Šta je novo?

mts Banka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja probao karticu u Maxi-u i neće ni PayPass ni kad se ubaci + pin

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Jel ima neko ko je već dobio karticu slična iskustva ?

Vidim da je nakon promene pin-a potrebno prvu transakciju izvršiti na bankomatu. Možda je taj problem i kod mene jer bukvalno ništa nisam ni plaćao ni podizao sa tom karticom osim preko internet (paypal i google payment).

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Aaaa pa tako kaži. To je onda.

Moraš da ili podigneš pare na bankomatu ili da izvršiš upit stanja. To je "aktivacija". Tek nakon toga u prodavnicu.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ja sam u subotu popodne, otvorio racun u poslovnici. Evo stigla kartica danas
 
Jel telenor ima proviziju na uplate komunalija telefona i sl,nisam pitao ali dali u ekspoziturama mts-a moze da se uplacuje i podize novac
Може у пословницама МТС банке ,а за ТБ све зависи од пакета текућег,рачуна на Клик + картица.
 
Meni je kurir u petak doneo papire na potpis. Racun mi jos uvek nije aktiviran. Prekjuce su mi u kol centru rekli da je rok 3 radna dana. Danas sam ih opet zvao i rekose da znaju za to, da nisam jedini i da je problem do Poste, jer su oni napravili neku pometnju sa dostavom dokumentacije. Ne znam da li je "prebacivanje lopte", ali su mi rekli da ce nastalu situaciju resiti i zamolili me za strpljenje. :) Da sam otisao u poslovnicu, do sada bih vec imao karticu. :D
 
Isto tako je i meni bilo samo što se posle ispostavilo da je eto ipak stigla... Pitanje je šta bi bilo da nisam zvao.
 
Оно што још није као у ТБ и што би могло да се побољша је радно вријеме Корисничког сервиса (какав год да је),који не ради недељом.
 
Meni stigla kartica u postanso sanduce.A zeni nije stigla,a bili zajedno u poslvnici,pod 1.Pod dva nije mi jasno kako nije licno urucenje kartice nego samo da se baci u postansko sanduce. :D
 
I onako nije aktivna pa ne vidim razlog zašto je ne bi ubacili u sanduče.

Meni čak tako više odgovara nego da vijam poštara kad odgovara njemu a i meni.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk
 
Prvu transakciju treba izvšiti isključivo na bankomatu mts banke ili bilo kom bankomatu ?
 
Da li ima neko ogranicenje sto se tice godina za otvaranje racuna? Posto sam poslao zeninog brata da otvori racun, oni ga odbili uz obrazlozenje da nema 21 god. Decko ima 18 god. Cudno mi...

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
Danas sam se prijavio online za otvaranje racuna i da potpisem ugovor kod kurira,da li banka kreira pin ili ja kada bude aktivan racun?
 
Da li ima neko ogranicenje sto se tice godina za otvaranje racuna? Posto sam poslao zeninog brata da otvori racun, oni ga odbili uz obrazlozenje da nema 21 god. Decko ima 18 god. Cudno mi...

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
Svaki gradjanin moze....ne cudi se nista...[emoji1]
 
Svaki bankomat je mts bankomat :)
 
Da li ima neko ogranicenje sto se tice godina za otvaranje racuna? Posto sam poslao zeninog brata da otvori racun, oni ga odbili uz obrazlozenje da nema 21 god. Decko ima 18 god. Cudno mi...

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
Код њих се пунољетство изгледа стиче с 21 годину:D Чак и малољетна лица могу отворити рачун под посебним условима,мада и банка може одбити отварање рачуна без образложења.Вјероватно је било мрско радницима да раде и да се муче,видјели неко млад итд.У принципу нема разлога.Нек оде у другу пословницу или све интернетом одради.
 
Moje iskustvo sa otvaranjem racuna
Online podneo zahtev u subotu u prepodnevnim satima
Juce ( sreda ) kurir doneo dokumentaciju
Danas ( cetvrtak ) oko 14-15 casova racun aktiviran , medjutim jos uvek nisam zaduzen 500 dinara za karticu .
 
Meni stigla kartica u postanso sanduce.A zeni nije stigla,a bili zajedno u poslvnici,pod 1.Pod dva nije mi jasno kako nije licno urucenje kartice nego samo da se baci u postansko sanduce. :D

Tako je i u TB bilo,a zašto i ne bi kada se kartica mora aktivirati preko svog naloga.
Zar nije tako jednostavnije nego da se juriš sa kurirom ili da se cimaš do pošte i čekaš ko zna koliko u redu da bi je podigao.


