Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Meni je gotivnija bila Patebot. Sada mi je dovoljna i ekstenzija iz Alfreda.
 
Super, kul. Paste mi je na probi kao deo Setappa (koji neću uzeti na kraju), tako da ti hvala da ne trošim pare pošto planiram da kupim Alfred powerpack svakako
 
Alfred ekstenzija je dovoljna za osnovne stvari. Isprobao sam sve programe ovog tipa i pastebot mi je jedini kopirao sve u originalu. Kao recimo ceo pasus sa slikom i fontovima. Paste interfejs mi nije bio nekako intuitivan. Baci pogled i na Unclutter, mozda ti bude zanimljiv...
 
Uzeo sam Alfred Powerpack i sasvim mi je dovoljan. Hvala ti puno
 
Da li neko ima resenje za app citac LK na mac os-i sa citac saobracajne....pretpostavljam da nema, ali se davljenik za slamku hvata :)
OS Monterey, M1 Mac Mini
 
Da li neko ima resenje za app citac LK na mac os-i sa citac saobracajne....pretpostavljam da nema, ali se davljenik za slamku hvata :)
OS Monterey, M1 Mac Mini

Od kada je prestao da radi JFreeSteel eID, na novije verzije macOS, mislim da neme više drugih opcija, a koliko mi je poznato ne radi se više ni na ovom projektu.
 
Da li kupiti Parallels Desktop for Mac Standard Edition 1-Time Purchase ili Parallels Desktop for Mac Standard Edition 1-Year Subscription?
U sustini 1-Time Purchase bi trebao da radi i da bude podrzan i na buducim verzijama OS-a? Nisam ljubitelj subscription-a.
 
Ja sam skoro kupio 1-time purchase verziju jer takodje ne podnosim subscription planove koje nam podvlace.
Koliko sam razumeo, nekim narednim vecim promenama verzija sistema (macOS i Windows) morace da se kupuje i nova verzija Parallels-a ali se ne placa puna cena nego recimo 50%.
Proveri za svaki slucaj.
 
Da li ja nesto pogresno radim, ili jednostavno ne moze svaka aplikacija da se instalira?
Na mom M1 Mac mini ne mogu da instaliram drajvere i softver za Canon Pixma stampac (multifunc. uredjaj). Kaze ova aplikacija nije podrzana, tako nekako...
 
Koja je oznaka tog all in one i šta kaže Canon sajt za drajvere (kext)?
 
Mozda ima problema zbog M1 cipa...
 
Da znam, printer radi, moze da se stampa, ali ne mozes da koristis skener npr...i zato sam mislio da ce parallels to da resi.
@ericm i ja pretpostavljam da je zbog M1 cipa.
Ne mogu da namestim ni ePoreze niti cital LK/saobracajne
 
Neki dan sam otkrio da postoji nesto slicno alfredu, zove se Raycast. Pa eto ako neko hoce, moze da proba.

Za clipboard ja koristim Flycuy.
 
Deluje interesantno, s tim sto verovatno nikada nece imati podrsku zajednice kao alfred.
 
Tako je, i dalje alfred dominira jer je dugo na sceni a glavni adut su mu workflows dodaci.
 
Pa i ovaj ima razne dodatke koliko sam video i jos je free.

Ja sad razmisljam da li da platim alfred zbog workflowa i onda video ovo na redditu. Otprilike gomila tema je alfred vs raycast.
 
Sumnjam da ima kao Alfred. Bukvalno mi se nije desilo da mi je nesto palo palo na pamet a da ne postoji workflow. Ti vidi sta tebi treba pa ako ima na Raycastu, go for it.
 
Funkcioniše li jeftinija kupovina Mac programa preko Turske/Argentine (VPN)?
 
Kako misliš da li funkcioniše?
Ako uključiš VPN, za neke programe će ti napisati cenu u dolarima i ta je, ranije, bila za nijansu povoljnija nego kad prikazu u evrima. Ne znam kako prikazuju kad se nakačiš na neki server tih zemalja koje navodiš. Pokušaš normalno, zabeležiš cenu, obrišeš cookies, uključiš VPN, odaes na isti sajt i vidis koja je tad cena, preračunaš i uporediš, a nakon toga kupiš ono što ti je isplativije :) Tako sam kupio neke skuplje aplikacije. Nije prevelika ušteda, ali je povolnije.

Ako pričaš na osnovu cena iz Netflix i sličnih tema, to je način da proveriš.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Funkcioniše li jeftinija kupovina Mac programa preko Turske/Argentine (VPN)?
Je l moze pojasnjenje kako to radi preko VPN-a, npr prijavim se da sam iz turske, ali kada pokrenem App Store ja sam prijavljen sa postojecim nalogom (npr iz HR) i sve cene su mi u kunama?
 
PDF Expert. Dodam tekst, sačuvam PDF, otvorim PDF, nema sačuvanog teksta. Šta može da bude rešenje?

Screenshot 2022-11-09 at 22.57.37.png


Screenshot 2022-11-09 at 22.57.54.png


Screenshot 2022-11-09 at 22.58.55.png
 
Izgleda da je bug u pitanju jer kada odem na bilo koju drugu opciju sve radi kako treba, bilo da koristim opcije iz:

Screenshot 2022-11-10 at 00.55.20.png

ili dodam note, sound, signature... sve je u redu, samo kada želim da unesem tekst desnim klikom tada ne pamti.

Koristiću opciju T sa gore postavljene fotke jer tako pamti.
 
Instalirao Bitdefender da proverim posle 100 godina može li da pronađe nešto na kompu.

Da li je ovo gen.variant.lazy opasno po podatke na macOS-u?

Screenshot 2023-01-10 at 21.14.59.png

Proverio sam i Windows uopšte nije aktiviran (ako ima veze sa tim).

Capture.PNG
 
S obzirom da je .exe, ne znam šta bi Win izvršni fajl mogao da uradi sa Bootcamp particije na Mac-u? "Opasnost" je samo po Windows. A ionako se većina aktivatora deklariše kao opasna, jer se ne plaća MS-u licenca za OS/programe...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
hey, here’s an invite to Arc, the browser I was telling you about!


Pet pozivnica za Arc browser sam dobio, ako neko želi da proba.
Mene je, za sada, browser oduševio.
 
Nazad
Vrh Dno