Šta je novo?

Novi Benchmark forum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne razumem šta se tačno izgubilo sad kad možeš da pitaš za savet u vezi npr odabira veš mašine. Dakle sve ostaje kao pre, samo eto sad imaš gde i to da pitaš i da dobiješ odgovor od ljudi koji su godinama ovde i kojima u principu veruješ, umesto da ideš na druge forume.
To što je IT forum ne znači da treba da bistrimo samo o programiranju i grafičkim karticama.
 
Izgubilo se što je sve izmješano (na određeni način), što su neke stvari nestale, što su neke stvari spojene. Vjerovatno je problem obitavanja na forumu u trajanju od skoro 21 godine (prelaskom na neku od davno novijih verzija mi je izgubljena godina i kusur "forumskog staža"). Da, neke stvari su konačno došle. Dugo vremena se bježalo od toga da Bench forum ne treba da bude zatvoren kao što je bio - samo HW i SW.
 
Posto se stalno vrti isto, da pokusam malo da promenim plocu. Koncept koji stalno potencirate tj zelite da se vrati je odlican recept za garantovano ubijanje foruma. Zasto?
Forumi umiru, ne samo nas, svi.
Da bi opstao imas dva izbora: ili prosirujes tematiku ili ides na usku specijalizaciju.
Uska specijalizacija ne postoji kod nas, znaci moramo na prosirenje tematike jer kao sto @nightshadow rece, pre ces meni verovati nego nekom x liku na y forumu.
Takodje forum kao forma kaska za instant burst konceptima tipa Reddit, koji odlicno imponuje navikama novijih generacija, koje mrzi da koriste najobicniju pretragu pa imas iznova i iznova jedna te ista pitanja ali je sistem smisljen da se to sve neprimetno svari. Takve platforme su godinama u usponu i bice sve vise popularnije.
Lik pitao danas na Redditu kako da odradi ne tako tezak task u Fusion 360. U roku od 5 min je dobio 6 razlicitih odgovora i svi tacni. Znas kada bi dobio ovde odgovor a kao najbolji smo IT forum u regiji? Nikad i to ne zato jer nemamo znanje vec te novije generacije dodju na forum i izjavljuju nasim starim maherima kako je njihovo yt/google iskustvo visestruko vrednije od necijeg ekspertskog real life iskustva.
Izgubis volju za zivotom a ne jos da piskaras po forumu...

Skoro svi clanovi su u Srbiji. Moje izigravanje budale u 3d stampaci temi je dobar primer, gde pokazujem sta se sve moze raditi/modovati bla bla sa sve nemackom platom i full otvorenim trzistem a nas prosecan covek, koji jedva skupi i prelomi da uzme nesto, ni nema gde da uzme ili ako ima, oderu ga.
To vazi za sav hw, pogotovo egzotiku.

Naravno da je glupo porediti regionalni forum sa internacionalnom Redditom ali oba slucaja grade clanovi i njihove aktivnosti.
Receno vec, lako cemo organizovati ali treba materijala. Materijal nije otvorim temu i napisem intro post i posle samo paucina, to nikom ne koristi. Zato nemamo odredjene podforume i zato vicemo da od vas zavisi.

I kada sve saberem, cudim se da se nas forum jos uvek dobro drzi. Gledam PC Axe, koji je mnogo opusteniji od nas po pitanju pravila - mrtav, a imaju dobre ljude sa znanjem.
 
Poslednja izmena:
Članovi foruma ne mogu da mi pošalju privatnu poruku. Kada kliknu na moj nickname ne nalazi se opcija "start conversation". Kako ovo rešiti?
 
Opcija je tu, kao sto vec i znas
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Duke mi je bez problema poslao test poruku a neki članovi ne mogu (rešio sam tako što sam ja njima poslao poruku), tako da mislim da nije isključeno u opcijama.

Videću još do čega je...
 
Duke mi je bez problema poslao test poruku a neki članovi ne mogu (rešio sam tako što sam ja njima poslao poruku), tako da mislim da nije isključeno u opcijama.

Videću još do čega je...
Klikni na svoj avatar, pa na privatnost i pogledaj.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210501-113158_Chrome.jpg
    Screenshot_20210501-113158_Chrome.jpg
    90.7 KB · Pregleda: 54
  • Like
Reagovanja: NAS
Takodje forum kao forma kaska za instant burst konceptima tipa Reddit,
tu je i StackOverflow (koji se proširio na mnoge oblasti). doduše, tamo je stroga moderacija, koliko primetih (fazon, ne može odgovor da bude samo link)
 
@momsab , i to je razmatrano kao opcija.
 
Izgubilo se što je sve izmješano (na određeni način), što su neke stvari nestale, što su neke stvari spojene. Vjerovatno je problem obitavanja na forumu u trajanju od skoro 21 godine (prelaskom na neku od davno novijih verzija mi je izgubljena godina i kusur "forumskog staža"). Da, neke stvari su konačno došle. Dugo vremena se bježalo od toga da Bench forum ne treba da bude zatvoren kao što je bio - samo HW i SW.
Da, to je upravo ono što je problem. Sve je izmešano, a neke stvari su spojene i prosto više nije tako jasno i pregledno. Nije problem platforma nego što je je sadržaj pomešan i spojen. A na prošloj verziji foruma možda je bila i najbolja podela tema od svih naših foruma.
 
Kako kome, meni recimo odgovaraju ovako sažete i grupisane teme. Recimo CPU+MB+RAM kombinacija zato što su nreaskidivo povezani.
 
Zbog čega je ovaj forum uništen pre nekoliko meseci? Da li je moralo da se uradi tako ili je jednostavno nekome dunulo da napravi ovaj novi koji nije ni do kolena starom?
Dakle tvoj stav je da nekoliko tematski spojenih foruma i malo drugačija organizacija sadržaja (koja nužno nije loša, već ti imaš problem sa njom) kompletno anuliraju činjenicu da sada imamo daleko brži, moderniji, stabilniji, bezbedniji i lepši forum (u stari bolji kada se gleda kroz bilo koju merljivu i nemerljivu metriku)? Da li ti čuješ samog sebe?

I sve to zato što smo spojili neke celine koje više nemaju popularnost kao što su imale tamo 2005. godine? Vidi i ja sam rob nekih navika ali ovo je čisto preterivanje, da ne kažem nešto gore.

Sticajem okolnosti ja znam priču o magarcu, ocu i sinu, pa samim tim ne planiram da nosim magarca niti da hodam uporedo sa njim. Veliki broj predloga koje je bilo moguće izvesti su usvojeni i izvedeni (pogledaj drugu temu o izmenama) i naravno svaki konstruktivni predlog je dobrodošao. Ali ovakve neosnovane priče su čisto gubljenje vremena.

Post automatically merged:

Ne razumem šta se tačno izgubilo sad kad možeš da pitaš za savet u vezi npr odabira veš mašine. Dakle sve ostaje kao pre, samo eto sad imaš gde i to da pitaš i da dobiješ odgovor od ljudi koji su godinama ovde i kojima u principu veruješ, umesto da ideš na druge forume.
To što je IT forum ne znači da treba da bistrimo samo o programiranju i grafičkim karticama.
Ovo i ja pokušavam da shvatim. Na stranu što mnogi od tih uređaja su danas puni mikroprocesora i kontrolera i imaju internet konekciju i generalno spadaju pod tematiku ovog foruma.
 
Izvinite za mali off ali ima mnogo stranica za čitati.
Mogu li se uključiti notifikacije ako se koristi Huawei P40 pro tj mobilni bez Google servisa?
Uspeo sam instalirati Chrome i posle toga Benchmark ali stalno dobijam poruku da nemam uključene notifikacije
Post automatically merged:

Da dodam screenshot
 

Prilozi

  • Screenshot_20210503_104204_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210503_104204_com.android.chrome.jpg
    84 KB · Pregleda: 29
uključi u samom browser-u notifikacije za sajtove
 
Izvinjavam se ako sam padobranac u ovoj temi ali...

Zasto vec par meseci ne mogu da nadjem benchmark na Tapatalku?
 
Probaj na ovoj temi
 
Treba spojiti ove tri teme:

 
Ja Vas do sada nisam kritikovao (ne barem preterano) ali sad moram. Sekcija foruma "ŠTA DA KUPIM" je uništena objedinjavanjem svih podsekcija. Pre je uvek bilo 5-6 aktuelnih thredaova u delu ŠTA DA KUPIM - MOBILNI UREĐAJI. Sad u objedinjenoj sekciji nema ni jedan thread vezan za mobilne telefone na prvoj strani. Ja ga više uopšte i ne posećujem. Prebacio sam se na mobilnisvet koji je u odnosu na Vas dno dna, ali barem imam aktuelne diskusije (i nisam jedini koliko vidim po nikovima). Sa druge strane, podelili ste u podsekcije deo foruma MOBILNI TELEFONI što je opet greška. Znači u ŠTA DA KUPIM idete da smanjite broj podsekcija a u MOBILNI TELEFONI ste razvodnili. A bilo je kako treba pre, sad ste suprotno zdravoj logici rotirali. Ja ću pokušati kao ljubitelj mobilnih telefona da Vam objasnim šta trenutno ne valja.

Pre, kada uđem u deo MOBILNI TELEFONI, ja hoću da vidim izmešano sve. Ne zanima mene posebno Samsung, Huawei, Xiaomi i sl. Nego uđem u MOBILNI TELEFONI, i zahvaljujući zadnjih desetak aktuelnih threadova vidim šta je aktuelno od telefona. Pa malo iščitam za RN9P, malo za A71, malo za P40 Lite i sl. (pričam za prošlu godinu, sad Vas zaobilazim). Tu ima smisla da bude izmešano. Pa se vode diskusije oko modela, za šta su dobri i sl.

U sekciji ŠTA DA KUPIM - MOBILNI TELEFONI - postavim da pratim. I pratim sve aktuelne threadove. Odlične diskusije su bile. More saveta, mišljenja (često suprostavljenih) kao i informacija iz prve ruke. Predobar deo foruma. Bilo je nas desetak likova, koji smo ljubitelji mobilnih, i koji volimo da ih menjamo, koji smo bili redovni. A garantujem, da je puno ljudi (ne samo članova foruma) kupilo mobilni zahvaljujući našem savetu. I da nisu pogrešili.

Sve što sam napisao važi i za ostale podsekcije ŠTA DA KUPIM (naročito TV deo). Najsmešnije je što je broj threadova i poruka drastično pao.

OGLASI isto sve kontra postavljeni. Najsmešnije ako prodajem recimo mobilni, kompjuter i playstation, ja ne mogu sve to da postavim na oglase. Znači, npr, selim se, hoću sve da rasprodam, ja to ne mogu.

Ja Vas posećujem svakog dana, ali samo zahvaljujući delu KRIPTOVALUTE. Da nije njega, mene ne bi ste više ni viđali na forumu. Zahvaljujući tom delu foruma ponekad i pogledam u neki drugi deo, ali retko.

Ne bunim se ni zbog izgleda foruma, ni zbog dosta drugih promena od kojih su većina pozitivne (konačno više forum pratim na fonu nego na kompu), ali ste pre prekombinovanja svih sekcija trebali prvo da kosultujete ljude koji ih posećuju.
 
Moram se složiti da je deljenje mobilne sekcije po brendovima bzvz. Kao da ta sekcija služi samo da se postavljaju pitanja u vezi problema, ili da u namenjeni samo za odane brendu.
 
@blue
Za "ŠTA DA KUPIM" mogu većim delom da se složim, nepregledno je i natrpano (bar na prvi pogled) ali postoje opcije za filtriranje tema pa na kraju i nije toliko strašno. Ipak, mislim da neke od tih tema treba da budu ''sticky''.

@blue, @NShappy

Potforum o mobilnim telefonima je mnogo bolje i preglednije uređen nego pre, tako je trebalo organizovati isti još pre 5-6 godina, posebno usled udarnog talasa telefona kineskih brendova. Zamislite na šta bi ličio jedan opšti potforum o telefonima, pa silne aktivne Šaomi teme bi potisnule čak i Samsung threadove, to jednostavno ne može da bude praktično a ni pregledno, bilo bi gore u tom smislu i od "ŠTA DA KUPIM". Ne vidim zašto je problem listati teme podeljene po brendovima, samo bih tu dodao i zasebne teme sa Google Pixel i Sony Xperia uređaje.

@blue, kvalitet diskusija u temama o mobilnim telefonima se postepeno popravlja. Možda broj postova nije tako veliki kao u poslednjih x godina, iz nekoliko razloga - smartfon industrija je ''udarila'' u neke svoje limite, danas su čak i jeftini telefoni dovoljno dobri i sa sve manje problema, a razne tehničke priče su uveliko ispričane za ovih 10-ak godina, tako da ni tu nema mnogo toga novog da se napiše. Ali sve to zapravo nije loše sa jedne strane, jer se neretko radilo o beskorisnim spam/flejm postovima i prepucavanjima tapatalk ''stručnjaka'', od kojih su mnogi više puta banovani ili su jednostavno prestali da prave nove naloge zbog dobro poznate situacije sa novim forumom i tapatalk-om.

Što se oglasa tiče, nikada me nisu nešto preterano interesovali, niti sam ih koristio često, ali definitivno bi trebalo da budu bolje organizovani. Trenutni sistem očigledno nije u potpunosti eliminisao preprodavce a sa druge strane je otežao korišćenje članovima koji npr. jednom godišnje menjaju veći broj uređaja (PC komponente, konzole, telefone, audio/video hw i slično). Mislim, sve to može da se proda iz 2-3x, u roku od mesec dana, ništa strašno, ali moglo je i bolje da se reši.
 
Poslednja izmena:
Zasto se forum vuce kao prebijena baba kad sam ulogovan, a kao gost sve leti normalno??
 
već je bilo reči o tome. ukratko: kažnjen si zbog nečega

 
Nisi bio dobar, no, no... 😅
 
Koliko znakova, slova i karaktera je minimum za pretragu?
Da li mora svaka rec da ima vise znakova ili samo barem jedna?

Pokusavam naci temu o HBO ili HBO Go i ne uspevam pretraziti, izbacuje "onu" gresku.
Da li ima uopste tema o HBO ili HBO-Go?
 
Poslednja izmena:
u "On-line servisima" je među aktuelnim temama
 
Na primer kako?
Npr. da se može postaviti po jedan oglas u svakoj podsekciji podforuma Mali oglasi. Koliko se sjećam, rečeno je da može biti aktuelan samo jedan oglas u podforumu Mali oglasi...

Sledeće tipove opreme nije dozvoljeno oglasiti:
  1. Bela tehnika i sitni kućni uređaji koji ne spadaju u red pametnih uređaja (prečišćivači vazduha, robot usisivači, sijalice i sl.).
  2. Automobili i delovi za automobile.
  3. Nameštaj sem kancelarijskih stolica i stolova.
  4. Nakit, satovi, parfemi i sl. potrošačka roba.
A kad smo već kod toga, gdje je logika da postoje (pod)forumi i teme o bijeloj tehnici i kućnim uređajima, a onda zabrana u oglasima za prodaju istih? Nije da mi smeta i da me previše interesuje, ali nekako mi djeluje nelogično.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno