Šta je novo?

Novi iPhone zvanicno!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

frostonja

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
12.02.2002
Poruke
1,238
Poena
675
Moja oprema  
Laptop
Lenovo T490s
Tablet
iPad Pro 11"
Mobilni telefon
iPhone 11 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch series 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Apple konferencija Let's Talk iPhone - za nedelju dana! - 4.10.2011.

apple-iphone-event.jpg



Da li dobijamo i iPhone 5 i 4S i iOS 5 ? :)
 
Ja se nadam da ce predstaviti i novu ipod liniju. Ako nece 4 oktobra onda ne znam kad ce. Mozda odluce da preskoce jednu godinu.
 
No offense, ali ovome ima vec par dana :). Dobijamo verovatno sledece : iPhone 5, iPhone 4S, iPod Touch 5 (po rumorima novi iPod Touch je hardverski prakticno isti kao trenutna cetvrta generacija, novina je da ce doci i u beloj boji), iPod Nano i Facebook App za iPad.
 
Facebook app za iPad ja koristim vise od mesec dana (onu skrivenu doduse :) ). Cudi me da je nisu najavili na F8 konferenciji nego cekaju Apple?

Inace znalo se u obliku rumora, sad je lepse kad je official :)
 
No offense, ali ovome ima vec par dana :)
Nije par dana vec par meseci :) ali nista od toga nije sigurno dok ne bude zvanicno.
FB app za iPad izgleda da nije do sada pusten jer FB nesto pregovara sa Apple, i najverovatnije da su hteli Timeline da bude jedina bitna vest na F8. I ja koristim procurelu zvanicnu app za FB na iPad i nema konkurencije, jedino sto font treba da se sredi.

iP5 sa A5 u njemu ima da rastura sve zivo :)
 
Poslednja izmena:
a nije ni izasao :d
 
Nije par dana vec par meseci :) ali nista od toga nije sigurno dok ne bude zvanicno.
FB app za iPad izgleda da nije do sada pusten jer FB nesto pregovara sa Apple, i najverovatnije da su hteli Timeline da bude jedina bitna vest na F8. I ja koristim procurelu zvanicnu app za FB na iPad i nema konkurencije, jedino sto font treba da se sredi.

iP5 sa A5 u njemu ima da rastura sve zivo :)

E sada meseci, i ti ga pretera, na MacRumors je bilo tek 21. septembra da ce event biti 4-og oktobra. A da se ne lazemo Apple kasni podosta za Samsung-om i ekipom, oni su tek sada izasli sa Dual Core telefonom, dok to postoji kod konkurencije vec par meseci, vec pocetkom sledece god ce izaci verovatno Quad telefoni.
 
sad kad krene rasprodaja polovnih iP4
 
Nece bas odmah, prvo ce da bude nestasica u US, pa dok vide sta i kako za unlock, pa da li ce, kao i sada za IP4, da nude i SIM free odmah...
 
Ma odmah simfree... i kapiram sa OS5 da mi i ne treba Jailbreak. Bez navigacije ću nekako (imam MIO), a sve ostale aplikacije koje koristim ukupno koštaju manje od 20 dolara... ili su free, naravno.
 
sad kad krene rasprodaja polovnih iP4

Tek negde od novembra ili decembra, zavisno od dostupnosti i toga koliko će petica biti rapoložena za hakovanje. To je moj omiljeni deo godine kada zezam kolegu fanboja da mu verovatno nije ostao više nijedan parni organ koji može da proda kako bi kupio novi iPhone. ;) Lik je do sada izgubio 1500 evra na kupi-skupo-prodaj-jeftino ajfonima, kada se samo setim izjava kako ti ajfon zapravo štedi pare. :D
 
Stedi pare, moj iPhone 4 se vec otplatio.
 
Jel kuvao kafu ili krckao orahe :D
kako ti se telefon otplatio, zivota ti :)
 
Mogao sam da odgovaram na vazne mejlove :)
 
ne znam da li znash, ali i telefon koji koshta 50eura ima e-mail kliJent :)
 
Aaaa ti si od onih indoktriniranih sto misle da samo iPhone ima email i da je izmislio MMS :)
salim se, to bi svaki odradio cak i neki od 100e i visestruko bi se isplatio za razliku od ajfona. Mada to, naravno, znas i sam, ali mi je opet tesko da skroz razumem tvoju logiku. Bolje je zaraditi vise nego manje, po meni.
 
Nisam znao da telefon od 50 evra ima mejl klijent :D

Mejl mi je isplatio telefon, ali su me i ostale osobine privukle da ga kupim...
 
Tema uopste nije o tome sta je kome isplatljivo, nekima je to kinez nekima iPhone, svako bira sta mu odgovara, a vecina ni ne kupuje telefon zato sto samo taj telefon moze da im se isplati. Zanimljivo je ponovo koliko paznje posvecuju iPhone-u ljudi koji tvrde da im se iPhone uopste ne svidja... :)

Da se vratimo temi, kazu da je Kina preplavljena sa futrolama za novi iPhone i ako su te glasine tacne (neki ipak tvrde da ce ostati iP4 dizajn) onda ce novi iPhone imati teardrop dizajn nesto slicno kao MBA:

iphone-5-case-vs-iphone-.jpg


[YOUTUBE]TU7iCNIumpc[/YOUTUBE]
 
To sve pod uslovom da se ne stopira njegova prodaja :d
 
Hoces reci ISPLATIVO?
Tacno, to nije tema, da li je tel isplativ, ali je takva konotacija bila kao da se IP4 sam od sebe isplatio nekim mogucnostima koji drugi telefoni nemaju, sto sam hteo i uspesno dokazao da nije tacno :p
 
Poslednja izmena:
iPhone najmanje gubi cenu za razliku od ostalih ali kao sto rekoh to nije tema, to je @morbius ubacio ovde kao uvod da bi stvorio i ostalim hejterima mesta za raspravu i da zavrsi tema kao i svaka iPhone tema ovde na forumu, a kobajagi iPhone vam se ne svidja uopste, drzite neke hejterske potpise... pa se covek lepo pita zasto li sami sebe mucite i bavite se stvarima koje vam se ne svidjaju? :)
 
ja bih voleo samo da dobije veći ekran, pa da svi koji su tvrdili da je 3.5" saršeno i da bi im 4" bilo mnogo veliko sada odjednom krenu da pričaju: VAU KAKO JE DOBAR 4" ekran :D :D

im sticking to my 5" btw :D
 
^

ne, nego webkit. (iPhone je prvi telefon na kojem si mogao da browsujes internetom a da to ne predstavlja napor i mucenje)
 
Da se vratimo temi, kazu da je Kina preplavljena sa futrolama za novi iPhone i ako su te glasine tacne (neki ipak tvrde da ce ostati iP4 dizajn) onda ce novi iPhone imati teardrop dizajn nesto slicno kao MBA.

Ja sam lično mišljenja da Apple više neće ponavljati isti dizajn ajfona, to je ono što ga je pokopalo ovde u Grčkoj. Postojao je jedan momenat kada je ovde ajfon bio obavezni pribor svake neukusno napirlitane wannabe Jelene Karleuše, ali pošto je preskupi 3GS bio fizički identičan veoma jeftinom 3G kojeg su masovno nosile siromašne Filipinke (uglavnom im ga prodavali ili poklanjali vlasnici kuća u severnim predgrađima gde rade kao kućne pomoćnice), telefon je brzo izašao iz mode, osim među Filipincima koji ga obožavaju.

Četvorka je dobila dosta drugačiji dizajn, a očekujem da se priča ponovi i za peticu, da bi snobovi među onima koji ga nose mogli da već na prvi pogled daju do znanja da imaju najnoviji. Ipak mora da se zna ko vozi traktor, a ko otvara kapiju. :d
 
iPhone najmanje gubi cenu za razliku od ostalih ali kao sto rekoh to nije tema, to je @morbius ubacio ovde kao uvod da bi stvorio i ostalim hejterima mesta za raspravu i da zavrsi tema kao i svaka iPhone tema ovde na forumu, a kobajagi iPhone vam se ne svidja uopste, drzite neke hejterske potpise... pa se covek lepo pita zasto li sami sebe mucite i bavite se stvarima koje vam se ne svidjaju? :)

:)
sto se mog potpisa tice, nije bas hejterski, vise stoji kao omaž genijalnoj dosetljivosti jednog clana ovog foruma ;)
a pitanje sta se kome svidja je relativno-da, svidja mi se IP4 (prethodni ne) ali mi se vise svidja 450 evra nego IP4
sorry za off
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno