Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Drustvo,ko ima Box plavi nek resetuje STB,otkljucan je Apolon a HBO ipak nije.Valjda su sad cackali kad su menjali pakete.
 
Box plavi je mnogo povoljniji nego Box plavi lite tako da cu pri obnovi ugovora prebaciti sa ocevog na moje ime,plus prelazim na skuplju varijantu pa cu videti koje benefite cu dobiti.A i nadam se da ce do leta biti optike u Sapcu.🤔
Taman htedoh da napišem po čemu je box plavi povoljniji od lite paketa dok nisam otišao na sajt :D Ali meni lično, brzina protoka downl/up ne igra bitnu ulogu i mogu konstatovati da su sa ovim povećanjem cena box 4 paketa samo još više učvrstili moju odluku da pređem na box3 paket (gde koliko vidim, cene nisu dirali, a ni brzine). Što neko reče ovde, beli, odnosno zlatni paket gubi svaku smisao.
 
Taman htedoh da napišem po čemu je box plavi povoljniji od lite paketa dok nisam otišao na sajt :D Ali meni lično, brzina protoka downl/up ne igra bitnu ulogu i mogu konstatovati da su sa ovim povećanjem cena box 4 paketa samo još više učvrstili moju odluku da pređem na box3 paket (gde koliko vidim, cene nisu dirali, a ni brzine). Što neko reče ovde, beli, odnosno zlatni paket gubi svaku smisao.
Delimicno si u pravu, osim brzine koja se povecala za 300Mb/s dobijaju se otkljucani svi kanali, HBO i svi paketi sem Apolona (koji realno mislim da niko ne koristi). Ako je neko na 5000 placao bilo koji dodatni paket od nekih recimo 500 dinara mozda ima smisla preci na novi plavi i objediniti. U sustini kao i za sve u zivotu je krucijalno pitanje - sta kome treba. Ako im je stvarno u planu uvodjenje 4k kanala i dizanje svih kanala na FHD onda ce vece brzine imati smisla, ali to nece biti slucaj u neko skorije vreme po svemu sudeci jer ni mnogo manje improvement-e ne mogu da realizuju.
 
I Apollon je ubacen u Box plavi.Pogledaj u video klubu sta pise.😉
 
Samo da potvrdim da jeste. Nema ga više u ponudi za kupovinu paketa (paketi i usluge u meniju STB uređaja za BOX 4 plavi).
I radi, tj. pušta filmove i serije bez problema.
U vezi Apolona, seo sam prvi puta da malo pogledam šta ima. Koja gomila filmova i serija iz mladosti, vreme iznajmljivanje VHS-a i slično. Dobra je to ponuda, ne moraš više da se lomataš po netu da li uopšte i postoji negde. Ima filmova iz mladosti mojih matorih :) Odgledao sam ladno Malteškog sokola dok sam pregledao šta ima :)
Dok mi ne zatreba više neta, dobar besplatan dodatak.
 
Apollon mozes preko video kluba da gledas dok preko aplikacije ne mozes.Probao da se ulogujem preko MTS operatera ali nece da prihvati kao u Moj MTS aplikaciji.
 
Delimicno si u pravu, osim brzine koja se povecala za 300Mb/s dobijaju se otkljucani svi kanali, HBO i svi paketi sem Apolona (koji realno mislim da niko ne koristi). Ako je neko na 5000 placao bilo koji dodatni paket od nekih recimo 500 dinara mozda ima smisla preci na novi plavi i objediniti. U sustini kao i za sve u zivotu je krucijalno pitanje - sta kome treba. Ako im je stvarno u planu uvodjenje 4k kanala i dizanje svih kanala na FHD onda ce vece brzine imati smisla, ali to nece biti slucaj u neko skorije vreme po svemu sudeci jer ni mnogo manje improvement-e ne mogu da realizuju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220427_205839_com.twitter.android.jpg
    Screenshot_20220427_205839_com.twitter.android.jpg
    105.6 KB · Pregleda: 151
Ovo ili su glupi pa hoce da kazu da mozes da gledas Youtube u 4K bez seckanja ili hoce da najave 4K kanale ali nekako nespretno :D Nadajmo se da je ovo drugo ipak :D
 
Mislite da njihovi boxevi podrzavaju 4K 50fps (HDMI 2.0)?
 
Bilo bi stvarno vrhunski da ljudima na optici puste sve Arena Sport kanale u 4K rezoluciji. Bio bi to i dobar prodajni argument da što više ljudi prebace na optiku. Brzinu sada imaju na optici i za 8k a ne za 4 K. Sve više ljudi i kupuje 4K tv Arena Sport ima sve u 4K od kamera do studija. Gledanje sporta u 4K jeste vrhunski doživljaj. AJMO MTS A😁💪🙏
 
Kamo lepe sreće da uvedu jedan 4K kanal što se tiče Arena, ne mora sve. Mada kad pogledam ovu iris TV platformu...nekako se vratim u realnost. Nisu u stanju da neke proste stvari isprave, tako da pitanje je da li uopšte razmišljaju o 4K kanalima.

Uzgred, je l može neko da proveri verzije na HPH 07 i HP4024?

Kod mene je na HPH 07 verzija 1.33.6 iako sam nekoliko puta restartovao STB. Nešto mi je ostalo u sećanju da se pominjala verzija 2.x.y.
 
Imam HPH07 verziju 1.33.6, stb verzija 2.5.1. Drug ima Q11 i njemu je verzija 1.33.5
 
Delimicno si u pravu, osim brzine koja se povecala za 300Mb/s dobijaju se otkljucani svi kanali, HBO i svi paketi sem Apolona (koji realno mislim da niko ne koristi). Ako je neko na 5000 placao bilo koji dodatni paket od nekih recimo 500 dinara mozda ima smisla preci na novi plavi i objediniti. U sustini kao i za sve u zivotu je krucijalno pitanje - sta kome treba. Ako im je stvarno u planu uvodjenje 4k kanala i dizanje svih kanala na FHD onda ce vece brzine imati smisla, ali to nece biti slucaj u neko skorije vreme po svemu sudeci jer ni mnogo manje improvement-e ne mogu da realizuju.
Slažem se. Godine korišćenja su me dovele do toga da sve nepotrebno i ono što faktički ne gledam, a imao besplatno u sklopu nekog paketa (gde je sve to na ovaj ili onaj način naplaćeno) mi ne treba. Može video klub da ima ne znam koliko hiljada naslova kada me od tih ponuđenih filmova i serija ništa ne zanima. Ako mi net završava posao i sa 50Mbps, nema potrebe da jurim veću brzinu sa većom cenom koju kamufliraju raznim besplatnim megama, gigama dodacima ako ih ne arčim. HBO video klub je nešto što sam najviše koristio u probnim periodima, ali HBO kao televizija mi u životu ne treba, tako da mi u suštini svi ti benefiti sa puno većom cenom ne trebaju. Postoji lista svega onoga što bi mi bilo zanimljivo na HBO OD, pa ću naći tamo gde ima.
Sve dok se ne pojavi stvarno neki super doživljaj kroz televiziju, mislim da ne vredi prelaziti na brže, veće...

edit: čekam dan kada će korisnici moći sami kombinovati tv pakete, pa neka bude i po ceni sadašnjih svih 250+ kanala.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi stvarno vrhunski da ljudima na optici puste sve Arena Sport kanale u 4K rezoluciji. Bio bi to i dobar prodajni argument da što više ljudi prebace na optiku. Brzinu sada imaju na optici i za 8k a ne za 4 K. Sve više ljudi i kupuje 4K tv Arena Sport ima sve u 4K od kamera do studija. Gledanje sporta u 4K jeste vrhunski doživljaj. AJMO MTS A😁💪🙏
Ti mislis da svima trebaju te arene u 4k? Ja licno bih pre ubacio u 4k bbc earth i tako neke slicne kanale tome.
 
Stvarno nebuloza ako je tako i ako nisu 4K kanali. Imaju 4 K boks koji služi ničemu na MTS u.
Pa nek MTS strimuje svoje Arene Sport u 4K rezoluciji kad reklamira brzinu svoje optike 😂
 
Ја се не надам много 4к, искрено оно што је неко најавио у овој или некој другој теми да ће повећати озбиљно битрејт(а самим тим и надам се квалитет слике, мада што написа човек изнад не би ме чудило и да покваре и ово како је сад ,-) )
Иначе оволико канала не да ми не треба него бих дао 200 канала да имам слику како треба, неки стрим сервис да је укључен у пакет и тако то...
 
Može li pomoć
Sa promenom paketa od 01.06 mogu da se raskinu ugovori?
Moje pitanje korisnik sam boks 4 crveni paketa od pre 6 meseci optika . Uzmem vratim opremu rakninem ugovor.
Potpišem novi BOKS plavi. Imam li promociju 12 meseci i moram li na ukućanima novi ugovor ili mogu na mene novi ugovor pošto je i stari ugovor na mene.
Inače u novim paketima najavljuju i nove noseve. Mozda i budu pusteni 4K kanali. Verujem da sa startom Premijer lige je to vrlo verovatno
 
Znaci,ja od 1.6.cu da placam 6000 umesto 5000 a optika ko zna kada ce u Sapcu.🤔
 
Jel ovo znaci da ce da mi ukinu uslove za BOX 4 plavi koji sam potpisao septembra prosle godine i da uvedu ove nove pakete?
Nadam se da ce UO da mi vazi i dalje po uslovima koje sam tada potpisao i da ova promena sledi samo za nove UO.
Malo su nejasno (dvosmisleno) napisali:
"Ukoliko se u roku od 30 dana od dana objave ovog obaveštenja, ne odlučite za neki od ponuđenih paketa, zaključno sa 01.06.2022. godine i ne izjavite da se ne slažete sa izmenom, ovo obaveštenje smatraće se aneksom ugovora i nastavljate da koristite naše usluge bez obaveznog perioda korišćenja. U tom slučaju biće vam automatski dodeljen BOX paket iz aktuelne ponude prema priloženoj šemi."
 
Kazu u call centru da jos uvek nisu dobili nikakva uputstva vezano za promene Box paketa i postpejd usluga i ne znaju kako ce se primenjivati, tacnije, da li ostaje ugovorna obaveza koja vazi do kad je vazila i za jos uvek vazeci ugovor, da li mora da se potvrdi pozivom ili vec na neki nacin.
Skraceno, nista jos ne znaju i ocekuju da ce im to reci tokom sledeceg meseca i da ce onda slati obavestenja. To za obavestenja im ne verujem, ali da vidimo i to cudo u korektnom odnosu sa korisnicima.
 
Meni su isto rekli i stvarno ne znaju ništa, krastavac sutra praznik. Bukvalno sam im govorio gde da kliknu na sajtu da pročitaju obaveštenje :)
Pošto ionako koristim dodatne pakete na plavom Box 4 planirao sam da ih cimam da mi prebace na taj novi plavi. Da sam još uvek na VDSL išao bi na jeftinije pakete. Ovako mi isto kad saberem.
Uglvanom nikakvi zahtevi, izjašnjavanja i slično trenutno nisu mogući.
 
Ovo je toliko jasno napisano da ne moze jasnije…

Stari paketi prestaju da postoje, ko nece/ne slaze se, mocice da raskine uo. Ko hoce, napisano je na koji paket ide.
 
Nazad
Vrh Dno