Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sber odavno ima tu opciju, za Infostan i MTS valjda.
Nema razloga da svi ne pocnu da koriste racune sa QR kodovima, mnogo bi olaksalo.
 
Koliko košta plaćanje QR kodom? Provizija kao u pošti okvirno?
Gde bih ja imao koristi od QR kodova, hoće li biti samo za račune ili i proizvode, kad sve račune plaćam bez provizije u TB na Klik? Možda me vidim širu sliku. :)
 
NBS ili ko vec je za racune samo namenila QR za sada.
Ali da ima volje mogao bi i kartice da zameni preko IPSa i QRa u radnjama.
 
Ali da ima volje mogao bi i kartice da zameni preko IPSa i QRa u radnjama.
Upravo na to sam ciljao. za račune ima već puno rešenje koje funkcionišu 15+ godina. Šabloni, Klik. Ali zahtevaju ebanking. Nekad i Kiwi automati (možda i dalje). Ovako sa QR kodom mogu računi i u Maksiju da se plate na kasi, al' provizija je slična.

Ne vidim da će članovi foruma koristiti QR, ili grešim? ;)
 
Koristiću ako bude besplatno, ako bude koštalo pa zavisi koliko košta i od potrebe u datom momentu. Nekad mi treba instant pay, nekad ne treba, kada treba platim i to je to. Svakako je jeftinije nego uplatnica u pošti i slične nebuloze iz prošlog veka.

Nego ovi su opasno nesposobni, jer ja ni posle osam dana nisam dobio nikakav mejl od njih a samim tim ni karticu. Samo prebacuju lopticu jedni na druge, tipična bagra zaposlena u državnom uhlebljenju. Štedionica kaže ako stigne dopis mi ćemo poslati mtsu, mts kaže poslali su dopis pa posle ne mogu ništa telefonom samo napismeno (tipična žvaka uhlebljenih lezilebovića iz državno činovničkog aparata). Barem nisu lopovi a meni kartica funkcioniše i ovako jer služi samo za paypal.
 
Poslednja izmena:
Nego ovi su opasno nesposobni, jer ja ni posle osam dana nisam dobio nikakav mejl od njih a samim tim ni karticu. Samo prebacuju lopticu jedni na druge, tipična bagra zaposlena u državnom uhlebljenju. Štedionica kaže ako stigne dopis mi ćemo poslati mtsu, mts kaže poslali su dopis pa posle ne mogu ništa telefonom samo napismeno (tipična žvaka uhlebljenih lezilebovića iz državno činovničkog aparata). Barem nisu lopovi a meni kartica funkcioniše i ovako jer služi samo za paypal.
Добродошао у клуб.:D
 
Ne može nijedna master card pa tako ni mts, može za verofikovanje i plaćanje. Za povčačenje sa paypala treba visa.
 
Dajte neki fixni za k9ntakt sa ovom bankom, a da nije onaj na o800 103 103

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Nema [emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Odgovaraju na chatu njihovog sajta kao i preko maila i fejsbuka. Sve isprobao :)

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Nema [emoji1787][emoji1787][emoji1787]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sbb ima, nema javno ali ja ga imam i koristim ( inace je minut sa moba 100 din).
Imaju i ovi prevaranti 100% ali saznacemo ga vec nekako....

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
A Telenor sto ima samo 063?:)

Gde je minut sa moba 100din??
 
Idem da otvorim račun i nekoliko štednih dinarskih računa, deponujem sredstva - što će potrajati. koju od dve poslovnice u centru mi savetujete - da li onu u zgradi Dunav osiguranja preko puta Staklenca (na Trgu) ili na početku Dobračine? Probaću da zakažem termin.

Sent from my M8pro using Tapatalk
 
Nekoliko računa zbog različitih perioda oročenja? Trebalo bi da nema limita, da može sve na jedan ako nije period problem.
Inace, ne verujem da ima igde gužve. Ujutru tamo bude prazno, prema mom iskustvu. A procedure stvarno potraju jer su malo sporiji radnici meni zapali. Otvaranje računa bar pola sata do 45 min, a realno minimum 15 min.
 
Nekoliko računa zbog različitih perioda oročenja? Trebalo bi da nema limita, da može sve na jedan ako nije period problem.
Tako je!
Recimo, otvorim 9 štednih orocenih dinarskih računa na po 100.000din.

Ako mi pre isteka oročenja od god. dana zatreba novac, dovoljno je da zatvorim jedan ili dva ili tri takva računa i dobijem umanjenu kamatu ali ostali traju do kraja isteka ugovora.
ako bih sve stavio na jedan račun, a zatreba mi 1 dinar onda bi sve sve moralo raskinuti i dobio bih minimalnu kamatu.

Sent from my M8pro using Tapatalk
 
Cure u Makedonskoj prilicno znaju.
Ali sistem je spor... jedva ikada ima guzve iole. Smorices se za vise racuna :(
 
^ Kad sam zvao kol-centar, rekli su mi da zakažem termin da ne bih čekao jer to "traje".
U TB imam otvorenih 10 oročenih dinarskih računa, s obzirom da tamo može sve preko app/online, to sam sam samostalno uradio za manje od 10min.
Objasnio sam zašto više računa. Ne nameravam da razoročavam, al' nikad se ne zna koliko novca može da zatreba ako se nešto neplanirano desi. Umesto jednog većeg uloga, ako do toga dođe, bolje da razoročim jedan ili više manjih, a da ostali ostanu do kraja UO 12 meseci sa celom pripisanom kamatom. ;)
Onda - Makedonska, hvala!
 
Ma naravno. Mada moje misljenje je da na godinu dana ne vredi cimanja, idi barem u Intesu na 5 godina, 5.5%, ni stedne obveznice nisu davale toliko (ko misli da jesu, neka uporedi EKS).
 
Ja sam u MTS orocio na 4.40% na 36 meseci, s tim da ako podignes ranije, dobijas kamatu vazecu za period koliko si stedeo, 6 meseci, 12... To je bila kao neka promocija.
Ovde je jos bolja kamata, samo pitanje da li dobijes nesto u slucaju prevremenog razrocenja.
 
Ja sam u MTS orocio na 4.40% na 36 meseci, s tim da ako podignes ranije, dobijas kamatu vazecu za period koliko si stedeo, 6 meseci, 12... To je bila kao neka promocija.
To je i dalje tako. Ako si štedeo 7 meseci, dobijaš za prvu nižu ponudu, 6 meseci.
ovde je jos bolja kamata, samo pitanje da li dobijes nešto u slucaju prevremenog razrocenja.
U Intesi? Mislim da je 5 god. puno.

NLB daje 4% na god dana, ali u slučaju prevremenog razoročenja - dobija se krompirić.


Sent from my M8pro using Tapatalk
 
Tako je!
Recimo, otvorim 9 štednih orocenih dinarskih računa na po 100.000din.

Ako mi pre isteka oročenja od god. dana zatreba novac, dovoljno je da zatvorim jedan ili dva ili tri takva računa i dobijem umanjenu kamatu ali ostali traju do kraja isteka ugovora.
ako bih sve stavio na jedan račun, a zatreba mi 1 dinar onda bi sve sve moralo raskinuti i dobio bih minimalnu kamatu.

Sent from my M8pro using Tapatalk
Е видиш ти мангупа.:D Свака част.О овоме нисам никад ни размишљао,јер немам за штедњу:D,али је права ствар.:happy:
 
Pa za 10 računa sa štednjom verovatno se isplati tako. Ko ima godišnje može uzeti od svih 10 lepe pare :)
 
^ Tačno zamišljenu 13. platu. Toliko sam dobijao u TB do sada. No, svi krešu pasivne kamate.
Trenutno najveće za 12 meseci daju MB i NLB.

P. S.
Postoji li CarGo tema na Forumu? Ne mogu da nađem.
 
Poslednja izmena:
Па ко има 900к пара које може да орочи на дужи период, нема неке потребе за 13. платом. ;)
Гдје сад да прекида кад је најтеже прошло(1. милион):)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno