Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko treba vremena da legne uplata u evrima iz inostranstva, bank transfer?
 
Kod inteze treba 5-7 dana dok rasknjize, tek tada se vidi uplata.
 
Imas onda i opciju Osnovni racun u Kombank za 200 din uz koji mozes da trazis otvaranje besplatnog deviznog kao i izdavanje Visa Debit kartice (besplatno je i ne placa se odrzavanje) a koja moze da se veze i za dinarski i devizni, nema provizije za placanja u inostranstvu. (Dobijas i aktivaciju Web banking po zahtevu free, a 15 din je provizija po nalogu), sms free. To je sve za 200 din mesecno.
120rsd košta aplikacija na PlayStore-u. Tako kaže operaterka. Proverim na PS, aplikacija besplatna.
Inace najjeftiniji dinarski + devizni (EUR) racun koji sam ja uspeo da nadjem, sa ukljucenom Debit karticom (MC ) bez naknade izdavanja i odrzavanja, za placanje u zemlji i inostranstvu, i ostalim ukljucenim besplanim uslugama m/e-bank, nalozi bez provizije,)
je ovaj mRacun Addiko banke za 150 din mesecno, otvara se online (putem aplikacije), kartice salju postom.
Tarifnik:
E sad nemam pojma kakva je to banka, a mislim da nemaju uplatne eur bankomate tako da treba ici u ekpozituru da bi uplatio devize, a pitanje je koliko imaju ekspozitura.
290rsd košta sve to što si napisao, ukoliko se registruješ u poslovnici. Ako se registruješ online, onda je mesečno 150rsd. To je nešto što ti ne stave do znanja kao klijentu.

Što se mts banke tiče, kod njih sam od skoro samog otvaranja, dok je bilo održavanje računa 0, pa su kasnije uveli tih 100rsd.
Pročitao sam u ranijim postovima (ili grešim), da je moguće uz Debitnu RačunPlus dobiti i devizni račun VISA karticu, i sve to bez naplate i provizije..?
Malo nerealno deluje, jer takvu karticu DebitClassic u Intesi ćemo plaćati 120rsd od juna.
 
120rsd košta aplikacija na PlayStore-u. Tako kaže operaterka. Proverim na PS, aplikacija besplatna.
Apropo Kombanke. Nisi dobro procitao sta sam napisao. Najjeftiniji Osnovni racun za 200 dinara ima mogucnosti besplatnog web e-bankinga (znaci samo preko browsera), kao sto i pise u ponudi za ovaj racun i to trazis da ti aktviraju kad otvoris racun, pozoves se na to da tako stoji u ponudi na njihovom sajtu za Osnovni racun, kazes da ti ne treba m-bank aplikacija. Nekima je i dovoljan e-banking za elektronsko bankarstvo. U ovaj Osnovni racun nije ukljucen m-banking - mobilna aplikacija. Ako zelis i m-bank onda se placa dodatnih 120 dinara za tu uslugu mesecno (aplikacije je naravno besplatna da se skine sa PS). Ali u tom slucaju, onda je isplativije uzeti Aktiv racun za 310 dinara, gde je ukljucen i ebank i m-bank (preko mobilne aplikacije) + 25 naloga mesecno bez provizije, kao i povoljniji kurs u online menjacnici, kreditne kartice,...
 
Apropo Kombanke. Nisi dobro procitao sta sam napisao. Najjeftiniji Osnovni racun za 200 dinara ima mogucnosti besplatnog web e-bankinga (znaci samo preko browsera), kao sto i pise u ponudi za ovaj racun i to trazis da ti aktviraju kad otvoris racun, pozoves se na to da tako stoji u ponudi na njihovom sajtu za Osnovni racun, kazes da ti ne treba m-bank aplikacija. Nekima je i dovoljan e-banking za elektronsko bankarstvo. U ovaj Osnovni racun nije ukljucen m-banking - mobilna aplikacija. Ako zelis i m-bank onda se placa dodatnih 120 dinara za tu uslugu mesecno (aplikacije je naravno besplatna da se skine sa PS). Ali u tom slucaju, onda je isplativije uzeti Aktiv racun za 310 dinara, gde je ukljucen i ebank i m-bank (preko mobilne aplikacije) + 25 naloga mesecno bez provizije, kao i povoljniji kurs u online menjacnici, kreditne kartice,...
Šta misliš za tu Adiko banku? Ima li neko iskustva sa njima (videću da li ima thread za tu banku na forumu). Kod Adiko, slično tome što si rekao, se ne naplaćuje ni m/e banking, ali ako plaćanje vršiš putem bankine aplikacije i.e. Standardno ili devizno, onda se naplaćuje 20rsd po nalogu.
 
