Šta je novo?

Najbolji kuler za s775 do 2000din na nasem trzistu

alexsis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2008
Poruke
59
Poena
309
Evo ovako, otvorio sam ovu temu kako bi mnogima olaksao poso i postedeo ih silnih muka! Na ovom forumu sam proveo preko 9h trazeci odgovor na ovo pitanje i nikako da ga nadjem! Ako neko misli da je stvarno neki najbolji neka to i dokaze, postavite linkove review-a doticnog kulera ili pricajte iz licnog iskustva, a ne sve da se zavrsi "pa mislim da ti je bolje da uzmes....". :wave:

Evo za pocetak gde kazu da su Arctic Cooling Freezer 7 Pro Vs. CoolerMaster Hyper TX jednaki, izmedju kojih sam se najvise dvoumio, mada artic cooling nema na nasem trzistu tako da on automacki odpada :( .

Sta mislite o ostalima vendetta, vendetta2, hyper l3....

evo liste kulera koji se mogu naci kod nas , samo podesite cenu....

Hvala na pomoci :Klanjanje
 
Sve u svojoj klasi. Nije fer ni porediti Vendetu2 (120mm i 2500din) i TX2 (92mm i 1400din). Za vece pare imas Thermalright kulere, pa onda za jos vece imas vodena hladjenja itd... Zavisi gde povlacis crtu sto se kinte tice...

Moja greska, nisam objasnio svoj rezon :wave:
Tisina prvo, pa hladnoca neka je samo malo bolja od Intel kulera i milina za mene :)
Zato sam i pitao za broj pinova jer ne bih kuler bez kontrole broja obrtaja, tj. da radi na recimo fiksnih 1800 obrtaja, ako je vec komp idle i mogao bi da radi na 1000.
Dakle nije problem 1000 dinara vise. Onda Vendetta 2 ?
 
Moja greska, nisam objasnio svoj rezon :wave:
Tisina prvo, pa hladnoca neka je samo malo bolja od Intel kulera i milina za mene :)
Zato sam i pitao za broj pinova jer ne bih kuler bez kontrole broja obrtaja, tj. da radi na recimo fiksnih 1800 obrtaja, ako je vec komp idle i mogao bi da radi na 1000.
Dakle nije problem 1000 dinara vise. Onda Vendetta 2 ?

Vecina kulera ti je bolja/tisa od Intelovog.
Ali ako kinta nije problem - Vendetta 2. Posle toga idu neki Thermalright modeli, i na kraju ultimate air kuler - TRUE. Tu je otprilike kraj vazdusnog hladjenja :wave:

EDIT: Koje kuciste imas? Bilo je na oglasima velikih kulera koji nisu mogli da stanu u mala kucista, pa da se postedis muka...
 
Poslednja izmena:
Hvala :)
Ma nije kuciste problem, prilicno je prostrano (slobodno je vise od povrsine ploce), a i stranica je stalno otvorena tako da moze da strci i pola metra ako hoce :D
 
@vlawyer
@mitarus
Hvala na odgovorima. Pitao sam se zasto ga niko ne spominje, izgleda mi da je klasa kao i TX2 a ljudi vecinom biraju CM. Po stranim testovima sam video da su tu negde ta dva a za te pare nisam ni ocekivao neki extremni overclock
 
Poslednja izmena:
Do 2000 din. TT TMG i1. Ima 4 Heatpipe-a i PWM fan za male pare. Ima ruzan zviz na velikom broju obrtaja, ali ako se podesi kako treba, nije bucan.
Za 2500 Vendetta 2. Thermalright HR-01 za 3100 + neki ventilator...
 
Do 2000 din. TT TMG i1. Ima 4 Heatpipe-a i PWM fan za male pare. Ima ruzan zviz na velikom broju obrtaja, ali ako se podesi kako treba, nije bucan.
Za 2500 Vendetta 2. Thermalright HR-01 za 3100 + neki ventilator...

E brate pa gde sad nadje TT TMG i1 nijedan review nisam naso za njega? Baz zato i nemogu da se odlucim koji da uzmem jer svako prica da je neki bolji!! Pa ako vec kaze neka okaci i link gde je to vido, jer ja kako drugacije da znam :trust:

Nista licno mitarus...
 
E brate pa gde sad nadje TT TMG i1 nijedan review nisam naso za njega? Baz zato i nemogu da se odlucim koji da uzmem jer svako prica da je neki bolji!! Pa ako vec kaze neka okaci i link gde je to vido, jer ja kako drugacije da znam :trust:

Nista licno mitarus...

Treci put pominjem taj kuler u ovoj temi.
A inace, moje misljenje ne mora da bude misljenje vecine. Misljenje vecine je da je TX2 najbolji kuler za do 20e.
Thermaltake je odlicna firma, malo su kasnili sa predstavljanjem tog kulera, vec sam naveo njegove prednosti u odnosu na TX2. Ispada da mu je jedina mana sto su odvojeni modeli za AMD i Intel i sto nema onaj tunel koji kao hladi naponsku. Ali taj tunel nemaju nu najskuplji modeli, pa je i pitanje koliko je to korisno u praksi.

Review ni ja nisam nasao, makar ne neki sa rezultatima. Mene je kod TX2 odbila cinjenica sto nema PWM vent, a to je jednostavno glupo u danasnje vreme...
Imas ovo npr. http://www.hardwaresecrets.com/article/487

Napisao sam iskustvo sa ventom na TMG i2 koji imam, a sam hladnjak izgleda skroz OK. Moze se naci po neki review za AMD verziju TMG A1.
http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1057
 
Tacno tako,TR HR-01+ je jedan od najtisih vrhunskih kulera.Nema smisla uzeti obicnu Ultra 120A,ako si vec preusmeren ka surovim performansama (a tisina ti nije primarna),ides all the way,znaci TRUE (TRUE Black) ili IFX-14.
 
Tacno tako,TR HR-01+ je jedan od najtisih vrhunskih kulera.Nema smisla uzeti obicnu Ultra 120A,ako si vec preusmeren ka surovim performansama (a tisina ti nije primarna),ides all the way,znaci TRUE (TRUE Black) ili IFX-14.

Prevideo sam onaj deo oko tišine. Što se iFX-14 tiče on je 50+ % skuplji od Ultra 120A a TRUE/black i malo više. Ne zaboravimo ni činjenicu da se IFX-14 baš neće složiti sa svim pločama, DDR-ovima i kućištima.
 
ja sam letos drzao uruci TT tx2-jku i ovaj Titan koji sada sljakam. ovo je bilo 1000 din, dok je TX2 bio skuplji, medjutim nisam se odlucio za jeftiniji zato sto je jeftiniji, naprotiv, kvalitet izrade je na egal nivou, a ZA je odlucilo sledece: vise aluminijumskih rebara na Titanu - ostatak je isti - bakar je bakar...samo sam ga ispolirao. nisam se pokajao! sada ovaj 4300 STVARNO MOZE na 3,2GHz bez problema i uglavnom je na 55 (max 60C) i pri jaaaaaaako dugom igranju! idle oko 35-37C (dok je na box-u isao do 2,8GHz, a i to mu je bilo problematicno u nekim situacijama...). svaka preporuka! (btw - kuler je necujan u radu i pljunuti je TX2 - odlicna kopija)
 
review je review, iskustvo je iskustvo :p
EDIT: opac, sad vidim da je to TO sto treba! MY BAD !
EDIT2: i taj kosta <2k dinkica?
 
Poslednja izmena:
Nesto sto je po meni neoprostivo za Thermalright i plus sa obzirom na cenu. Ovo ne sme da se desava ni kod mnogo jeftinijih kulera. U skoro svim review-ima im ovo zameraju.
 

Prilozi

  • knife.jpg
    knife.jpg
    67 KB · Pregleda: 168
Nazad
Vrh Dno