Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Raspala im se mreža. Ja kod mene nisam odavno intenzivno koristio. Ali je bas opala brzina. Mislim i A1 nije sjajan. Ali u proseku je bolji. Tipa mts 12 Mbps na 3CA a. A1 do 50 kad nije guzva i ne pun signal do vrha...
 
Podneo zahtev za prenos broja iz mts u yettel u nedelju. Ocekivao sam da ce me zvati u naredna 2 dana iz mts-a sa nekim pitanjem ili info zasto prelazim ili nesto slicno.
Naravno da niko nije zvao.
Pre pra sati stigla poruka da mi je odobren prenos u yettel.
 
Ništa nisi izgubio… nemaju bolje ponude od Yettela trenutno, naročito za stare korisnike… nadam se da si u Yettelu tražio prenos na prepaid…
 
Podneo zahtev za prenos broja iz mts u yettel u nedelju. Ocekivao sam da ce me zvati u naredna 2 dana iz mts-a sa nekim pitanjem ili info zasto prelazim ili nesto slicno.
Naravno da niko nije zvao.
Pre pra sati stigla poruka da mi je odobren prenos u yettel.
I ja sam prošle godine prelazio u jetel. I posle toga mesec dana imao bas dosta problema sa njima.. tv je sekao sliku, nije moglo da se gleda, dolazili 2 puta i nisu uspeli da rese.. sto se tiče mobilnog ponudili mi pretplatu od dinar prvih 6 meseci a nakon toga redovno.. medjutim odmah prvi mesec račun po punoj ceni… jedva sam uspeo da raskinem i jedno i drugo… bas smo se svadjali da najblaže kažem…
 
I ja sam prošle godine prelazio u jetel. I posle toga mesec dana imao bas dosta problema sa njima.. tv je sekao sliku, nije moglo da se gleda, dolazili 2 puta i nisu uspeli da rese.. sto se tiče mobilnog ponudili mi pretplatu od dinar prvih 6 meseci a nakon toga redovno.. medjutim odmah prvi mesec račun po punoj ceni… jedva sam uspeo da raskinem i jedno i drugo… bas smo se svadjali da najblaže kažem…
Yettel TV ti je ustvari MTS TV.
Njima sve radi MTS a oni resavaju najpre svoje korisnike pa tek onda yettelove, a ni o svojim korisnicima ne vode racuna a kamo li o tudjim...
 
EDIT: A i sad primećujem skroz da je ovo potpuni off u ovoj temi, koja je namenjena mobilnoj telefoniji te se izvinjavam moderatorima.

Tako ne funkcioniše ovaj sistem. Yettel samo iznajmljuje infrastrukturu za povezivanje korisnika na Yettel-ovu core mrežu od mts-a. Sve ostalo je Yettel-ovo. U prevodu mts jedino šta se pita tu su optički kablovi koji povezuju Yettel centralu, sa kućama i stanovima korisika, i ako se desi neki kvar na toj infrastrukturi svakako će i mts popraviti jer njiovim korisnicima ovo utiče jednako kao i Yettel-ovim. Yettel ima svoju core mrežu i sve ide preko nje, ne preko mts-a. TV Platforma je ona od PPF Grupe, koju koriste u svim svojim zemljama: Srbija, Bugarska i Mađarska - Yettel; Češka i Slovačka - O2
 
EDIT: A i sad primećujem skroz da je ovo potpuni off u ovoj temi, koja je namenjena mobilnoj telefoniji te se izvinjavam moderatorima.

Tako ne funkcioniše ovaj sistem. Yettel samo iznajmljuje infrastrukturu za povezivanje korisnika na Yettel-ovu core mrežu od mts-a. Sve ostalo je Yettel-ovo. U prevodu mts jedino šta se pita tu su optički kablovi koji povezuju Yettel centralu, sa kućama i stanovima korisika, i ako se desi neki kvar na toj infrastrukturi svakako će i mts popraviti jer njiovim korisnicima ovo utiče jednako kao i Yettel-ovim. Yettel ima svoju core mrežu i sve ide preko nje, ne preko mts-a. TV Platforma je ona od PPF Grupe, koju koriste u svim svojim zemljama: Srbija, Bugarska i Mađarska - Yettel; Češka i Slovačka - O2
Veruj mi da sve radi Telekom. I kanali se emituju iz MTS-ove kablovske stanice. Yettel nema svoju stanicu. Isto je i sa Irisom i sa Supernovom...
To je kljuc u ruke usluga.
U protivnoim, navedi mi kanal koji postoji kod Yettela a da ga MTS nema.
A ovo nije tema za kablovske operatore... otisli smo u off..
 
Samo koriste istu infrastrukturu…
U prevodu poziv na Zurku kao i sa globaltelom ( sto da imas probleme na jednom mestu ) kad o istom trosku mozes da imas probleme na dva mesta odjednom. Doduse Yettel je malo skuplji u proseku u svemu... Tako da za malo vise para duplo vise problema mozes da imas...
 
I kanali se emituju iz MTS-ove kablovske stanice. Yettel nema svoju stanicu. Isto je i sa Irisom i sa Supernovom...
To je kljuc u ruke usluga.
U protivnoim, navedi mi kanal koji postoji kod Yettela a da ga MTS nema.
A ovo nije tema za kablovske operatore... otisli smo u off..
Očigledno ne znaš kako funkcioniše OTT kad pominješ kablovsku stanicu :) Supernova ima i OTT i Kablovsku ali na skroz drugačijoj platformi. IRIS je IPTV što nije isto kao i OTT. Možeš više istražiti i na internetu :D Da ponovim Yettel koristi platformu svoje matične grupacije PPF. Po tvom bi bilo i da Yettel u HU i BG i O2 u SK i CZ funkcionišu na mts-ovoj tehnologiji 😂😂
 
Očigledno ne znaš kako funkcioniše OTT kad pominješ kablovsku stanicu :) Supernova ima i OTT i Kablovsku ali na skroz drugačijoj platformi. IRIS je IPTV što nije isto kao i OTT. Možeš više istražiti i na internetu :D Da ponovim Yettel koristi platformu svoje matične grupacije PPF. Po tvom bi bilo i da Yettel u HU i BG i O2 u SK i CZ funkcionišu na mts-ovoj tehnologiji 😂😂
Navedi mi kanal koji postoji na Yettel-u a ne postoji na MTS-u
 
To je isto kao da si mi rekao navedi mi kanale koji su na A1 Xplore TV a ne postoje kod MTS-a. To što je izbor kanala svuda manje više isti zbog nevoljnosti united grupe da sarađuje sa drugim operaterima, da bi videli neku razliku u tv kanalima. To je svakako nikakav argument za ovaj slučaj. Argumenti za ovo su platforma koja se koristi, tehnologija na kojoj funkcioniše, čiji se serveri koriste itd.
 
Pa kad je ista prica sa A1 kao i asa Yettelom. Imaju telekomov paket kanala...
Rekoh ti da ovo nije tema o kablovcima... Za to postoji posebna tema na forumu.
 
Ja sam prvi rekao da je ovo off ali ti i dalje ne razumeš osnove funkcionisanja sistema. Naravno da imaju kanale koje drži telekom jer su potpisali ugovor da mogu da ih emituju jednostavno. Ostale kanale dogovaraju samostalno sa firmama koje ih zastupaju (ako su strani) i emituju u Srbiji. Oni koriste sopstvenu platformu da ih emituju ne mts-ovu. Osnove su jako jednostavne :D Po tvom mišljenju su svi operateri na telekomovom sistemu, evo orion ima isto telekomove kanale ali ima i N1 koji je United Media. Svaki operater kreira svoju ponudu kanala, platformu i svaki operater ima svoj sistem, servere, i infrastrukturu za emitovanje tih kanala do krajnjeg korisnika. Izvinjavam se svima na temi za ovaj off.
 
Poslednja izmena:
Da li se nekome dešava u poslednjih nekoliko dana da se u sred poziva prekine veza bez ikakvog razloga? Najčešće kada je razgovor između 2 MTS broja? Ako da, o čemu se pobogu radi iritantno je do bola.
 
Kako je krenulo, uskoro će i mob. tarife na 24meseca bez nadoknade… poklon za verne korisnike, kao box uz fiksni…
 
Ma, to kažem pošto će ovakvim poslovanjem doći u situaciju da imaju uslugu koju će želeti sve manje ljudi…
 
Zdravo drugari.
Koristi li neko tarifu SokoMax i da li je koristio u romingu?
Vidim da sada daju 6Gb saobraćaja za roming svaki mesec, a pošto često putujem potreban mi je internet u romingu
 
Drugari pitanje.

jel ima neko iskustva vezano za dobijaje benefita vezano za roming internet.
istice mi ugovor, pa me zanima da li moze da se za neki omorika paket dobije bonus roming internet (npr. mesecni paket od 1gb).
 
Nazad
Vrh Dno