Šta je novo?

My Mac - Showroom

Jel moguce da pored iMac-a i Air-a drzis tu tastaturu ?
 
Jeste Apple tastatura lepsha i sve ali nije ni primirisati po funkcionalnosti tom Logiju ;)

:wave:
 
Sredio sam tastaturu, Macbook me ispao 640e :)

Evo josh malo fotki :)
 

Prilozi

  • IMG_4631.jpg
    IMG_4631.jpg
    129.8 KB · Pregleda: 338
  • IMG_4646.jpg
    IMG_4646.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 458
  • IMG_4656.jpg
    IMG_4656.jpg
    191.3 KB · Pregleda: 356
  • IMG_4663.jpg
    IMG_4663.jpg
    153.7 KB · Pregleda: 330
druga slika je teska perverzija :)
 
MacBook Pro 13" 2.4

Prezadovoljan za sada!
 

Prilozi

  • macbookpro.jpg
    macbookpro.jpg
    487.8 KB · Pregleda: 359
Ćao društvo, evo i ja da se uključim malo u ovu priču, jer mi je jako interesantna i veliki sam obožavalac Apple proizvoda, mada nisam u mogućnosti (novčanoj) sebi da ovako nešto priuštim...(ono što ja gajim je HP 6735s kupljen odavno ... na kome se sada vrti Ubuntu 10.04) koji mi radi ok.

Mene interesuje.. da li svi vi koji posedujete ovakve računare - i profesionalno imate potrebe za istim... ili je to samo stvar da ste imali malo više para koje ste hteli da utrošite za najbolje parče hardvera?

Ovde ću izuzeti drivera... jer koliko sam skontao čitajući po forumima čovek je fotograf i verujem da se uz njegov poziv ovaj računar najbolje uklapa.

Ali mi je malo nejasno da neko ko studira ne može svoje poslove u recimo PS-u odradi i pod neki i7-likim PC računarom koji sa legalnim Windowsom i dobrom grafičkom karticom košta daleko jeftinije? (kapiram da su PC računari u Srbiji većinom žutaći, ali sa solidnim odabirom komponenti mogu i oni jako stabilno da rade)

Takođe me interesuje koliko vas je uz ovakve mašine - platilo i te legalne PS-ove, Aperture.. i ostale vrhunske alate za obradu fotografija,zvuka..itd..itd.?

Molim vas nemojte me pogrešno shvatiti, jer stvarno ovaj moj post nije flejm, samo bih voleo iskrene odgovore.
 
Iskreno, prvi put kada sam dosao u dodir sa Apple hardverom znao sam da moram da posedujem isti :D

Mozda sam snob ili fanboy ili sta vec ali mi zaista vecina njihovih proizvoda odgovara u svakom aspektu.

Veoma uspesno se bavim video produkcijom, posedujem MacPro, Macbook i hackintosh pored svega toga. Na hackintoshu 90% stvari radi kako treba ali zato zbog onih 10 mi se desavalo da poludim skroz. Na stranu sto je MacPro apsolutno necujan i tako kompaktno spakovan da je to neverovatno. Na svaki detalj je obracena paznja i sa namerom je tako napravljen a ne radi ustede troskova.

Ja ne sporim da se za isto ili cak mozda i manje novca moze napraviti isti racunar ali se NE moze dobiti dizajn i generalni utisak tokom rada. Nekome to uopste nije bitno i to postujem ali meni zaista jeste. Takodje postujem kada neko kaze da mu Magic Mouse ne odgovara kao sto ni meni ne odgovara gotovo ni jedan model iz Logitech game.

Trenutno ne mogu sebe da zamislim na drugoj platformi jer sam na ovu u potpunosti navikao i odgovara svim mojim potrebama.

