Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Imam pripejd broj u mts-u, podnela sam zahtev za prenos u A1. Danas zvali nude omoriku 12 za 1600 na dve godine. Pošto nisam imala UO da li se isplati da prihvatim?
Imaj u vidu da su u A1 totalni duduci, cak gori nego u MTSu(bio dve godine na pretplati u A1), tako da ako su ti isti uslovi kao u A1, nemas zasta da prelazis, ako nisu, nema velikog mozganja.
Sto se tice toga da je neko dobio bolju ponudu od tebe, jeste, ima takvih, ali pitanje je kakva je njegova istorija ili na kog agenta je naisao i koliko dugo se jurio sa njima. Meni MTS nudio 20 000 popusta na telefon pre koju godinu, bez da sam ih zvao, a ove godine jedva koju hiljadu dobio ispod ove ponude sto je bila na sajtu.
Na kraju sam bio vise u fazonu da ne mogu vise da se jurim sa debilima, posebno jer su me ispalili u A1, pa sam produzio ugovor, a prethodna obaveza mi istekla pre vise od 6 meseci.
 
Ja sam prosle god u maju ćaletu izboksovao O3 uz 3GB za 999rsd uz potezanje prenosa na Yettel
To sto je bilo prosle godine bilo je, ja sam kevi isto to po iatoj ceni izboksovao, al 15gb u oktobru. Istu tarifu sam i ja imao, i imam trenutno, al sa 3gb i placam je skuplje-1250, al moja je od aprila 2020,posle u junu zeni uzeo za isto al za manje para, dakle imam 3 tarife Omirika 3 i sve su u principu razlicite.
 
To sto je bilo prosle godine bilo je, ja sam kevi isto to po iatoj ceni izboksovao, al 15gb u oktobru. Istu tarifu sam i ja imao, i imam trenutno, al sa 3gb i placam je skuplje-1250, al moja je od aprila 2020,posle u junu zeni uzeo za isto al za manje para, dakle imam 3 tarife Omirika 3 i sve su u principu razlicite.
Presao si igricu sa O3😅 Najvaznije mi je bilo to sto imam Box4 pa sam u principu jurio samo da O3 i sve to bude sto jeftinije, a gigabajta ne fali kao ni tebi kad imas isto Box da delis GB :)
 
Ma samo treba biti izričit u zahtevu koji imaš u odnosu na konkurenciju i to je to.Tako sam ja dobio ponudu od 100min 100sms i 2gb neta za 400 dinara.Ističe mi sada u aprilu.Ako mi ne daju istu ponudu za taj broj prebacujem ga u globaltel gde imam sličnu ponudu malo jaču za 450din,jer ne znam ni sam više koliko dugo sam u mts.Možda 20 tak godina od toga preko 10 godina 2 broja na postpejdu
meni nisu dali, a imao sam to sve za 400 din, prebacili na morava 150 i trazili regularnih 799 din uz 1gb dodatno na net iz morave 150. Broj uspesno prenet u globaltel
 
Sada treba podneti zahtev za prenos u jetel, a ne u a1, da bi se dobile povoljnosti
Povoljnosti koje sam dobio od mts-a za Omoriku12 su posle podnošenja zahteva u A1. Imao sam pre toga dva broja Omorika1 sa 4gb za 950rsd po broju. Mislim da nema veze gde sa podnese zahtev.
 
Naravno da nema veze, vec treba podneti zahtev za prenos (a ne "ako su isti uslovi nema sta da prelazis") i ostati dosledan (a ne pristajati na prvu ponudu, jer su rekli "mozemo samo ovo da vam ponudimo") i/ili traziti konkretno (npr. reci u A1 dobijam Neo Surf za 800din, Neo Neo za 1300, u Yettelu Go Data za 900/Total 20 za 1300)
 
18 meseci daju za dzabe box 3 ali bez postpaid ugovora. Tako da im je postpaid izgleda glavni cilj ovo daju ama ha "gratis" ostalo...
 
Babi od moje žene uvalili Box 3, dodali net po staroj ceni narednih 24 meseca. Fiksni, tv i 10mbps adsl košta 2100. A žena niti ima mobilni niti nam realno treba kad odemo, ali dobro.
 
Ubacili su KlikTV kao opciju kroz aplikaciju MojMTS, kad ono tu je samo link za reklamiranje usluge. Isto i za SmartHome i LokiToki :)
Net limit kao stiti od dodatnih troskova i omogucava koriscenje po min protoku 64/32 bps koji je neupotrebljiv, za samo 149rsd. Siguran net samo 79rsd, jel stiti od njihovig spamovanja sa tupavim ponudama koje nude?
Objave link za 50% na Box4 uz kupovinu urdjaja, pitam jel ovo stvarno tako, zovu me i nude da obnovim ugovor na 2 godine uz veci paket naravno 😀

Oskate Kontrolu troskova, izbace Deezer iz ponude, ukinu Zmaj i Morave iz ponude na sajtu, limitiraju upotrebu Iris Go na drugim mrezama, izbace besplatan Picbox iz paketa, ukinu kanale i prete penalima ako hocete da raskinete ugovor.

A nikako da naprave nesto stvarno novo.

Poskupljuju pakete, prebacuju vas na skuplji prema nazivu, ne prima sadrzaju.
Box 4 plavi koji imam kosta 4999, migracija po isteku ugovora je na paket koji kosta 6299 pa lepo, dovoljan razlog za pa pa 😀
 
Gde god postoji mogućnost, samo optički internet i mob. broj bilo gde… glava se odmori, verujte da vam ništa neće usfaliti… a izbor je bar danas, sa online servisima, beskonačan… 50eur za neki Box sa pola nepotrebnoh servisa, kanala i milionima minuta je previše…
 
Ja sam vec spominjao, da imam na svom imenu tri broja na Omorika 3,i onaj najstariji kome UO istice za 4 dana placam najskuplje, a u to vreme je potpisan sa popustima.... Hocu reci brujite kako poskuplju, a moj primer pokazuje kako sve manje i manje placam pretplatu, a nista da ne gubim iz tarife, cak i dobijam vise za manje para.

Ok, to je moj primer, ima takvih gomila na forumu i to tako da kazem izvlače upućeni korisnici, dok verovatno vecinu ostalih kace ta poskupljenja.
 
Više se ne tangiram oko toga. Taj box 4 plavi od 5000 isto imam. Zaboravio si da si izbacili i jedan besplatan stb pa je to još 150 din mesečno ako imaš 3 televizora kao ja.
Sve mreže neograničen Net takođe ukinuto.
Trenutno je ekvivalent box 4 plavi Lite ali sigurno bar 500 dinara skuplji, da ne gledam sada.
Kada istekne ugovor bar sada imam još Yettel na lokaciji pa gde bude manje para eto mene.
 
Više se ne tangiram oko toga. Taj box 4 plavi od 5000 isto imam. Zaboravio si da si izbacili i jedan besplatan stb pa je to još 150 din mesečno ako imaš 3 televizora kao ja.
Sve mreže neograničen Net takođe ukinuto.
Trenutno je ekvivalent box 4 plavi Lite ali sigurno bar 500 dinara skuplji, da ne gledam sada.
Kada istekne ugovor bar sada imam još Yettel na lokaciji pa gde bude manje para eto mene.
U pravu si za ekvivalentan paket, ali eto njima sa plavog ides na plavi ne na plavi lite :) da da, Yettel je alternativa, ali eto i ono su sa 1999 u drugoj godini , povecali na 2999, paket duo M, valjda se nadaju poboljsanju kvaliteta usluga.
 
Pozdrav svima, sta trenutno nude za produzetak ugovora? Treba drug da produzi ugovor pa da znam sta moze da ocekuje od ponuda
 
Meni su malopre na prvu ponudili 6 meseci za dinar, da vratim broj u MTS… broj koji sam skoro prebacio u drugu mrežu… u pregovorima pre prebacivanja skoro da ništa nije moglo - to je onaj 1600 dinara Omotika pokušaj nametanja… nisam imao živaca da slušam o kojoj se tarifi sada radi…
 
Pa strasno, ja sam sebi uspeo da sredim onu omoriku 12 sa dodatnih 50GB za 1600 tokom cele UO, sad ne znam da li jos uvek daju to ili ne
 
Pretpostavljam da je to ta računica… 6 za dinar, oko 1200dinara prosek na 24 meseca, ako je 18 po 1600… bila je skoro spominjana vatijanta 50% na 1600 6 meseci i 1899 50% ostalih 18… izadje oko 912 dinara… očigledno su otvoreni za pregovaranje i da je borba za korisnike krenula od početka…
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako je vec bilo pitanje, pokusavam da ponovo aktiviram prepaid broj i rekli su mi u poslovnici da moram da ga drzim tri meseca na postpaidu iako nikad nije bio prepaid, je l' neko imao iskustva sa ovim, je l' to tacno?
 
Nije. Tri meseca je rok ako koristiš neku povlasticu koju uspeju da te ubede.

Svako se na šalteru dovija kako zna i ume da te ubedi da ostaneš njihov korisnik. To im je jedina poenta. Svako smišlja neku svoju taktiku.... postali su previše providni da je glupo do bola.

Šta se meni desilo:

Trebao mi je jedan stari broj kako bih oporavio zaboravljenu Paypal šifru. Taj sam broj kao prepaid dobio ko zna kada i ko zna koliko malo koristio .... čak sam i zaboravio da je PP registovan preko njega.
Potražim taj broj. Može, ali kao postpaid na tolko i tolko, od 3 meseca do 2 godine u svavkakvim kombinacijama.
Onda kažem da mi ne treba nikakav popust već samo taj tačan SIM i da me ostalo ne zavima. Daju mi ugovor bez roka i ug. obaveze, i traženi broj, plaćao sam 1200 dinara prvi mesec i kad sam završio šta mi treba, po plaćanju računa pojavim se na šalteru (posle mesec i jedan dan od potpisivanja) da podnesem Zahtev za prekid ugovora, zajebavali su me, tri puta sam dolazio bez razloga. Sve kao ne može ovo, nema u ugovoru itd ....

Kad sam pismeno preko kontakta na sajtu zapretio RATEL-om sa istim zahtevom zvale su me dve gospođe u petak i subotu, ko da su znale da ne mogu do najbliže poslovnice, i nutkale mi svašta samo da ostanem kod njih. Nije im uspelo, da ostanem postpaid bilo koji korisnik sa ili bez roka i obaveze, ali da bih ubrzao proceduru koji sami izmišljaju svakog dana, pristao sam na predlog da broj prebacim sa istim brojem na prepaid.
Bitno im je bilo da potpišem novi ugovor i za tih 5-6 dana dok su me zavlačili, pre neki dan mi je stigao račun od 656 dinara ...

Platiću im za neki mesec, posle pretnje izvršiocima, ali sam sam bio prisatao da se zajebavam za sitne pare.
SIM koji sam dobio nisam ni pogledao još uvek.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, ja ne mogu da verujem da pet puta pitam u poslovnici da li moze broj da se vrati i bude prepaid, ma ne moze, kaze, nikako! Kakav bezobrazluk. Slala sam im mejl nadam se da se nece bas za*ebavati sa pismenim izjavama.
 
Nazad
Vrh Dno