.....:rupa:
 
Pretpostavio sam da i nema neke vidljive razlike, kao sto nije bilo ni ranije (pcie 2.0 vs 3.0)... E sad, imajuci u vidu da je Samsung izbacio pre neki dan ssd 980 Pro sa pcie 4.0 podrskom sa nenornalnim brzinama, treba i to ispratiti...

No, da ne skrecem sa teme, zaboravih da navedem i RTX 3080 Ti u pricu, koja bi bila jako zanimljiva karta a i isto tako bice tesko proceniti u koji cenovni rang ce je uklopiti, s' obzirom da do kraja godine treba da se pojavi i RTX 3080 sa 20gb memorije. Prosto treba uglaviti tu i RTX 3080 Ti 11gb/22gb, tako barem kruze glasine o pomenutim modelima koje bi trebalo da se pojave do kraja godine.
 
Poslednja izmena:
Očekujem da će AMD ponuditi u startu grafike sa +16Gb memorije, nešto na foru VII-ce.
 
Najbolje od svega je sto meni bar uopste nije problem da se strpim i pola godine.

Razlog je sto u sustini nema tih AAA igara kao ranije koje te teraju da uradis upgrade.

Imamo zaista vrhunske procesore i karte sada, ali nema igara da to sve isprate.
Sve ove trenutno aktuelne igre su pravljene da rade na PS4/XBOX konzolama, i sasvim dobro rade na matorim PC konfiguracijama.
A i ono sto sam video za PS5 i novi XBOX ne izgleda kak nesto sto ce uopste da oznoji 3070.

Potrebno je da neko nategne Unreal Engine 5 do daske i napravi pravu next-gen igru.
I to ne ocekujem u narednih 12 meseci
 
^ a Cyberpunk?

Ja bas planiram da uzimam novi komp posle dugo vremena (taman da odvrnem Cyberpunk do vrha), ako se izuzme 1060 3 i po godine stara...

Ova 3080 mi deluje kao pun pogodak... Planirao sam da mozda cak i vise para dajem, pa mozda cak i 2080Ti, tako da mi ovo dodje vrhunska kupovina....
Naravno, sacekace se da izadju sve kartice, pa i testovi sa njima, da vidimo situaciju... ako stigne do polovine novembra, mozda malo kasnije nova AMD serija, super, ako ne, nema veze....

Bilo bi vrh da su bar 12GB, ali sta je tu je....

Sto se tice 3080Ti, cenim da nece biti ispod $1000, mozda $1100
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno