Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Provereno ne moze u mts poslovnicama ali zato moze u bilo kojoj posti bez provizije. Uplata bi isla na broj racuna mts Banke (360-0669990000006-61), a u pozivu na broj bi se upisao br. racuna u mts Banci bez crtica (360xxxxxx...).
Vise o ovome na sledecem linku: https://mtsbanka.rs/FAQ/Placanja/a3...vrsim-uplatu-na-moj-Racun-plus.html#gsc.tab=0

Ako te jos nesto interesuje opusteno pitaj. Tu smo da pomognemo.
 
Moze li preporuka za banku, tj. dinarski racun koji ne bi sluzio ni za kakve redovne prilive, vec sustinski samo za ebanking, tj placanje mesecnih racuna za struju, grejanje i slicno. Video sam da je u mts banci mesecno odrzavanje racuna 100 dinara, ali me zanima ima li i nekih dodatnih troskova za tu namenu, u smislu da se placa i provizija za svako pojedinacno placanje racuna.

Takodje, sa obzirom na to da na racun ne bi stizao nikakav novac, bilo bi namenski uplacivano par desetina hiljada dinara na svakih par meseci, pa me interesuje i koje su besplatne opcije za to (vidim da su isplate besplatne na svakom bankomatu u drzavi, ali kako je sa uplatama, mora li bas mts bankomat za to, i, ako mora, postoji li bar opcija uplate bez provizije u najobicnijoj mts poslovnici, jer mts bankomata/banke u blizini nema).

Znam da sam upao ovde kao padobranac, i da sve ovo sigurno i pise u temi, ali nadam se da ce da naidje neki dobar covek koji ce me postedeti kopanja dalje od ovih 30ak postova sa poslednje strane (po tome sam vec kopao, i ne vidim odgovore na svoja pitanja, mada imam neke naznake da necu bas biti srecan oko ovih uplata).
Nemas proviziju nikakvu za placanje racuna a odrzavanje je 100 din mes. i to samo u mesecu kad imas promene na racunu.
Uplatu besplatnu bez provizije mozes uraditi preko Poste direktnom uplatom na svoj racun ali ne klasicnom uplatom vec posebno ima uputstvo kako odraditi bez provizije, i naravno ebankingom a dal ti je bez provizije to je do banke uplatioca.
 
Moze li preporuka za banku, tj. dinarski racun koji ne bi sluzio ni za kakve redovne prilive, vec sustinski samo za ebanking, tj placanje mesecnih racuna za struju, grejanje i slicno. Video sam da je u mts banci mesecno odrzavanje racuna 100 dinara, ali me zanima ima li i nekih dodatnih troskova za tu namenu, u smislu da se placa i provizija za svako pojedinacno placanje racuna.

Takodje, sa obzirom na to da na racun ne bi stizao nikakav novac, bilo bi namenski uplacivano par desetina hiljada dinara na svakih par meseci, pa me interesuje i koje su besplatne opcije za to (vidim da su isplate besplatne na svakom bankomatu u drzavi, ali kako je sa uplatama, mora li bas mts bankomat za to, i, ako mora, postoji li bar opcija uplate bez provizije u najobicnijoj mts poslovnici, jer mts bankomata/banke u blizini nema).

Znam da sam upao ovde kao padobranac, i da sve ovo sigurno i pise u temi, ali nadam se da ce da naidje neki dobar covek koji ce me postedeti kopanja dalje od ovih 30ak postova sa poslednje strane (po tome sam vec kopao, i ne vidim odgovore na svoja pitanja, mada imam neke naznake da necu bas biti srecan oko ovih uplata).

Nema provizije na ebanking/mbanking uplate, (koliko znam) nema ni limita ebanking/mbanking naloga u toku meseca, nema provizije na podizanje na bilo kom bankomatu bilo koje banke, nema provizije na uplatu na svoj račun u Pošti (posebno uputstvo, ne redovna uplata na tekući). Jedini trošak je 100 dinara mesečno ukoliko ima prometa na računu.
 
  • Like
Reagovanja: Rio
Hvala svima. To je u sustini i najbolje sto je moglo da se ocekuje na osnovu ono malo informacija sto sam imao.
 
Da li još neko ima problema sa primanjem SMS poruka (generisanjem koda) pri pokušaju plaćanja preko ebankinga? Danas sam probao u 3 navrata u 3 različita perioda dana, i još uvek mi ne stižu poruke.
 
Da, ne radi im e-banking. Upravo sam završio razgovor sa operaterom i dao mi je jedan odličan savet: Probajte kasnije u toku dana, pa ako proradi, znači da je problem otklonjen. o_O
 
To je jedino sto mi smeta kod njih, sve ostalo, veliki plus. I osoblje u ekspozituru gde inace idem, fenomenalno.
 
Ni meni nije sad stigao SMS (prebacivao sam sebi u drugu banku).
Iz mobilne aplikacije sve prošlo bez problema. Što je i logično pošto ne traži SMS autorizaciju.
 
Kakva bruka od banke u poslednje 2-3 nedelje. Poništili su moje celokupno zadovoljstvo u poslednje 2 godine.

Plaćanje ne radi još uvek. Ali je još bolje to što mi je SMS autorizacija zaključana jer nisam 3 puta uneo kod koji nisam ni dobio. Sad moram u poslovnicu da odblokiram.

U trenutku dok pokušavam da platim, stiže mi SMS o korišćenju kartice od juče ujutru.

Još uvek se nisam ohladio što nije radilo online plaćanje kad mi je bilo hitno pre nekoliko dana.

Opet moram da menjam banku. Šteta...
 
Jel prima neko platu na mts banku? Jel mora ono ovlascenje za prenos zarade da se salje il moze i bez toga ?
 
@brzibg
Nije problem samo u toj banci, kad god je frka ažurira se softver a ne obaveštavaju ali za pravo čudo uvek petak. Zovi koliko god hoćeš podršku ali vikend je pred nama :D
 
@markigi
Istina, jednom su mi rešili to telefonom kad je isto štucala SMS autorizacija. Ali mi je ispisalo tu poruku na ekranu.

@Mashinac Ovo nije ažuriranje. Njima sistem ozbiljno puca već mesec dana. Znajući da su sistem obračuna i naplate u telefoniji unapređivali godinu dana i tada ništa nije radilo, brine me ako su isti programeri sada napali i e-banking.
 
Puca svuda i to je obično ćetvrtak/petak a još ako je oko 15. smrt, plaćaj kamatu do ponedeljka. Ima se kartica :D
 
Ja sam pre par dana "uplatio" 300e na bankomatu u Knezu. Uzeo pare, prebrojao, pitao me da potvrdim, rekoh yes i kaže transakcija nije uspešna. Zadržao pare naravno bez da su uplaćene na moj račun. No za 2 dana po reklamaciji su rešili problem. Svakako za prvi i jedini izbor, po meni ni slučajno. Kao backup, može proći.
 
Gdje si procitao to, jel' ima negdje zvanicna vijest?
 
Hm, to mi ne mirise na dobro, ali vidjecemo. Pitanje je da li ce uraditi potpuno spajanje ili ce nastaviti da posluju kao nezavisani entiteti po utvrdjenom sistemu?! Ukoliko bude ovo prvo, vjerujem da cemo u nekom momentu izgubiti veliki broj pogodnosti koje nudi MTS banka (mada ruku na srce ne znam nista o Postanskoj Stedionici, nikad me nije interesovalo, sad mozda hoce :D ).
 
Hm, to mi ne mirise na dobro, ali vidjecemo. Pitanje je da li ce uraditi potpuno spajanje ili ce nastaviti da posluju kao nezavisani entiteti po utvrdjenom sistemu?! Ukoliko bude ovo prvo, vjerujem da cemo u nekom momentu izgubiti veliki broj pogodnosti koje nudi MTS banka (mada ruku na srce ne znam nista o Postanskoj Stedionici, nikad me nije interesovalo, sad mozda hoce :D ).
Verovatno se planira procena i prodaja Telekoma. Cim se "sklanjaju" te prateće usluge
 
Apsolutno ima smisla, cudi me zapravo da ga nisu prodali do sada... Ali da ne offtopic-ujem dalje. :D
 
Dobio sam juče poštom dopis da Banka poštanska štedionica preuzima 100% MTS banke.
U dopisu piše da su dopis dobili svi poverioci MTS banke preko 2 miliona RSD (jedan sam od tih). piše da će poštanska štedionica u potpunosti preuzeti sve poslove i račune MTS banke. Odluka je donesena na upravnom odboru pre nešto više od mesec dana.
pozvao sam MTSB call centar da pitam da li sada svoju štednju treba da podignem u mts banci ili poštanskoj štedionici i rekli su mi da nemaju apsolutno nikakve informacije.
Pitao sam ih da li sada novi korisnici mogu da otvore račun u MTS banci, rekao je da mogu, ali da nemaju apsolutno nikakve informacije vezane za preuzimanje od strane poštanske štedionice.

potom sam zvao poštansku štedionicu i postavio isto pitanje i u kontakt centru nisu imali baš nikakve informacije.

Dobio sam poštom dve strane teksta: bla, bla, bla, bez ičeg konkretnog.
Na sajtu MTS banke pod vestima se ništa ne spominje.
Videćemo šta će biti.
 
То са Поштанском ми се не свиђа никако.
Једино кад би све остало исто као и до сада (сајт, без провизије за подизање новца, e-banking уплате итд..)
Е сад, да ли ће остати тако или ће се све стопити у ПШ, остаје нам да видимо.

Зна ли неко како је било када је Поштанска штедионица преузела ону Aгробанку?
Претпостављам да бивши корисници те банке користе све услуге Поштанске штедионице, немају ништа посебно?
(e-banking поштанске штедионцие, њихове провизије итд...)
 
Šta može biti....
poštanska će preuzeti sve korisnike I postajemo njihovi korisnici, ako ste imali neki ugovor to će se ispoštovati i to je to, na dalje pravila određuje poštanska štedionica.
 
Ja ću narednih dana da ugasim račun, dok još može u mts-u to da se završi. Ko zna šta će posle biti..
Dovoljno mi je da uđem na sajt Poštanske Štedionice ili prođem pored nekog njihovog bankomata i da znam da ne želim da sarađujem sa njima dalje.
 
Mislim da niko ko ima racun u MTS banci nije planirao da bude korisnik PS, potpuno se gubi svaki smisao.
PS sigurno nece nuditi uslugu kakvu smo imali do sada.

zaista ne znam sta raditi, i koje su alternative, muka mi je vise od ovog menjanja banki.
 
Onih 100 dinara mesecno se naplacuje samo ako ima transakcija, tako da i ne vidim znacajan razlog za zurbu oko gasenja racuna, pogotovo dok se ne vidi sta ce se stvarno desiti, i kada. Ja jos ni kartice nisam dobio, i naravno da mi se ni malo ne svidja ovo sto vidim, ali bar onih "besplatnih" 6 meseci ce morati da ispostuju, kada vec naplacuju izradu kartice.

Naravno, vazno je samo imati unapred spremnu zamenu, jer, kada ovi u nekom trenutku posalju obavestenje o izmeni uslova koriscenja, zatrebace.
 
Ne brinite Postanska stedionica ce postovati sve ugovore koje je mts banka potpisala, a mislim da je ovo dobro za korisnike PS jer ce oni dobiti e/m banku od mts banke. Evo za oko mesec ipo dana se spajaju otp-ove banke u Srbiji, a korisnicima koji su imali losiji e/m banku u te dve dobili su bolju verziju. Mada opet otp grupa je privatno lice. Svakako pripajanje mts banke mora da prodje odredjenu proceduru mada verujem da ce ona biti ubrzana jer drzava ima interes da objedini sve bankarske usluge u jedno lice. Takodje treba ovo gledati i sa aspekta privatizacije mts odnosno TS, jer ce prema ovom doumentu o pripajanju TS imati oko 10% akcija PS, a PS ima mnogo klijenata sto znaci potencijalnom kupcu celog ili dea akcija mts/TS.
 
@pm.me

Tesko da ce posle odredjenog perioda posle spajanja ostati isti uslovi za RacunPlus.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno