Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Kod mene je SS sa mob aplikacije moj mts. Verovatno nije ažurirana, kod njih je to normalno.
 
Bežimo od teme ali čisto da bude jasno (zašto imam prostora da se cenkam):
  • Imam firminu flat tarifu. (i poseban telefon)
  • Imam 1000Gb mts prepaid za backup net.
  • Idem na A1 200 Dinara prepaid promociju od 6 meseci.
 
Kako ja mogu da se prebacim na Soko lite za biznis po nizoj cifri. Meni na aplikaciji stoji top ponuda za ovaj paket od 4.300 din :) Imam Libero 9, ugovor istice u oktobru 2023.
 
Poucen pricom kolege @celaviub o sjajnoj ponudi za Soko Lite, ispricam prijatelju njegov put i ovaj se odluci da krene istim za svoja 2 broja koja su bila na staroj Omorici 3 i prebacena su istekom UO na Omoriku 12. Odem sa njim u Yettel, podnesemo zahtev za prelazak tamo na prepaid, nakon 2 dana zovu ga sa 064/733 i pitaju sta zeli. On rece Soko Lite po ceni max 1500 din tokom cele UO. Prva punda bese 12 meseci po 1199 din, 8 meseci po 1499 din i poslednjih 4 po ceni 3000 (full cena). On im rece mnogo mi je to, zena tamo s druge strane rece sacekaj sekund da proverim i vrati se sa ponudom 12 meseci po 1199, 10 meseci 1499 i jos 2 meseca po 3000, sto u zbiru daje prosek od 1475 dinara mesecno tokom 24m. Eto da znate sta moze, ponuda je sklopljena pre sat vremena😀 Jos jednom hvala kolegi @celaviub na podeljenom iskustvu😀
 
Kakva bolest, nije moglo 24 po 1475 vec aj malo tako pa ovako a onda malo i onako...
Slazem se skroz, cak sam i rekao da bi mi odgovaralo 24x1500 ali eto moraju oni neke svoje cudne racunice ocigledno da bacaju :)
 
Evo da okacim i prilog ugovora (ovde pise 22 meseca 50% popusta). :)
 

Prilozi

  • B06439AC-3FD4-41F6-8D5D-2822DB1C47BF.jpeg
    B06439AC-3FD4-41F6-8D5D-2822DB1C47BF.jpeg
    129.2 KB · Pregleda: 304
Super im je fazon. Zaba se najbolje kuva polako. Ovako na kraju placas po dosta jakoj ceni. Tako da je manji šok nego da te ubace odjednom na jaku cenu jos bez ugovora... Verujem da će im neko pre tako ostati. Nisu svi ažurni. Nekome neće biti osetno vruća cena da pobegne odmah... I to je ekstra profit automatski.
 
Ko kaze da ne moze jeftinije... Sindikalna ponuda kod stranog investitora...
 

Prilozi

  • IMG_20230315_094424.jpg
    IMG_20230315_094424.jpg
    371.1 KB · Pregleda: 236
Za koga? Za nove korisnike? Za postojeće korisnike? Da li sindikat dotira ili ne?
Ume to sa sindikatom da bude bajka za mnogo stvari tako da treba imati malo rezerve oko toga.
Uvek imaš članstvo da im natovariš na leđa 🙂
 
Prijatelj mi ponudio, kod njega je, ali kaze da je za nove brojeve.
 
Kakva bolest, nije moglo 24 po 1475 vec aj malo tako pa ovako a onda malo i onako...
Pa bolje ovako, za 20 meseci tih 3000 će realno vredeti manje nego danas 1500.
Još ste vi mladi, ne pamtite čekove 90ih, kada se samo za prvi realno plaćalo, ostali su postajali bezvredni papir.
 
Pa bolje ovako, za 20 meseci tih 3000 će realno vredeti manje nego danas 1500.
Još ste vi mladi, ne pamtite čekove 90ih, kada se samo za prvi realno plaćalo, ostali su postajali bezvredni papir.
Pretera ga sad…Jeste inflacija, al nije tolika… Generalno se slazem sa tobom da ce vredeti manje i svakako na kraju ispadne isplativo, ali razlike su zanemarljive skoro
 
To je trik. Platiš 3000 dva meseca pa obnavljaš ugovor i daju ponudu od na primer 2300. Psihološki efekat, jer zamislite da je 1500 pa skok na 2300.
 
Drugar prenosi 063 broj iz A1 na mts preko agenta. Da dobije onih 25TB i 6 meseci ako uspe po dinar.
Nego posto je imao problema za druge stvari sa "potpisivanjem" boji se da potpise u posti napamet. A ne zna ni kako ti benefiti se dodeljuju i popusti ( u sustini jel treba da obrati na nesto paznju, da trazi neki mail da mu posalju koje ce benefite sve da ostvari i slicno ) Bilo koji savet u sustini da se ne boji....
Ja mislim da ima onaj zakonski rok od 14 dana na ugovor na daljinu odnosno 30 dana za mobilni ugovor da se raskine ako nesto podje po zlu ali nisam siguran jel to vazi za ovakve slucajeve ? Da li je normalno da vrse prenos sa 061 brojem koji je bio na toj kartici a ne na njegov 063 koji je sada na toj A1 kartici?
 
Ako je dogovorio benefite, oni se nalaze u sistemu i mogu da mu pošalju na mail na njegov zahtev 😃
 
Kako doci do tih agenata? Preko sajta ili postoji poseban kanal neki? :)
Pa svi ovi sto forsiraju ove boxove trebalo bi da mogu da ti omoguce i za prenos broja benefite.

Ako je dogovorio benefite, oni se nalaze u sistemu i mogu da mu pošalju na mail na njegov zahtev 😃

A od koga je najbolje da trazi, da zove korisnicki, chat 0800/100-100? Mislim verujem da je sve OK ali njemu bi bilo lakse...
 
Kako doci do tih agenata? Preko sajta ili postoji poseban kanal neki? :)
Upravo sam se vratio iz poslovnice, nije bilo gužve pa sam svratio.
Ne mogu (žele) da povežu ljude sa agentima, naime po rečima radnika u poslovnici oni mogu da daju samo one "opšte" uslove a agenti zovu samo one koji treba da produže ugovor a pre svega one koji podnesu zahtev za prenos broja. Verovatno da takvim korisnicima nude i najbolje uslove.
 
Evo još jedna dopuna, ponovo razgovor sa agentom (na njihovu inicijativu), pošto prebacujem još jedan broj u A1:
mts pre-paid -> A1 pre-paid.
Za najslabiju tarifu nude "samo" 40% popusta na 24 meseca, to je maksimum koji može da se dobije i 2Gb interneta tokom cele ugovorne obaveze.
Kako je ona gotovo ista kao i mesečni plan od 400 Dinara, potpuno je besmisleno obavezati se na 550 Dinara na 24 meseca.
Da su u stanju da ponude 400 Dinara mesečno (dakle 50% popusta od onoga što piše na sajtu) + jednokratno 100GB interneta dobrodošlice koje npr. nude onima koji prelaze u mts mrežu - pa da razgovaramo.
Ovako A1 sa 200 Dinara prvih 6 meseci nudi sve što i mts i još nisi ni u kakvoj obavezi.
 
Nazad
Vrh Dno