Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

ma i desktop radi 16x brze!!! i manje memorije trosi i brze radi - pogotovo ako imate 28 stranica otvorenih u browseru :D
 
jel ima neki photo viewer poput acdsee, znaci kliknes imash thumbnails, opet kliknes imas sliku. probao sam brda na netu i sva su manje vise bez veze, ima da skine i acdsee beta za mac, ali ne radi kod mene. ne mogu da ga startujem.
 
Imaš Phoenix Slides, imaš CocoViewX, a imaš brate i sam Finder, pa klikneš, a full screen ti otvori Xee. To je najelegantnije rešenje :) Imaš i QuickLook na Leopardu/Snow Leopardu, koji na Space otvara fajl, a u Snow Leopardu na Alt+Space je otvara u full screenu :)
 
prbao sam sve, ostajem na thumbnails + justlooking.
hvala i pozdrav :wave:
 
Ja sam probao jedno 10 programa i ni jedan ne moze da otvori raw brze od 5 sekundi shto je smeshno. A onda sluchajno otvorim RAW u programu Preview koji dolazi uz Leoparda i otvara ga kao Jpeg, pa sad njega koristim dok ne izadje ACDSee za Maca...
 
Probao Xee?

Što bi uopšte želeo da otvaraš RAW pre nego što ga importuješ u LR ili Aperture? :) Kakav je to workflow? :)

Importuješ, pa gledaš kako valja :)

Čuj ti njega..ACDSee :d
 
aperture je fin prog skroz... mada je steta sto ne saradjuje sa mac OSosm bas....

a za acdsee, probao sam betu, al je jaaakooo prazna, ali to ce biti dosta dobar swiss knife za mac kad se zavrsi...

a kao librariana - aperture :)


btw jel ima neko neki info kad ce aperture3? posto je dvojka poprilicno stara, sto se bas i oseca....
 
Kako to misliš da ne saradjuje sa OS X-om? :)

Valja očekivati novi Aperture uskoro, jer je iWork osvežen, tu je i Snow Leopard, tako da ostaje rad na Apertureu.
 
Probao Xee?

Što bi uopšte želeo da otvaraš RAW pre nego što ga importuješ u LR ili Aperture? :) Kakav je to workflow? :)

Importuješ, pa gledaš kako valja :)

Čuj ti njega..ACDSee :d

Probao Xee, ubio mi OS :d

LR i Aperture naravno ne koristim, samo Photoshop :) Ali prvo sve fotke pregledam sa ACDSee da bi obrisao djubre, to je ubedljivo najbrzi nachin ;)
 
Probao Xee, ubio mi OS :d

LR i Aperture naravno ne koristim, samo Photoshop :) Ali prvo sve fotke pregledam sa ACDSee da bi obrisao djubre, to je ubedljivo najbrzi nachin ;)

ACDsee je sve samo ne brz. Kako ti je Xee ubio OS?
 
Ne znam chime si merio brzinu, ali mislim da je trenutno otvaranje RAW/jpg prilichno brzo :d:d:d

Shto se tiche Xee, ne secam se shta se tachno desilo, ali znam da sam morao -f na bootu...
 
Poslednja izmena:
Shta je google wave ? Neshto kao facebook ?
 
Pravo da ti kažem, još se ne zna - sve su to neke alpha/beta faze ali liči na neki hibrid gmaila, usenet grupa i bloga recimo ovako na prvi pogled. Plus jako je malo ljudi a jako sporo radi, ne mogu da zamislim šta bi bilo da ima par miliona usera. Ima tu još par godina posla, a svejedno Google sad guta sve, srediće i ovo, jednom :D

Ova gore aplikacija je nešto kao custom made fluid. Radi uz GGears na SL sasvim OK i ima još par sitnica koje se ne mogu izvesti redovno iz browsera tipa FF ili Saf.
 
Sredice se to mnogo ranije no sto ti mislis :)
Inace ovo je alpha test faza, samim tim nije cudo sto radi sa upaljenim debagovanjem u pozadini.
 
u principu sam nasao sve sto mi treba za OS-X, osim nekog CD/DVD programa za rezanje i ovoga http://www.readontech.com/ bez koga ne mogu da zamislim masinu. Fenomenalan program za TV kanale, filmove, muziku sa net-a. Predlozi? Potrebne su mi verzije za PPC i Leoparda.
 
Koristi Toast Titanium za snimanje diskova ili već neku varijantu.
 
Meni se Titanium čini overkillom za obično rezanje diskova.

Probaj Disco http://www.discoapp.com/ Vrlo jednostavan, malen, lep i sve se dimi kad reže...bukvalno :d
 
Strašno, sad gledam sajt koji stex ostavi, readontech. Ako im program i upola liči na onaj sajt, ja bih ga se bojao instalirati na Windows :D

Elem, za TV postoji Elgatov EyeTV, program koji besplatno dobijaš uz njihove kartice, ali koji radi i sa TV karticama drugih proizvođača (imaš na Elgatovom sajtu listu podržanih). Ne znam šta podrazumevaš pod muzikom sa neta. Ako su radio stanice, imaš iTunes, svoj browser, Spotify..

Za gledanje filmova već spominjani ili VLC ili QT (sa Perian pluginom) (oba free).
 
Ako imas Win masinu, probaj, iznenadices se. Program je za gledanje Tv kanala sa net-a, ne sa TV kartice.
 
Ni jedan od ta dva programa nisu ni prineti Readon TV plejeru :(. Probao sam ih i na Win masini, Readon je neprikosnoven.
 
Probaj ga pokrenuti preko CrossOvera onda. Možda i upali na Intel Macu.
A i kontaktiraj i firmu koja je napravila Readon i pitaj da li planiraju da prave verziju za Maca.
 
Koristi li iko Chromu za puštanje videosa? :) Može li se ikako namestiti da bude on top while playing, nigde ne mogu da nađem opciju.
 
Koristim ja, ali mi to nikada nije trebalo. Pogledaću kad dođem kući sa posla...
 
Ima kao neki Overlay sa Cmd+Y, može da posluži, ali ako ima On top while playing negde bilo bi super. :)
 
Da ne otvaram novu temu za 1 pitanje!? Koji download tool koristite za Mac OS X. Cryptload-a nema za Mac (jos uvek) Ima Jdownloader? Pretpostavljam da je i za OS X dobar?
 
Ja koristim jDownloader kada mi bash treba neshto van useneta, inache Unison...
 
Nazad
Vrh Dno