I onako nije aktivna pa ne vidim razlog zašto je ne bi ubacili u sanduče.

Meni čak tako više odgovara nego da vijam poštara kad odgovara njemu a i meni.

Sent from my Redmi 4 Prime using Tapatalk

+1
 
Otvorio sam danas racun u poslovnici,posle par zvanja nekih sefova omogucili su mi slanje kartice na adresu razlicitu od one iz lk

Dodjem ja kuci malo razgledam na sajtukako to sve izgleda i vidim da su mi guske stavile drugo mesto rodjenja,dali ce sad to da pravi neki problem posto u mom selu nema filijale mts banke a ko zna kad cu opet tamo gde ima
 
Tako je. Uzjedno, MTS valjda uopste nema jos uvek bankomata?
MB u naredne dve godine, a verovatno nikada, nece imati svoje bankomate. Oni su virtuelna banka i koristice tuđu infrastrukturu ako uopste dodje do bankomata za uplatu (isplata vec moze svuda).

Moja 2¢
 
Jutros u 8:15:
TROŠAK PLASTIKE ZA PRVO IZDAVANJE za karticu br...
Kod mene sve ide po protokolu.
 
Nikada pre nisam koristio plaćanje preko neta, pa ne zamerite na pitanjima. Pročitao sam ove 24 strane. Ono što meni mnogo znači (pored uobičajenog plaćanja karticom po prodavnicama) je što bih mogao da plaćam račune bez provizije i sebi, i roditeljima. Ušteda i vremena i novca. Znači mnogo i što je svaki bankomat ujedno MB bankomat. Znači i to što je besplatno održavanje računa, jedino se jednokratno plaća 500 dinara za karticu. Shvatio sam i da kartica mora da se aktivira transakcijom ili upitom na bankomatu. Itd.

Pitanja i konstatacije svega ovde pročitanog:
1. Mogu li da plaćam račune (struja, telefoni, kablovska, Informatika NS, itd) i za druga lica, konkretno roditelje? I kako uopšte to funkcioniše, čuvaju se odštampani dokazi o uplati? Negde rekoste da to ne prihvataju npr. kod uplata za izradu ličnih dokumenata u SUP-u, šta još?
2. Plaća li se konačno tih 5 dinara po SMS obaveštenju o odlivu dinara sa računa? Obaveštenja putem mejla o prilivu/odlivu/prolivu su besplatna?
3. U Pošti mogu da se uplate dinari na MB račun besplatno, ali da se uplatnica uplati isključivo kao u postu 247 ili 307.
4. Kakva je procedura da prebacim da mi plata ne stiže više na račun u Komercijalnoj banci, nego na MB?
5. Nigde ne nađoh na njihovom sajtu spisak ekspozitura? Podrazumeva li se da je svaka MTS poslovnica ujedno i MB ekspozitura?
 
2. Placa se. U podesavanjima naloga iskljucis tu opciju. (5 din + PDV)
Priliv besplatan. Putem sms-a dobijas.
3. Ako u posti uplacujes (pretpostavljam da su postovi ono gde smo pisali da li je 189 ili 289, 189 ako placas u posti 289 online.

Ovo ostalo nisam skroz siguran, odgovorice neko drugi.
 
1. Možeš da plaćaš sve račune i za druga lica. Kada završiš plaćanje imaš opciju da sačuvaš PDF verziju, ali u suštini nemaš potrebu to da radiš. Najbolji način je sledeći račun gde proveriš da li ti je evidentirana uplata. I to za usluge za koje nemaš mogućnost online provere(u BG samo struja i možda infostan ne mogu online da se provere). Izuzetak su uplate za potrebe države kao što si i naveo, oni traže tvrdu potvrdu iz banke.

2. Plaća se obaveštenje o odlivu putem SMSa, koje možeš da isključiš u podešavanjima računa. Obaveštenja o prilivu su besplatna, ali meni prilikom transfera sa intese na mts nije stiglo nikakvo obaveštenje iako su pare legle. Još se valjda uigravaju.

4. To rešavaš u računovodstvu firme, dostaviš im broj novog računa.

5. Nije svaka MTS poslovnica i ekspozitura banke. Ima ih malo, a za spisak ne znam. Ne mogu uplate na račun u poslovnicama MTS.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno