Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Sutra mi stize tenda AC10UV2.0 AC1200
imam telekomov HG8245Q2 i treba mi pomoc.. Treba da tendu povezem preko wifi-ja sa ovim telekomovim ruterom i od tende utp kabal ide u racunar.. Rekose mi da je to repeater mode, pa me zanima kako to da podesim :) !!.. Ako moze mala pomoc
 
MTS nema aplikaciju za Android TV, morao bh da koristim njihov STB ako uzmem TV uslugu? Ne sleduje mi ni Arena cloud? Hvala
 
Ima aplikaciju. Arena cloud se placa posebno, ali svakako imas sve Arene u Iris smart aplikaciji.
 
Sad nešto razmišljam...

Kod te "besplatne" tv usluge... Ona jeste besplatna (tamo gde je nude kao takvu) kao servis ako neko ko je već korisnik potpiše novi ugovor na 24 meseca. Ali šta se dešava ako se raskida ugovor? Onda se plaća po punoj ceni ta "besplatna" televizija (za period korišćenja usluge)?
 
druga zvali za bakin ugovor ...box 3 ( tv,fixni ,mob) dali joj gratis net ..sve placa kao do sada .. tipa box 4 po ceni box 3 .. uveo joj .. dosli aktivirali net .. e sad nije tu trenutno da ga pitam jel su mu produzili ugovor ili nisu tj. samo mu dodali net...a sto ce baka da koristi net ubilo se hehhehehhe zena od 85 god ;-)

a on iskoristio agenta i presao sa SBB na MTS OPTIKU i dobio 24 meseca sa 50% popusta na box3 (fix,net,tv )najaci paket ;-) srecnik u njegovoj zgradi imaju isbb i mts i yettel optiku
isticao mu ugovor na sbb ;-)
 
Još je ja dvaput pitam da li se produžava ugovor i da li potpisujem novi aneks, a ona će bukvalno: Bože, nee, neee, ništa, ovo je potpuno besplatno, sve ostaje isto što se tiče računa i UO.
Hvala na odgovorima, znači, ne puštam ih u kuću pošto mi tv ne treba, a ni tih 100mbps mi neće mngo značiti. :)
Epilog priče sa besplatnom televizijom na poklon je da je ista teta zvala kroz 3 dana ponovo i tada će: proverila sam, vi imate još 5 meseci promociju box2 za dinar, bolje da to ne kvarimo, već da sačekamo da to prođe pa da se čujemo posle januara.
Dakle, ništa ne slušaju šta im druga strana govori, odnosno što sam je pitao da li mi ostaje promocija 12m za dinar i da li se menja period važenja UO, već ona samouvereno tera svoje, a nije u pravu.😁
 
Rade čim se ruter podigne, znači nekih desetak sekundi posle dolaska struje
 
ako nestane struja u celom gradu treba 7 minuta da se podigne centrala (barem kod mene), pre toga nemas opticki signal
ako nestane tebi struja cak i na sekundu, Nokia ruteru treba 2 minuta 30 sekundi da se skroz podigne i vrati ti internet. HG8245Q2 je malo brzi ali ne previse.
tako da ako ti treba internet ili fiksni telefon kada nemas struju (npr. za alarmni sistem, pozive hitnim sluzbama, itd...) moras ruter da stavis na UPS

za koaksijalni internet situacija je malo gora jer iako stavis ruter na UPS... mozda nema struju neki pojacavac izmedju tebe i centrale, tako da opet neces imati signal...
 
@rajkosto : kod mene u zgradi (desetak stanova), u podrumu se nalazi nazidni rek sa nekom (ne znam kakvom) aktivnom mrežnom opremom. Taj rek je povezan na struju koja napaja i osvetljenje zgrade.

Kao što si i napisao; ne vredi ups ako je kvar/restrikcija.
 
to je za koaksijalni/kablovski nacin pristupa i za xDSL u FTTC sistemu gde je DSLAM u podrumu zgrade.
ali za opticki FTTH GPON vlakno moze da ide i do 20km, pa su svi spliteri/razvodne kutije izmedju tebe i centrale pasivne i ne treba im napajanje, pa UPS kod tebe radi u tom slucaju i imas net/telefon dokle god centrala ima struje. ja sam tako imao net dok je moj deo grada struja bila pod nekim kvarom (ali centrala nije). kada je ceo grad bio mracan zbog kvara, net je dosao tek 7 minuta posle vracanja struje, dok se centrala nije pokrenula, iako sam kod mene imao UPS.
isto tako i za klasicne "duge" telefonske parice u FTTN sistemu gde se DSLAM nalazi negde dalje (oko kilometar) od tvoje zgrade, u tom slucaju telefon imas i bez UPS-a, jer centrala ga napaja preko parice, a internet radi sa UPS-om na modemu/ruteru.
 
