Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

@igor87 A šta te je to oduševilo? Pretpostavljam kada napišeš "oduševilo", da je nešto do sada neviđeno i nepostojeće kod trenutnih pregledača.
 
Spaces najviše.
Space za vesti koje čitam, drugi za striming platforme, treći za posao, četvrti za forume.
Svaki space ima mogućnost pinovanih tabova, koji su uvek tu, ostale koje otvoriš u tom space-u se zatvore jednom komandom.
Nisam najbolje objasnio, moraš probati.
Organizacija tabova je baš dobro odrađena, ali treba par dana da se čovek navikne.

Little arc, mini browser, koji se otvara kad klikneš na neki link, PiP za YT na primer je odličan isto.

Comand bar je baš zanimljivo rešenje i navikao sam se odmah na njega, kao i na prečice sa tastaturom.

Fluidnost i brzina.

Vertikalni tabovi, favorites tabovi.

Chromium je, tako da rade sve ekstenzije.
 
Prvi out ovde na temi, ali sam primetio grešku u naslovu. Ne znam da li može da se izmeni app's u apps
 
Ništa zlonamerno. Nema potrebe za ovakvim opaskama.
Samo ukazujem na gramatičku grešku u naslovu. Mislim da je važno brinuti o gramatici i pravopisu. Oba moja komentara mogu da se obrišu.
 
IINA, Downie, Transmission, PopClip, Hidden Bar, Velja, Shottr, Maccy, Dropzone, MonitorControl, Mac Mouse Fix
 
Jel CleanMyMac vredi tih para?

Iskreno mislim da je odličan, ali ga obavezno treba ganjati za Black friday iako su već bezobrazno povećali cenu za jednokratnu kupovinu. Koristim ga od kad i macOS i uvek je to bilo kao doplata u odnosu na prethodnu glavnu verziju 😃
Mislim da je vrlo koristan, odlično radi posao, ali je cena diskutabilna.

Odličan player, a Movist je sa Mac App Store nebesplatan pandam toj aplikaciji 😃
 
Skini Librewolf, učitaj stranicu, idi na Tools, Page Info, tab Media i nađi gde piše audio i video fail, označiš ga i Save as. Proverio upravo i skinuo ga najnormalnije 😃
 
To je to, hvala!

Screenshot 2023-08-05 at 11.09.01.png
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Ko ima Macbook sa notchom, a ne bi da placa Bartender, iBar nije losa alternativa.
 
Da li neko koristi Total commander preko CrossOver-a? Obzirom da je sad na popustu, hteo sam da probam zbog Total Commandera i WinSCP-a. Drugi radi super, a prvi me nervira zbog mutnih fontova :)
1701250900743.png

Nemogu nikako da namestim da ih normalno prikazuje, da li se neko bavio ovime?
 
Da li neko koristi Total commander preko CrossOver-a? Obzirom da je sad na popustu, hteo sam da probam zbog Total Commandera i WinSCP-a. Drugi radi super, a prvi me nervira zbog mutnih fontova :)
Pogledajte prilog 415865

Nemogu nikako da namestim da ih normalno prikazuje, da li se neko bavio ovime?
Da odgovorim samom sebi ako nekom zatreba (isteklo vreme za edit) - u podesavanjima ima opcija "use high resolution bottle"... eto ga
1701256744451.png
 
@mirop A što ne koristiš Commander One?
Fali mi direktan pristup smb share-ovima koje TC ima tako sto kucam \\hostname\c$ recimo u path iznad glavnog panela. Tako mi izuzetno lagan pristup racunarima i serverima na mrezi….

Medutim, pored pocetnog odusevljenja sto total commander radi na meku, nece da mi radi bas ovo o cemu sam pricao gore :(

Mislio sam da ga koristim za winscp (ne znam dobru alternativu) i za Excel…

Takodje mi fali ADexplorer od SysInternalsa i slicno…
 
Ko cesto koristi SS, ovo je UberMustHave App
Da li bilo koja od screenshot aplikacija ima opciju da iseče unutrašnji deo slike (Cut Out)?

Koliko znam to jedino SnagIt radi, a to je opcija koju koristim jako često (slikam deo ekrana i secnem nepotrebni srednji deo pa šaljem)?

Hvala
 
Caffeine - blokira standby
Shottr - screenshot sa podrškom za Retina i OCR-om
Flycut - clipboard manager - Cmd + Shift + V
Enpass - password manager - jer sam biraš da gde da čuva bazu (FTP, Google Drive, MS One, Dropbox...)
iTerm - Terminal
Sublime Text - editor za sve, koristim ga i kao task manager
 
Commander One - za ljubitelje Total Commandera iz Windows sveta
Jubler - odličan subtitle editor
MKVToolNix - igranje sa MKV video kontejnerom
XNViewMP - najbolji foto pregledač po meni za Mac
Carbon Copy Cloner - Backup / restore / clone
Gemini - odličan alat za pronalaženje duplikata slika npr
KID3 - MP3 Tag Editor
Handbrake - MP4 converter
BetterZIP - archive manager
VLC - video player
Audacity - odličan i besplatan audio editor
OmniGraffle - Microsoft Visio alternativa
Tuxera NTFS - NTFS driver
 
+1 za Commander One

IINA - video player
Warp - terminal
Transmit - upravljanje remote fajlovima na FTP/SFTP/S3/...
Unarchiver - archive manager
Alfred - umesto Spotlight-a, a ima milion funkcija, npr. clipboard history
AppCleaner - uninstaller
Keyboard Pilot - podešavanje podrazumevanog jezika tastature po aplikaciji (npr. SR za neki chat, EN za browser)
 
uuuu, warp fino izgleda.

ja sam skoro ubacio "nightfall", dosta mi olakšava menjanje teme kad ja hoću. koristio sam nightowl do sada, ali sam iščitao svašta nešto, pa rešio da promenim.
 
1+ za Warp.

@chernikmarton
Da li Alfred koristi Spotlight engine ili aktivira neki svoj indexing servis ?
 
Hvala za Warp i Keyboard Pilot, od mene preporuka za Keka - Archiver i MacGPT.
 
Nazad
Vrh Dno