Šta je novo?

Motorola EDGE 40 PRO

SteffanXDe

Zapažen
Učlanjen(a)
10.05.2023
Poruke
49
Poena
15
Pojavila se u prodaji, kakvi su utisci, misljenja, da li je neko vec ima? Vidim da nema svoju temu, pa sam napravio ovu.
 
Jel ima neko informaciju da li će biti na popustu u gigatronu od nedelje? Ja sam ga poručio po ovoj trenutnoj ceni (ali imam 20% popusta pa ću i lepo uštedeti, pogotovo ako se uzme u obzir da je u telenoru 105k plus pretplata, a pretplatu već imam extra umanjenu, ovih 88k koliko će me izaći u gigatronu za sada mi deluje kao odlična kupovina :)
 
Jel ima neko informaciju da li će biti na popustu u gigatronu od nedelje? Ja sam ga poručio po ovoj trenutnoj ceni (ali imam 20% popusta pa ću i lepo uštedeti, pogotovo ako se uzme u obzir da je u telenoru 105k plus pretplata, a pretplatu već imam extra umanjenu, ovih 88k koliko će me izaći u gigatronu za sada mi deluje kao odlična kupovina :)
Nažalost, nije na popustu u Gigatronu. Međutim... Yettel je smanjio cenu telefona ove nedelje, pa sada Edge 40 Pro uz Total Data tarifni paket (3.000 rsd mesečna pretplata) košta 98.000 (odnosno, 88.000 kada se iskoristi vaučer za reciklažu od 10.000 rsd. Plus, dodali su i 3. godinu garancije.

Takođe, u Gigatronu, za plaćanje u celosti karticama banke Intesa, može da se iskoristi popust od 15% na maloprodajnu cenu od 111.110 rsd (jer telefon nije označen sa "Top artikal" i "Šok cena") pa snižena cena iznosi 94.440 rsd.

Svakako, najniža cena je u A1. Na primer, uz Neo23 tarifni paket (2.700 rsd mesečna pretplata), telefon košta 67.000 rsd ako se plaća u celosti.
 
Da li imate problem da samo zateknete telefon ugašen. Upali se normalno, bude 20-30% baterije i radi nedelju dve dana normalno, pa opet...

Na Lenovo forumu, tehnička podrška, spominje kalibraciju baterije, i svašta nešto što sam probao, ali bez uspeha. Takodje, tamo par korisnika navodi ovo kao učestao problem.

Najgore od svega, što već par puta propustam jutarnji alarm.

@Motorola Damir @Motorola Dejan

Da li ste imali ovakvih primedbi i šta je rešenje, ukoliko ste u toku.

Hvala!
 
Po meni je jedina mana nedostatak periskopske kamere. Meni je ova stavka trenutno bitna.
 
Razmišljam da uzmem ovaj model. Pročitao sam na negde da su ljudi kudili zaštitu ekrana, tipa da su se posle par nedelja videli tragovi korišćenja/manje ogrebotine.
Kakvo je vaše iskustvo?
 
I ja sam isti takav, zato i pitam. 😁 Generalno sam navikao da nosim telefone bez ikakvih maski, dodatnih stakala i sl.
Al naravno, šta je tu je, nego bude ti u prvi mah krivo ako primetiš posle kratkog vremena.
 
Kakav je sa update -ovima ,tj.kolko su ažurni i brzi ovi iz Motorole ?I kako bi uporedili njihov os sa drugima ,npr.oneplus,Xiaomi i sl..Motorolu nisam imao ,jesam Xiaomi ,Samsung ,OnePlus pa ne znam gde BiH je svrstao u poređenju sa njima ..
 
Na dva meseca puštaju sigurnosnu zakrpu. Sa androidom po malo kasne, ali pre ili kasnije pošalju apdejt.
 
