Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Nisi u pravu.Samo Omorika i Soko moze volte,ostale tarife ne mogu.Ja imam ip 12pm i imam Moravu i ne mogu da aktiviran.Nije podrzana ta tarifa.
Moja greska, svim biznis post paid korisnicima je ova funkcija moguca. Mogli su da puste i svim privatnim korisnicima, a ne samo soko i omorika.
 
Okej moja greška, izgleda da nemam od kad sam se vratio na zmaja.. Moram proveriti sa njima..
Da, sad su mi rekli omorika i soko samo.
 
Poslednja izmena:
Bas je glupo to sto te ogranicavaju na tarifu.Ja kada pricam meni se skroz izgubi net.Neki put mi stoji samo E a neki put nista.
 
Suma sumarum, radi li na kraju kako treba na iPhone ili ima anomalija sa propuštenim pozivima/nedostupan?
Pre nekog vremena (otprilike kada su ovi postovi gore iznad napisani da su resetovali, itd...) sam uradio isto i radilo je bez problema.
Juče mi sestra kaže da je izbacivalo kada proba da me nazove. Nakon nekog vremena je uspela.
Ona je na Telenor mreži, imam iPhone se2.

Odlično radi već neki period (os ios-a 15 je uključen), osim u ta dva vremenska intervala/dana. Meni lično mnogo odgovara. Mnogo je čistiji zvuk, što meni nagluvom odgovara.
Tako da ne radi baš kako treba u potpunosti, ali ne žalim se.
 
Nisi u pravu.Samo Omorika i Soko moze volte,ostale tarife ne mogu.Ja imam ip 12pm i imam Moravu i ne mogu da aktiviran.Nije podrzana ta tarifa.
Moguće da sam pogrešno razumeo gospođu u poslovnici ili mi je ona pogrešno prenela pa i ja vama.
Sve u svemu, korisnički servis aktivira VoLTE pa sa njima može da se vidi, mada sam video i u MTS aplikaciji opciju za aktiviranje, pa ako je ima može da se pokuša.

Iako imaš Moravu, mogao si pri obnovi ugovora da naglasiš da želiš VoLTE servis, ne verujem da bi te odbili samo zbog toga kao korisnika postpejda.
 
Omorika je kod mene u box-u (plavi box 4). Za ostale tarife ne znam.
Aktivacija kroz moj mts aplikaciju i na samom uređaju.
Nikakva komunikacija sa korisničkim se nije odvijala u vezi aktivacije/deaktivacije. Aktiviram/deaktiviram jednostavno u podešavanjima telefona.
 
Moguće da sam pogrešno razumeo gospođu u poslovnici ili mi je ona pogrešno prenela pa i ja vama.
Sve u svemu, korisnički servis aktivira VoLTE pa sa njima može da se vidi, mada sam video i u MTS aplikaciji opciju za aktiviranje, pa ako je ima može da se pokuša.

Iako imaš Moravu, mogao si pri obnovi ugovora da naglasiš da želiš VoLTE servis, ne verujem da bi te odbili samo zbog toga kao korisnika postpejda.
Istice mi ugovor za 10 dana pa cu probati na tu varijantu.
 
Zvao sam operatera i kažu da je meni usluga aktivirana, ali i dalje ne vidim VoLTE ikonu. Gde bi trebalo da stoji?
Meni je uključen od ranije sa prethodnog telefona ali džaba, na sadašnjem Pixelu 4a ne radi. Zvao ih, operater kaže uključen je, ja kažem vidim da piše da je uključen ali nije uključen i na tome se i završilo...
Screenshot_20220114-135459.png
 
Par poruka dalje mi objasniše da ako imaš 4G (ili LTE) u toku telefonskog poziva - VoLTE je aktiviran.
 
Tek sad vidim koliko mi fali VoLTE kada mi ne daju da ga imam na Zmaju...
Takodje sad na "obicnim" razgovorima mi ne radi opcija call waiting, nedostupan sam kad razgovaram na telefon.. A uredno ukljucena opcija, cak sam je i gasio i palio itd.
Da li da im pisem, jel mogu oni tu sta da urade?
 
Kada nije aktivan Call Waiting, i neko te pozove, trebalo bi da je linija zauzeta a ne da si nedostupan..
 
Ja sam se odmorio od duplih poziva otkako sam iskljucio, izludjujivalo me to sto stalno stize poziv dok razgovaram, ne volim poziv na cekanju.
 
Meni zbog posla mnogo znaci da mi zvoni fon dok pricam sa nekim na telefon, a ne da mi stigne da sam bio zauzet ili sta god nakon razgovora.
 
Tek sad vidim koliko mi fali VoLTE kada mi ne daju da ga imam na Zmaju...
Takodje sad na "obicnim" razgovorima mi ne radi opcija call waiting, nedostupan sam kad razgovaram na telefon.. A uredno ukljucena opcija, cak sam je i gasio i palio itd.
Da li da im pisem, jel mogu oni tu sta da urade?
Uskoro na više tarifa....proširuje se broj korisnika. Operator plaća za svakog korisnika licencu, pa se taj broj polako povećava.
 
Jedno pitanje/konstatacija:
Imam Galaxy S20 i uključen VoLTE koji radi jedino kada je mreža postavljena na 4G/3G/2G ili 4G/3G.
Kada mrežu "zaključam" samo na 4G onda VoLTE ne radi i ne mogu nikoga da pozovem.
U čemu je fora ili ja negde grešim?
 
Jedno pitanje/konstatacija:
Imam Galaxy S20 i uključen VoLTE koji radi jedino kada je mreža postavljena na 4G/3G/2G ili 4G/3G.
Kada mrežu "zaključam" samo na 4G onda VoLTE ne radi i ne mogu nikoga da pozovem.
U čemu je fora ili ja negde grešim?
Tako je, mora da bude na 4/3/2 ili 4/3 da bi radila, ni meni nije radilo kada je na 4g only.
 
Zašto je tako ako se već zove VoLTE? Po meni to podrazumeva da će raditi i samo na LTE
 
Jedno pitanje vezano za temu, da li se mora menjati sim kartica da bi se kostio volte ili je dovoljna ona koja je dobijena kada su uvodili 4g?
 
Pozdrav svima, imam problem sa VoLTE-om na samsung galaxy a20e telefonu. Naime, pokazuje se VoLTE logo pored signala i VoLTE radi kada se uspostavljaju pozivi, medjutim kada treba da se primi poziv prebaci se na 3G/2G i onda obavi poziv. Probao sam da ugasim i upalim VoLTE kao i restart telefona, medjutim nije pomoglo. Jel ima neko neku ideju sta bi moglo da bude?

EDIT: uspeo sam, samo sam obrisao IMS pristupnu tacku i vratio podesavanja na podrazumevano i proradio
 
Poslednja izmena:
VoLTE je jako diskutabilna stvar kod nas. Mene ljudi jako lose cuju kada ukljucim VoLTE a oni nemaju podrzanu tu opciju (S20). Kada pozivam nekoga ko poseduje VoLTE, cuju me ekstra...
Kada mrezu postavim/zakljucam iskljucivo na 4G, VoLTE ne radi?!?!? (lud li sam ili sta vec?)
 
VoLTE je jako diskutabilna stvar kod nas. Mene ljudi jako lose cuju kada ukljucim VoLTE a oni nemaju podrzanu tu opciju (S20). Kada pozivam nekoga ko poseduje VoLTE, cuju me ekstra...
Kada mrezu postavim/zakljucam iskljucivo na 4G, VoLTE ne radi?!?!? (lud li sam ili sta vec?)
Neces moci samo kada se zakljuca na 4G ( jer telefon po nasim standardima mora da ima i naki fail-safe da ukoliko nestane 4G-a poziv moze da se nastavi na 3G/2G mrezi ). Postoji opcija da se to zaobidje, ali za sad znam samo na samsunzima kako to radi. Ako imas samsung tel moze to da se resi tako sto ce se zakljucati samo na sve LTE frekvencije ( 1800,800 i 2100 ) i 2G (1800) jer ta frekvencija ne postoji na mts 2G-u ( tj. postoji, ali se u jako maloj meri koristi ) i onda ce VoLTE raditi samo na 4G i problem resen 😄
 
Koristim mt:s i posedujem Gakaxy S20.
Kako da ga "zaključam" na LTE i 2G jer mi ostalo ne treba?
Tnx
 
Evo ovako:
1. U play prodavnici pronađeš Network Mode Samsung ( https://play.google.com/store/apps/details?id=ljh.networkmodesamsung )
2. Kada otvoriš aplikaciju videćeš u gornjem levom uglu 3 crte i kada pritisneš na njih otvoriće ti se meni gde trebaš da odabereš Band Selection
3. Ovaj korak preskoči ukoliko imaš samo jednu sim karticu u telefonu proveri u kom sim slotu ti je mts kartica ( kada spustiš obaveštenja imaš onu opciju da odabereš sa koje kartice će da se uspostavljaju pozivi i tu odaberi mtsovu )
4. Kada uđeš u Band Selection pronađeš sledeće: GSM 1800; LTE B1; LTE B3, LTE B20
5. Sve te frekvencije štikliraš sa leve strane njihovog imena
6. I na kraju uključiš opciju SELECTION u gornjem desnom uglu i nakon toga će ti pisati SUCCESS ( ukoliko je uspešno ) i FAIL ( ukoliko je neuspešno ) i signal će ti se izgubiti na par sekundi i posle ponovo vratiti, pa probaj sve da li ti radi ( pozivi odlazni i dolazi; internet; da li pokazuje 4G+ ukoliko ga imaš na tvojoj lokaciji i naravno VoLTE )

U slučaju da ne radi nešto, ponovo uđeš u aplikaciju, pa Band Selection i samo ugasiš SELECTION i on će se vratiti na podrazumevana podešavanja.
 
Sve odrađeno kako si napisao i radi besprekorno!
Negooo, za mts treba samo 2 LTE benda da se zaključaju. Koji su to? (za A1 su B3 u B20, za mt:s ne znam)
 
Sva tri operatera sada koriste LTE B1, B3 i B20. Ranije su koristili samo B3 i B20.
 
Ok.
Namesteno na LTE: B1, B3 i B20 a GSM na 850MHz koja kod nas nije podrzana i ne radi ali bitno je da je tu da bi radio VoLTE jer se uvek krecem gde LTE funkcionise besprekorno.
Hvala svima!
 
Nazad
Vrh Dno