Novi Benchmark forum

nightshadow

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poena
63
Ne razumem šta se tačno izgubilo sad kad možeš da pitaš za savet u vezi npr odabira veš mašine. Dakle sve ostaje kao pre, samo eto sad imaš gde i to da pitaš i da dobiješ odgovor od ljudi koji su godinama ovde i kojima u principu veruješ, umesto da ideš na druge forume.
To što je IT forum ne znači da treba da bistrimo samo o programiranju i grafičkim karticama.

castor

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2002
Poena
38
Izgubilo se što je sve izmješano (na određeni način), što su neke stvari nestale, što su neke stvari spojene. Vjerovatno je problem obitavanja na forumu u trajanju od skoro 21 godine (prelaskom na neku od davno novijih verzija mi je izgubljena godina i kusur "forumskog staža"). Da, neke stvari su konačno došle. Dugo vremena se bježalo od toga da Bench forum ne treba da bude zatvoren kao što je bio - samo HW i SW.

DukeLander

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
03.11.2008
Poena
83
Posto se stalno vrti isto, da pokusam malo da promenim plocu. Koncept koji stalno potencirate tj zelite da se vrati je odlican recept za garantovano ubijanje foruma. Zasto?
Forumi umiru, ne samo nas, svi.
Da bi opstao imas dva izbora: ili prosirujes tematiku ili ides na usku specijalizaciju.
Uska specijalizacija ne postoji kod nas, znaci moramo na prosirenje tematike jer kao sto @nightshadow rece, pre ces meni verovati nego nekom x liku na y forumu.
Takodje forum kao forma kaska za instant burst konceptima tipa Reddit, koji odlicno imponuje navikama novijih generacija, koje mrzi da koriste najobicniju pretragu pa imas iznova i iznova jedna te ista pitanja ali je sistem smisljen da se to sve neprimetno svari. Takve platforme su godinama u usponu i bice sve vise popularnije.
Lik pitao danas na Redditu kako da odradi ne tako tezak task u Fusion 360. U roku od 5 min je dobio 6 razlicitih odgovora i svi tacni. Znas kada bi dobio ovde odgovor a kao najbolji smo IT forum u regiji? Nikad i to ne zato jer nemamo znanje vec te novije generacije dodju na forum i izjavljuju nasim starim maherima kako je njihovo yt/google iskustvo visestruko vrednije od necijeg ekspertskog real life iskustva.
Izgubis volju za zivotom a ne jos da piskaras po forumu...

Skoro svi clanovi su u Srbiji. Moje izigravanje budale u 3d stampaci temi je dobar primer, gde pokazujem sta se sve moze raditi/modovati bla bla sa sve nemackom platom i full otvorenim trzistem a nas prosecan covek, koji jedva skupi i prelomi da uzme nesto, ni nema gde da uzme ili ako ima, oderu ga.
To vazi za sav hw, pogotovo egzotiku.

Naravno da je glupo porediti regionalni forum sa internacionalnom Redditom ali oba slucaja grade clanovi i njihove aktivnosti.
Receno vec, lako cemo organizovati ali treba materijala. Materijal nije otvorim temu i napisem intro post i posle samo paucina, to nikom ne koristi. Zato nemamo odredjene podforume i zato vicemo da od vas zavisi.

I kada sve saberem, cudim se da se nas forum jos uvek dobro drzi. Gledam PC Axe, koji je mnogo opusteniji od nas po pitanju pravila - mrtav, a imaju dobre ljude sa znanjem.

Poslednja izmena:

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Članovi foruma ne mogu da mi pošalju privatnu poruku. Kada kliknu na moj nickname ne nalazi se opcija "start conversation". Kako ovo rešiti?

NAS

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.06.2009
Poena
63
Duke mi je bez problema poslao test poruku a neki članovi ne mogu (rešio sam tako što sam ja njima poslao poruku), tako da mislim da nije isključeno u opcijama.

Videću još do čega je...

Muki.Beograd

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
10.11.2019
Poena
28
Duke mi je bez problema poslao test poruku a neki članovi ne mogu (rešio sam tako što sam ja njima poslao poruku), tako da mislim da nije isključeno u opcijama.

Videću još do čega je...
Klikni na svoj avatar, pa na privatnost i pogledaj.

Prilozi

• Screenshot_20210501-113158_Chrome.jpg
    Screenshot_20210501-113158_Chrome.jpg
    90.7 KB · Pregleda: 46
  • Like
Reagovanja: NAS

HAD~

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poena
38
Izgubilo se što je sve izmješano (na određeni način), što su neke stvari nestale, što su neke stvari spojene. Vjerovatno je problem obitavanja na forumu u trajanju od skoro 21 godine (prelaskom na neku od davno novijih verzija mi je izgubljena godina i kusur "forumskog staža"). Da, neke stvari su konačno došle. Dugo vremena se bježalo od toga da Bench forum ne treba da bude zatvoren kao što je bio - samo HW i SW.
Da, to je upravo ono što je problem. Sve je izmešano, a neke stvari su spojene i prosto više nije tako jasno i pregledno. Nije problem platforma nego što je je sadržaj pomešan i spojen. A na prošloj verziji foruma možda je bila i najbolja podela tema od svih naših foruma.

CountMike

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
63
Kako kome, meni recimo odgovaraju ovako sažete i grupisane teme. Recimo CPU+MB+RAM kombinacija zato što su nreaskidivo povezani.

kUdtiHaEX

Super ridža
Administrator
Učlanjen(a)
18.07.2001
Poena
113
Zbog čega je ovaj forum uništen pre nekoliko meseci? Da li je moralo da se uradi tako ili je jednostavno nekome dunulo da napravi ovaj novi koji nije ni do kolena starom?
Dakle tvoj stav je da nekoliko tematski spojenih foruma i malo drugačija organizacija sadržaja (koja nužno nije loša, već ti imaš problem sa njom) kompletno anuliraju činjenicu da sada imamo daleko brži, moderniji, stabilniji, bezbedniji i lepši forum (u stari bolji kada se gleda kroz bilo koju merljivu i nemerljivu metriku)? Da li ti čuješ samog sebe?

I sve to zato što smo spojili neke celine koje više nemaju popularnost kao što su imale tamo 2005. godine? Vidi i ja sam rob nekih navika ali ovo je čisto preterivanje, da ne kažem nešto gore.

Sticajem okolnosti ja znam priču o magarcu, ocu i sinu, pa samim tim ne planiram da nosim magarca niti da hodam uporedo sa njim. Veliki broj predloga koje je bilo moguće izvesti su usvojeni i izvedeni (pogledaj drugu temu o izmenama) i naravno svaki konstruktivni predlog je dobrodošao. Ali ovakve neosnovane priče su čisto gubljenje vremena.

Post automatically merged:

Ne razumem šta se tačno izgubilo sad kad možeš da pitaš za savet u vezi npr odabira veš mašine. Dakle sve ostaje kao pre, samo eto sad imaš gde i to da pitaš i da dobiješ odgovor od ljudi koji su godinama ovde i kojima u principu veruješ, umesto da ideš na druge forume.
To što je IT forum ne znači da treba da bistrimo samo o programiranju i grafičkim karticama.
Ovo i ja pokušavam da shvatim. Na stranu što mnogi od tih uređaja su danas puni mikroprocesora i kontrolera i imaju internet konekciju i generalno spadaju pod tematiku ovog foruma.

risa

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.04.2003
Poena
18
Izvinite za mali off ali ima mnogo stranica za čitati.
Mogu li se uključiti notifikacije ako se koristi Huawei P40 pro tj mobilni bez Google servisa?
Uspeo sam instalirati Chrome i posle toga Benchmark ali stalno dobijam poruku da nemam uključene notifikacije
Post automatically merged:

Da dodam screenshot

Prilozi

• Screenshot_20210503_104204_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210503_104204_com.android.chrome.jpg
    84 KB · Pregleda: 21

kolega

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poena
18
Izvinjavam se ako sam padobranac u ovoj temi ali...

Zasto vec par meseci ne mogu da nadjem benchmark na Tapatalku?

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
63
Probaj na ovoj temi

Vrh Dno