Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

To vec lici na TC :)
 
pre na NC :D :D
 
Disc Order 3
 

Prilozi

  • screen-capture.jpg
    screen-capture.jpg
    321.5 KB · Pregleda: 147
WOW!!! ovo zasluzuje aplauz!! :wave: :wave: :wave: :wave: :d :d

mada interesantno, sve platforme su imale NC klona (iskreno ne zna ko je prvi koji je zimslio NC pristup ali... :) ):
Windows - Total Commander
Amiga - DirectoryOpus
Atari - Kobold
Mac - bar jedno 5-6 programa danas...

mada na Macu bih rekao da TC clon donosi usporenje u odnosu na Finder + odabrane extenzije...
 
Postoji li nesto poput NetLimitera ?
 
Mislim da je samo 2008 universal binary, pa ako imaš Intela, svakako uzmi njega..a i bolji je :)
 
2008, zbog kompatibilnosti i brzine.
 
Stator: OpenOffice 3

Ja bio čvrsto odlučio da se skinem sa Officea i Worda. Instalirao OpenOffice 3, trudio se 2-3 meseca, nije išlo...i vratio se Gejtsu i MSOfficeu. Ne znam, prosto 15 godina radim u Wordu i sitnice u OO na koje sam morao da se prilagođavam su me izluđivale. Nemam više živaca za to.

Sorry, nije baš tema ali nisam mogao da odolim.
 
^^^
hehe... zbog ovoga se razmisljam da otvorim FaceBook nalog :) - prva korisna stvar na FB! :d
 
evo malog preseka must-have softewarea za Mac OS X koji koristim:

UTIL:

A Better Finder Rename 7 - preimenovanje više fajlova odjednom. ima 5x vise opcija nego npr. TotalCommander.
AirFoil - šalje zvuk na AirSpeakers preko AirPort Expressa iz BILO KOJE aplikacije
(i mnogo više od toga u novoj verziji!)
AppZaper - traži i briše sve prateće fajlove prilikom brisanja instaliranog programa.
Awaken - alarm koji može da probudi računar iz sleepa ili da ga stavi u sleep. korisno ako uveče hoćete da zaspite uz zvuke npr. Enigme...
Default Apps - podešavanje koji tip fajla se otvara sa kojim programom!
Default Folder X - proširuje mogućnosti File Selectora.
Growl - sistem za notifikaciju korisnika od strane programa
EasyFind - pretraživanje fajlova po imenu - odličan program jer GLUPAVI SpotLight nekad neće da pronađe fajl iako fajl postoji na harddisku!!
Lingon - editovanje .plist fajlova. Na ovaj način, između ostalog, možete tačno videti šta se startuje prilikom bootovanja Mac OS X-a.
Onyx - podešavanje skrivenih opcija sistema + cache cleaner...
Paragon - omogućuje pisanje po NTFS particijama
Salling Clicker - kontrolisanje računara pomoću BlueTooth ili Wi-Fi telefona. npr. gasi muziku i pali torente kad izadjete iz kuće!
QuickSilver - MUST HAVE! ;) proverite... u suštini vraća tastaturi kontrolu nad računaraom i aplikacijama a miš stavlja u totalno drugi plan.
smcFanControl - za sve MacBook(Pro) vlasnike. podešavanje rada ventilatora.
TechTool Pro - infromacije o hardwareu, test programi, dijagnostika!
Xslimmer - smanjuje veličinu .app fajlova tako što izbacuje dodatne jezike i deo koda iz UB (Universal Binary) programa.
Xgestures - Opera like gestures za ceo Mac OS X!


RDP CLIENT:

CoRD - podržava M$ Remode Desktop top, nije sjajan ali je dovoljno dobar ;)


OFFICE:

Readiris Pro - OCR program
Papyrus Office - odličan office paket sa bazom


GRAPHICS:

Phoenix Slides - odličan program za pregled slika, nažalost nova vaerzija nije izašla skoro 2 godine ali i dalje najbolji program po mom mišljenju.
ThumbsUp - pravi thumbnails od slike prostim Drag&Drop principom
VueScan - program za skeniranje. Ima gomilu opcija, podržava preko 7000 skenera, daje kontrolu skeniranja do najsitnijih detalja (i ne podržava smeće skenere od 50e.) ukratko: sve što vam treba za skeniranje na Mac OS X, nikakvi dodatni driveri...


INSTANT MESSENGER:

Adium - podrzava sve protokole ali nema podrsku za Voice i Video
Google Video - omogućava video chat direktno iz Gmaila.


FILE RECOVERY:

Boomerang Data Recovery - čini mi se najbolji alat, nažalost ne postoji lek za njega
Data Rescue II - brz program za vraćanje obrisanih/izgubljenih fajlova
File Salvage - gotovo isti kao i Data Rescue II, nesto sporiji i nekad pronadje vise fajlova
File Juicer - može da traži poznate vrste fajlova iz chunka memorije. npr. ako imate fajl od 20MB koji ste na neki način spasili sa harddiska, FileJuicer u okviru njega može da pronađe i izdvoji sve JPG, MPEG, AVI, DOC... fajlove.


TEXT/HEX EDITOR:

Coda - po meni najbolji HTML, CSS, PHP... program do sad. Stvarno unikatan.
TextMate - text editor za plain text fajlove
BBEdit - text editor, ima mnogo mogućnosti ali mi je ipak TextMate bolji za svaki dan
HexEdit - dobar hex editor


FILE MANAGEMENT:

ChronoSync - sinhronizovanje fajlova, ima interesantnu mogućnost da automatski pokrene sinhronizaciju čim se mount-uje određeni Volume (drajv). npr. ako imate USB memory stick svaki put kad ga stavite u svoj računar automatski će se sinhronizovati podaci između njega i računara.
MacHacha - join and split fajlova
StuffIt Expander - stari i na bas brz, ali podrzava gotovo sve arhive!


NETWORK FILE TRANSFER:

Transmission - odličan torrent program
Transmit - odličan FTP klijent
SpeedDownloader - sada, od verzije 5, odličan download manager
Tooble - skida FLV (Flash) fajlove sa interneta, uključujući i YouTube


CD BURN:

Toast Titanium - može sve da iskopira, rekompresuje...


AUDIO:

EasyWMA - konvertovanje iz WMA u nešto normalno. Podržava nekoliko audio formata kao i konverziju bitratea...
Vox - jednostavan drag&drop audio player, podržava i Scene music formate!


VIDEO PLAYER:

Chroma - po meni ubedljivo najbolji player
VLC Player - kad nijedan drugi player neće da pusti video fajl tu je VLC player!
Flip4Mac - codec za WMV fajlove
Perian - skup video codeca

VIDEO:

EvoCam - odličan program za snimanje video materijala, podžava nekoliko kamera odjednom, početak snimanja na zvuk ili pokret... odličan za video nadzor!
iGlasses - daje potpuno kontrolu na iSight-om, moze drasticno da popravi kvalitet slike
VisualHub - konvertovanje video materijala, sa dodatnim opcijama, izuzetno moćan!


MAIL:

MailPlane - aplikacija za Gmail. Drži web Gmail u posebnom prozoru, ništa spektakularno ali makar se Gmail ne meša sa ostalim web stranicama u browseru...
 
Poslednja izmena:
TextMate je IDE kao i Coda za PHP/Ruby on Rails/XML/Whatever... tako da nije samo text editor.
 
pa ko kaze da nije :p :)

mislim i Coda stoji u istoj kategoriji: "TEXT/HEX EDITOR" a ti mozes u naslov dodati i: "+ IDE"
 
da li je neko probao MSoft Rdesktop za OS X ?
 
ja nisam, ali ako je dobar javi :D
 
odlican je, isti kao na WIN. MSN messenger je takodje OK, ima video call. I sto je najbolje sve je free.
 
Meni MS Remote Desktop nije htio da radi i stalno je pucao, pa sam ga u rekordnom roku oduvao sa harda i vratio se na CoRD.
 
Koja verzija ti je pucala, evo ja celo vece radim remote od kuce na kompu u office-u rock stable. Kombinacija Cisco VPN + MS Remote Desktop 1.0.3 (040913)
 
Postavio sam sve sto meni treba ;)
  1. gcc 4.2
  2. vim
  3. xcode
  4. Netbeans (C++)
  5. QT
  6. Cisco VPN
  7. MSN Messenger
  8. MS RDesktop
  9. toaster
  10. stuffit
  11. VirtualBox

sad ostaje samo da se koristi :)

Jedno pitanje, da li je neko pomocu boot campa uspeo da instalira Solaris/Linux ?

EDIT: Definitivno je moguce instalirati OpenSolaris, tako da baj baj Windows vrtece se u VBoxu ili na Solarisu ili na OS X :)
 
Poslednja izmena:
Umesto MSN-a stavi Adium ko covek a za video calls - Skype.
 
Fali i Little Snitch obavezan program, firewall sa kojim kontrolisete hackovane programe da se ne jave kod kuce :)
 
na http://www.readpixel.com možete pronaći odlične aplikacije!

RemoteTap 3
RemoteTap 3 is a “Mac Style” remote desktop management solution for the iPhone and iPod Touch. It introduces several first and only features for any VNC-like application:

WakeOnLan
Need to access some files on your other Mac? Find out it's sleeping and you can't? Try this little app to help you out.

SpyMe
Need to access remote Mac, even worldwide? Need to monitor and control a classroom full of Macs, or a group of public Macs used in an Internet Café? Need to support remote Mac users but can't change their network settings? Don't have a multi-megabit connection? Read on.
 
Poslednja izmena:
WakeOnLan može koristiti jedino na starim mašinama, jer Leopard ima u Energy Saveru pod Options WoL opciju.
A sad pokušavam otkriti šta SpyMe radi, što se ne može uraditi built-in screen sharingom.
 
^
može da radi van LAN-a, kao "Back To My Mac" ;) nisam još probao ali sigurno hoću!

btw takođe moram probati da li WakeOnLan radi eventualno sa Mac-om koji je preko AirPorta (dakle ne preko LAN kabla) zakačen u mrežu.
 
Nazad
Vrh Dno