Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Ma, signal je potpuno isti, ni bolji, ni gori, kod mene ovde to varira po celoj dnevnoj, od Edge do 4G... [emoji1] Drzao sam i telefone jedan pored drugog i proveravao sa Network Signal Info aplikacijom, potpuno isto... Nema veze sto je 4G sim kartica, 3G signal nije bolji, isti je.
 
^Upravo sam to hteo da napišem, ali si me pretekao. ;) USIM kartica nema veze (ne bi trebalo da ima veze) sa signalom. USIM kartica može da se stavi u 3G i 2G telefon, radiće sve isto. Ima veći memorijski kapacictet (5.000 mesta u address book-u, sve sa novim poljima), koristi drugi (noviji) ključ za enkripciju poziva (onaj sa SIM kartica je daaavno provaljen), omogućava SIM-toolkit apps u naprednijem obliku, remote management, novi JavaCard API, itd. Inače, trebalo je da USIM bude obavezan za 3G mrežu, nisam se dovoljno udubljivao, 3GPP standard je tako propisivao (mislim u Release 99). Sada čitam, Release 8 (kraj 2008) zahteva USIM:
With Rel-8, all USIM features have been updated to support LTE and new features to better support non-3GPP access systems, mobility management, and emergency situations have been adopted.

The USIM is mandatory for the authentication and secure access to EPC even for non-3GPP access systems. 3GPP has approved some important features in the USIM to enable efficient network selection mechanisms. With the addition of CDMA2000 and HRPD access technologies into the PLMN, the USIM PLMN lists now enable roaming selection among CDMA, UMTS, and LTE access systems.
Više o tome ovde.
 
Sad čekam 4g u Valjevu pa da testiram. Da li može moj brat da zameni za 4g karticu u Valjevu iako nema kod nas 4g jer je on skoro stalno u novim sadu?
Ili može tamo iako mu se ovde vodi kartica (na mene se vodi)?
 
^ Ti moraš da zameniš karticu (na tebe se vodi, ne može tvoj brat) bilo gde, gde ima USIM kartica. Verovatno ih u početku i neće biti ni u jednoj poslovnici u VA jer VA nije pokriveno. Očigledan problem! Možda će moći preko web shopa kasnije.
Očekujem da će kao u HR kasnije sve kartice koje se budu izdavale biti USIM, baš kao što se sada (skoro) sve kartice izdaju kao kombo (da može da izlomi za miniSIM, microSIM i nanoSIM). Jednostavnije za provajdera. ;)
 
^ Ti moraš da zameniš karticu (na tebe se vodi, ne može tvoj brat) bilo gde, gde ima USIM kartica. Verovatno ih u početku i neće biti ni u jednoj poslovnici u VA jer VA nije pokriveno. Očigledan problem! Možda će moći preko web shopa kasnije.
Očekujem da će kao u HR kasnije sve kartice koje se budu izdavale biti USIM, baš kao što se sada (skoro) sve kartice izdaju kao kombo (da može da izlomi za miniSIM, microSIM i nanoSIM). Jednostavnije za provajdera. ;)

U HR-u neki operateri šalju besplatno na kućnu adresu,dok ovde moraš da odvojiš ceo dan,bar za mts,da odeš i da zameniš.
 
Pa jel moraju da ti deaktiviraju ovu i aktiviraju tu novu? Možda zato...
 
http://mtstv.telekom.rs/
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.huawei.android.Serbia&hl=en


Korisnici tarifa Miks XXL, Super i Super Plus, internet tarifa Mobilni Net L i Mobilni Net XL na mobilnom uređaju (telefonu ili tabletu) mogu besplatno da prate mtsTV GO sa 13 TV kanala (7 nacionalnih, 5 kanala TV ArenaSport i SOS kanal), kao i da besplatno koriste dodatne servise: VoD Mikser sadržaji, Gledaj unazad, 72 sata unazad i Snimanje sadržaja ...



Moraju da useru pa to ti je ...
Samo mi je krivo što SBB nije dobio licencu za mobilnu telefoniju pa da i mobilni prebacim kod njih kao fiksni !
 
Pa mora Telekom trzisno da se ponasa i stimulise vecu potrosnju.
 
Jeli skidaju megabajte ako se koristi mtsTV GO u 4G/3G mreži?
 
Pa mora Telekom trzisno da se ponasa i stimulise vecu potrosnju.

Telekom se ne ponasa trzisno ikada. Ovo sve je bas netrzisno ponasanje jer ima pridika "nelojalna konkurencija" iza kulisa. BS.
Samo cekam da se proda pa pocnu isti ovi koji su zeleli prodaju da placu zbog pravog oligopola:)
 
Ja više volim da se ne proda, a neka kukaju.... Imaju dva privatna operatera, neka se oni slobodno "takmiče" među sobom.
 
Sestri istice ugovor za par meseci. Ona nije u zemlji i mozda nece ni tada biti . Kada istekne ugovor oni produzuju na mesec dana ili kako. Da li se moze preci na pripaid ili ugasiti njen broj sa npr licnom kartom ili neki punomocjem ili moze samo licno.
 
U vipu možeš putem email da raskines ugovor.. Tako je brat uradio, poslao scan licnu i zahtev za raskid... E sad pitaj da li je to moguce i u mts?
 
Sestri istice ugovor za par meseci. Ona nije u zemlji i mozda nece ni tada biti . Kada istekne ugovor oni produzuju na mesec dana ili kako. Da li se moze preci na pripaid ili ugasiti njen broj sa npr licnom kartom ili neki punomocjem ili moze samo licno.

Postpaid? Nastavlja se pruzanje usluge sve dok je ne otkazes, nema potrebe da se potpisuje novi ugovor - osim ako ne zelis neki popust ili telefon.
 
Postpaid,kako nece biti u zemlji otkazao bih broj po zavrsetku ugovora ili prebacio na prepaid.
 
Listing na "mojracun", za kt broj pokazuje april, za postpaid februar kao poslednji mesec.

Pošto mi krajem meseca ističe ugovor, da li još uvek važi da treba potpisati na najnižu tarifu, da bi kasnije moglo da se pređe (i vrati) na višu?
 
Poslednja izmena:
Nije nuzno da tarifa bude najniza. Ti mozes uzeti recimo KT1000, ali sa nje ne mozes da se prebacis na KT500 nego samo na KT2000. Tako je na svim paketima. Na nizu pretplatu ne mozes, ali na vecu uvek.
 
Zavisi od ugovora sigurno. Ili od ugovora, ili od toga koliko je radnik informisan :) (meni su prvo rekli ne moze, otisao do drugog operatera istog minuta, moze :))
Meni je stariji ugovor, pre ovih najnovijih paketa, mozda su opet menjali.

Ali ne rizikuj...
 
Od pre nekih mesec, dva su uveli da ne moze na manji od inicijalnog. Ranije je moglo. Pa verovatno od toga zavisi. Samo mi cudno da mts sistem razlikuje, svaka cast za programere :)
 
Ono sto jesu hteli da sistem omoguci ili explicitno zabrani su dobro uradili - problem je sto nisu sve osmislili :)
 
Ja sam vec cetiri godine postpaid u mt:s-u i nikada nije mogla promena paketa na manji iznos pretplate. :trust: zato sam sad zbunjena kada sam procitala da je to ranije moglo. Htela sam ja sa KT2000 da predjem na paket sa pretplatom od 1990 rekli su da ne moze. :)
 
Ja sam vec cetiri godine postpaid u mt:s-u i nikada nije mogla promena paketa na manji iznos pretplate. :trust: zato sam sad zbunjena kada sam procitala da je to ranije moglo. Htela sam ja sa KT2000 da predjem na paket sa pretplatom od 1990 rekli su da ne moze. :)

Ja sam kod njih od 2007 na postpaidu,i od kako znam stalno su mi pricali da nije moguce na nizi od inicijalnog,pa su mi prosle god u oktobru kad sam produzavao rekli da moze.Mada ja iz licnog iskustva uvek uzmem neki najmanji sa 50%,i odmah skocim na neki veci,tako da ako nesto poskupi,smanje se apetiti,potrebe itd uvek mogu na niži :)
 
Niko ne komentariše da za KT imam listing od aprila, a za Mix od februara.
 
Niko ne komentariše da za KT imam listing od aprila, a za Mix od februara.

Ja sam to odavno prestao da pratim jer od kad sam imao sa njima 2012 god neke nesuglasice oko racuna,rekao sam im da mi uz racun salju i listing za mix tarifu.Posto je za dz,svaki mesec uredno uz racun dobijem 6-7 stranica listinga :D
 
Ribrending: "Tvoj svet" je novi zajednički slogan koji povezuje MTS, fiksnu, Internet, IPTV.
 
http://www.mts.telekom.rs/index.php...items/Novo_u_pripejdu_-_Pinkove_zvezdice.html

Prvi bonus, Uzmi besplatno, donosi vam 2.000 minuta, 2.000 poruka i 2 GB za prenos podataka, sve u mts mreži. Drugi bonus – YouTube dodatak, nije ništa manje atraktivan. Kada aktivirate ovaj dodatak, putem svog mobilnog telefona, besplatno možete da pristupate video sadržajima na YouTube kanalu i to do 1. septembra 2015.

Sad kad pocnu tuzbe, jer ne pise da dodaci vaze 7 dana :)
Mada ovaj drugi, ako nije kako ja tumacim samo za Pink kanal na YT, stvarno extra!
 
Nazad
Vrh Dno