Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja imam super box i nemam taj problem.
Iz BG-a sam ako je to bitno.
 
Danas mi je jedno 50 puta prekinuo net, stvarno nema smisla. Ako ih zovem, opet ce poslati nekog nesposobnog i reci da nema problema a ocigledno ima.
 
Posalji zalbu RATELu, ako ti ne srede za vikend.
 
Pa ti za početak probaj da zameniš taj ugaženi telefonski kabl i da ne ide 2 dana ispod vrata, i proveri spliter da li ima štroke, buđi, skorene prašine na "iglicama" (tj konektorima).. ako ima traži da ga zamene i pazi šta ti daju kao zamenu (ja kad sam tražio novi spliter za ćaleta dali mi korišćen još gori od tog koji im vraćam). Ako ti puca 50x na dan to je svakih pola sata, možeš onda da povežeš za test bez splitera i sa drugim/kraćim telefonskim kablom sat vremena i pogledaš i parametre rutera (pre promene i posle promene) i da li će pucati net, naravno preduslov da te niko ne zove tj da se ne javiš na fixni tih sat vremena... normalno da će pući čim "podigneš" fixni kad nema splitera.


edit: Žalba Ratel-u dok se obradi prođe 20 dana, a deb*lno je da se sedi i čeka toliko ako je problem samo loš spliter, tj nešto što korisnik može sam lako da testira.
 
Poslednja izmena:
Откачи телефон, откачи све остало што је повезано па ћеш да нешто елиминишеш. У питању је кабл за телефон који иде из скретнице до апарата? Претпостављам да си исправно повезао па да проблем не долази одатле.
 
Imam BOX 3 paket (internet, fiksna i IPTV) i u zadnje vreme mi se desavaju prekidi u internetu u toku dana koji traju jedno 10ak sekundi. Imam paket vec nekoliko meseci i ovo je krenulo od skoro. Pre dva meseca je dolazio covek iz mts-a, proverio sve i rekao da je telefonska linija okej i da navodno ne zna sta je problem. Onda je izmislio da je problem kabl koji ide u telefon jer mi prolazi ispod vrata pa ga vrata gnjece, sto je glupost, jer onda internet ne bi nikada radio.

Da li se i vama desavaju ovi prekidi sa vremena na vreme?

Imao sam veoma slican problem i cak sam pisao ovde

da skratim pricu u pitanju je bio kabel.Znam da zvuci glupo ali...
Probaj da njakas svetlo(palis gasi sijalicu jako brzo) trebalo bi da ti izazove prekid neta. Ako to uradi imas isti problem kao sto sam ja imao i zameni kabel (ali pazi kojim).
 
Hvala na savetima, probacu to. Inace sam spliter sama kupila, nisu mi oni dali, mada mi izgleda staro tako da je moguce da je do njega. Sve sam pravilno povezala, radi okej od pocetka ali obavezno par puta u mesecu se ovo desi.
 
Imao sam veoma slican problem i cak sam pisao ovde

da skratim pricu u pitanju je bio kabel.Znam da zvuci glupo ali...
Probaj da njakas svetlo(palis gasi sijalicu jako brzo) trebalo bi da ti izazove prekid neta. Ako to uradi imas isti problem kao sto sam ja imao i zameni kabel (ali pazi kojim).

Nije do toga, sve mi radi okej kada palim/gasim svetlo, kada moji pricaju preko telefona itd. Samo tako odjednom se gasi na 10ak sekundi, pa se ponovo javi. Kada odem na Troubleshoot, pise da nema konekcije izmedju rutera (modema) i interneta i da je to problem.
 
Ja sam imao nesto slicno,dolazili par puta kod mene,da bi na kraju jedan od majstora rekao-"a da pogledam u centrali,mozda je tamo greska"?I za nekih pola sata vise nije bilo problema!
 
Sada su me zvali da kazu da su sredili sta god je bilo na njihovom kraju i da vide kako je problem u "kucnim instalacijama" posto zivim u zgradi. Sta misle pod tim? I ako su kucne instalacije problem, zar ne bi internet radio sa prekidima od pocetka?
 
Ne mora da znaci. Mozda je nesto zeznuto tada od kada je prestao da radi. Ili se od tada vidi.

Ne postoji prava digitalna tehnologija koja radi ili ne radi - postoje analogna tehnologija, sa takvom preciznoscu da mozemo imati digitalni signal. I ona ima kapacitet ne-rada. Mozda je prosto taj kapacitet dostignut bas tada (pacov pojeo toliko zice tek tada, voda razjela nesto, itd.)

(ovo ti pominjem kao fizicku mogucnost, ali je veca sansa da nije to :))
Kako to da to nije u njihovoj nadleznosti, nemam pojma!
 
Hmm, ali ako nisu ovi fizicki uzroci, sta drugo moze da bude? Da probam da kupim novi spliter? Nista drugo mi ne pada na pamet.
 
Jesi probao da modem ubacis direktno u zid, bez da imas telefon? Za probu barem? Dalje od toga ne znam, nisam nikada gledao te instalacije u kuci/stanu :(
 
Poslednja izmena:
Pa umesto ruter u spliter pa spliter u zid, direktno ruter u zid.
 
A, kapiram, samo sto je to nemoguce posto imamo dva fiksna telefona. Jedan staticni i jedan bezicni. Da li je moguce da bezicni telefon smeta mozda, tj. da mi je zbog dva telefona slab signal?
 
Ako su lose veze.

Probaj ovo neko vreme, cisto da vidis da nije do splitera. Ne moras to trajno. Zamenis spliter ako je do njega :)
 
A, kapiram, samo sto je to nemoguce posto imamo dva fiksna telefona. Jedan staticni i jedan bezicni. Da li je moguce da bezicni telefon smeta mozda, tj. da mi je zbog dva telefona slab signal?
Pazi samo da znas da ispred svakog telefona moras da imas spliter,sem u slucaju gde su oba telefona povezana preko razdelnika na jedan spliter!
 
Poslednja izmena:
Типујем на телефон пре скретнице/филтера.
 
Istekao mi je ugovor ovih dana,jel ima neki telefon da se isplati uzimati uz box?
 
Jel moguće da uz paket internet+fiskni brzina net-a je samo do 10Mbps?
 
То је једини ADSL пакет који нуде, само 10/1 а за веће брзине мора VDSL.
 
@callex: i kad nije bilo tako (dok nisu "penzionisali" 20/1) opet nije bilo moguće uzeti Box 2 ili 3 koji ne uključuje IPTV (tipa fixni + net) a da net bude bilo šta drugo osim 10/1.
 
Ма наравно, него сам само додао да више уопште и нема ADSL са већом брзином од 10/1, а бокс (осим оног Супер Бокс пакета) иде само до 10/1.
 
Nista se ne dobija uz Box, tj. nista nije za dinar, vec po ceni iz prodavnica otprilike. (mnogo veca od oglasa, ali ne onako luda kao uz pakete - u rangu tarifnih profila od 2000 je cena uredjaja uz Box - SVE Box pakete, koji imaju mobilnu liniju)
 
Nazad
Vrh Dno