Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Pa to... Bila je prošle godine ovde ista sitacija. Čovek je ostao bez broja par dana.
 
Moras prvo u vip da odes i trazis otkup ugovorne obaveze i napomenes da moras da ostanes na postpaidu jer zelis da promenis mrezu. Za dalje ce te uputiti u poslovnici, u mts-u i telenoru bez problema posle otkupa uo sutra dan vec mozes podneti zahtev za prenos broja a kod vipa ne znam kakva je procedura.
A to što kažeš da naglasim da hoću da ostanem na pospejdu, to onda ono što potrošim u tom vremenskom raskoraku će mi se fakturisati i normalno plaćam po dospeću...?
I ako npr. sledećeg dana već podnesem u MTS-u zahtev za promenu broja koliko vremena ne njima potrebno za obradu do prelaska kod njih?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Da, to sto ces tih nekoliko dana da budes jos uvek u vipu moras da platis proporcionalno. Mozda i uspes da prebacis broj pre nove godine ako ne onda bi do 5 ili 6-tog trebalo da se to zavrsi. Jedan savet, proveri samo kakav signal ima mts tu na lokacijama gde se najvise kreces.
I dodatak
Nemoj da dozvolis da te prebace na prepaid posto ces onda morati da cekas 3 meseca da bi prebacio broj!
 
Poslednja izmena:
Pitanje... Da li se i uz tarife Kontrola troskova placa 3g predplata u slucaju da se uzme telefon?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ne, ni u kom slucaju se ne placa uz KT.
Mozes i poceti sa KTom prvi mesec pa preci na Miks neki (iste ili vece cene), i nece biti 3G pretplate. Ali nece biti ni bonusa u vidu duplih MB, niti +100GB onda!

I ne mozes recimo sa KT2000 preci na Miks XL jer je dinar jeftiniji :(
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala Alfa, ma uzimam KT ovaj najmanji kao drugi broj, pa reko uzeti neki telefon za poklon.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Screenshot_20171219-133831.jpg
Miks XL - Tesko je i potrositi barem delic od ovih 100gb sa ovim jadnim brzinama.
Sve je mereno u Novom Sadu- Master centar, Jevrejska, Trg Mladenaca..
Inace, brzine za one koje su ispod Miks XL tarife su ok, tj, izmedju 20~30 mbps na tim istim mestima.
 
Znači po tarifi idu i brzine ... Svaki dan se nauči nešto :lupko:
 
Pa ti nemas 4G na tom telefonu ili kartici?
Mada je ovo uzas i za 3G. Zato kad pitaju sta nam je bitno da li radi 200/100 ili 20/10 - pa da ne bi bilo posle ovakvih situacija kada puno korisnika koristi :)
 
Pogledajte prilog 243051
Miks XL - Tesko je i potrositi barem delic od ovih 100gb sa ovim jadnim brzinama.
Sve je mereno u Novom Sadu- Master centar, Jevrejska, Trg Mladenaca..
Inace, brzine za one koje su ispod Miks XL tarife su ok, tj, izmedju 20~30 mbps na tim istim mestima.
Zivim preko puta Mastera u fulu 4g, radim na izlazu iz grada, pocetak Veternika full 4g,u centru stalno 4g+

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Imam, ovo je mereno na sony z2,na H+/LTE, screenshot je naknadno uhvacen na 3g.
Inace u nekim manjim mestima - selima, se moze izvuci i do 30 mbps, dok kontam da je u nesto vecim gradovima kalkulisana maksimalna brzina...Na te tri lokacije u Novom Sadu vec par dana merim i nije nikad presla brzina veca od 7mbps.
 
Jesi li izbrisao proxy? Ja dobijam veće rezultate u Beogradu, i oko 90 mbps download. Uzgred, je l' beše na MTS-u ne skida megabajte ako se radi speed test prema mts/telekom serveru?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zivim preko puta Mastera u fulu 4g, radim na izlazu iz grada, pocetak Veternika full 4g,u centru stalno 4g+

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Imaš li neki speed test, pa eto da se uporedi. Inače imao je rezultat kod Spensa u temi, preko 200.

Jesi li izbrisao proxy? Ja dobijam veće rezultate u Beogradu, i oko 90 mbps download. Uzgred, je l' beše na MTS-u ne skida megabajte ako se radi speed test prema mts/telekom serveru?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Skida.
 
Nikad nemam ispod 20-30 bilo gde u Ns. Uglavnom oko 40. Danas sam u jednoj selendri pored Ns imao 90 tako da ta prica o xl-u ne pije vodu. Ja sam na tom paketu.
 
Imam, ovo je mereno na sony z2,na H+/LTE, screenshot je naknadno uhvacen na 3g.
Inace u nekim manjim mestima - selima, se moze izvuci i do 30 mbps, dok kontam da je u nesto vecim gradovima kalkulisana maksimalna brzina...Na te tri lokacije u Novom Sadu vec par dana merim i nije nikad presla brzina veca od 7mbps.
Visok je ping ovo za 4G na MTSu. Tesko da su zaseli svi na 4G bas kad si merio, i u 8 ujutru i u 22 uvece.
 
Imaš li neki speed test, pa eto da se uporedi. Inače imao je rezultat kod Spensa u temi, preko 200.



Skida.
Evo ti trenutno preko puta Mastera u Micurinovoj

3f437527d84168bbf75dfa7ea34c7369.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za ovako dobar signal, jos 4G+, ovo lici na fino zagusenje :)
 
Mozda je to u trenutku iskocio pun signal, jer inace uglavnom je 2-3 crtice u stanu.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: NAS
@uncle_eddie
Bio mi je namesten proxy(po defaultu), e sad dali je to toliko bas uticalo na brzinu ne mogu ni da proverim do prekosutra..
 
Nema veze proxy, barem ne kad je MTS u pitanju...

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Za samu brzinu nema, potvrdjujem.
Ali mozda ne konkretnoj lokaciji pravi problem, slucajno.

Proveri da koristi 4G kada budes probao, i vidi kakav je signal u dBm (Settings->About->Status->SIM Status, ako je Android, ne znam gde bese za iOS :), neka javi neko)
 
Ističe mi box paket 2, mobilni i fiksni, sada nema tog paketa u ponudi, postoji li mogućnost da produzim pod tim starim okolnostima?
 
Ako ti odgovara kako sada koristis taj box2 sa potrosnjom fixnog i mobilnog nastavi dalje da koristis. A placaces 1849 ako ti je U0 bila na 12 meseci ili 1699 ako je UO bila na 24 mseca. Taj box2 vise ne postoji i nemozes nikako da produzis UO.
Imam dvojicu prijatelja, jedan placa 1699 drugi 1849. U pocetku im pricali da svrate I raspitaju se,svracali par puta i nista. Ostalo da koriste tako, dok skroz taj box2 ne ukinu.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Isplati ti se onaj paket od 300min + fixni za 1650 ili koliko vec placas sada?
 
U fiksnoj pretplati ima samo 150 min. Imas 1700 min u sbb za 800 dinara fixni, I neograniceno za 999 din u mobilnoj mrezi vip. Samo se preracunas sta koliko trosis i uzmes.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Ja danas uzeo Mix XL bez telefona na godinu dana... Nisu nudili pretplatu/dve za dinar na dve godine, pa mi nekako bilo svejedno. Koliko je bilo pametno uzeti samo na godinu dana - ne znam, videćemo dogodine hoće li biti boljih ponuda.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Teško da će nešto bolje biti od ovoga. Jedino ako ne stigne poštar ;)


Podneo sam zahtev za prenos broja iz mts-a u Telenor, sad me zvala žena pitala me za razlog prelaska rek’o neograničeni minuti i ponudila mi je za 1200 dinara neograničen minute i 100 giga neta za celu ugovornu obavezu od 24 meseca bez telefona naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ne još uvek, poslala mi ne na kucnu adresu.


Sent from my iPhone using Tapatalk



E da to sam zab da napišem dobio sam i dva meseca po 1 dinar, flet za razgovor i sms 102 gb neta svaki mesec tokom cele ugovorne obaveze i dva meseca po 1 dinar. [emoji846]
Koliko sam ja skontao uvek zovu posto ovo nije prvi put da prenosim brojeve iz mreže u mrežu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sada je sve ok, kao da je telefon bio zabagovan sa nekom "zakinutom" brzinom na HSPA ili tako nesto.
Vec sam pomislio da je mts zakinuo sa brzinom. :D
Screenshot_20171225-213733.png
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Nazad
Vrh Dno