Ja sa jednim softverskim paketom imam potpuno zatvoren sistem za montazu i obradu video materijala (Dok ne dodjem u posed DaVinci Resolve-a :) kad ce ih biti 2 ) sve radi besprekorno i mogu ti reci da sam za 3 godine uspeo samo jednom da zakucam FCP i to sa RED materijalima bez odgovarajuceg plugina. Ne sporim da se u AVIDu ili Vegasu moze uraditi isto ali ja sa dva klika prebacujem kompletne sine iz softvera za montazu u softver za kolor korekciju pa u softver za dodavanje potpisa i grafika recimo bez ijednog jedinog problema. Naravno ima stvari koje bih voleo da su drugacije resene ali za mene ima previse dobrih stvari da bih se na to obazirao.
 
Hvala LUC1FER-u.

Iz tvog izlaganja vidim da i ti profesionalno koristiš ovu platfomu za rad.

Eto ja ću biti iskren... i ako sam u IT struci, nemam neke posebne potrebe za bilo kojim parčetom software-a, koje bi zahtevalo Mac u kućnoj radinosti..
Ali što ti kažeš "Mozda sam snob ili fanboy......" ali bih sigurno da imam iskeširao pare za Mac, pa makar ga koristio i za stvari gde mi i Ubuntu sa žutaćem , završava posao. Prosto na Apple proizvode gledam kao na "Mercedes" u automobilskoj industriji... a srpska narodna kaže... "svaki auto hvali..... a mečku vozi" :)

Samo nastavite sa postovanjem.. voleo bih još odgovora da čujem...
 
LUC1FER jeli imas u MacPro SSD ili obicne diskove? mislim kazes apsolutno necujen pretpostavljam da su onda SSD. MacPro ima fanless napajanje?
 
Mene interesuje.. da li svi vi koji posedujete ovakve računare - i profesionalno imate potrebe za istim... ili je to samo stvar da ste imali malo više para koje ste hteli da utrošite za najbolje parče hardvera?

Buduci da imam solidan budzet za kompove, nikad nisam razmisljao da uzmem nista drugo osim Maca zbog odlicnog sistema i hebenog izgleda. Realno mi ne treba (bavim se piskaranjem, to moze i na sporetu da se odradi :D), ali kao sto ti rece, ne treba nikom ni mecka. :)
 
LUC1FER jeli imas u MacPro SSD ili obicne diskove? mislim kazes apsolutno necujen pretpostavljam da su onda SSD. MacPro ima fanless napajanje?

Apsolutno necujan u ovom slucaju znaci tishi od bilo kakvog NE MODOVANOG PC-a. Dakle buka na nivou cuje se na pola metra metar plafon i to je kraj. Ista situacija je i sa iMac-om, cuje se tu neshto na po metra i to samo kad je apsolutna tishina, u svakom drugom slucaju se ne cuje ama bash nishta ;)

:wave:
 
Apsolutno necujan u ovom slucaju znaci tishi od bilo kakvog NE MODOVANOG PC-a. Dakle buka na nivou cuje se na pola metra metar plafon i to je kraj. Ista situacija je i sa iMac-om, cuje se tu neshto na po metra i to samo kad je apsolutna tishina, u svakom drugom slucaju se ne cuje ama bash nishta ;)

:wave:
znam ja sta znaci apsolutno necujan :) znaci da se apsolutno ne cuje nista.
nema tu ovog ili onog slucaja :)
 
Apsolutno necujan u ovom slucaju znaci tishi od bilo kakvog NE MODOVANOG PC-a. Dakle buka na nivou cuje se na pola metra metar plafon i to je kraj. Ista situacija je i sa iMac-om, cuje se tu neshto na po metra i to samo kad je apsolutna tishina, u svakom drugom slucaju se ne cuje ama bash nishta ;)

:wave:

Fak det..... evo i ovaj iMac kod mene na poslu je dosta tih ali mu se zato topi ekran zbog pregrevanja. Pa sad ja cesto stojim 'pola metra metar plafon' od njega i gledam ekran sa flekama :)

Odgovor za mambo-a:

Ja sam MBP uzeo smatrajuci da ce mi utegnuta UNIX platforma, prvenstveno OS X, enormno koristiti na poslu (citaj: networking). Nije bas ispalo onako kao sto sam ocekivao u cemu sam dosta pisao i na ovom forumu. Ne mogu da kazem da sam nezadovoljan niti da sam bog zna kako zadovoljan; uzasno mi fale neke sitnice koje covek uzima zdravo za gotovo a ovde ih jednostavno nema (o tome sam takodje pisao na ovom forumu).
 
Poslednja izmena:
Thx Salac,
Uvek je dobro čuti i mišljenje IT admina...

Meni se Mac sviđa jer smatram da pruža najbolju kombinaciju softvera iz oba sveta.
Naime kada bih na Ubuntu imao native podršku za Office, i još par softverskih paketa, stvarno mi Mac ne bi bio zanimljiv.

Puno pozdrava,
 
Mene interesuje.. da li svi vi koji posedujete ovakve računare - i profesionalno imate potrebe za istim... ili je to samo stvar da ste imali malo više para koje ste hteli da utrošite za najbolje parče hardvera?

Nekad sam se bavio web razvojem, a to može gde god hoćeš da radiš. Sada, sa iPhone programiranjem nema leba - Mac ili ništa. Mac generalno je meni posle XP-a i Win 2003 (arčen kao workstation) bio čudo. Sada kada koristim na poslu Windows 7 već duže vreme, mogu reći da je Win7 isto čudo :) - jako dobar OS gde mi sreću kvare samo neki koncepti koji su bezveze urađeni, no valjda nisu mogli bolje a da XP aplikacije nastave da rade.

No razlog za kupovinu Apple laptopa je kvalitet izrade - ja sam oduvek cenio takve stvari, te sam i u wintel fazi kupovao skupo - imao sam recimo Sony VAIO SZ1 (koristi ga moja žena sad). Skupljao pare dosta dugo pa kupio, nije baš da mi padaju s neba. :)

Druga stvar koja me oduševila je što ovaj računar traje i traje. MBP kupljen oktobra 2007-e, danas sa Snow Leopardom i 4GB RAMa radi bolje nego tada kada sam ga kupio. Sad čekam da mi stignu delovi pa da izbacim DVD drive i ubacim SSD i pored njega veći HDD disk i verujem da će tek onda raditi i raditi još godinama. Za sve to vreme, reinstalirao sam jednom, kada sam sam prčkao po sistemu a nisam baš znao šta radim. O:) Tj. mislio sam da znam. Za tri godine, OS je i dalje živahan, nema onog efekta da se vremenom usporava i ne znam šta. Radi, pa radi.

Od kvarova, imao sam sledeće:
- promenjen levi fan jer posle oko godinu i po krenuo da se dernja
- zamenjen DVD drive jer je kršina koju ne koristim pa se nakupilo prašine i prosto prestalo da radi posle 2 godine. Zato ga i izbacujem jer mi ni ne treba.
I to je to.

Naravno, znam i za ljude kojima su riknjavali ekrani, matične ploče, grafički čip itd. U masovnoj produkciji mora da ima i toga. No uopšte uzev, kao kupac sam vrlo zadovoljan. Apple garancija je world-wide, te stoga važi i ovde i u ova sva slučaja sam je iskoristio bez problema. Muka je što se na rezervne delove čeka i 2-3 nedelje, što opet nije ništa različito od drugih (barem ja ne znam za nijednu od firmi da ovde ima ikakav lager delova sem onoga što se zatekne kao rashod) - malo smo tržište da bi se ovde držao ozbiljan servisni centar, te se naručuje kako šta treba.

Stoga kupujte Apple računare, nebitno gde, samo sačuvajte račun (traži se pri nošenju u servis) i registrujte proizvod na vreme na Apple supportu. Topla preporuka i za kupovinu Apple Carea - vredi svaku paru. ;)
 
vredi svaku paru, osim ako si kupio npr laptop u Americi, a hoćeš ovde da iskoristiš care pack, e onda nastaju muke i čekanje od dva meseca da ti zamene ploču..
 
Mek sam koristio između 1996. i 2001. godine, a posle je, sticajem okolnosti, bila pauza sve do pre 3 godine. Krajem ovog leta zamenio sam MacBook (beli) za MacBook Pro 17" na i5, a pre 15-ak dana mi je stigao i novi, mali Air na 11.6". Doduše, lično sam u zgodnoj situaciji, jer mi kompjutere kupuju fakulteti na kojima predajem, pa sam tako preko ovog domaćeg naručio ovaj Pro jer sam počeo da eksperimentišem sa snimanjem video predavanja (beli MacBook je imao serijsku hardversku grešku sa zujanjem zvuka u pozadini); ne znam da li se to ubraja u "profesionalnu upotrebu" - moguće je to, naravno, i na PC-iju, ali je ovako meni zgodnije. Strani faks mi je uzeo novi Air, jer mi je lak za putovanja (često letim kod njih na kurs koji im držim). Sve u svemu, moja profesija nije vezana ni za hardver, ni za softver, iako ima veze sa informacijama, tačnije komunikacajima, ali nalazim da su Mekovi, kad već ovako mogu da ih dobijem, veoma zgodne alatke za posao.

Čudno, jedino moja žena nema Meka, jer neće - radi na jednom HP laptopu. Čudno, velim, jer sam od više ljudi koji su na Meku čuo o sličnu priču: uzeli bi i ženi Mek mašinu, ali ona ne želi. (Doduše, moja se sada, kad je videla Air u upotrebi, dvoumi.)

Čudno je možda i to što me ne privlače Apple gedžeti, čak ni novi iPad.
 
Mek sam koristio između 1996. i 2001. godine, a posle je, sticajem okolnosti, bila pauza sve do pre 3 godine. Krajem ovog leta zamenio sam MacBook (beli) za MacBook Pro 17" na i5, a pre 15-ak dana mi je stigao i novi, mali Air na 11.6"... .

Profesore, jel moze i fotka ta vasha dva računara?
Kada sam pitao da li ljudi profesionalno koriste macove... u principu sam mislio na to da li ga koriste u svom poslu, tj. sa njim i zaradjuju za koru hleba... tako da i vi spadate u ovu kategoriju :)
 
Evo

Evo pravim novi sto pa je ovo sad neki kao drugaciji razmestaj..heh,necu imati mesta na stolu za jos par stvarcica sto mi stizu:p
 

Prilozi

  • PB230279.jpg
    PB230279.jpg
    93.1 KB · Pregleda: 399
  • PB230285.jpg
    PB230285.jpg
    92.1 KB · Pregleda: 352
  • PB230288.jpg
    PB230288.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 294
Zar Microsoft Xbox pored Mac-a :zgran: :D. A ja mislio da Apple korisnici koriste Sony za ostalu kućnu elektroniku. :d:p
 
@illidan

Ne nemam SSD diskove imam 2x2TB u Raidu i jedan 750GB kao sistemski. Koliko ja znam nema fanless napajanje ali racunar je gotovo necujan. Ne mislim na apsolutnu tisinu u smislu gluve sobe vec da je potpuno neprimetan i ne ometa u radu.
 
thnx for info. jos jedno pitanjce, jeli dual cpu? i mozes li da stavis neku sliku :)
 
Naravno...

Dual CPU 2x Xeon 5365 Clovertown


U prilogu radni svinjac :D
 

Prilozi

  • Radni svinjac.JPG
    Radni svinjac.JPG
    769 KB · Pregleda: 521
Ja kad sredim svinjac, bude sredjen par sati max i opet na staro...ne vredi :D
 
Ma svinjac je super kad su stvari extra:))Moze da bude rastureno kolko oces ipak izgleda super:)
 
Nazad
Vrh Dno