Apropo Kombanke. Nisi dobro procitao sta sam napisao. Najjeftiniji Osnovni racun za 200 dinara ima mogucnosti besplatnog web e-bankinga (znaci samo preko browsera), kao sto i pise u ponudi za ovaj racun i to trazis da ti aktviraju kad otvoris racun, pozoves se na to da tako stoji u ponudi na njihovom sajtu za Osnovni racun, kazes da ti ne treba m-bank aplikacija. Nekima je i dovoljan e-banking za elektronsko bankarstvo. U ovaj Osnovni racun nije ukljucen m-banking - mobilna aplikacija. Ako zelis i m-bank onda se placa dodatnih 120 dinara za tu uslugu mesecno (aplikacije je naravno besplatna da se skine sa PS). Ali u tom slucaju, onda je isplativije uzeti Aktiv racun za 310 dinara, gde je ukljucen i ebank i m-bank (preko mobilne aplikacije) + 25 naloga mesecno bez provizije, kao i povoljniji kurs u online menjacnici, kreditne kartice,...
Ne isplati se osnovni u kombank u odnosu na aktiv. Ko radi i prima platu u KB uz aktiv dobija i mc installment i to sto si naveo.
 
Jel se mts banka racun gasi online ili moram otici u poslovnicu?
Nigde ne vidim online opciju za gasenje racuna ili sam je prevideo ;-)
 
aktivirao sam master karticu bez problema kako piše u uputstvu
zvao sam kol centar da pitam za 6 meseci, svi koji otvore do 1.7 imaće besplatno 6 meseci
kartice će važiti do roka koji piše na njima tj neće se menjati
 
A jel do 01.07. mogu da se podizu pare sa svih bankomata?
 
120rsd košta aplikacija na PlayStore-u. Tako kaže operaterka. Proverim na PS, aplikacija besplatna.

290rsd košta sve to što si napisao, ukoliko se registruješ u poslovnici. Ako se registruješ online, onda je mesečno 150rsd. To je nešto što ti ne stave do znanja kao klijentu.

Što se mts banke tiče, kod njih sam od skoro samog otvaranja, dok je bilo održavanje računa 0, pa su kasnije uveli tih 100rsd.
Pročitao sam u ranijim postovima (ili grešim), da je moguće uz Debitnu RačunPlus dobiti i devizni račun VISA karticu, i sve to bez naplate i provizije..?
Malo nerealno deluje, jer takvu karticu DebitClassic u Intesi ćemo plaćati 120rsd od juna.
Da odgovorim sam sebi..zvao mts, ne znaju, zvao Poštansku, imaju takvu VISA (naplaćuje se 50rsd mesečno ukoliko ima prometa),što mu dođe na 300rsd kombo paket mts banka RačunPlus(MasterCard)+Poštanska VISA. Videćemo od 1.7. da li će se nešto promeniti,mada sumnjam.
 
Inace najjeftiniji dinarski + devizni (EUR) racun koji sam ja uspeo da nadjem, sa ukljucenom Debit karticom (MC ) bez naknade izdavanja i odrzavanja, za placanje u zemlji i inostranstvu, i ostalim ukljucenim besplanim uslugama m/e-bank, nalozi bez provizije,)
je ovaj mRacun Addiko banke za 150 din mesecno, otvara se online (putem aplikacije), kartice salju postom.
Tarifnik:
E sad nemam pojma kakva je to banka, a mislim da nemaju uplatne eur bankomate tako da treba ici u ekpozituru da bi uplatio devize, a pitanje je koliko imaju ekspozitura.
Ne preporucujem Addiko (bivsa Hypo, proveo sam kod njih nekih 15-ak godina, razisli se prije mjesec-dva), odavno propala banka (iako je nekad bila izuzetno korektna)... Evo par razloga: izuzetno mali broj poslovnica i bankomata, bankomati su noviji ali bez uplate/isplate, uvijek red i guzva u poslovnicama (i pored malog broja klijenata), osoblje izuzetno neprofesionalno, nekulturno i sporo (cast izuzecima). Paketi su jako skupi za ono sto nude (osim ovog novog mRacuna koji su uveli jesenas i koji ne mogu uzeti postojeci klijenti banke). Ne nude stambene kredite (ovo vecini vjerovatno nije bitno, ali meni je recimo bilo).
Od prednosti bih naveo samo solidan kurs u online mjenjacnici (bar je bio do nedavno).
Da sumiram, mRacun zvuci korektno, ali to je ocigledno samo trik da privuku nove korisnike. Kome radi posao, ne vidim prepreku da uzme isti i koristi dok traje, ostali koji planiraju da eventualno "sire vidike", dalje od Addiko, banka je totalno neperspektivna i nece dosta vremena proci dok je neko ne kupi za saku dinara.

Šta misliš za tu Adiko banku? Ima li neko iskustva sa njima (videću da li ima thread za tu banku na forumu). Kod Adiko, slično tome što si rekao, se ne naplaćuje ni m/e banking, ali ako plaćanje vršiš putem bankine aplikacije i.e. Standardno ili devizno, onda se naplaćuje 20rsd po nalogu.

Ima zasebna tema, cak sam ostavio i svoja iskustva, pa baci pogled tamo.
 
Jel neko ima problema sa mbanking/ebanking aplikacijom? Meni ne radi, pise da nemam aktivnih racuna, na kontakt telefon se ne javlja niko.
 
Potvrđujem ni meni preko sat vremena ne funkcioniše, možda i više ali se nisam logovao 😊
 
poruka koja se dobija trenutno
 

Prilozi

  • IMG_20210505_181558.jpg
    IMG_20210505_181558.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 16
Danas u jednom trenutku pukla aplikacija, a odmah zatim proradila i platio bez problema.
 
Sve češće se dešava. Šta je razlog ne znam ali nimalo nije prijatno držati novac na mestu gde će u bilo kom trenutku sistem da ga pojede na kratko.
 
I sa povecanjem odrzavanja i promenom tarifa je ponuda i dalje korektna u odnosu na ostale banke, ne znam sta kukate.
Ja cu doduse verovatno da se prebacim u Addiko banku, mRacun je 150 din odrzavanje, ukljucuje RSD, EUR racun, mobilni i web e-banking, DINA, MasterCard kartice, i bankomat mi je 100-200m od kuce.
Condor je mozda imao negativno iskustvo ali ja nisam, doduse imam samo stednju i devizni racun, nikad guzve u ekspozituri i radnici su ljubazni, drug ima preduzetnicki racun i stednju i on isto nikad nije imao problema i ima isto iskustvo da nema guzve u poslovnici tako da ako i mora do ekpoziture brzo zavrsi posao.
 
A koliko je placanje MCom recimo na AE ima li neki % kao kod drugih banaka?
 
A koliko je placanje MCom recimo na AE ima li neki % kao kod drugih banaka?
Nema provizije.
e/m banking im jeste besplatan,ali ako plaćaš iz aplikacije, Plaćanja/Standardno ili devizno,onda naplaćuju 20rsd. Trajni nalog mislim da je isto free.
 
wooque hvala za info za Addico mRačun.

Ovako, MTS banka mi je bila sekundarna, i služila mi je za online placanje, online kupovinu, i podizanje keša s bankomata. I tih 100 dinara nije bilo mnogo kao dodatni trošak, 250 vec jeste.

Tražim novu banku gde ce biti besplatna neograničen m/e banking. Ništa mi drugo ne treba, pa ako je neko pronašao jeftinije rešenje bilo bi super da nam javi.
 
wooque hvala za info za Addico mRačun.

Ovako, MTS banka mi je bila sekundarna, i služila mi je za online placanje, online kupovinu, i podizanje keša s bankomata. I tih 100 dinara nije bilo mnogo kao dodatni trošak, 250 vec jeste.

Tražim novu banku gde ce biti besplatna neograničen m/e banking. Ništa mi drugo ne treba, pa ako je neko pronašao jeftinije rešenje bilo bi super da nam javi.
Bukvalno isto meni za sve to isto sluzi mts banka.
Ovo je najjeftinije sto se placa i na sta cu i ja najverovatnije preci, jedino sto je besplatno ali koliko kapiram jos uvek nije u funkciji je iracun raiffeisne nanke ali je mana sto nema devizni racun ukljucen ostalo je sve free sto ti a i ja trazimo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno