Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skrenuću malo sa teme MTS banka, ali sve što pišem je vezano i za nju kao bankarsku instituciju i zato što ako ne svi ovde barem 90% vas koji čitaju ovo već ima makar jedan račun u nekoj drugoj banci, barem ovaj iRačun koji je za sada džabaka... Ja takođe imam račun u Intesi jer sam primoran (Natezi kako je ja zovem), Erste i imao sam u Sberbank, o tome sam već sve pisao. Dve stvari su da kažem novine u bankarskom svetu:

1. Zamislite, još jedno pripajanje u najavi, Eurobanka je pojela Direktnu banku. Ne znam nikog ko je klijent prve, a kamoli druge, za mene opskurne banke. Mislim da jedini put kada mi je odbijena naša MTS MC koja je šibala bez provizije na svim bankomatima do pre par dana, bio je upravo slučaj sa bankomatom ove kragujevačke banke. Definitivno nikada ne bih otvorio račun u nekoj tako nepouzdanoj banci, nemam ništa protiv Kg-a, to je fenomenalan grad, jedan jedini Točak(Jimmy Hendrix naših prostora), Smak i te fore 😎...ali iako te "sitne ribe" od banaka možda ponude neke super uslove kako bi se probile na tržište (što je sasvim regularno i čini mi se jedini način da uopšte neko čuje za tebe pored miliona postojećih korisnika Nateze, Komercijalne i sada ove "naše" Poštanske kao vodeće 3 monopolističke banke u zemlji) ipak su te "leve" banke sumnjive. Isti slučaj je bio sa našom još uvek dragom nam MTS, koja je na tržište ponudila to što jeste po uslovima kao nijedna druga i što smo svi zagrizli baš jako, a i ko ne bi pošteno. Kao što sada i babe i dede koje imaju FB + Instagram profil naravno, znaju šta je Viber i kako se aktivira video poziv masovno otvaraju iRačun jer je jednostavno DŽABA, ključna reč koja zasvrbi po glavi svakog Srbendu, a tu ubrajam i sebe naravno iako nisam otvorio ovaj račun (bar još uvek). Elem, MTS je mene privukla zbog onoga što je tada ponudila, ali i zbog činjenice koliko je jak igrač koji je otvorio banku da mu dodatno uveća već nagomilano bogatstvo. MTS ili ex Telekom, koga ja od milošte zovem LELEkom je mnogo zeznut i prevejan igrač kao i LELEnor koji ima svoju sada fancy Mobi, ex Telenor banku. Možda i A1 otvori svoju banku uskoro pošto eto, još jedna manje za koji dan, pa čisto da se popuni lista 😉. Ova preduzeća, zvanični monopolistički operateri, za naše uslove korporacije bukvalno, su mašinerije za akumulaciju ogromnog kapitala, pa su toliko jaka da imaju i svoje banke za uvećanje istog. Tako sam ja svojevremeno ocenio da MTS banka nema šanse da pukne recimo jer samo od tipa redovnog odrapljivanja svojih korisnika preko Roaminga u Grčkoj oni mogu da žive nekoliko godina i da prodaju fore "svaki bankomat je tvoj". Ne znam da li su ljudi svesni ovde koliko upravo MTS čiji sam ja dugogodišnji postpaid korisnik samo na mobilne podatke koji ljudi koji ne znaju ni da postoji opcija kod Android telefona recimo da vam je po defaultu roaming u inostranstvu isključen, nekako ta ista opcija popusti, ode na ON čim se pređe Evzoni i onda se u pozadini skidaju update-ovi za već pominjani FB, Instagram i ostale gluposti i to po frapantnim cenama od recimo 1000 din./MB podataka... Onda porodica dođe sa letovanja i narednog meseca ima neplanirani dug prema MTS-u od oko 50k dinara, onda se ljudi žale, kukaju, sekiraju, čupaju kosu i na kraju se MTS "sažali", spusti taj dug na oko 30k uz povoljnost plaćanja na rate naravno 💰. Mislim da svako od vas zna za makar jedan ovakav slučaj. Ko je tu kriv zapravo da li korisnici sami koji NE ZNAJU da koriste net u inostranstvu ili je to neka žešća muljavina nije ni bitno, bitno je da MTS, Telenor i A1 kao monopolisti zarađuju samo tokom letnje sezone MILIONE jer ubijaju ljude samo sa Roamingom, da ne pominjem što je svako od nas makar jednom u životu imao višak na računu, pa makar i 50 din. nečega što je morao da plati, nemajući pojma kako pored neograničenih minuta i poruka i ko zna koliko GB-a preostalih podataka je napravio taj višak, ali ko će sad da se raspravlja, znamo svi što kaže čika Velja da "kraduckaju", al dok je na sitno nije opasno. Pomnožite ovakve viškove sa brojem korisnika i videćete odakle potencijalno dolazi izvor prihoda za MTS koji nam ponudi svaki bankomat bez provizije na raspolaganje prethodne 3 god. Banalizujem ja sada stvari, ali jasna vam je poenta. A i ukinuše Roaming u Zonu 0, dok naravno ne provale da trošiš više u Makedoniji nego u matičnoj mreži pa te opale jaaaako za ovo bahaćenje i pored neograničenih minuta u paketu. I čak "ukinuše" roaming u bratskoj nam Grčkoj, ali ne baš sasvim, naši su hteli, Grci nisu, pa na kraju se ipak plaća, ali povoljno 😉...

2. Očekuje se da naredne nedelje budu izglasani neki zakoni koji će naravno povlastiti dodatno sve već po svim kriterijumima povlašćene banke pa će praktično nekih 200.000 tužbi ljudi protiv banaka za NELEGALNU naplatu troškova obrade kredita za stan koji su najčešće iznosili 1000 i više evra pastu u vodu naravno. Neki ljudi su dobili ove sporove i bili obeštećeni, neki će i dobiti, ali to je možda 1% od ukupnog broja ljudi, pa vidite sami kakva je tu matematika u pitanju - ko je dao za pravo svim našim bankama da bukvalno OTIMAJU od ljudi novac, jer svako ko uzima kredit za stan verovatno nema ni u snovima da iskešira za tako nešto i hteo ili ne, praktično ga muka tera da ide u bankarsko ropstvo te mora sve vreme da bude pod pritiskom od potencijalnog gubitka posla, mora da plaća kako zna i ume to što plaća, ne 2-3 godine, već često i 20 god. i da moli Boga da mu da zdravlje kao i svojoj porodici da uopšte dožive da otplate taj prokleti kredit...A, banka koju država predstavlja kao povoljnost jer ipak postoji mogućnost otplate stana po pristojnoj ceni mesečnog odraplivanja, dodatno pored ogromne zarade od samog kredita, pored zarobljavanja čoveka čineći ga postpaid korisnikom narednih 20 god. ga pritom otkine i za potpuno ILEGALNE troškove obrade u iznosu od 1000 i više evra!?!?!!
 

Ne koristim ni android niti bilo kakav moderniji fon, već staru nokiu 630 koja pride ima zastareli win os a ne android ili drugi. iRačun bih otvorio, a mts-ov ugasio.

Nokia 630 nema prednju kameru, niti je aplikacija za video identifikaciju isprogramirana za Windows. Na njemu bukvalno još samo Telegram radi i za ostalo je gotovo neupotrebljiv. Čak čisto sumnjam da će ti Moja mBanka raditi jer je iz starog sistema pre 2018.
Eurobanka je pojela Direktnu banku. Svako ko uzima kredit za stan verovatno nema ni u snovima da iskešira za tako nešto i hteo ili ne, praktično ga muka tera da ide u bankarsko ropstvo te ga banka pritom otkine i za potpuno ilegalne troškove obrade u iznosu od 1000 i više evra!?!?!!
Konsolidacije su najavljene i sve ono što je pogođeno krizom 2016. se sada produbljuje. U ovom slučaju, Direktna je neprofitabilna, što se moglo reći i za mts, s tim što ju je Telekom utopio u Poštansku pa pokrio gubitke. Iskustva drugih ljudi koji su učestvovali u kolektivnim tužbama prema bankama su mnogima za nauk da bolje ispregovaraju uslove za svoj stambeni, mada upravo to je i nateralo mnoge banke da liberalizuju ponudu. Nastaviće se sa protivzakonitom praksom, ali biće i onih koji će to bojkotovati pa makar iz principa.
 

@Nothingman

Uf uf, u pravu si, izvinjavam se svima!
Ja sam hteo da uplatim tada evre na račun plus očevog računa, da, sad se setih. E to mi nisu dozvolili! Što ništa manja nebuloza nije, barem moje mišljenje. Nzm kako je kod drugih banaka. Meni nisu dozvolili tada, tada sam pokušao i nikada više. Decembar 2019 godina.
To nije dozvoljeno po zakonu. Uplata i prenos evra na tuđi račun je moguća samo po osnovu nekog ugovora, npr. kupoprodaja nekretnine.
 
Gde se nalazi bankomat, u čijoj prostoriji ?

I dalje mi nije jasno, zar uplatu deviza i dinara i dalje nećemo moći da uplaćujemo u expoziturama bivše MTS banke? Neko je rekao da expoziture MTS banke i dalje nastavljaju da funkcionišu? Ja sam evre uplaćivao u expozituri u ulici Goce Delčeva, bez problema.
Upravo prošao pored..
 

Prilozi

  • IMG_20210704_124157.jpg
    IMG_20210704_124157.jpg
    98.1 KB · Pregleda: 112
Nisi ti nikada putovao vozom na more kada si imao 18godina.

O ukusima ne treba raspravljati, ali design mts: Račun Plus kartice je ispred svog vremena,uzmemo li u obzir retro design PŠ.
 

@uji

Znam za N630. Koristio bi drugi fon s prednjom kamerom. N630 može preko pretraživača da uđe u e-banking i odradim sve ko sa desktopa oko plaćanja i slično.

@brzibg

Nisam znao za to.
 
Nisi ti nikada putovao vozom na more kada si imao 18godina.

O ukusima ne treba raspravljati, ali design mts: Račun Plus kartice je ispred svog vremena,uzmemo li u obzir retro design PŠ.
Ako već kažeš da o ukusima ne treba raspravljati zašto onda sve na temi izlažeš svom mišljenju o nečemu što je apsolutno I isključivo stvar ukusa?!
 
Uuuu, neko radi od kuće i cirka
 
To je nesto staro, ovo je lista:

Valuta/Zemlja

Kupovni

Srednji

Prodajni

chf.png

1 CHF

Švajcarska

105,5441

107,1514

108,7587

usd.png

1 USD

Sjedinjene Američke Države

97,7570

99,2457

100,7344

eur.png

1 EUR

Evropska unija

117,2138

117,5665

117,8016
Btw,

Pojavila mi si "dodatna" master card u meniju sa novim brojem.

Tako da izgleda da cemo da dobijemo nove kartice ove sa kalemegdanom...
 
Btw,

Pojavila mi si "dodatna" master card i dina u meniju sa novim brojem kartice

Tako da izgleda da cemo da dobijemo nove kartice ove sa kalemegdanom...
 
Znao sam da ces to reci ali kod mene sem MC nema nista novo, zato sam i pitao.
Moze SS?
 
Klijent sam mtsBanke već oko godinu i po, i jedan od mnogih koji još nisu ugasili račun (ali ozbiljno razmišljaju o tome već 2 meseca). Evo nedavnog iskustva. Uplatio u subotu ujutru u lokalnoj pošti keš na svoj privatni račun (Račun Plus prenet iz mtsBanke) nadajući se da će transakcija na šalteru biti jednostavna i jeftina, a pre svega realizovana istog dana. Na probnih 1000 RSD, provizija 50 RSD. Celih 5%. Nedelja veće, i dalje mi novac nije legao na račun. Dobrodošli u PŠ. Nema veze što na sajtu JP Pošte Srbije lepo piše:

"za uplate na račune kod Banke Poštanske štedionice primljene do 19 časova (radnim danima i subotom), realizacija je istog dana;"

 
Btw,

Pojavila mi si "dodatna" master card i dina u meniju sa novim brojem kartice

Tako da izgleda da cemo da dobijemo nove kartice ove sa kalemegdanom...
Jel si siguran da si ti to dobro video, ili da nije neki bag? Meni stoje stare Master i Dina, samo su slike kartica zamenjene karticama iz PŠ. Nemam nikakvu dodatnu karticu, niti vidim logiku da izdaju nove kartice, ja sam "Telenor Banka" karticu nosio godinama nakon što je postala "Mobi".
 
Финансијски пласмани власника банке одређују „живот“ банке. Како другачије нека банка може бити непрофитабилна? МТС и Директна банка на пример. Услови пословања су да банке усисавају паре као китови, у топлом мору, планктоне. Окретање пара је и овде метод згртања пара. Не покривају се губици, него се таквом причом сакрива згртање пара. Можда неко то види другачије, у реду.
 
Ne radi mi nijedan link, ni preko racun plus. Gde se vi ljudi logujete na online banking? Danas prvi put pokusavam od 1.
Hvala
 
Pa sve u skladu sa vecinom klijentele.
Mi sad mladji dajemo tu svezu krv pa ce nadam se vremenom i ta ukocenost prestati kako krv bude procirkulisala "organizmom".
 
Хтео сам јутрос да уплатим евре на рачун али кад сам видео ред од 20 људи одустао сам 😄
 
Više ne stižu poruke o odlivu nakon el. plaćanja ili kasne? Ima bar sat vremena kako sam platio IPS i uplate su proknjižene, ali ni jedan SMS nije stigao.

A OTP kodovi, neki stižu sa Posted, neki sa MTS banka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno