Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Drugari, nadam se da necu da udavim temu sa p[itanjem koje se verovatno ponavlja iznova i iznova, ali ajde da pitam.
Pazario bih bratu na poklon switch. Nisam pratio od pojavljivanja do sada pricu oko switcha, za razliku od ps5 na primer.
Ono sto bi mi znacilo jeste da mi pomognete, koji switch da mu kupim, da li postoji neka revizija koju treba izbegavati.? Ono sto znam je da necu kupiti Lite verziju.
Vidim da na oglasima postoje V2 i Oled u nazivima switcha, Jel su to jedna ista verzija ili i tu ima razlike?
Kako je najbolje kupovati igre, digitalne ili fizicki, vidim da drze cenu.

OLED verzija u suštini znači razliku jedino ako će ti brat igrati konzolu i u handheld modu, ako će igrati uglavnom u dock modu na TV-u,
onda ćeš jeftinije proći sa V2 verzijom.
 

  • Nintendo Switch Sports
  • Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass: A total of 48 remastered courses from across the Mario Kart series will be coming to Mario Kart 8 Deluxe as paid downloadable content! Eight courses will be released at a time over six waves by the end of 2023, which can all be played locally** or online.*
  • Xenoblade Chronicles 3: A vast world awaits in Xenoblade Chronicles 3, the next game in the acclaimed RPG series from developer MONOLITHSOFT.
  • Mario Strikers: Battle League: Prepare for Strike, a five-on-five soccer-like sport with no rules – do whatever it takes to win!
  • MLB The Show 22: For the first time ever, the MLB The Show series is coming to Nintendo Switch!
  • CHRONO CROSS: THE RADICAL DREAMERS EDITION: A remaster of the acclaimed RPG CHRONO CROSS is coming to the Nintendo Switch system!
  • Portal: Companion Collection: In the award-winning games Portal and Portal 2 from Valve Software
  • Splatoon 3: Get ready to make a splash with the next game in the Splatoon series. A new trailer showed off the next wave of the Salmon Run co-op mode in Splatoon 3, which will include fresh new features.
  • Kirby and the Forgotten Land: A new trailer for Kirby’s latest unforgettable 3D platforming adventure introduced Mouthful Mode!
  • Disney Speedstorm: Get set for a high-octane Disney and Pixar combat racer!
  • No Man’s Sky
  • EarthBound / EarthBound Beginnings are coming to Nintendo Switch Online … later today!
  • Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp:
  • STAR WARS: The Force Unleashed
  • Assassin’s Creed The Ezio Collection: The complete saga of legendary assassin Ezio Auditore da Firenze
  • Cuphead – The Delicious Last Course: Another helping of Cuphead action awaits in the paid DLC Cuphead – The Delicious Last Course!
  • Taiko no Tatsujin: Rhythm Festival: The latest Taiko no Tatsujin game is coming to Nintendo Switch!
  • Fire Emblem Warriors: Three Hopes: Join Fire Emblem: Three Houses characters as you engage in massive battles across a war-torn Fódlan.
  • LIVE A LIVE: Previously unreleased outside of Japan, the RPG game LIVE A LIVE is releasing on the Nintendo Switch system in the HD-2D style!
  • TRIANGLE STRATEGY
  • FRONT MISSION 1st: Remake / FRONT MISSION 2: Remake: A full remake of the first FRONT MISSION game is storming onto Nintendo Switch!
  • Klonoa Phantasy Reverie Series: Klonoa: Door to Phantomile and Klonoa 2: Lunatea’s Veil are coming to Nintendo Switch!
  • GetsuFumaDen: Undying Moon:
  • SD GUNDAM BATTLE ALLIANCE: Strange incidents called Breaks are occurring across the GUNDAM universe.
  • KINGDOM HEARTS INTEGRUM MASTERPIECE for Cloud:
  • LEGO Brawls
  • Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Hinokami Chronicles
  • Zombie Army 4
  • Two Point Campus



 
Od svega, jedino mi je Kirby privukao pažnju. Možda i No Man’s Sky, ali za isti bih prvo sačekao da vidim kako radi na switch-u, jer sam pomalo skeptičan.

Mnogo me je više zanimalo da čujem nešto o Zeldi Botw 2. Makar neki novi trejler od 30 sekundi ili nešto. Nadao sam se i pomenu Metroid Prime 4, ali ništa i od toga.

Takođe, s obzirom da nove staze za Mario Kart 8 Deluxe izlaze do kraja 2023., ne bih očekivao ikakvu novu konzolu od Nintenda do tada. Možda neka manja revizija, ali i to teško.

Ubeđen sam nakon ovakve prodaje kakvu ima Mario Kart 8 Deluxe, te nakon 100M prodatih Nintendo Switch konzola, da će nova Nintendo konzola izaći zajedno sa Mario Kart 9.

Verovatno negde sredinom 2024. bude najavljena i od kraja 2024. dostupna. Od tog trenutka bi onda Switch ušao u poslednjih godinu - dve svog životnog veka.
 
Pozdrav imam pitanje u vezi membershipa posto sam stavio da sam na americkom regionu da bi mi radila prodavnica da li ce biti neki problem ako stavim svoj postanski broj? Posto ne znam hoce li mi onda raditi prodavnica jer je očigledno da sam stavio podatke iz Srbije, a ne iz SAD.
 
Moj Switch je još uvek u garanciji (kupljen u Games), još nekih 7-8 meseci i naravno došlo je sad do joycon drifta.

Jel ima neko iskustva sa reklamacijom, jel uvažavaju istu za joycon drift ili da se oprostim i kupim nove joycon-e?
 
Odnesi im samo joycon-e i fiskalni, trebalo bi da ti zamene (kad provere u servisu).
 
Meni su u Gamesu zamenili oba joycona u garantnom roku, i ta dva nova su ubrzo prodriftovala.
 
Meni je ozbiljno driftovao levi i sredio se posle produvavanja. Ne čak ni komprimovanim vazduhom, nego podigao cackalicom i dunuo par puta.
 
Ranije sam uvek kupovao na ruskom eshopu jer mi je tako bilo najjeftinije.

Sada kada je ruski eshop blokiran i ko zna kada ce ponovo moci da se koristi, moram da trazim alternativu pa imam par krajnje pocetnickih pitanja:

1. Pretpostavljam da je USA shop najbolji? Ili imate neki drugi predlog?
2. Da li placate kreditnim karticama ili samo dopunama?
3. Ako placate dopunama, gde ih kupujete?
4. Da li je neophodan VPN za aktivaciju USA dopuna?
5. Koji zip code ste koristili za nalog? - to mi je trazio kod unosa kartice. Inace, austrijska kartica ne prolazi.

Inace zivim u Austriji ali slabo koristim lokalni eshop jer su cene na drugim mestima dosta povoljnije.

hvala unapred!
 
Ne vredi, austrijske kartice ne prolaze na USA eshop.

Eto, zivot u Srbiji ima svojih prednosti - kupovina sa srpskim karticama prolazi na US eshop kao i na argentinskom XBOX Storeu dok moje ne prolaze.
 
Da li si probao da linkuješ Paypal nalog i tako da plaćaš? Meni iz nekog razloga ne prolaze kartice Erste banke iz Srbije, ali Paypal radi bez problema na US eShopu.
 
Znaš li možda neki sajt koji je najpovoljniji za dopune za switch? Da može domaća visa ili mc kartica komercijalne banke
Imaš dopune ovde: G2A, Offgamers, PC Game Supply, Gamivo, Instant Gaming, CDKeys. Ja dopune za Playstation uglavnom uzimam sa G2A i Offgamers, ali uvek plaćam PayPal-om, što i tebi savetujem da radiš jer ćeš tako lakše vratiti pare ako bude nekih problema sa kodom. I probaj prvo da platiš igru na eShop-u PayPal-om, pa ako ni to ne funkcioniše, kupi dopune.
 
BoTW2 ili kako ce se vec zvati je odlozen za prolece 2023. Malo i jesam razocaran, ali sreca pa nas ocekuju jos dosta dobrih naslova ove godine. Arceus nisam uspeo da zavrsim jer je izasao Elden Ring i moram priznati da bas drzi paznju u odnosu na Arceus, iako sam veliki fan Pokemona
 
Ocekujem dosta od LEGO Star Wars sage. Jednostavno ne smeju da zaseru :D
 
Drugari pozdrav,nova sam na forumu, i HELP 😵‍💫. Moje dete dobilo iz USA Nintendo switch (neki noviji model), adapter imam,napravila sam mu nalog i to je to. Nema memorijsku karticu,nema instalirane igrice,kad odem na “prodavnicu” nista ne podrzava. Sta dalje…ne znam nista oko toga a zelim da mu osposobim da moze da igra. Da li se mora cipovati da bi funkcionisao kod nas? Gledala sam neke sajtove gde mogu da kupim igrice,planiram ali nisam htela bez saveta nekog od vas…jer citam i vidim da ste profi svi! Mozete mi se javiti i u privatnu poruku ako se ovakva tema vec spominjala. Hvala!
 
Imate polovne kertridže na Kupujem Prodajem, to vam je možda najlakše za početak?
 
Ljudi, za one što ne mogu da igraju online multiplayer zbog CG NAT-a otkrio sam da postoji ova aplikacija koja napravi hotspot sa VPN-om na telefonu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fixnat&hl=en&gl=US

Samo se Switch poveže na taj hotspot i to je to. Jedina mana je to da na svakih 10 minuta će da isključi hotspot i da ćeš morati čekati minut da ga ponovo upališ, osim ako ne kupiš premium, ali je svakako dovoljno za Mario Kart 8 runde
 
Little Nightmares II $15 na US. Ne propustite
 
Bethesda rasprodaja na US. baaaaas niske cene
 
Pitanje, kakvo generalno misljenje imate o cipovanim V1 konzolama?
 
Ljudi, za one što ne mogu da igraju online multiplayer zbog CG NAT-a otkrio sam da postoji ova aplikacija koja napravi hotspot sa VPN-om na telefonu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fixnat&hl=en&gl=US

Samo se Switch poveže na taj hotspot i to je to. Jedina mana je to da na svakih 10 minuta će da isključi hotspot i da ćeš morati čekati minut da ga ponovo upališ, osim ako ne kupiš premium, ali je svakako dovoljno za Mario Kart 8 runde
Mario Kart 8 ne radi na CG NAT?
 
Pitanje, kakvo generalno misljenje imate o cipovanim V1 konzolama?
Služiće ti dobro ako ti nije bitan multiplayer i online play.

Inače, danas kupujem sve svoje igre, ali dobro se sećam vremena kao klinac kada nijednu igru nisam mogao da priuštim i pirati su bili jedina opcija (rane dvehiljadite), tako da neću moralisati, računam da ljudi to uzimaju, jer ipak ne mogu svaki drugi mesec da priušte sebi ili deci 60 evra za novu igru.

Apel je naravno da ako imate više od par hiljada evra mesečno zarade, kupite igre koje igrate, jer onda piraterija više nije moranje, već bahatost i cicijašenje.
 
Služiće ti dobro ako ti nije bitan multiplayer i online play.

Inače, danas kupujem sve svoje igre, ali dobro se sećam vremena kao klinac kada nijednu igru nisam mogao da priuštim i pirati su bili jedina opcija (rane dvehiljadite), tako da neću moralisati, računam da ljudi to uzimaju, jer ipak ne mogu svaki drugi mesec da priušte sebi ili deci 60 evra za novu igru.

Apel je naravno da ako imate više od par hiljada evra mesečno zarade, kupite igre koje igrate, jer onda piraterija više nije moranje, već bahatost i cicijašenje.
Situacija je takva da ja licno mogu, al osoba kojoj je namenjen switch ne moze da kupi svaki mesec igru koja je 60e. Opet moze tu i dovijanje neko kp/oglasi itd ali ovako uzimanjem cipovane konzole sam toj osobi ucinio, a ja filujem PS Store svojim novcem tako da s druge strane podrzavam pricu o kojoj pricas :)
 
Nazad
Vrh Dno