Podrska ocajna ,ko voli redovne zakrpe i azuriranja neka ih zaobilazi
Softver kao softver prilicno dobar slican cistom androidu
Telefoni kao parce hardvera prilicno dobri
 
Insistiranje na ažuriranju je bitno kod nekih proizvođača koji imaju kompleksan UI. Kod Motorole je Android u skoro izvornoj formi i nema toliko toga da se ažurira u kratkim periodima. Bezbednosne zakrpe kao što već napisah dolaze na dva meseca, a neki uređaji poseduju i Thinkshield zaštitu, pa je bezbednost svakako na nivou. Takođe, nema mnogo nepoželjno preinstaliranog softvera . Prelistajte teme na ovom forumu i videćete da su teme kod pojedinih brendova toliko zatrpane kojekakvim budženjima, ispravkama i sl. da se čovek prosto zapita rade li ti uređaji ili ne. Motoroli se svašta nešto može zameriti, ali upeglanost softvera i fluidnost u kategoriji kojoj pripadaju su zaista odlični. Moglo bi se reći da su čak i dosadni, jer sve radi kako treba, pa ono, nema baš o čemu da se kokodače na forumu.

Meni recimo smeta loša oleofobna zaštita, mogla bi biti bolja.
 
Kakvi su zvučnici na tel? Poređenja radi sa Google Pixel 6 Pro ili iPhone 13 pro max? Neko troumljenje imam oko Motorole, Huawei, Honor tabora... Specifikacije su kod Motorole top samo me zanima zvuk, Huawei i Honor sam čuo jedini Motorolu nisam..
 
To na linku što piše o random restartovanju ili gašenju telefona... to je stara priča već 2-3 godine minimalno kod Motorola se dešava. Ja sam na Edge 20 doživeo nekoliko puta samo se restartuje sama od sebe.
Eto ni to ne mogu da reše a gde će da ažuriraju redovno telefone. Komedija će ispasti od motorole na kraju...
 
Vidiš da je reset, sve bi bilo ok, mislim skoro sve..

ALI... Nije, ovo je kompletno gašenje, zakasnio sam unazad par meseci, sigurno jedno 10-tak puta na posao, ne zvoni alarm, kada je telefon ugašen.
Vikendima kad ne koristim toliko telefon, ostavim ga na stolu i zateknem ugašenog, upalim, on na 50,60% baterije..
 
Očaj od telefona, tek kad se neko zezne i krene da gugla o tim dečijim bolestima na motoroli onda shvati čovek da je vreme da telefon ide na oglase. 😂 Barem oni ljudi koji dođu sa krštenog OS-a se razočaraju.
 
Vidim dosta negativnih emocija oko Motorola edge 40 pro modela.
Ja sam koristio Samsung note 10plus, pixel 6 pa sad ovaj. Deluje dosta dobro ovaj Telefon, nadam se da necu da se razocaram


Da odgovorim pitanju za zvuk: u odnosu na pixel 6 mislim da ima jaci/bolji zvuk na zvucnicima.
 
Realno svaki smartphone zna imati problema, uglavnom su softverski. Ljude često smara da nakon update urade factory reset. Upravo to reši većinu problema. Čitah gore komentare sa LenovoMotorola foruma, vidim postoje problemi ali nisu masovni. No iritirajući je da imaš telefon od 800+€ i da ti pravi takve probleme.
.
.
-Koliko su recimo ljudi imali probleme sa Google Pixel 6 Pro serijom...no subjekativno nisam imao niti jedan od tih problema.
 
Nisu masovni, nisu stigli svi da se jave.

Ovo nije hw problem pa ne može da bude da negde jeste, negde nije, već je sw i prisutan je kod svih, ali ga neki svojim korišćenjem ne izazovu, a kod nekih je učestao.
 
Vidiš da je reset, sve bi bilo ok, mislim skoro sve..

ALI... Nije, ovo je kompletno gašenje, zakasnio sam unazad par meseci, sigurno jedno 10-tak puta na posao, ne zvoni alarm, kada je telefon ugašen.
Vikendima kad ne koristim toliko telefon, ostavim ga na stolu i zateknem ugašenog, upalim, on na 50,60% baterije..
Meni ni jedan android telefon nije hteo da aktivira alarm kada je ugašen.
Očaj od telefona, tek kad se neko zezne i krene da gugla o tim dečijim bolestima na motoroli onda shvati čovek da je vreme da telefon ide na oglase. 😂 Barem oni ljudi koji dođu sa krštenog OS-a se razočaraju.

Čist Android je za mene fantazija.
 
Jeli urađen hard reset nakon update? (Da li uopšte pokušan hard reset) Alarm se neće aktivirati ako je tel ugašen to je činjenica. Kod nekih proizvođača postoji opcija da se tel ugasi i posle sam upali u određeno vreme i tada alarm može da radi.
-
-
Ima li opciju pametnog punjenja?
 
Nazad
Vrh Dno