Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

… ja iskreno nisam obraćao pažnje na cene, baš mi je juče stigla ponuda za ovaj paket - 1449.5 dinara, što je ok… čini mi se da je na to umanjenje za e-račun još 100dinara…?! Redovna cena, sa 50% i e-računom od oko 1500 jeste konkurentna - plus 2 aplikacije od: MAX, Deezer , Bookmate… tokom cele obaveze…
 
… možda HBO max…?! max je sad na listi aplikacija…
 

Prilozi

  • IMG_6989.jpeg
    IMG_6989.jpeg
    102.5 KB · Pregleda: 114
Meni je izašlo obaveštenje za HBO Max, a ja sam pomislio da neće biti dostupan ni Max, moja greška.
 
… dada, čini mi se od nekog datumu u aprilu nisu više aktivirali HBO Max…
 
Citam par strana u nazad oko paketa i uvek poplavim oko tog pilicarenja od strane nasih operatera (konlretno,u ovom slucaju Mts-a).
Ranije,na primer, ako imamo najskuplji paket,uzmemo i uredjaj,sam uredjaj je sve jeftiniji koliko je paket skuplji.Pa su se flagship modeli prodavali mnogo jeftinije nego u prodavnicama.
Sada ako uzmemo za primer Xiaomi 14 Ultra,potpuno isti model u A1 i u Mts.
U A1,uz NeoNeo paket (4.404, cena mesecne pretplate) na 24 rate,telefon izadje 24 x 4.625 + 15.000 (ucesce) = 126.000
Ukoliko isti model uporedimo u Mts-u,uz Soko Max (paket po ceni skoro ekvivalentan gore navedenom u A1,a i skuplji),iznos uredjaja na 24 mesecne rate iznosi 24 x 7.875 = 189.000 (i to je cena uz Soko Max,za ostale pakete je veca).
Dakle,razlika je 63.000 dinara u korist A1.
Sada bi experti iz Mts-a rekli: "pa da,ali vi dobijate prvu godinu popust na navedeni paket"! U redu,prve godine je pretplata na Soko Max 2.199 x 12 = 26.388..razlika bez te "blagodeti" bi na godisnjem nivou iznosila 27.600.
Ukoliko i tu "pogodnost" uracunamo u razliku: 63.000 - 27.600 = 35.400
Tolika je razlika Mts - A1.
I da, da ne pominjem da je cena tog istog uredjaja u ovlacenim radnjama oko 145.000.
Kada se ta cena uporedi sa cenom u A1,korisnik u A1 ima racunicu da kupi u svojoj mrezi uredjaj.

MTS, hvala sto "brinete" o svojim korisnicima!!
 
… kada su mene ‘ubedjivali’ da ostanem u MTS, raspitivao sam se tokom razgovora za cene uredjaja… i kako je u bilo kojoj vatijanti kod njih bilo skuplje, dali su mi predlog da kupim telefon u nekoj radnji i da ipak ostanem kod njih - na skupljem paketu u odnosu na slične kod drugih operatera… 🤪
 
@obrenikola
To je bas skup telefon , zamisli kad za dosta jeftiniji telefon Samsung A55 256gb razlika ispada 38000 u odnosu na A1 , tacno uzmes 2 telefona umesto 1 u telekomi. Drugi za kes mozes da nabavis preko oglasa iz koje mreze zelis i malo cimanja.
Nekad je bilo obrmuto , uzimao pre 10-ak godina telefon na rate u Mts, sad je bas skupo tj preskupo. Mts ima silna ulaganja u prazno, imam utisak koliko im (gubitak) fali samo podignu cene svega i to je to. A ljudima lakse ajde na rate, ko da menja provajdera i onda ih mts odere za sve pare. 😂
 
Danas poziv iz mts a za prenos broja kod njih .6 meseci po 1din.ostalo po redovnoj ceni sa sajta.Predhodno ponuda od yetela za obnovu ugovora total 4 za 1700 din.
 
Da to je malo bzv 6 meseci dinar onda 6 meseci ona cena sa popustom. A onda 1 godina puna cena... Treba preziveti tu godinu...
 
Moja greška,Ja sam pregovarao za Zmaj tarifu.6 meseci 1.din a 18 meseci 1800din. Prosek cena 1350 din.na 2 god
Evo i ponude nekog agentaScreenshot_20240524_202308.jpg
 
@milkobgd
Svakom ko predje u Yettel na pripejd se pojavi ova ponuda. Znaci pripejd i posle 2 dana se ovo pojavi.
@celaviub
Preskupi su ti paketi i zmaj i omorika ima u A1 za 1300 neo neo sve neograniceno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240524_234744_Gallery.jpg
    Screenshot_20240524_234744_Gallery.jpg
    473.7 KB · Pregleda: 90
@celaviub
Sa malo vise strpljrnja cimanja a nekad i srece. Kada mi pre 1,5 godine istekla UO kod njih , sa njihovim brojem (meni drugi broj) trazio Neo Neo za 1250 oni rekli moze 200 dinara popust i otkcili me. Sad u martu preneo moj broj (mts broj, moj primaran) zvali me posle mesec dana i nudili Neo Surf za 825 prve godine a druga 1650. Ja trazio Neo Neo za 1350 rekli moze ali opet neki drugo broj da prenesem i moze odmah. Ne odgovara mi vise da na levim brojevima imam promocije a na moj primaran bude na ptipejdu. Onda drugi put kad zvali moze i na Neo Surf 50% ako prenesem broj neki levi odmah. Reko u redu da moj broj vratim u Mts ili Yettel, i kad opet vratim u A1 da ih zovem. Rekli ne moze nikako tako , zvacu ja vas u julu i dobicete 50 na Neo Surf reko ok. Zvali jos 2 puta ali nisam mogao da se javim na poslu. Znaci moze 50% ali kad njima odgovara i nacin (broj koji je nije kod njih u tom trenutku u A1). Ja resio da dobijem 50% popusta ili A1 ili Yettel , do tada primaran broj na pripejdu seljakam. Malo bezveze ali njihova pravila hoces neces niko te ne tera da ides negde. Ni korisnici A1 ne dobijaju 50% , neko dibije 50% kad trazi , neko kad pokrene prenos broja neko ni tada. Koja im je formula za 50% vetovatno kad ode deo korisnika u druge mreze oni tako malo daju 50% malo ne daju. 😂
 
Poslao sam mejl u aprilu da prenesem broj kod njih,kao ne može neo neo za 50%.samo redovne cene.Vidim da su korisnici pisali da ni agenti ne daju više neo neo za 50%.verovatno samo svojim korisnicima kada istekne ugovor da ih zadrze
 
@celaviub
Sa malo vise strpljrnja cimanja a nekad i srece. Kada mi pre 1,5 godine istekla UO kod njih , sa njihovim brojem (meni drugi broj) trazio Neo Neo za 1250 oni rekli moze 200 dinara popust i otkcili me. Sad u martu preneo moj broj (mts broj, moj primaran) zvali me posle mesec dana i nudili Neo Surf za 825 prve godine a druga 1650. Ja trazio Neo Neo za 1350 rekli moze ali opet neki drugo broj da prenesem i moze odmah. Ne odgovara mi vise da na levim brojevima imam promocije a na moj primaran bude na ptipejdu. Onda drugi put kad zvali moze i na Neo Surf 50% ako prenesem broj neki levi odmah. Reko u redu da moj broj vratim u Mts ili Yettel, i kad opet vratim u A1 da ih zovem. Rekli ne moze nikako tako , zvacu ja vas u julu i dobicete 50 na Neo Surf reko ok. Zvali jos 2 puta ali nisam mogao da se javim na poslu. Znaci moze 50% ali kad njima odgovara i nacin (broj koji je nije kod njih u tom trenutku u A1). Ja resio da dobijem 50% popusta ili A1 ili Yettel , do tada primaran broj na pripejdu seljakam. Malo bezveze ali njihova pravila hoces neces niko te ne tera da ides negde. Ni korisnici A1 ne dobijaju 50% , neko dibije 50% kad trazi , neko kad pokrene prenos broja neko ni tada. Koja im je formula za 50% vetovatno kad ode deo korisnika u druge mreze oni tako malo daju 50% malo ne daju. 😂
u a1 sam bio an mocnoj tarifi do 22.5 23.5 podne ozahtev za prenos u yettel oko 12 zvali oko 15 i pitali koj razlog kazem bolja ponuda i onda mi ponudili neo neo 50%
 
O toj aplikaciji govorimo, tu se licitira i tu se te nagrade ''osvajaju''. Na srpskom je sve, uputstva, te igrice i sve te gluposti.

Pozz svima! Imam pitanje u vezi ove zezancije sa Adbaloo aplikacijom i mts loyalty programom. Da li vam se dešava da često neće da pusti video materijal u okviru pitalica, uz poruku "The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported."? Kako to rešiti?
 
Evo informacija od juce za one koji hoce da ostanu na MTS-u. Naime, juce mi je istekla ugovorena obaveza za Omorika 3 paket. Pozvao sam 064733 i pitao da ponude nesto, na prvu je ponudila 10% na omorika 12 sto sam odmah odbio i rekao da cu preci kod drugog jer nude vise za isto para. Teta je rekla da ce me pozvati neko, zovu posle 2 sata i nude 20% na omoriku 12. Kazem da znam da nude 30% ako se podnese zahtev za prelazak u drugu mrezu, na sta teta koja radi kaze da je to maksimalno sto su nudili ali ne zna da li moze da ponudi i da ce me zvati neko dok proveri. Treci poziv, pristali su na 30% popusta tokom 24 meseca ugovorene obaveze. Ugovor su poslali na mail na koji se odgovara sa saglasan sam sa ugovorom i u roku od 1 sata sve je vidljivo kroz aplikaciju. Nisam isao kod drugog operatera da podnosim zahtev za prelazak. Cena za Omoriku 12 sa e-racunom izadje 1510 din.
 
Koliko mrzim ovo nemacko smaranje umesto jedna, jedina cena - komunisticki :D
 
… ispadne sqplje nego kod drugih, uz bzvz aplikacije na 3 meseca… jedino ide Appolon uz celu ugovornu obavezu… :)
 
Cao, jel mogu da se izboksuju neki benefiti za prelazak iz A1 (pripejd) u neku postpejd varijantu mts-a.
 
Pozdrav svima ,planiram prvi put da uzmem postpaid i telefon ,soko lite tarifa i iphone 13 ,da li postoji sansa posto prvi put potpisujem ugovor da mi daju neki dobar popust za te 2 godine ? I da li oni hoce da se nagode ?
 
Posto prvi put potpisujes UO mozda traze avans za skup telefon. Popust dobijaju stariji korisnici MTS-a , 1-3 pretplate po dinar uz telefon, tako bilo ranije, sad ima plus 12 meseci niza pretplata.
 
Nazad
Vrh Dno