Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Uh, jDownloader je odličan. Skoro pa da mu je oprošteno što je Java app :D

Imaš i TucanManager, on je valjda u Pythonu rađen, ali mi je suviše Linuxaški (KDE look), a i nije baš toliko napredan kao jDownloader, pogotovo kad sam se setio da u jD namestim da mi diskonektuje ruter i ganja novi IP. Šta god preko noći da ostavim, do jutra bude gotovo :)

Svaka preporuka.
 
Da, stvarno se ne oseća da je jDown java aplikacija, super su ga sredili, konačno. :)
 
Hvala, Jdownloader sam downloadovao :p Jedino je krsh fora da se zatwara u Win fazonu i dialog box sa Yes...No... :wall: Ali, vazno da sljaka...
 
dobro kad smo vec kod jdownloader-a jel moze neko da postavi objasnjenje kako da napravim da diskonektuje ruter i da promeni ip adresu konkretno za ruter huawei mt882 ili da ovu temu postavim kao postavim kao novu?
 
Na Live Header/Curl tabu klikneš na Create Reconnection Script (pošto prethodno popuniš desna 3 polja korisničkim, šifrom i adresom rutera).
Onda u browseru odklikaš skroz do dugmeta Reset u tamo nekom web interfejsu rutera, kako bi jD naučio kako se to radi. Ne bi trebalo da je neka mudrost. Meni je pošlo za rukom vrlo jednostavno sa onim Telekomovim ruterom, a vidim da je sve ostalo da radi i kad sam između rutera i Maca stavio Airport Extreme.
 
Postoji li neki program za rezanje a da mogu da rezem kao UDF 2.5?
Potrebno mi je zbog PS3...Na Win-u moze Nero a moze i npr. ImgBurn.
Sad to mi treba i za Mac, a Toast moze samo UDF 1.* koliko se secam.
 
Ako niste skroz zadovoljni mogućnostima window menagementa koje poseduje Mac OS X (nedostatak komandi za slaganje prozora kao pločice) onda vam trebaju programi

Size up - dodaje mogućnosti ograničavanja prozora na polovinu ili četvrtinu ekrana
Cinch - dodaje mogućnosti ekvivalentne Aero Snap-u u Win 7-ici (prozor pokriva pola ekrana ili ceo kada se mišem pošalje skroz do bočne ili gornje ivice)
TwoUp - besplatna skraćena verzija SizeUp-a koja samo ima funkciju stavljanja dva prozora na po pola ekrana
 
Ako neko koristi Final Cut Pro, koji plugin koristite za noise reduction, za HD ? Neat Video je najbolji ali koshta 100$, ne znam da li se moze podeliti, pishe "single user licence", kapiram da je online provera u pitanju pri registraciji.
 
unrar za raspakivanje, za rarovanje... nemam pojma :D

btw ovo vec pola bencha na mac os x-u... :D
 
Sve zadovoljni korisnici Windowsa :d

I shta ce ti rar, imash sistemski na desnom kliku pakovanje u zip, a za otpakivanje svega moguceg ja koristim "The unarchiver".
 
pa treba mi neki unrar zato imam rar-ove i ne mogu da ih otpakujem.

mislim, mogu ja na taj moj rar da desnokliknem pa ga zapakujem sistemskim arhiverom, ali to nije ono sto mi treba :D
 
pa treba mi neki unrar zato imam rar-ove i ne mogu da ih otpakujem.

mislim, mogu ja na taj moj rar da desnokliknem pa ga zapakujem sistemskim arhiverom, ali to nije ono sto mi treba :D

Springy
http://www.springyarchiver.com/
Mali, jednostavan za korišćenje i ima neke korisne opcije koje drugi nemaju. Koristim ga već oko 1,5 god. i do sada mi nije trebalo ništa osim njega.
Plus što ga je napravio naš čovek, Dragan Milić, alias milke sa SMUG-a.
A evo i kako je milke izašao u susret svim članovima Apple zajednice u Srbiji:
http://www.springyarchiver.com/promo/macserbia

Uživaj!
 
Ja probao Springy ali se secam da sam pobegao od njega posle 5 minuta zbog nechega, al' da me ubijesh sad ne mogu da se setim :d

The uncarchiver mi je savrshen zato shto se ponasha kao deo sistema, ne otvara nikakve prozore i slichne gluposti, samo progress bar i sve to zatvori kada zavrshi, a otpakuje sve zivo. Ko skida sa newsa, najbolje je da koristi Macpar deluxe, jer on isto tako radi sa parom + otpakivanje...
 
Koliko vidim Springy ne podrzava rar, sto se nekima nece svideti defeinitvno!

Ja takodje koristim unanarchiver obzirom da je u stanju da otpakuje sve sto mi treba. Medjutim kada je u pitanju pakovanje tu je on vise nego tanak u ponudi. A obzirom da je i meni rar najdrazi format, svima kome ovo treba moga da preporucim SimplyRAR.

Odlicno radi i jako podseca na winrar po funkcijama i izgledu! :p
 
Poslednja izmena:
Da Renamer je cool programce...

Pa evo pridodacu ovome jos nekoliko korisnih programa kao sto su recimo:

Comicbook lover fenomenalan program za citanje CBR fajlova...

iStat menus koristan hardware monitor + temperature meter.

iWillQuit je skroman programcic za automatsko gasenje ili uspavljivanje racunara

Little snitch vise nego koristan internet monitor. Ovo cenim i da je verovatno neko mozda vec spomenuo ranije, pa kako god...

AppCleaner koristan program za deinstaliranje programa, premda je rekao bih i CleanMyMac vise nego ok program slicne namene...

A za sve one koji imaju Leopard na PC mashini dobro dodju ova dva programa:

Macam (genercki drajver za web kamere) i VueScan (program i genericki drajver za vise nego solidnu seriju raznih tipova skenera).
 
Nazad
Vrh Dno