Interesuje me jel i dalje da bi se uspostavila usluga kod telekoma mora fiksni.

Konkretno me interesuju opticki internet i televizija. Nova je zgrada i u stan je vec uveden opticki kabl pre preuzimanja stana od investitora.
 
svi box paketi (posto hoces i net i tv) ukljucuju fixni telefon, ti mozes da ne prikacis telefon u ruter ako neces da ga koristis
mozda pitas da li mora da ima fixna telefonska parica da bi se uvela usluga, za opticke usluge naravno ne, tu je fixni samo voip preko rutera, sve ide preko optickog vlakna
u sistemu im se vodis po broju tog fixnog telefona sto dobijes pa ne moze bez toga box, teoretski samo net moze bez fixnog ali ponuda je tu uzas pa niko ne uzima, tako da ne znamo ni da li moze
 
Poslednja izmena:
A pojedinacni paketi( internet ili televizija) jer je to ova cena prikazana na sajtu ili na ovu cenu treba dodati i mesecno odrzavanje za fiksni.

Posto ima opticki kabl doveden u stan jel se moze birati bili koji operater koji nudi opticki internet?
 
na optickoj infrastrukturi nema mesecno odrzavanje za fixni, sve je ukljuceno u cenu box paketa
ako je tvoja zgrada prikacena na MTS-ovu opticku infrastrukturu, mozes da biras MTS ili Yettel, jer oni dele
koliko ja znam, SBB i Orion telekom imaju svoju opticku infrastrukturu koju ne dele.
da li si proverio adresu da li je "dostupna" opticka ponuda na mts sajtu?, moras da pitas svakog provajdera kojeg razmatras da li oni imaju mogucnosti da sprovedu svoj opticki vod do tvoje zgrade (ako nije vec prikacena na njihovu mrezu). posle toga samo ide od podruma (ili gde god dolaze operaterovi opticki vodovi) do tvog stana sa vec instaliranim optickim kablom preko razvodnih kutija
 
Poslednja izmena:
Imam BOX3 i istice mi ugovor za 2-3 meseca. Posto maltene nista ne daju starim korisnicima mislim da nema svrhe da obnavljam ugovor. Da li postoji varijanta da se sa BOX3 prebacim na BOX2 na paket bez TV-a ali da ne potpisujem novi ugovor?
Pada mi na pamet da uzmem SBB tv samo mada ako ponude nesto ok uzeo bih i internet kod njih.
 
na optickoj infrastrukturi nema mesecno odrzavanje za fixni, sve je ukljuceno u cenu box paketa
ako je tvoja zgrada prikacena na MTS-ovu opticku infrastrukturu, mozes da biras MTS ili Yettel, jer oni dele
koliko ja znam, SBB i Orion telekom imaju svoju opticku infrastrukturu koju ne dele.
da li si proverio adresu da li je "dostupna" opticka ponuda na mts sajtu?, moras da pitas svakog provajdera kojeg razmatras da li oni imaju mogucnosti da sprovedu svoj opticki vod do tvoje zgrade (ako nije vec prikacena na njihovu mrezu). posle toga samo ide od podruma (ili gde god dolaze operaterovi opticki vodovi) do tvog stana sa vec instaliranim optickim kablom preko razvodnih kutija
Kad već pomenu proveru dostupnosti optike na mts sajtu, moram da pitam koliko je to pouzdano? Postoji li mogućnost da na određenoj adresi nema sprovedene optike, ali da stoji ono zeleno obaveštenje da je ima? I uopšte šta znači dostupnost, da je u toj ulici prošao optički kabl pa je moguće priključiti se ili ako su kompletno završeni radovi u objektu tj. stambenoj zgradi?
 
teoretski samo net moze bez fixnog ali ponuda je tu uzas pa niko ne uzima, tako da ne znamo ni da li moze
Zapravo, znamo da može. :cool:

Ali si dobro opisao Telekom (samo za) internet ponudu: užas.

Paket sa televizijom, fiksna linija i internet 250/80 je 3.500 RSD, a samo internet 200/40 je 3.000 RSD mesečno. Ovo su pune cene, bez popusta.
 
da, to pise na sajtu. ali da li je neko ikada uspeo uzeti samo internet na optici za tu uzasnu ponudu (sto nema smisla uzeti kada box2 sa fixnim ti daje duplo veci upload za manje pare + ima popusta). jer izgleda ne mogu da te prikace u sistem a da ti ne daju broj fixnog telefona, kako bi prijavio kvar (sto trazi br. fixnog kao unos) ?

Kad već pomenu proveru dostupnosti optike na mts sajtu, moram da pitam koliko je to pouzdano? Postoji li mogućnost da na određenoj adresi nema sprovedene optike, ali da stoji ono zeleno obaveštenje da je ima? I uopšte šta znači dostupnost, da je u toj ulici prošao optički kabl pa je moguće priključiti se ili ako su kompletno završeni radovi u objektu tj. stambenoj zgradi?
ako stoji zeleno ili vec ima ili ima negde blizu pa ih ne kosta puno da te prikace i snaci ce se ako uzmes uslugu, pitaj ih detaljno u poslovnici/telefonom/mailom
 
Ako ima na sajtu - znači da je u ponudi. Nemoj praviti mitove i legende od Telekom-ovih ponuda. ;)

Fiksni telefon, kao takav nije više osnov za dobijanje interneta, pa ni preko optike. Ne sumnjam da Telekom naplaćuje kao da daje (a ne daje) uslugu fiksne telefonije. Mislim da se i na računima nalazi ID linije što je osnov za naplatu, a nije isključivo vezan za fiksnu telefoniju.
 
Kad već pomenu proveru dostupnosti optike na mts sajtu, moram da pitam koliko je to pouzdano? Postoji li mogućnost da na određenoj adresi nema sprovedene optike, ali da stoji ono zeleno obaveštenje da je ima? I uopšte šta znači dostupnost, da je u toj ulici prošao optički kabl pa je moguće priključiti se ili ako su kompletno završeni radovi u objektu tj. stambenoj zgradi?
A i da dodam ovde da ako neko razmatra Yettel optiku, i dalje je bolje proveriti dostupnost optike kod mts-a. Evo recimo meni Yettelova stranica od prvog dana Hiperneta pokazuje da nemam mogućnost uvođenja optike, a mts kaže da postoji tehnička mogućnost, što je i istina.
 
Interesuje me o čemu se radi, ako u mom ulazu već ima supernovina optika i na tu razvodnu kutiju su povezane dve kladionice u prizemlju zgrade, mts-ovom point-to-point optikom, zašto meni ne daju da pređem sa VDSL-a na optiku? Pitao u mts-u (preko puta zgrade), kažu nije u planu, ali možemo da vas povežemo na supernovu ali da raskinete ugovor sa mts-om. Šta se to dešava, o čemu se tu radi?
 
Sutra mi stize tenda AC10UV2.0 AC1200
imam telekomov HG8245Q2 i treba mi pomoc.. Treba da tendu povezem preko wifi-ja sa ovim telekomovim ruterom i od tende utp kabal ide u racunar.. Rekose mi da je to repeater mode, pa me zanima kako to da podesim :) !!.. Ako moze mala pomoc

1 način: ja najviše volim preko kabla
2 način. loguješ se u Tendu preko mobilnog i podesiš repeater mod. Na tendi ti piše adresa i šifra. Možeš da podesiš gomilu stvari
 
1 način: ja najviše volim preko kabla
2 način. loguješ se u Tendu preko mobilnog i podesiš repeater mod. Na tendi ti piše adresa i šifra. Možeš da podesiš gomilu stvari
hvala.. odradio sam drugi nacin i savrseno radi.. Bas ono sto sam hteo :)
 
Izdat je plan za drugi talas prosirenja optike kod mene u Kuli [prvi talas je pokrio samo centar], i naravno opet nemam srece. Moja ulica nece biti pokrivena, a ulica na koju direktno gledam prekoputa [na cosku sam bas] će dobiti optiku. 😟 Da li je iko ikad uspeo da prosiri plan telekoma sa vazdusnim kablom sa krova na krov? :D

I can almost touch it. T_T
 
Nazad
Vrh Dno