Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ја и носим два дуал телефона и у њима имам једну мт:с са мало минута и после много у мрежи и једну Теленор са сличном варијантом али ... не потрошим ни оно мало према свима. За пар недеља гасим Бокс и остајем без 300+300 а на јесен гасим једну Теленор и једну КТ. После ће ваљда да ми буде лакше да потрошим бар мало. :)
 
Ја и носим два дуал телефона и у њима имам једну мт:с са мало минута и после много у мрежи и једну Теленор са сличном варијантом али ... не потрошим ни оно мало према свима. За пар недеља гасим Бокс и остајем без 300+300 а на јесен гасим једну Теленор и једну КТ. После ће ваљда да ми буде лакше да потрошим бар мало. :)

Ocigledno ne pratis svoju potrosnju pa placas vise kartica

Neodgovorno skroz
 
Мислиш да ми је КТ2000 неодговорно узета картица? ;) Боље да не објашњавам. Или да ми је 300 кинте месечно за Теленор (коју ћу ипак највероватније да угасим када истекне) неки трошак? У време када сам узео Бокс, то ми је било скоро па потребно али ми је у међувремено фиксна постала вишак а ни интернет не трошим па ћу и тих 300+300 које сам имао а да ми нису били преко потребни да откажем.
До краја јануара ми је фиксна била врло битна а и ја сам доста више трошио мобилне, сада је другачије, више немам кога толико да зовем па ћу полако да избацујем непотребно. Прво испада Бокс, онда КТ и једна 063 и на крају скоро сигурно и СББ.
 
Мислиш да ми је КТ2000 неодговорно узета картица? ;) Боље да не објашњавам. Или да ми је 300 кинте месечно за Теленор (коју ћу ипак највероватније да угасим када истекне) неки трошак? У време када сам узео Бокс, то ми је било скоро па потребно али ми је у међувремено фиксна постала вишак а ни интернет не трошим па ћу и тих 300+300 које сам имао а да ми нису били преко потребни да откажем.
До краја јануара ми је фиксна била врло битна а и ја сам доста више трошио мобилне, сада је другачије, више немам кога толико да зовем па ћу полако да избацујем непотребно. Прво испада Бокс, онда КТ и једна 063 и на крају скоро сигурно и СББ.

Aj sad posteno kad vec imas SBB sta ce ti BOX?

Do skoro su se razlikovali samo po fiksnom telefonu ( dobro mobilnu SBB jos uvek nema ) ali sada su i tu rupu popunili

Televizija i internet su od samog starta na strani SBB-a

KT si verovatno uzimao zbog rominga, a sa ovih 300din. u Telenoru zivo me zanima kakav si paket imao
 
Поштено, АДСЛ сам давно узео да ми не би отели ИСДН, почело је да се прича о томе а пошто су радили надградњу моје зграде, знам да је било мањка парица. ;) Да не буде неки РСМ или да ме не закачи акција узимања, користио сам АДСЛ. У једном тренутку је Бокс био повољан а и давали су солидне телефоне а баш тада је СББ био ужас са понудом па сам узео Бокс. После се прилично обрнуло али сам морао да сачекам да прођу две године.

Фиксни нисам пребацио у СББ а и нећу.

КТ нисам узео због роминга а да ми неки не пребаце да дрмам, биће и ово довољно објашњење.

У теленору имам неки најмањи ПиС пакет, за 300 (тј 50% од 600) имам 40 минута према свима, 1000 минута у Теленор мрежи када оно потрошим и 150МВ интернета. Доста за 300.

Сада отказујем Бокс, октобра СББ. Вероватно идем на exe-net.
Ако те занима, имам још две КТ500 које такође нисам узео због роминга. ;)
 
ja bi da sam na tvom mestu te pare koje si davao za troskove dao za neki LCD tv na 12 rata

isto mi dodje i imam sve usluge koje mi trebaju jos mi ostane tv u trajnom vlasnistvu

pa ti sad izmeri sta si izgubio " hraneci " ove prebogate firme
 
Па и ја бих сада тако али сам тада другачије размишљао, ИСДН је у то време ипак био више него што је сада, фиксна линија такође, интернет је био слаб и са једне и са друге стране па скоро да и није био вишак. У међувремену ми много тога више није потребно и зато сам и написао да полако гасим све редом, како шта истиче. Можда (е да останем у теми) од септембра, октобра узмем неки мтс 50% ако га тада буде пошто ме баш и не би много коштало. ;)
 
ISDN je bio nesto vise 90-tih

Kada je kod nas stigao tehnoloski je bio odavno prevazidjen

Neznam samo sta ste se palili na to plus je prikljucak bio oko 200DM ako se dobro secam

Internet kod SBB-a je vec od 2004 krenuo sa brzinama od 256/128 ako se secas i imao si lokalni od 1/512

ADSL Telekom krece tek od 2005 do tada je bio statisticka greska

Sve to imas i u RATEL-ovim izvestajima po godinama koji su javni i koje mozes u svakom trenutku da pogledas

Dalje 5 mobilna broja sa 40min. po ceni od 300din su cista glupost ( da ne kazem nesto gore)

Sve to pokrije jedan broj i paket od 300min. i cenom bar za 30% nizom nego tih 5

Tvoje su pare trosi nasta god hoces ali kako ti radis to se zove rasipanje

p.s. Saces da vidis kada krene digitalna tv kako ce masovno ljudi da iskljucuju kablovsku (narocito ko ima samo osnovni paket) a SBB je godinama drao sa odrzavanjem od hiljadu i nesto dinara
 
Otprilike do ~2004. godine, za normalne razgovore preko Skype (ili Skype out), ISDN je bio skoro jedina opcija.
Dan danas je mnogo bolja opcija za fiksnu telefoniju od "obične linije", jer za istu cenu pretplate od 660 din imaš dve linije, identifikaciju poziva, kao i sve druge "omnifon" usluge koje se dodatno naplaćuju kod obične linije.
Tužno je da danas osnovna pretplata fiksne kod Telekoma, ne podrazumeva identifikaciju poziva...
 
Otprilike do ~2004. godine, za normalne razgovore preko Skype (ili Skype out), ISDN je bio skoro jedina opcija.
Dan danas je mnogo bolja opcija za fiksnu telefoniju od "obične linije", jer za istu cenu pretplate od 660 din imaš dve linije, identifikaciju poziva, kao i sve druge "omnifon" usluge koje se dodatno naplaćuju kod obične linije.
Tužno je da danas osnovna pretplata fiksne kod Telekoma, ne podrazumeva identifikaciju poziva...

A kod nas je ISDN startovao krajem 2002god. ako me secanje sluzi

Vec 2004 imamo prve korisnike sa sirokopojasnim internetom

Ovo za indentifikaciju poziva vise nam i ne treba svi imamo mobilne, ali da je teska katastrofa sto telekom i dan danas to ne uvodi jeste (da ne pricam o dvojnicima i stanju telekomunikacione mreze)
 
Nemojte coveku stajati na muku sad da racuna koliko je izgubio, nema veze, njegove su pare.
 
Armor neke stvari ne mogu javno da se kaze da ne bi talasali. Zna odlicno cale sta radi.
 
Armor neke stvari ne mogu javno da se kaze da ne bi talasali. Zna odlicno cale sta radi.

Koristiti ( i placati ) duple usluge + nekoiko brojeva telefona gde kukas kako ne mozes da potrosis stvarno cudno i besmisleno

Ali njegova kinta njegova stvar nemamo mi tu prava da se mesamo
 
Ајде полако ... ИСДН сам увео негде 2003. године, могло је и раније уз дебеле везе али сам ја тек те године изгубио двојника и практично одмах улетео у ИСДН. Мислим да је било реда 100 марака на неколико рата. У време када скоро да није постојало ништа боље, 64/64 а по потреби и 128/128 је било свемирско. Наравно, ако гледамо одавде, делује смешно али ко није тада имао, не зна како је било.

СББ се појавио неку годину касније а код мене је кренуо 2005. године. Не сећам се да ли од 128/64 или од 64/32 али је стварно био напредак. Ипак, две године коришћења ИСДН-а је баш било добро искуство. После тога је требало шта? Да га одјавим? Смешно, то јесте помало застарело али у односу на обичну линију, која је ваљда и сада нешто добро је био свемирска услуга. Када ускоро уведем оптику, да ли да се смејем себи што сам користио СББ са 128/64 или сада 60/3 пошто је то јелте застарело?

Написао сам зашто сам узео АДСЛ, тада сам био у дилеми да ли да мењам једно за друго, да ли да остане СББ или да пређем на друго ... и тако је остало. Брзине су биле осредње а ја сам био хеви корисник који годинама није гасио пар компова и оба су одрадила посао. А ионако се дешавало да један од њих почне да каска, да буде очајно лош па ја аутоматски потпишем УО за онај други. Кад први буде пред истеком, одједном постане добар ... и ја наставим. Јесте СББ углавном био први избор али сам у сваком случају користио Телеком фиксни, требао ми је и неки постпејд мобилни па је то био из Бокса. Наравно, била је друга ситуација, имао сам и паре да то платим и да ми не недостаје, било ми је потребно да интернет увек ради па је алтернатива била битна.

Мобилни ... написао сам да је један из Бокса и један из Теленора и то би ми било довољно ... да се није појавила КТ прича. ;) Да не таласам много, да ли је превише то што имам месечно 6.000 динара кредита у мт:с мрежи, 1,6GB мобилног интернета и још успем да потрошим неколико десетина паркирања и пошаљем неколико хуманитарних порука а да ме не кошта ништа? Још сам успут добио и два ваучера на по 2.000 динара па сам још и добар. ;) Мени ово није неко бацање пара.

Ех, кад се само сетим Випове акције у којој сам од тадашњих постпејд пакета за неколико месеци направио 95.000 кредит и одржавао га скоро две године а разговарао сам даноноћно. :( Могао сам да имам и 200.000 али нисам хтео да им збуњујем софтвер. Акције више нема па је помињем. Када и ово за шта се алфи штреца буде прошлост, могу да додам детаље. ;)

Све у свему, могао сам да избацим АДСЛ из целе приче ако гледам одавде али када сам тада бирао, деловало ми је да је корисно. Од свега набројаног, на крају ове године ћу да оставим само ИСДН. Добро, узећу тада и неки мт:с постпејд пакет колико да не бацим паре.

Кад си већ поменуо телевизор ... за мене би то било бацање пара. Телевизор немам, осим једног старог који није укључен од јануара и не знам када ћу да га укључим па би куповина новог ЛЦД телевизора баш било бацање. Срећом, нисам то урадио.
 
Prijatelju to su tvoje pare sto se mene tice mozes i da ih zapalis. ;)

Laku noc
 
Ko se prebacuje sa KT na Postpaid ostaje vam Mesecni kredit ko avans znam jer je meni 400din prebaceno kredita ko avans i to je pokrilo taman zamenu tarife i karticu novu
 
Одлично, још само да се не остваре Алфијева злослутна предвиђања. ;)
 
Mozda nekima bude potencijalno korisna informacija - za kupovinu telefona na rate (uz ugovor) nije obavezno da vam je svaki racun u poslednjih 6 meseci preko 1000 dinara, dovoljno je da prosek bude preko 1000. Naravno, ko ima vezu, ne mora nista od ovoga da ispuni.
 
Ko se prebacuje sa KT na Postpaid ostaje vam Mesecni kredit ko avans znam jer je meni 400din prebaceno kredita ko avans i to je pokrilo taman zamenu tarife i karticu novu
A dopunjeni?
Da li se zatečeni mesečni kredit pridodaje dopunjenom i zajedno postaju avans?
 
Da.

A sada slobodno talasajte, sto se mene tice, ja sam zavrsio sa KT tarifom, posto ste poceli previse da talasate javno :)
 
Ау, бежиш ко капетан са брода који тоне. ;)
 
Da pokusao sam to 5x da ti kazem izmedju redova:)
Kasno je sada da se ukljucis. Od juna otprilike nece vaziti vise. Sem ako ne otkazu prodaju.
 
Јун је близу а обично се прво пусти мало таласа да се процени како би то прошло па се онда као прича и на крају уради. Надам се да ће да помере и да ће да оставе бар за октобар. После како оће.
Ко је набацио ваучере, добро је прошао. После тога је тако-тако.
 
Nvm :D Saznaces septembra;)
 
Koji telefon bi bio ok uz priča /miks S paket i gde uzeti, MTS, WW, Handy, doplata max 10000?
 
Ako potpisujes ugovor sa telefonom uradi to u win win. Trebalo bi da jos uvek imaju vaucere od 2.000rsd.
 
Ali i vece cene cini mi se.
Capi neku Lumiu, upravo su pojeftinile, mozda su i identicne cene u WW/H/GT kao i u MTS-u pa je ispaltivo/
 
Velike su razlike bile pre dva meseca kada sam ja uzimao, lumia730 je imala ubedljivo najbolji odnos cene
 
Nazad
Vrh Dno