Šta je novo?

Najbolji kuler za s775 do 2000din na nasem trzistu

alexsis

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2008
Poruke
59
Poena
309
Evo ovako, otvorio sam ovu temu kako bi mnogima olaksao poso i postedeo ih silnih muka! Na ovom forumu sam proveo preko 9h trazeci odgovor na ovo pitanje i nikako da ga nadjem! Ako neko misli da je stvarno neki najbolji neka to i dokaze, postavite linkove review-a doticnog kulera ili pricajte iz licnog iskustva, a ne sve da se zavrsi "pa mislim da ti je bolje da uzmes....". :wave:

Evo za pocetak gde kazu da su Arctic Cooling Freezer 7 Pro Vs. CoolerMaster Hyper TX jednaki, izmedju kojih sam se najvise dvoumio, mada artic cooling nema na nasem trzistu tako da on automacki odpada :( .

Sta mislite o ostalima vendetta, vendetta2, hyper l3....

evo liste kulera koji se mogu naci kod nas , samo podesite cenu....

Hvala na pomoci :Klanjanje
 
Ovako, da sam na tvom mestu ja bih uzeo Vendettu 2, košta oko 2500 din. Ipak u tvoju cenu upada Vendetta koji je oko 1800 din. Oba kulera nude visoke performanse za uložen novac, s tim što je Vendetta 2 malo tiši i hladniji zbog 120mm ventilatora (Vendetta ima 92mm ventilator).
Testovi:
OCZ Vendetta
OCZ Vendetta 2
 
Očekujem da se za mesec dana pojavi ovakva tema ali sa "za oktobar 2008" na kraju..... :)

Ako ti do sada nije jasno šta i kako bi bilo najbolje onda ti ni ova tema neće pomoći. Pogotovo ako nakon ove Vendette 2 dodamo da u istom segmentu od 2000din + ćevap imaš i Thermaltake BigTyp 120, CM Hyper 212 i CM GeminII.

Moja preporuka ti je da se bolje orjentišeš na neku dobro provetrenu limariju nego da juriš koji stepen niže na kuleru.....
 
Dobro, glupo je ovo sto sam stavio : "za oktobar 2008" ali misleo sam na sve kulere do sada. :D

Stavio sam cenu do 2000 din. , kako bi skrenuo paznju na one kulere koji nisu mnogo veliki i koji mogu da stanu u normalan midi tower case.

to: M4DN355, hvalati na odgovoru, lepo si to reko! Koliko vidim vendetta 2 je odlican kuler, cak je bolji i od Thermaltake BigTyp 120, tako da onaj ko ima pare moze slobodno njega da pazarim medjutim ljudi imaju problema da ga smeste u kuciste, da li je normalan midi tower case dovoljan za ovog monstruma?

Sto se tice vendette 1, ovde je dobio zlatnu medalju a jel ima neki uporedni test izmadju hyper tx2 i ove vendette, kako bi doneli konacni sud?
 
U sustini jeste, treba obratiti paznju na visinu, dakle ispod nekih 20cm sirine kucista pravice problema... ali trebalo bi da bez problema staje u bilo koje midi tower kuciste...

Mana je da kod AMDa smeta sto se moze staviti samo u jedan polozaj pa ako neko planira da pravi air tunel horizontalni nece uspeti to na AMD konfi...
 
U sustini jeste, treba obratiti paznju na visinu, dakle ispod nekih 20cm sirine kucista pravice problema... ali trebalo bi da bez problema staje u bilo koje midi tower kuciste...

Mana je da kod AMDa smeta sto se moze staviti samo u jedan polozaj pa ako neko planira da pravi air tunel horizontalni nece uspeti to na AMD konfi...
E sad, pošto i ja razmišljam da kupim ocz vendetta 2, sad ste me malo ohladili...imam kućište chieftec dg-01 i ima manje od 20 cm širine, tačnije oko 17...nije valjda da ga neću moći ubaciti unutra!?
 
Ovo

DG-01B-D-U.jpg


99,9% neces moci da zatvoris stranicu.
 
E sad, pošto i ja razmišljam da kupim ocz vendetta 2, sad ste me malo ohladili...imam kućište chieftec dg-01 i ima manje od 20 cm širine, tačnije oko 17...nije valjda da ga neću moći ubaciti unutra!?

Ne verujem, tj neces, racunaj, vidi koja je visina kulera, pa distanceri za plocu i ploca, pa cpu od lima na koji se montira ploca koji je udaljen od desne stranice ionako, jer racunaj da je to navedeno spoljna dimenzija kucista. Meni je recimo u CM690 ostalo ~1cm...

Ali pazi svi ti kuleri su ti danas visoki... mozda da odradis neki mod sa providnom, npr. da stavis plxy na distancerima sa spoljne ili sta god... drugi kuler...
 
Ne verujem, tj neces, racunaj, vidi koja je visina kulera, pa distanceri za plocu i ploca, pa cpu od lima na koji se montira ploca koji je udaljen od desne stranice ionako, jer racunaj da je to navedeno spoljna dimenzija kucista. Meni je recimo u CM690 ostalo ~1cm...

Ali pazi svi ti kuleri su ti danas visoki... mozda da odradis neki mod sa providnom, npr. da stavis plxy na distancerima sa spoljne ili sta god... drugi kuler...
koji npr.?
 
Thermalright Ultima-90 (samo sto je malo skuplji, RSD.2 822.04 Alti)
 
Dobro, glupo je ovo sto sam stavio : "za oktobar 2008" ali misleo sam na sve kulere do sada. :D

Stavio sam cenu do 2000 din. , kako bi skrenuo paznju na one kulere koji nisu mnogo veliki i koji mogu da stanu u normalan midi tower case.

to: M4DN355, hvalati na odgovoru, lepo si to reko! Koliko vidim vendetta 2 je odlican kuler, cak je bolji i od Thermaltake BigTyp 120, tako da onaj ko ima pare moze slobodno njega da pazarim medjutim ljudi imaju problema da ga smeste u kuciste, da li je normalan midi tower case dovoljan za ovog monstruma?

Sto se tice vendette 1, ovde je dobio zlatnu medalju a jel ima neki uporedni test izmadju hyper tx2 i ove vendette, kako bi doneli konacni sud?
Нема на чему!
vendetta 2 може да стане у 'midi tower', битно је само да је кућиште 20(+) центиметара дубоко.
А за окршај vendette и hyper tx2, погледај слику доле и сам закључи.
 

Prilozi

  • results.png
    results.png
    26.8 KB · Pregleda: 491
Doso sam do sledeceg zakljucka:

U kategoriji do 2000 din. najbolji je cm hyper tx2 link iako negde kazu da je vendetta bolja razlika je mizerna u odnosu na razliku u ceni tako da mislim da tx2 pravi izbor. Takodje da napomenem da je tx2 i tisi.

U kategoriji 2000+ din vodi se rasprava izmedju vendetta 2 i hyper 212 ali po meni sve jedno koji uzmes, mala je razlika. Ako pazarite i kuciste za ova dva uzmite Cooler Master RC-690, sertifikovano je za sli sto znaci da je veliko i da mogu oba kulera da stanu i dobijate jos ekstra tri ventilatora u kucistu koji izbacuju vazduh napolje cija je vrednost kao polovina kucista.
 
Poslednja izmena:
Nije bas tako... to sto pise na papiru nije uvek tako u praksi.

TX2 nije tih, itekako je bucan... a CM690, ne mora da znaci, ima mnogo slicnih kucista za slicne pare... a nekih cak i sirih za manje...

btw SLI je za grafe...
 
Poslednja izmena:
^ Taj link za poredjenje ja ne bi uopste uzeo u obzir, ne pise ni na koliko je taj Q6600 ni ambient, ni RPM kulera ni nista.
Vendetta 2 gledajuci po forumima od ljudi koji je imaju se prakticno kolje sa TRUE, a ovde se TX2 pokazao dosta bolji od nje ??
 
Malopre sam procitao da npr DFI BloodIron ne moze da kontrolise 3pin ventilator na TX2. Sramota i za DFI i za CoolerMaster (zato sto su uopste i stavljali 3pin). Stari TX je imao 4pin, samo odaberes model koji ti treba (AMD ili Intel) i vozi.

Mnogo ljudi je kupilo TX, pa kasnije i TX2, pa se u narodu primilo da je to previse dobar kuler za te pare, tacnije "ne treba ti bolje".

Ja sam vec na 10 mesta na forumu preporucio Thermaltake TMG i1, ali nikoga nisam navukao da kupi i napise utiske :D. Ipak za iste pare kao TX2 ima i heatpipe vise i 4-pin vent, samo eto - nije popularan kod raje....

Ali proverena varijanta je TX, TX2 ne bih kupovao zbog moje ploce...

EDIT: A Vendetta2 je bolji kuler od TX2, pa nek pise sta ko hoce :)
 
Poslednja izmena:
Malopre sam procitao da npr DFI BloodIron ne moze da kontrolise 3pin ventilator na TX2. Sramota i za DFI i za CoolerMaster (zato sto su uopste i stavljali 3pin). Stari TX je imao 4pin, samo odaberes model koji ti treba (AMD ili Intel) i vozi.

Mnogo ljudi je kupilo TX, pa kasnije i TX2, pa se u narodu primilo da je to previse dobar kuler za te pare, tacnije "ne treba ti bolje".

Ja sam vec na 10 mesta na forumu preporucio Thermaltake TMG i1, ali nikoga nisam navukao da kupi i napise utiske :D. Ipak za iste pare kao TX2 ima i heatpipe vise i 4-pin vent, samo eto - nije popularan kod raje....

Ali proverena varijanta je TX, TX2 ne bih kupovao zbog moje ploce...

EDIT: A Vendetta2 je bolji kuler od TX2, pa nek pise sta ko hoce :)

Vendetta 2 јесте бољи од TX2 у то нема сумње. А они са elite bastards што су одрадили тест и показали да се Vendetta коље са 'Intel stock' кулером за то немам речи.
 
Pošto sam imao TX2 pre Vendette2, mogu da kažem da pri load-u, pod istim uslovima (temp okoline, kućište, CPU, napon, frekvencija,...) Vendetta2 je oko 8-10C bolja od TX2, a TX2 je oko 7-8C bolji od box Q9xxx kulera... Sve ovo pod uslovom da je pasta pravilno nanešena, a dodirna površila kulera ispolirana.
 
Odlicna tema, taman da rascistim neke stvari koje mene muce u vezi kupovine novog kulera :)
Vendetta 2 i Hyper TX imaju 4 pina, a Hyper TX 2 ima 3 ?
I posto mi se cini da Hyper TX vise nema gde da se kupi, to ostavlja Samo Vendetu 2...
 
Sve u svojoj klasi. Nije fer ni porediti Vendetu2 (120mm i 2500din) i TX2 (92mm i 1400din). Za vece pare imas Thermalright kulere, pa onda za jos vece imas vodena hladjenja itd... Zavisi gde povlacis crtu sto se kinte tice...
 
Da li Vendetta 2 ima neku vrstu regulacije brzine ventilatora?
Posto po specifikacijama brzina je 800-1500?
 
Razmatrao sam BlueOrb kad sam kupovao kuler, ali me je neko ubedio da je heatpipe princip odvodjenja toplote bolji nacin za hladjenje procesora, a i tad je kostao 2500din. Ali za te pare je dobar kuler, a jos ako ti je estetski momenat bitan, onda je ok.
Ima ga neko na forumu, mislim da drzi Intel E2xx0 na 3.2GHz, ali bih rekao da su npr TT TMG i1 i CM TX2 bolji...
 
Poslednja izmena:
A sta mislite o TT Blue Orb II?
http://www.techpowerup.com/reviews/Thermaltake/BlueOrb2
Kosta oko 20e kod nas

Blue orb je korektan kuler koji je malo teži za montažu (vadi se ploča), ali zato hladi sve oko sebe kao plus.

Dobro je odrađen (završna obrada baze) i lepo se nosio sa kulerima iz vremena kada se pojavio - evo pogledaj pa proceni.

U svakom slučaju mislim da nije za ekstremni overclock (intel core), nego za umerene napone i clockove, a pritom na punom broju obrtaja i nije baš tako tih kao što piše u specifikacijama, ali zato sa malo manjim brojem obrtaja i dalje jako dobro hladi a nečujan je.
 
Nazad
Vrh Dno