Šta je novo?

NBS IPS QR Kod placanje - iskustva ljudi koji su ga implementirali u svoj biznis?

Lansiranje Dine kao obavezne kartice, a da nije beskontaktna, je bilo pucanje samom sebi u nogu. Da ne spominjem aplikaciju za plaćanje telefonom...
Pozdrav
 
Da se uvede bezkontaktna Dina bez provizije za prodavca i IPS qr kod bez provizije i da se da besplatno pos prodavcima,dajte da napravimo peticiju za NBS.

Prodavnice koje primaju IPS placanje da li prihvataju IPS Skeniraj ili IPS Pokazi ili oba?
 
Ja je upravo zbog toga ne koristim, u šumi pinova ne moram i taj da pamtim.
Kada sam video da moram svaki put da je gurnem u POS terminal i da kucam PIN, odložio sam je sa strane, pogotovo što imam i firminu sa kojom tako plaćam.
Beskontaktna Dina i malo marketinga NBS preko kanala sa nacionalnom frekvencijom bi bio sjajan dobitak za sve, osim za banke.
 
osim za banke i za kartičare. Znate i sami koliko VIsa i Master daju para na kampanje da bi se plaćalo njihovim karticama, jer za svaku transakciju Visa ili Master uzimaju 1-2%, tako da se njima strašno isplati da podmićuju ko zna koga sve u državi da bi se ti procenti održali što duže. A koliko smo potkupljiva nacija mislim da je svima jasno, tako da nepostojanje beskontaktne Dine nije nikakvo tehnički nemoguće ostvarenje, već verovatno ceđenje para u strane džepove što je duže moguće.
 
Ni banke ni NBS se ne bi složile da Dina ide bez provizije, ali da bude u rangu "IPS pokaži" je sasvim moguće.
Ostaje problem što su ljudi navikli na Visa/MC i realno ih neće biti briga gde i kolika provizija ide.

@RingeRaja zašto bi prešao na Dina, kada nemaš nikakav benefit od toga? Na prethodnoj strani si naveo da te ne interesuje šta se dešava u pozadini i da plaćaš kako je tebi lakše. Ovde bi bilo isto, osim što ne možeš da koristiš karticu u inostranstvu, što znači bi ti promenio naviku, a ne bi imao benefit koji si tražio da bi naviku promenio.
 
Zašto NBS da ne prihvati i promoviše beskontaktnu Dina karticu sa kojom je omogućeno plaćanje isključivo u Srbiji bez provizije?
Zar to nije poenta Dina kartice koju su ugurali kao obavezu bankama da izdaju svima uz tekući račun?
Visa Virtuon karticu inače ne koristim u inostranstvu, za to imam Visa Electron, tako da mi promena kartice ne bi promenila način korišćenja.
Što se tiče interesa, s obzirom da se ovo prvo ne bi promenilo, ne vidim razlog da ne koristim Dina karticu umesto Vise, kad mi je svejedno koju ću koristiti.
Kad sam napisao interes, nisam mislio da on mora da postoji per se kao takav, pa kad bih već imao karticu sa kojom mi je svejedno da li koristim nju ili Visa, why not. Ovo naravno ako bi na POS terminalima mogućnost korišćenja Dina kartice bila potpuno izjednačena sa Visa/Master karticama.
 
Poslednja izmena:
...
Kad sam napisao interes, nisam mislio da on mora da postoji per se kao takav,...

Nekada je teško pretpostaviti šta neko misli. Nekako je lakše pročitati šta je napisano.

Svakako mi je drago da ipak postoji određena doza pragmatizma.
 
U idei i merkatoru moze samo IPS pokazi,ne moze oba pa ti izaberes sta ti je lakse.

 
Da li radi nase IPS placanje u Grckoj?
 
Ne. Instant platni sistem je vezan isključivo za transakcije u Srbiji.
 
Hvala uji,znaci onda placanje gpay opet preko kartice.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Jel IPS pokaze moze svuda ili sta?
Skoro sam prvi put platio tako na Nis pumpi.
Pitam posle toga u DMu i na par mesta, gledaju me belo
 
Nemaju svi IPS,imas na prvoj strani,mene cudi da nbs ne objavi spisak IPS akceptanata.
 

Rad IPS NBS sistema u septembru​

U IPS NBS sistemu, koji radi u režimu 24/7/365, za 30 dana u septembru realizovane su 5.723.282 transakcije.
Prosečan dnevni broj plaćanja bio je 190.776 s prosečnim vremenom izvršenja transakcije u IPS NBS sistemu od 1,1 sekunde.
Vrednost prometa iznosila je 62,6 milijardi dinara, a prosečna dnevna vrednost prometa bila je 2.087,6 miliona dinara.
 
Видео сам данас у Delti два штанда на приземљу код главног улаза како нуде опцију IPS плаћања. Први пут да видим да то неко нуди осим НИС ГАЗПРОМ и Mercator, Idea, Roda…
 
I ovo treba preimenovati u IPS(2024).
 
vodim firmu, godišnji promet 200M RSD, od toga kartično oko 50M, sa oko 0,9% provizijena POSu, želim da uvedem IPS pokaži sistem u svoje radnje ali ne znam kako se to radi, inteza nema pojma, ni ne razumeju sta ih pitam, imam POS za kartice onaj sa androidom, ali kao što je već neko rekao, nemam opciju za IPS, samo da unesem iznos za kartice.
Čujem da tvrdite da su neki veći lanci marketa uveli opciju IPS pokaži - da li možda neko zna kako su uspeli to da urade. Koja firma im je omogućila tu funkciju?
Ko god mi reši ovaj problem sledi mu nagrada :D
 
 
hvala ali ovo je IPS skeniraj, to već nudim online. Meni treba IPS Pokaži u radnjama.
U Intesi ne znaju mnogo stvari a i radnici su postali nezainteresovani.
@getused2it
Pošalji službeni mail na:

Do tada, više na linku
hvala za predlog. poslao sam im mejl. Mada nema sa kim se već nisam čuo, i niko i inteze ništa ne razume / ne ume da reši..

sve što kaže NBS mi je jasno, i naravno, preusmeravaju me na banku, ali šta da radim kad je banka dibidus...? A ne mogu da ih menjam baš tako lako, jer nam je saradnja vrlo dobra.
 
Ovog ePlatisu treba da ima svaki trgovac i svaka trafika.
 
sve što kaže NBS mi je jasno, i naravno, preusmeravaju me na banku, ali šta da radim kad je banka dibidus...? A ne mogu da ih menjam baš tako lako, jer nam je saradnja vrlo dobra.
Da vidis kad krene prelazak u drugu banku kako se nadje resenje. Kao sa mobilnim operaterima.
Ja vec analiziram gde cu jer Intesa nikako da mi resi problem sa Posted Unionpay karticama. (2 meseca!)
 
Poslednja izmena:
vodim firmu, godišnji promet 200M RSD, od toga kartično oko 50M, sa oko 0,9% provizijena POSu,...

Kako sa 200m godišnje nemaš savetnika u Intesi da ti to završi?

Naravno, ima i savetnika raznih, ali kakvi god da su, ako nemaju rešenje, znaju koga da pitaju. Moj stari savetnik je bio car, zaboravimo neke papire... Greška je, koliko njegova, toliko i moja, i on busom dodje da ih donese, da se ja ne vraćam, a da ne izgubi parking mesto gde je ostavio auto.
On je napustio bankarski sektor, posle smo promenili dve savetnice, jedna je izgubljena, ali čak i ona za sve nadje rešenje. Samo moramo da je podsetimo. I kad smo kod IPS pokaži, zapravo sam zaboravio da je podsetim :)

Sam IPS pokaži se nekako nije zapatio kod nas. Naši kupci često nemaju ideju ni šta je IPS skeniraj, pa sam se vec navikao da im govorim "kao ono kada plaćaš račun za struju, pa skeniraš kod".
 
Kako sa 200m godišnje nemaš savetnika u Intesi da ti to završi?

Naravno, ima i savetnika raznih, ali kakvi god da su, ako nemaju rešenje, znaju koga da pitaju. Moj stari savetnik je bio car, zaboravimo neke papire... Greška je, koliko njegova, toliko i moja, i on busom dodje da ih donese, da se ja ne vraćam, a da ne izgubi parking mesto gde je ostavio auto.
On je napustio bankarski sektor, posle smo promenili dve savetnice, jedna je izgubljena, ali čak i ona za sve nadje rešenje. Samo moramo da je podsetimo. I kad smo kod IPS pokaži, zapravo sam zaboravio da je podsetim :)

Sam IPS pokaži se nekako nije zapatio kod nas. Naši kupci često nemaju ideju ni šta je IPS skeniraj, pa sam se vec navikao da im govorim "kao ono kada plaćaš račun za struju, pa skeniraš kod".
na osnovu svega sto si napisao, imam osecaj da smo razmenili iste savetnike :D

1) nisam rekao da nemam savetnika, rekao sam da nikako da reše ovaj moj zahtev.
2) imao sam i ja cara, otisao je, zamenica je KATASTROFA, dakle žena bumer teški, ona NIŠTA ne razume šta ja nju pitam, sve što ume je da napravi ponudu za kredit. eto. toliko od nje.

zatim: svi iz Payten-a, se takođe gube, "eksperti" iz inteza sektora za digitalno bankarstvo se takođe gube, citiram ih: nikada nismo videli u praksi IPS pokaži sistem i nikada nismo ni namestili, ali evo sad cemo.

poslao sam mejl na adresu koju je predložio @zamzung i izgleda da će neko nešto probati, ali sve je na nivou: instaliraj aplikaciju iz gugl plej stora na POS terminalu za kartice (nemaju pojma da su sve te opcije iz bezbednosnih razloga onemogućene, kakvi bre google plej store 🤦🏻‍♂️ )

ali kao sad će se oni čuti sa nekim iz Paytena pa će probati da nameste.. sve u svemu.. ILI jako vole svoje provizije kartične, pa zato otežavaju sve ovo, ili su ZAISTA svi u SRB komplet nesposobni.....

Imenovaću je, boli me uvo: a o Zorici iz ineze neću ni krenem da pričam. Žena je zrela za penziju, ne ume ona sa milenijalcima ni da komunicira, ni da nas razume...
 
update: upravo sam saznao da se uzaludno trudim jer i za IPS plaćanja banka naplati proviziju od oko 0,8%!! (trgovcu, ne platiocu)

Bio sam ubeđen da nema provizije priliom priliva sredstava putem IPS Pokaži transakcija.
 
Banka primalac uplate plaća minimalnu proviziju ka NBS (neki apsolutni iznosi su u pitanju, tipa do nekog iznosa 1 dinara po transakciji, preko toga 2 dinara ili tako nesto), ali onda oni dodaju na to trošak medjubankarskog prenosa i svoju proviziju. Nisam iznenađen da je došlo do 0.8%.

To je ista provizija koju u Banca Intesa plaćamo za Dina. Ostale kartice domaćih banaka su nam na 1.2%.
 
i to je opet besmisleno, jer standardna tarifa koju uzima NBS je 2 dinara za transakcije do 600, odnosno 3 za iznose preko. Banke su mogle da formiraju neke simbolične takse od 0,3% ali na primeru Rajfajzena, IPS pokaži faktički postoji samo u terminalu, dok na ekranu nema podopcija nakon unosa iznosa, osim mogućnosti za očitavanje kartice. Tako da, očigledno svesno izbegavaju omasovljenje zbog kartica.
 
Ne seces granu na kojoj sedis.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Zvali danas iz Intese, ni 10 minuta nakon poslatog e-mail koji sam gore naveo. Respekt.👏
  • IPS ide vrlo jednostavno, treba obezbediti samo mobilni telefon sa Android sistemom ne starijim od ver 5 ili 6.
  • Telefon ne sme biti: Huawei, Honor ili iPhone. Nisu podržani.
  • Poželjno je da ima i NFC kako bi podržali i contactless plaćanja karticom.
  • Nakon potpisivanja ugovora i prihvatanja procenata transakcija, skine se Intesa Soft POS app sa PlayStore i na dogovoreni broj/email vam stizu aktivacioni podaci.
Kako ćete vi to knjižiti u vasem POS sistemu na kasi, totalno ih ne dotiče. Kod mene ima opcija Instant plaćanje pa bi verovatno mogao tako da knjižim.

Valjda sam nekom pomogao.
 
Nazad
Vrh Dno