Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

S obzirom da praktično ništa ne možeš po tom pitanju da uradiš, mislim da je bolje da se ne opterećuješ tim podacima. Možeš da se nerviraš, ali nemaš ništa od toga.
 
Lol.
Može / treba / mora da traži da dođu i odrade taj spoj (u ZOK u sobi, ili dalje gde god je krš splajsovano) kako treba. Jer to je kao što vidiš po referentnim vrednostima (-27db do - 8db) debelo izvan minimalne jačine signala za koju je taj ONT dizajniran i čudo je da uopšte drži konekciju (ako je drži) . Svakih 3db razlike je praktično duplo slabiji signal.
 
Obavezno ću da ih zovem.

Evo rezultata sa speed testa.
 

Prilozi

  • x1.jpg
    x1.jpg
    45.7 KB · Pregleda: 38
Koja treba da bude brzina?
 
Moj savet ti je da uradis reset na fabricka podesavanja pa onda podesavas iz pocetka.
Ta opcija je u Maintenance>Factory Default ili na samom ruteru imas rupicu ispod koje pise reset (cackalicom drzis 5-10 sekundi pritisnut taster)
Reboot mozes da uradis i na On/Off dugme na uredjaju.
Na slikama mozes da vidis kako je kod mene podesen WIFI. Oba password-a su ista, mada mislim da nemoraju biti da bi sve radilo normalno.
Odradio fabricki reset, i ne znam koji mu je djavo, opet sta god da promenim na 5 Ghz podesavanjima, nece da usnimi, pa ne mogu ni da enable-ujem. A isprva mi bila oba stiklirana, i 2.4 Ghz i 5 Ghz.
 
Odradio fabricki reset, i ne znam koji mu je djavo, opet sta god da promenim na 5 Ghz podesavanjima, nece da usnimi, pa ne mogu ni da enable-ujem. A isprva mi bila oba stiklirana, i 2.4 Ghz i 5 Ghz.
Jedino da sutra nazoves tehnicku podrsku na 0800 100 100 i da im objasnis u cemu je problem. Ja takav problem nisam imao a imam 2 takva rutera.
Svaki put kad sam resetovao ruter na fabricka podesavanja uvek su radila oba banda.
A dioda koja stoji na ruteru iznad oznake za 5Ghz da li ti svetli?
Ja sam imao problem sa AV kaspersky. Mogao sam da se ulugujem na ruter ali nista nisam mogao da menjam.
 
Jedino da sutra nazoves tehnicku podrsku na 0800 100 100 i da im objasnis u cemu je problem. Ja takav problem nisam imao a imam 2 takva rutera.
Svaki put kad sam resetovao ruter na fabricka podesavanja uvek su radila oba banda.
A dioda koja stoji na ruteru iznad oznake za 5Ghz da li ti svetli?
Ja sam imao problem sa AV kaspersky. Mogao sam da se ulugujem na ruter ali nista nisam mogao da menjam.
Kad sam odradio fabricki reset, oba su bila odstiklirana...i kada stikliram na 2.4 Ghz, promenim naziv i sta god, zapamti na save, a kada to isto uradim na 5 Ghz, ostane odstiklirano. Ne verujem da ima veze nesto sto kada sam trazio napamet dugme za reset iza, stisnuo sam sva tri dugmenceta pozadi, ne verujem da sam tako nesto iskljucio. Ispod stola mi je ruter, a kako je sve iza, nepristupacno mi je pa sam tako napamet. Inace svetli samo 2.4 Ghz dioda. Mada, i kada je bilo stiklirano i 5 Ghz, ja nisam na smartfonu mogao da vidim i 2.4 Ghz i 5 Ghz svakako, samo 2.4 Ghz. A ne secam se da li je tada dole svetlela lampica iznad 5 Ghz oznake.
 
Kad sam odradio fabricki reset, oba su bila odstiklirana...i kada stikliram na 2.4 Ghz, promenim naziv i sta god, zapamti na save, a kada to isto uradim na 5 Ghz, ostane odstiklirano. Ne verujem da ima veze nesto sto kada sam trazio napamet dugme za reset iza, stisnuo sam sva tri dugmenceta pozadi, ne verujem da sam tako nesto iskljucio. Ispod stola mi je ruter, a kako je sve iza, nepristupacno mi je pa sam tako napamet. Inace svetli samo 2.4 Ghz dioda. Mada, i kada je bilo stiklirano i 5 Ghz, ja nisam na smartfonu mogao da vidim i 2.4 Ghz i 5 Ghz svakako, samo 2.4 Ghz. A ne secam se da li je tada dole svetlela lampica iznad 5 Ghz oznake.
Ta tri dugmeta nazad pored reseta sluze za enable/disable kompletnog wifi, samo 2.4 Ghz ili samo 5 Ghz banda.
 
Ta tri dugmeta nazad pored reseta sluze za enable/disable kompletnog wifi, samo 2.4 Ghz ili samo 5 Ghz banda.
Mozda sam slucajno iskljucio 5 Ghz pa zato ne mogu da usnimim bilo sta pod 5 Ghz, tj. kao usnimi, ali kada izadjem iz toga, i vratim se, vidim da nije. Mada, ako reboot-ujem ruter na on/off, to sto sam pritiskao bi se svakako resetovalo na default, kao i nakon fabrickog reseta, zar ne?
 
Mozda sam slucajno iskljucio 5 Ghz pa zato ne mogu da usnimim bilo sta pod 5 Ghz, tj. kao usnimi, ali kada izadjem iz toga, i vratim se, vidim da nije. Mada, ako reboot-ujem ruter na on/off, to sto sam pritiskao bi se svakako resetovalo na default, kao i nakon fabrickog reseta, zar ne?
Ne, reboot preko On/Off dugmeta samo ponovo pokrene uredjaj, a sva podesavanja ostaju. Factory reset vraca sva podesavanja na pocetno (fabricko) stanje.
 
Danas sam raskačio pa vratio mali opticki kablic na modemu i RX power je skočio na za pola dbm.




A dešava mi se često da na ovim TV prijemnicima zabode slika i samo restart pomaže.
 
Poslednja izmena:
Ne, reboot preko On/Off dugmeta samo ponovo pokrene uredjaj, a sva podesavanja ostaju. Factory reset vraca sva podesavanja na pocetno (fabricko) stanje.
Pritisnuo sam to dugmence iza (wifi 5 Ghz), ali i dalje nista ne menja, tj. i dalje nece da usnimi kada stikliram enable kod podesavanja za 5 Ghz. Ili je bagovit softver, ili ne znam ni ja sam, cudno bas.
 
Pritisnuo sam to dugmence iza (wifi 5 Ghz), ali i dalje nista ne menja, tj. i dalje nece da usnimi kada stikliram enable kod podesavanja za 5 Ghz. Ili je bagovit softver, ili ne znam ni ja sam, cudno bas.
Nazovi podrsku MTS-a i objasni kakav problem imas.
 
Imam čudan problem sa tv-om od kada sam presao na mts optiku
Tv je vezan na internet i sve radi ali kada hocu da pustim film preko mreze komp ne vidi tv takodje kada hoću da cast-ujem youtube sa telefona isto ne vidi tv.
Ne znam u čemu je problem pre optike je sve radilo
Jedino što sam menjao u podesavanjima rutera da sam izmenio ime wifi mreze kako je bilo i ranije da ne bih morao sve uređaje da povezujem ponovo.
Tv radi ima izlaz na net povezan je preko wifi kao i svi uređaji
Da li neko ima ideju kako da rešim ovaj problem danas sam probao i Tv da vratim na fabrička podesavanja ali opet isto ima izlaz na net ali nije vidljiv na mreži
 
Da li ti je sve vezano preko wifi?
Da li je tv vezan preko 5GHz wifi?
 
Koliki ti je protok sa Wi-Fi?
 


Konstantno preko 390 DL, a UL je oko 150.
Pri merenju nakon prvih 1-2sec je ravna linija...
 
Lol.
Može / treba / mora da traži da dođu i odrade taj spoj (u ZOK u sobi, ili dalje gde god je krš splajsovano) kako treba. Jer to je kao što vidiš po referentnim vrednostima (-27db do - 8db) debelo izvan minimalne jačine signala za koju je taj ONT dizajniran i čudo je da uopšte drži konekciju (ako je drži) . Svakih 3db razlike je praktično duplo slabiji signal.
Srećno s tim. Njih je problem iscimati da pošalju kontraktore, uvedu optiku i uzmu pare na konto potpisanog ugovora. Naterati ih da dođu i nešto unapređuju ako ˝internet radi˝ mi deluje kao naučna fantastika. To je mračna strana dila sa Telekomom, dok sve radi kako treba kul je priča ali ako trebaš tehničku podršku nek ti je svevišnji u pomoći.

Ja te parametre nisam proveravao niti se opreterećujem time. Net radi dosta bolje nego SBB na istoj lokaciji. Za dve godine pukao jednom, SBB više puta mesečno višesatni prekidi. Ping max 3 vs prosečnih 15 ka lokalnom serveru, brzine skoro max u svako vreme vs max 85 mbit od 150 mbit, upload jad i beda kod SBB to i ptice na grani znaju. Jeste da je tehnička podrška SBBa ažurna i ljubazna ali džabe ako sama mreža ne valja kako je izvedena na lokaciji. Cev je bušna i dolazak momaka sa lepljivom trakom da to krpe svake dve nedelje nije rešenje.

Sad ću verovatno da pređem na Orion, da vidim kako izgleda ta priča. Iz Telekoma niko ne zove a ugovor ističe za dva meseca. Orion nudi 12 meseci besplatno a kod Telekom sam stari.
 
Ja koristim ZLOrion optiku već 10 meseci. I ZLO podizvođači su boga mi dolazili i ponovo radili splajs u spojnici na banderi.
 
Jesu li stvarno tako losi da ih se moze slobodno zvati "zlOrion"?
 
@Zeha


Internet usluga je za sad ok (kod mene konkretno na selu ping je nešto veći nego što bi trebalo da bude za FTTH) da nije ne bih koristio s obrzirom da sam na prepaid pa mogu da odlepršam kad god hoću; a stigla je i SuperZlova optika u selo kao još jedna alternativa 50/8 VDSL-u, ali firma kao firma jeste muljatorsko ZLO.
 
U kojem to selu ima toliko optike? 😂😂😂 ?
 
Putinci, opština Ruma.
ZLOrion od maja 2019. a SuperZlova koliko sam upućen još nisu krenuli sa priključenjima novih korisnika (svakako niko još nije delio flajere) ali su u februaru u mojoj ulici razvlačili optički kabl a u martu postavili spojnice / ormariće / outdoors ZOK. Verovatno će uskoro flajeri :D

ADSL od proleća 2010. , VDSL od zime 2015. imamo :p
I susedno selo ima/imaće ista 2 provajdera, samo su za ZLOrion kasnili godinu dana u odnosu na moje selo (kad su u tom drugom selu krenuli da povezuju ja sam imao problema sa brznom neta svako veče pa smo se ganjali oko toga mesec i po). A u samoj Rumi mislim?? da nema ZLOrion optike :D :D
 
Ponudili su i meni prelazak sa Supernova (ex AVcom) kabla na mts optiku bez penala. Ima li na forumu nekoga iz okoline Cvijićeve/Pionira, kakva su iskustva? Da li trpaju iza cgNAT-a?
 
Nazad
Vrh Dno