Šta je novo?

Motorola EDGE 40 PRO

SteffanXDe

Zapažen
Učlanjen(a)
10.05.2023
Poruke
49
Poena
15
Pojavila se u prodaji, kakvi su utisci, misljenja, da li je neko vec ima? Vidim da nema svoju temu, pa sam napravio ovu.
 
Evo uzeo sam ga ja danas..

Neobicne su ove ivice(zakrivljenje), imam utisak da je dosta klizav telefon baš zbog njih.

Inače brzinski prebacio sve sa S22U, svega 10,15 min i evo igram se par sat sa setovanjima.

Neverovatno koliko je telefon brz i sve je smooth. Videćemo kako će biti, za sad... Odličan.
Prelazi iz aplikacija, menija, sve je instant.

Ekran je meni prijatan za oko i deluje lepo. Da li je nešto najlepše što sam video, nije, ali daleko da mu nešto fali.

Kamera je upotrebljiva, negde bi se više složio sa Pecinom recenzijom nego sa nekim drugima koji su je baš nakudili. Po meni, odlična za nekog kome to nije primarna stvar na telefonu.

Stigao je sa 53% baterije i najviše je svukao dok je prebacivao (tada je i punio S22U), sada nakon dužeg drndanja spala sa 38 na 35%, videćemo to nakon par dana.

Čudan je port za punjenje, odnosno kabl ulazi baš baš teško i to ovaj iz org pakovanja. Nadam se da neće doći do nekog oštećenja zbog toga.

Nisam fan čistog androida, pa malo sad jurim stvari gde su i šta, ali vidim da se generalno sve može prilično prilagoditi, tako da ne očekujem probleme.

Da se vratim na izradu.
Sem tog problema da klizanjem, sve ostalo je odlično.
Tasteri su lepo postavljenji, osećaj sa njih je dobar.
Imam utisak da je power taster blago viši od vol -, tako da ga je lako naći (na slepo).
Staklo koje prekriva kamera je izjedno, što me baš prijatno iznenadilo. Lepo je, jedino će možda biti problem sačuvati ga od oštećenja.

Zvuk deluje takodje pristojno.

Javljam još neke utiske, ovo je bilo brzinski, na prvu.
 

Prilozi

  • 20230604_190823.jpg
    20230604_190823.jpg
    248.6 KB · Pregleda: 208
  • 20230604_190819.jpg
    20230604_190819.jpg
    268.8 KB · Pregleda: 134
  • 20230604_193914.jpg
    20230604_193914.jpg
    348.8 KB · Pregleda: 148
Telefon deluje bas primamljivo, to brzo punjenje je stvarno prednost. Cuo sam da je bilo problema sa 30 ultra, da je vremenom oslabila brzina punjenja i da gubi procente baterije preko noci.
 
Ne znam, nisam imao posle godinu dana ni sa jednim telefonom problem sa baterijom, a sve sam ih punio brzim punjačem.

Punim ih ujutru kada se spremam za posao, tih 30min ga napuni i to je to, nekada ga dopunom u toku dana ako ga baš sabijem, da bi imao sutradan do ujutru.

Eventualno ga punim sporim punjačem kada ga punim cele noći. Ne obraćam toliko pažnju na bateriju, zamenljiva je pa i da bude problema rešiće se.

Od jutros je ovakvo stanje, mada mi je ostao ukljucen DriveSync, pa je popio najvise baterije..

Očekujem dosta po pitanju autonomije, pa videćemo već...
 

Prilozi

  • Screenshot_20230605-114532.png
    Screenshot_20230605-114532.png
    90.4 KB · Pregleda: 164
Zanimljiv prelazak sa S22U na Motorolu, kako sam sada korisnik S22U najvise me zanima razlika u samom ekranu ? da li je na Motoroli lošiji brightness ili nema razlike, kakav je na suncu? 120 hz vs 165 hz da li tu primecujes razliku kao vise je smooth ?

 
@Karaburac

Jedini razlog prelaska sa S22U na ovaj je autonomija. iPhone 13PM me razmazio pa mi ono što nudi S22U, jednostavno ne odgovara...

Ekran napolju, nisam primetio da je nešto problematičan, mada istini za volju, nisam ni bio puno na Suncu.

Što se tiče razlika 120hz vs 165hz mislim da je to puki marketing i da se tu razlika nikada videti neće.

Ono što mi se juče činilo bolje, a danas sam to i potvrdio je fluidnost prilikom kretanja kroz telefon, na Motoroli je sve tako lepo i glatko. Daleko od toga da na S22U nije, ali ovde je nekako lepše iskustvo. Gestures uz ove ivice svuda oborene su milina, samo lete prsti.

Ako ti nick govori da si sa Karaburme, ja radim u Višnjičkoj, pa ako te zanima, uvek možeš da me cimneš da pogledaš uživo.
 
Sem brzog punjenja, S23U je u svakom pogledu bolji uređaj, tj. po svakoj stavci gledano u odnosu na Edge 40 pro, pa čak i šire s obzirom da ima dodatne funkcionalnosti.

Lično, koristim Edge 20 pro i čak sam razmišljao da pređem na 40 pro, ali realno ne dobijam time ništa sem rupe u novčaniku.

Da nije tako, tj. da mi je sad neophodan telefon, edge 40 pro bi verovatno bio moj izbor kao dobar odnos uloženo/dobijeno, ali to opet ne menja ono što sam napisao u prvoj rečenici.
 
Nema tajne kad sam ga uzeo napunio bateriju do kraja i onda maltretirao telefon ceo dan da vidim koliko će izdržati. Kod normalnog korišćenja i još sve uključeno izdrži dan ipo.
 
Jeste vazno
Nove opcije su uvek dobrodosle kao i fluidnost samog sistema,sigurnosne zakrpe
Kada za nesto dajes 400-500 i vise eura ocekujes malo vise od komada hardvera koji eto radi
Sigurnosne zakrpe dolaze na svaka 2 meseca. Nisam raketni naučnik iz Nase pa da moram ne znam kako čuvati podatke niti posećujem kojekakve sajtove...

Inače, telefon ima thinkshield zaštitu podataka...
 
Nisam siguran da li su po zakonu dužni da ti daju po navedenoj ceni, kao što je u prodavnicama redovnim...ako ima neki pravnik sa proverenim informacijama neka pomogne!
 
Po zakonu su duzni da prodaju po ceni koja je izlozena. Ovde jedino moze da ospore kupovinu, tako sto mogu da kazu da su vas odbili zbog kreditnog biroa. Ja se tuzim sa njima zbog S23 Ultre, platio avans i jos mi nisu isporucili koji sam trazio, prevaranti su teski.
 
Nazad
Vrh Dno