Šta je novo?

Najbolji kuler za s775 do 2000din na nasem trzistu

alexsis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2008
Poruke
59
Poena
309
Evo ovako, otvorio sam ovu temu kako bi mnogima olaksao poso i postedeo ih silnih muka! Na ovom forumu sam proveo preko 9h trazeci odgovor na ovo pitanje i nikako da ga nadjem! Ako neko misli da je stvarno neki najbolji neka to i dokaze, postavite linkove review-a doticnog kulera ili pricajte iz licnog iskustva, a ne sve da se zavrsi "pa mislim da ti je bolje da uzmes....". :wave:

Evo za pocetak gde kazu da su Arctic Cooling Freezer 7 Pro Vs. CoolerMaster Hyper TX jednaki, izmedju kojih sam se najvise dvoumio, mada artic cooling nema na nasem trzistu tako da on automacki odpada :( .

Sta mislite o ostalima vendetta, vendetta2, hyper l3....

evo liste kulera koji se mogu naci kod nas , samo podesite cenu....

Hvala na pomoci :Klanjanje
 
Nesto sto je po meni neoprostivo za Thermalright i plus sa obzirom na cenu. Ovo ne sme da se desava ni kod mnogo jeftinijih kulera. U skoro svim review-ima im ovo zameraju.
jos da je secivo tog skalpela ravno...
 

Prilozi

  • knife.jpg
    knife.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 166
Da znas, skalpel je koriscen i nije ravan, bas se vidi. Ali nije bas ni baza "flatron".....:p

heh ali i sa tom bazom shamara sve ostalo (svi review-ovi true-a su out of box bez poliranja)

na zalost kod nas nema sunbeam core contact freezer-a, a la vendetta 2 kuler koji je napolju u istom cen. rangu vendette (do 2k din. :D) a hladi za sve pare i preko toga ;)

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2271&page=5

http://www.overclockersclub.com/reviews/sunbeam_corecontactfreezer/4.htm
 
Za mene neoprostivo. Ovo nije jedini review gde sam to procitao.

http://icrontic.com/articles/true120_black/page2

"The base is polished with some machine marks visible. The base is slightly convex as discovered by our straight edge test. Although the effect is not bad, I would gladly trade in the black nickel polished finish for a perfectly flat base, especially considering the price of this heatsink."
 
heh ali i sa tom bazom shamara sve ostalo (svi review-ovi true-a su out of box bez poliranja)

jedino sto ovo na slici nije TRUE, TRUE ima 6 heatpipes, a ovo na slici ima 4, mozda su dva negde ispala :p
 
Bitan je rezultat u svakom slucaju, to ako ga malo omasili kod poliranja, koj' ga shisha! :D

@Pike, za tebe Pike, Vendetica 2, pucka kuler, ima regulaciju 800-1500, mislim da je automatska regulacija, ali ces moci preko maticne da regulises u svakom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Bitan je rezultat u svakom slucaju, to ako ga malo omasili kod poliranja, koj' ga shisha! :D

@Pike, za tebe Pike, Vendetica 2, pucka kuler, ima regulaciju 800-1500, mislim da je automatska regulacija, ali ces moci preko maticne da regulises u svakom slucaju.

Isao sam da vidim Vendetu 2 uzivo i svidja mi se, jako kvalitetno je odradjena, ima regulaciju, trenutno je favorit.
 
I meni je Vendetta 2 bila favorit, pa onda procitah da na vecini ploca prekriva slotove za memoriju zbog velicine :( Da li je to istina ? Ko je video uzivo neka prokomentarise molim...
Zbog toga sada smekam CM-ov Gemini II-S, on je dosta kompaktniji.
 
Doso sam do sledeceg zakljucka:

U kategoriji do 2000 din. najbolji je cm hyper tx2 link iako negde kazu da je vendetta bolja razlika je mizerna u odnosu na razliku u ceni tako da mislim da tx2 pravi izbor. Takodje da napomenem da je tx2 i tisi.

U kategoriji 2000+ din vodi se rasprava izmedju vendetta 2 i hyper 212 ali po meni sve jedno koji uzmes, mala je razlika. Ako pazarite i kuciste za ova dva uzmite Cooler Master RC-690, sertifikovano je za sli sto znaci da je veliko i da mogu oba kulera da stanu i dobijate jos ekstra tri ventilatora u kucistu koji izbacuju vazduh napolje cija je vrednost kao polovina kucista.

Tvoj zaklučak je katastrofalan, kao da je plaćeni novinarski članak!
TX2 ne valja ničemu, Titan 32/34 ga demolira za manje pare.
CM212 je smehotres od kulera, osim ako nećeš da se cimaš sa poliranjem i zamenom ventilatora što je za taj krš skup sport.
Vendetta2 je jako dobra ali koliko sam ja video cene ThermalRight Ultra 120A je skupli samo 500 dinara a Thermalright HR-X 01 samo 800 tako da kupovina te Vendetta2 gubi smisao.
 
Tvoj zaklučak je katastrofalan, kao da je plaćeni novinarski članak!
TX2 ne valja ničemu, Titan 32/34 ga demolira za manje pare.
CM212 je smehotres od kulera, osim ako nećeš da se cimaš sa poliranjem i zamenom ventilatora što je za taj krš skup sport.
Vendetta2 je jako dobra ali koliko sam ja video cene ThermalRight Ultra 120A je skupli samo 500 dinara a Thermalright HR-X 01 samo 800 tako da kupovina te Vendetta2 gubi smisao.

Hm smesno... "TX2 ne valja nicemu" pa da nevalja ne bi bilo ovoliko zadovoljnih :wave:

vendetta vs thermaltake 120 extreme

Ovi kazu drugcije :banana:
 
Poslednja izmena:
Koji su to zadovoljni, ja ne znam ni 1 osobu. Ko god je bio zadovoljan i poslušao me je da baci to ChinaMade ***** i kupi nešto ozbiljnije (neretko i jeftinije) više nije bio zadovoljan CM-om.
CM je marketing, zadovoljni su ljudi koji ne znaju za bolje a ti si, nažalost, izgleda jedan od tih mnogobrojnih.
Ovaj drugi test neću da komentarišem, ne znam ništa o sajtu a i ne razmem ove grafikone.
Pozdrav i uživaj u neznaju. :wave:
 
Ja samo govorim iz cinjenica, a to su da su mnogi rekli da su zadovoljni ovim kulerom (pogledaj malo sajt). Ja ne posedujem ovaj kuler niti bilo koji drugi pa da sad dizem galamu oko toga nego govorim na osnovu cinjenica (sta mi garantuje da ti nisi neki diler kome je ostalo 10 komada na lageru?)

Sto se tice ovog testa i on je cinjenica, ako ti imas neki drugi daj link pa da komentarisemo a ne da pricas napamet! Ja samo hocu da nadjem najbolje za svoje pare!
 
Blago tebi sa tvojim činjenicama a nisi ni držao kulere u ruci a kamoli upoređivao performanse... :d
Ja i ti smo 2 totalno različite klase korisnika, ti čitaš testove, slušaš i čitaš "rekla-kazala" tračeve i tebi su to činjenice za razliku od mene kome ako nije više od 50 kulera bilo na mojim pločama nije ni 1 a te plaćeničke testove koje rade nestručni nabeđeni novinari sam odavno presto da čitam jer su laž. :) Ne dam nikom da me laže pogotovo ne za moje pare!
U to se uverio svaki malo iskusniji OC-er.
A tebi ako lepo zvuči ime CoolerMaster meni ne smeta, kupi TX2 ako je tebi to najbolje rešenje, ja sam samo hteo da ti skrenem pažnju da ne bacaš pare i da grešiš.
Idi lupaj glavom, ko sam ja da me poslušaš ili bilo ko ko se ne slaže sa tvojom stamenom odlukom osnovanu na "činjeničnom" ubeđenju, ima toliko šarenih sajtova i novina, nađi njih par gde CM212 kida TRUE i Tuniq Tower, zadovolji dušu i baci pare na đubre. :)
:wave: CoolerMister-u. :D
 
+ pasta, a ako se uzme u obzir da je vent na Vendetti2 i vise nego dobar (reda 1000din) onda se razlika i povecava. Samo sto ne moze da se okrene u vertikalu na AMDu. :/
 
Poslednja izmena:
nije hyper tx2 bash toliko djubre, josh kad mu se malko sredi baza..... al' da je best baj za 1500din, nije. a, stoji da su titani nk32-34 ubice za 1000 kinti i bolji od tx2
 
Gladiator i Vendetta -> 92mm fan
Gladiator Max i Vendetta 2 -> 120mm fan

Moglisu druga imena da izmisle ili makar za vece da dodaju Pro i sve bi bilo lakse...
 
Nazad
Vrh Dno