Šta je novo?

Najbolji kuler za s775 do 2000din na nasem trzistu

alexsis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2008
Poruke
59
Poena
309
Evo ovako, otvorio sam ovu temu kako bi mnogima olaksao poso i postedeo ih silnih muka! Na ovom forumu sam proveo preko 9h trazeci odgovor na ovo pitanje i nikako da ga nadjem! Ako neko misli da je stvarno neki najbolji neka to i dokaze, postavite linkove review-a doticnog kulera ili pricajte iz licnog iskustva, a ne sve da se zavrsi "pa mislim da ti je bolje da uzmes....". :wave:

Evo za pocetak gde kazu da su Arctic Cooling Freezer 7 Pro Vs. CoolerMaster Hyper TX jednaki, izmedju kojih sam se najvise dvoumio, mada artic cooling nema na nasem trzistu tako da on automacki odpada :( .

Sta mislite o ostalima vendetta, vendetta2, hyper l3....

evo liste kulera koji se mogu naci kod nas , samo podesite cenu....

Hvala na pomoci :Klanjanje
 
Ja sam ga kupio :D
I to zato sto je malecki. Mislim, nije malecki, veci je dobrano od kulera koji dolazi uz E8400, mada opet, taj je takav prcvoljak da i nije tesko biti veci od njega :)
Ja sam isao logikom da mi treba nesto sto je malo bolje i malo tise od stock kulera, sto nece biti budzevina koja ce da strci pola metra iz kucista, udara mi u monitor i zaklanja pogled na ostale predivne mi komponente :)
Idle temperatura CPU-a je 24, ako ti to nesto znaci, a jedva da se cuje u otvorenom kucistu koje je na stolu.
Nadam se da ovo nekom pomaze :wave:
 
Imam gemina II s i z600.
Gemin je ok za te pare jedino mi se ne svidja sto sav vazduh gura prema ploci a ne pravo napolje.
Idle je oko 25 full nije prelazio 42c.
 
Jedno, ovako, početničko pitanje vezano za instalaciju većeg non-box kulera.
Zar nije pametnije, potrebnije da se kućište postavi u flat-bed, ili ti na kant, poziciju. Nije ploča napravljena od titanijuma pa da može da izdrži pola kila bakra-aluminijuma i plastike sa sve vibracijama od ventilatora. To mi je, jedini strah pri promeni kulera.

Uzeo bih CM TX2, ali bih poslušao i neki dodatni savet.

btw
Vendeta2 bi mi možda stala u kućište, ali neću da se zezam.
 
^
Muci te izdrzljivost plastike?
Nadji negde neku staru plocu pa probaj da je slomis, namucices se....
 
Jedno, ovako, početničko pitanje vezano za instalaciju većeg non-box kulera.
Zar nije pametnije, potrebnije da se kućište postavi u flat-bed, ili ti na kant, poziciju. Nije ploča napravljena od titanijuma pa da može da izdrži pola kila bakra-aluminijuma i plastike sa sve vibracijama od ventilatora. To mi je, jedini strah pri promeni kulera.

Uzeo bih CM TX2, ali bih poslušao i neki dodatni savet.

btw
Vendeta2 bi mi možda stala u kućište, ali neću da se zezam.

Ako imas ojacanje iza ploce mozes da stavi i 5kg nece se iskriviti.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    230 KB · Pregleda: 104
Poslednja izmena:
Jedno, ovako, početničko pitanje vezano za instalaciju većeg non-box kulera.
Zar nije pametnije, potrebnije da se kućište postavi u flat-bed, ili ti na kant, poziciju. Nije ploča napravljena od titanijuma pa da može da izdrži pola kila bakra-aluminijuma i plastike sa sve vibracijama od ventilatora. To mi je, jedini strah pri promeni kulera.

Uzeo bih CM TX2, ali bih poslušao i neki dodatni savet.

btw
Vendeta2 bi mi možda stala u kućište, ali neću da se zezam.

I kod TX2 i Vendette imaš push-pinove i kod zamene moraš muški da pritisneš da bi se uglavili kako treba u ploču. Najlakše ćeš montirati ako kućište postaviš u horizontalni položaj, povadiš sve što ti smeta (mem, vga, kuler na TX) i pritiskaš u paru diagonalne pinove. Ne brini za ploču, neće tako lako da se polomi. :D
 
ima li iko Artic cooling freezer xtreme i kakva se iskustva?? mogu ga nabaviti po cijeni koja je nesto malo visa od 2k dinara i cini mi se da je najbolja kupovina u tom cjenovnom rangu...
 
Malo off:

Uzo bi vendettu 2 i q6600, kako da nanesem termalnu pastu koja ide uz vendettu 2?
1.razmazivanjem
ili
2.Povlacenjem prave linije na sredini i spustanjem kulera?
 
Linija po dijagonali debljine zrna pirincha i kada nalegne kuler na nju sama ce se raspodeliti kako treba vremenom.
 
Uzeo sam u NS-u Hyper 212 i mogu reci da sam prezadovljan. Pakovanje je puno raznih dodataka za montiranje na AMD i Intel socket-e. Ima metalni deo koji se stavlja ispod ploce i na koji se prcvrsti ceo kuler. q6600 stock G0 je na 27C sa samo jednim ventilatorom na 212tici. Drugim ventilatorom i poliranjem proca i kulera bi verovatno dobio jos nizu temperaturu.
Kostao je 2400din i isplati se svake pare.
 
Poslednja izmena:
Ja se za ploču ne brinem.... ali mi je malo muka od tih extra kulera koji imaju plastične push-pinove.

Mislim kad već prodaju to za 2000-3000 din što onda lepo ne stave backplate i šrafove ko ljudi.
 
Ma ja bih se ipak odlucio na razmazivanje prstom po procesoru, odma znas da je cela povrsina procesora prekrivena...

Nemoj prstom, u teoriji ostaje masnoca sa koze :)
Koristi cisto parce mekane plastike ili kartona - vizit karte npr. :wave:

Stare kartice za 064 dopunu su meni idealne cvrstine, ali ne odgovara svakom isto...
 
Poslednja izmena:
Da da nikako golim prstom, al ipak smatram da je bolje razmazati nego pretisnuti

Koristicu karticu za menzu ionako isticu do kraja meseca ;)

Možeš i tako... sa karticom menze.:D Ali bih ti ipak preporučio da sa malo paste popuniš prostor između heat pipe-ova, jer bez toga kuler naleže na tanak sloj paste i taj prostor između pajpova ostane ne popunjen.:wave:
 
Poslednja izmena:
Možeš i tako... sa karticom menze.:D Ali bih ti ipak preporučio da sa malo paste popuniš prostor između heat pipe-ova, jer bez toga kuler naleže na tanak sloj paste i taj prostor između pajpova ostane ne popunjen.:wave:

To predpostavljam misliš na Vendettu 2 i njen novi sistem "direct heatpipe 2 CPU"?

Moj postupak je da šacometrijskom metodom bacim malo paste na centar CPU, razmažem sas plastičnom karticom što je išla uz neke CM paste, spustim kuler uz blagi pritisak da to malo bolje razvuče po površini, sklonim kuler odstranim višak sa njega plus uklonim sve ono paste što je na 4-5mm od oboda CPU, vratim kuler i pritegnem kako treba.
 
Možeš i tako... sa karticom menze.:D Ali bih ti ipak preporučio da sa malo paste popuniš prostor između heat pipe-ova, jer bez toga kuler naleže na tanak sloj paste i taj prostor između pajpova ostane ne popunjen.:wave:

Da znam za tu foru, ali prvo cu da se potrudim da ga sto bolje izsmirglam.
Pa cu naneti izmedju pajpova i tanak sloj na procesor...

thanks anyway...
 
Uh, pripazi sa šmirglanjem ako misliš na Vendettu... već je skinuto dosta materijala i ovako, a cevi od pajpova su šuplje i najtanje su upravo na bazi! :wave:
 

Prilozi

  • lappingmistake9694687hb9.jpg
    lappingmistake9694687hb9.jpg
    20 KB · Pregleda: 289
Nazad
Vrh Dno