Šta je novo?

Motorola EDGE 40 PRO

SteffanXDe

Zapažen
Učlanjen(a)
10.05.2023
Poruke
49
Poena
15
Pojavila se u prodaji, kakvi su utisci, misljenja, da li je neko vec ima? Vidim da nema svoju temu, pa sam napravio ovu.
 
Mislim da je ovo definitvno neki zajeb u hardweru, inicijalno sa uređajem koji nije updatovan iz kutije da li su se desavali problemi ili nakon update?
Ja negde pročitao da oni koji nisu radili ni jedan update , nemaju problem deep sleep a. Svakako je ne oprostivo da nemogu da reše. Nikad ne ćeš videti recall jer bi to potencijalno ubilo fabriku. Sećamo se svi onog Samsunga note nešto što se samo zapaljivo, čak ni tad Samsung nije uradio recall već su bile posebne procedure za ulazak u avion za putnike koje imaju taj telefon.
 
Obustavljena je prodaja, nije bilo telefona za kupiti , povučene su jedinice koje su bile na stanju, a mislim da su iz Samsunga taj note 6 ili 7, koji već beše falican, otkupljivali po nekoj finoj sumi, da bi stimulisali ljude da predju na S seriju.. Tako da nije da baš ništa nije urađeno. S druge strane, Motorola na onoj temi na oficijalnom forumu, kroz agente neće ni da objasni i kaže, problem je SW prirode, radimo na rešenju, znamo za njega, malo strpljenja.
Oni kao papagaji, uradite fabrički reset, uradite kalibraciju baterije...
Nisam želeo da to radim(uradio samo kalibraciju baterije) , ali oni koji jesu, ponovo su kroz par dana imali isti problem.

Svi se čude (agenti) , niko kao nema problem, a novi ljudi se samo javljaju u temi, a oni postojeći već bivaju sve više iznervirani. Kada su krenuli da ih pljuju, više se agenti nisu javljali. Evo i ja pitao ovde predstavke Motorole, ni oni nisu čuli, a 3 reči i Google pretraga ih delila od njihovog foruma, sa 7,8 strana, gde ljudi šize...

Ipak je do pristupa.
 
Vidi, pre kupovine bilo kog modela praktikujem vrlo detaljno istraživanje online po forumima, telegramu, reddit itd.. kad i ako vidim da nema bugs onda radim update, nakon svakog update koji je prelazak sa starog na novi OS, radim MANDATORAN factory reset. (security update itd tu ne radim factory reset) Ako je urađen update na faličan ROM, onda gledam da ispeglam sa kuvanim ROM sa XDA, e ali ako je tel u garanciji-batali sve i povuci garanciju. Motorola EDGE 40 Pro je izuzetan uređaj koji nudi sjajne performase po pitanju kamere, baterije, brzine, useru ga softwerski ok-uvek ima izlaz ako nije hardware..
 
Pa ne znam sta bih rekao po pitanju kamere, opet je sw kamere, odnosno kamera app kao da je to uređaj od 200e. Ne znam da li vi imate taj dojam. Sve nešto sporo, sve neko čekanje, izoštravanje...

Telefon što se tiče izrade i samog rada, je odličan. Ali ovo, da me ne probudi alarm ujutru, pored telefona od 1000e, ja navijam tablet i sat 7 dnevnoj sobi da me bude... Ajde ne...
 
Pa ne znam sta bih rekao po pitanju kamere, opet je sw kamere, odnosno kamera app kao da je to uređaj od 200e. Ne znam da li vi imate taj dojam. Sve nešto sporo, sve neko čekanje, izoštravanje...

Telefon što se tiče izrade i samog rada, je odličan. Ali ovo, da me ne probudi alarm ujutru, pored telefona od 1000e, ja navijam tablet i sat 7 dnevnoj sobi da me bude... Ajde ne...
Nemam problem sa kamerom, čak sam iznenađen sa OMNIvision senzorom, nimalo naivno!
 
Kamera app je po mom mišljenju glavni problem.

Ovako nesto na Motoroli nisam mogao.

Evo sad išao da trčim malo, bukvalno, izvadio telefon iz džepa, bap i evo fotke od 2 sec...
 

Prilozi

  • IMG_20231209_225426.jpg
    IMG_20231209_225426.jpg
    218.7 KB · Pregleda: 112
  • IMG_20231209_225246.jpg
    IMG_20231209_225246.jpg
    352.9 KB · Pregleda: 113
Jel zna neko jel ima negde da se kupi originalna plastična zaštita leđe? Bio sam pre neki dan u nekoj prodavnici da pitam jel imaju futrole neke, i gospođa je tako nonšalantno uzela moj telefon i pokidala originalnu plastipu pa sada moraju da mi uzmu druge
 
Jel zna neko jel ima negde da se kupi originalna plastična zaštita leđe? Bio sam pre neki dan u nekoj prodavnici da pitam jel imaju futrole neke, i gospođa je tako nonšalantno uzela moj telefon i pokidala originalnu plastipu pa sada moraju da mi uzmu druge
AliExpress, nema originalne plastične, ni ima drugih vrsta, na kupujem prodajem ima isto nekih alternativa.
 
Da da, samo ja za sada osim notifikacija u "bubble" ne vidim nikakvu razliku
 
Zaključavanje Hone panela u Moto launcher-u? Videh negde da su i to ubacili.
Šta to uopšte radi?

Nego jel ima mogućnost da kada zaključam telefon da se ekran ne pali sam u onaj neki mod gde pokaže sat i ugasi se sam nakon tupa 5 sekunfi?
 
Jel se nekome dešava da se resetuje telefon posle update-a, evo danas mi se 2 puta resetovao sam telefon
 
Šta to uopšte radi?

Nego jel ima mogućnost da kada zaključam telefon da se ekran ne pali sam u onaj neki mod gde pokaže sat i ugasi se sam nakon tupa 5 sekunfi?
Zaključava Home panele da ne možeš greškom da ukloniš neku od postavljenih prečica.

Moze preporuka za neki dobar case ?
Ako želiš originalnu, nažalost, nije dostupna u Srbiji. Ima je u ponudi bugarskog Tehnopolisa, pa, ako imaš nekog ko može da ti je donese, ili ako u skorije vreme budeš išao do Sofije - Edge 40 Pro Soft Protective Case. Takođe, proveri i sa ovlašćenim servisom da li oni mogu da nabave. Koliko znam, nabavljaju originalne punjače (dodatnu opremu).

Jel se nekome dešava da se resetuje telefon posle update-a, evo danas mi se 2 puta resetovao sam telefon
Nakon Android 14 ažuriranja? Još uvek to nisu ispravili?

Pozdrav, jel istina da nema više "peak display", nego neki "lock screen", čitao sam na Lenovo forumu da su jedno izbacili a drugo ubacili, kao i da ima samo jedan izgled sata. Ako je tako ne pada mi napamet da instaliram A 14.
Da, istina je. Glavni administrator na Moto forumu je potvrdio da su uklonili Peek Display a dodali Lock screen.
 
Izgleda se stabilizovao, posle ta 2 restarta radi kao sat,
Ova opcija Lock screen je meni super, mene je neriralo što svaka notifikacija mora da upali ekran
 
Nazad
Vrh Dno