Šta je novo?

Motorola EDGE 20/PRO/LITE

Čitam komentare na GSM areni i dalo bi se zaključiti da su ljudi očekivali da dobiju flagship telefon upola cene.
 
Tako to uvek bude :D

Izašao je update za Ready for i za Moto camera content 3.
 
Šta je content 3?
 
Pa app se tako zove...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210921-185641~2.png
    Screenshot_20210921-185641~2.png
    60.8 KB · Pregleda: 21
Praviću se da sam video poboljšanja 😀
 
Praviću se da sam video poboljšanja 😀
Pazi ako su već izašle zakrpe možda su svesni da može dosta bolje.
Inače ako imate visa karticu banke inteze u Gig**ronu imate popust 15% pa onda telefon izađe 53550rsd ;-)
Sad vidim da ne važi za artikle gde je šok cena. Iskreno šokiram se kad vidim da je skuplje od najavljene cene od strane same motorole xD
 
Poslednja izmena:
Kod njih je 99% artikala na "sok ceni" i "top ponudi" za koje ne vazi popust.
Nego ima li nekih poboljsanja sa apdejtom?
 
Imam samo jednu žešću nedoumicu, kakav je sound qualitiy u sluškama, nigde u testovima ništa o audio performansama, nema ono 24-bit/192kHz audio. Kod mene u mobu je oko 70Gb muzike a on je glavni nosač zvuka povezan na sluške ili na 2.1, 5.1 i 7.1 zvučnike. Ima medju vama neki audiofil. Nebi se ja mnogo zadržavao u radnji, tras lovu, tras mob i ajd zdravo.
 
Da li se zna kada bi mogao da se pojavu u A1
Trebao je da stigne ove nedelje, pa sledece, pa...
Video sam da je neko iz Motorole na Yt recenziji vezano za pitanje kad stize u slobodnu prodaju odgovorio da stize neka ogranicena kolicina u tu radnju.
Verovatno neko iz Motorole cita temu o njihovim proizvodima pa moze da nam da odgovor.
Izgleda dok se 20 pro pojavi da ce da zastari .
 
Imam samo jednu žešću nedoumicu, kakav je sound qualitiy u sluškama, nigde u testovima ništa o audio performansama, nema ono 24-bit/192kHz audio. Kod mene u mobu je oko 70Gb muzike a on je glavni nosač zvuka povezan na sluške ili na 2.1, 5.1 i 7.1 zvučnike. Ima medju vama neki audiofil. Nebi se ja mnogo zadržavao u radnji, tras lovu, tras mob i ajd zdravo.
Imao si Mi 9T Pro, ako se sećaš kako on radi, ovo radi na istom nivou kao on. Bar ja ne vidim razliku nikakvu a nije da istu ne znam da primetim.
 
Imao si Mi 9T Pro, ako se sećaš kako on radi, ovo radi na istom nivou kao on. Bar ja ne vidim razliku nikakvu a nije da istu ne znam da primetim.
Prilično si siguran u nešto što je verovatno nemoguće, Mi 9T Pro je bio mob vrhunskh muzičkih karakteristika, Hi-Res Audio, audio chipset Qualcomm WCD9375.
 
Ako je motorola zakinula na zvucniku, sigurno se nisu otvorili za audio cip...
 
Prilično si siguran u nešto što je verovatno nemoguće, Mi 9T Pro je bio mob vrhunskh muzičkih karakteristika, Hi-Res Audio, audio chipset Qualcomm WCD9375.
Ja nisam rekao da sam u bilo šta siguran već da ja između ta dva telefona ne vidim razliku u zvuku. Oba su mi ovde. Međutim pošto ti takav odgovor očigledno nije dovoljan/adekvatan, moraćeš više informacija da pribaviš sam.
 
Prilično si siguran u nešto što je verovatno nemoguće, Mi 9T Pro je bio mob vrhunskh muzičkih karakteristika, Hi-Res Audio, audio chipset Qualcomm WCD9375.

Daleko je taj telefon od ''vrhunskih muzičkih karakteristika'', ali je veoma dobar svakako, kao i većina SD uređaja u toj klasi.

Već preko 4 godine Qualcomm čipsetovi srednje i visoke klase koriste praktično isti DAC i istu ili veoma sličnu propratnu tehnologiju, tako da su u tom smislu napredovali na polju audio kvaliteta.
Dakle, DAC je isti a sve ostalo je na kompanijama koje koriste te čipsetove - implementacija, unutrašnji dizajn, softver i slično. U tom smislu, do sada se pokazalo da određene kompanije (Apple, htc, Samsung, Sony, povremeno Meizu, Xiaomi i na kraju LG) mogu da naprave uređaje koji prave razliku na tom polju (često i uz bolja softverska rešenja, i da zanemarimo da su neki koristili još bolje DAC) ali u poslednje 2-3 godine je sve manje telefona koji imaju slab audio kvalitet.



U prevodu, mali je broj novijih smartfona sa lošim zvukom preko slušalica ali su uglavnom podešeni i optimizovani za manje zahtevne slušalice i najviše za in-ear, pa onda i za sve popularnije BT/TWS. Zvučnici su druga priča mada su skoro svi proizvođači dosta napredovali i na tom polju, pa je sve manji broj telefona bez stereo zvučnika i odgovarajućih pojačala za iste. Naravno, ti zvučnici su dobri za standarde smartfona i za tu svrhu, nisu tu da bi zamenili pravo ozvučenje.

Ako Motorola nije nešto ozbiljno pogrešila pri toj implementaciji Qualcomm hardvera (a verovatno nije) onda se treba fokusirati na izbor što kvalitetnijih slušalica a ne na nijanse između Xiaomi i Motorola audio izlaza.
Ipak, pošto su zvuk i utisak o audio kvalitetu nešto što je veoma subjektivno, uvek je najbolje probati uređaj pre kupovine i proceniti da li ispunjava očekivanja. Možda najdrastičniji primer za ovo je činjenica da neki korisnici i dalje preferiraju zvuk preko starih htc M7/M8 nego preko novijih i boljih LG V50/V60, najverovatnije zbog softverskog htc ''bojenja'' zvuka i EQ.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam rekao da sam u bilo šta siguran već da ja između ta dva telefona ne vidim razliku u zvuku. Oba su mi ovde. Međutim pošto ti takav odgovor očigledno nije dovoljan/adekvatan, moraćeš više informacija da pribaviš sam.
U pravu si, ti si dao svoj lični sud poredeći oba, da kažemo sa stola, a ja počeo da se razmećem nekim podacima. Izvini
 
Mislim da je hsv.stoned lepo objasnio neke stvari ,jednostavno da i najveca neznalica moze da shvati
Problem je kao i uvek preveliko ocekivanje ,ovo nije premium model
I kao takav ne nudi ono sto premium modeli nude(ne pricam samo o zvuku),svidjalo se to nekome ili ne
Cini mi se da i dalje pri nalazenju mana se to stalno zaboravlja i zato i dolazi do bespotrebnih rasprava
Ko hoce odlicnu kameru vrhunski zvuk itd itd ispruzite se 1000 i vise evra i uzivajte a verujte mi opet cete mu naci manu
Da li je ovo najbolji model za 500e ,po meni jeste ne vidim ista bolje a da je novo
Po prvi put danse slozim sa Pecom
 
Kao audiofil, moras znati da je najbitniji uredjaj poslednji u nizu, tj najblizi usima...
Tako da to trazenje razlika izmedju dac-ova na mobilnim telefonima vodi u pogresnom smeru.
Nadji dobre slusalice koje daju zvuk koji ti se svidja. I to ce ti biti dovoljno u 99% slucajeva.
U preostalih 1 posto trebace ti pojacalo za slusalice (ako ispadne da ti se svidjaju ba te slusalice kojima treba boost).
Ne postoji los audio izlaz na telefonima danas, cak ni na onim od 100e.
 
Mislim da je hsv.stoned lepo objasnio neke stvari ,jednostavno da i najveca neznalica moze da shvati
Problem je kao i uvek preveliko ocekivanje ,ovo nije premium model
I kao takav ne nudi ono sto premium modeli nude(ne pricam samo o zvuku),svidjalo se to nekome ili ne
Cini mi se da i dalje pri nalazenju mana se to stalno zaboravlja i zato i dolazi do bespotrebnih rasprava
Ko hoce odlicnu kameru vrhunski zvuk itd itd ispruzite se 1000 i vise evra i uzivajte a verujte mi opet cete mu naci manu
Da li je ovo najbolji model za 500e ,po meni jeste ne vidim ista bolje a da je novo
Po prvi put danse slozim sa Pecom
Ne mora više da se kupuju premijum modeli od 1000eu da bi se od njih očekivale odlične audio performanse, dokazao je Xiaomi kada je izbacio Mi 9T Pro za 500eu. Dakle batalite više tu priču o premijum modelima, pričam ti prči za bespotrebno dizanje tenzije.
 
I da dodam pošto ne mogu da se setim kako se dopunjuje post, ne pada mi na pamet da jurim sluške sa kojima ću da dobijem zvuk kakav očekujem, koristim Sennheiser CX 300s i to mu je to, slušalice koje meni pružaju maksimum.

A sad da se vratimo na opštu temu i izvinite što sam pomenuo zvuk u sluškama po pitanju muzike.
 
Nije vezano za telefone, ali ima logike. U autu imam Bose ozvučenje od nekih 550 W (9 zvučnika + vufer). Pošto nemam CD/DVD plejer već čitač SD kartica, na kartici ima muzike kakve god hoćeš i od kad god hoćeš. Kada je mp3 fajl loš (previše kompresovan) nikakvo ozvučenje ili procesing zvuka tu ne pomaže, jednostavno zvuči očajno. Kada je niža kompresija, zvuk je veoma dobar. E sad kada bih imao neki FLAC ili sličan format, verujem da bi to zvučalo još bolje. Dakle, po mom mišljenju kvalitetan format audio zapisa je možda uz dobre slušalice odlično rešenje.
 
Opet se nekako okrenulo na to da nešto kod ove motorole ne valja :D I to opet na osnovu tvrdnji baziranih na ne znam ni ja čemu :D

Elem da se uozbiljimo, google ne kaže mnogo na temu specifikacija a nije da se nisam potrudio da nađem. Tako da dok se do istih ne dođe, stvarno ne vidim nešto merodavnije od nas koji to koristimo. A iskreno ne vidim prostora da se priča o tome da zvuk ne valja, baš dobro se čuje.
 
Na kom polju EDGE pro 20 zaostaje i koliko, od recimo nekog flagship Samsunga? I da li je bolje kupiti polovnog Samsunga?
 
Na kom polju EDGE pro 20 zaostaje i koliko, od recimo nekog flagship Samsunga? I da li je bolje kupiti polovnog Samsunga?
Kamere i zvucnik su glavna mana telefona, sve ostalo je ok. Takodje Samsung daje duplo duzu softversku podrsku.
 
Ponavljam zvučniku ništa ne fali, samo ih nema dva.

Kao najveću "manu" ja sam izdvojio kameru. I to ne jer je loša nego jer je srednja klasa neka a ne flegšip kamera. Nema bežično punjenje takođe. Ovo ostalo je zaista premium i telefon je ozbiljno dobar i zaokružen proizvod.
 
Pa ni Mts nije bolji.
Maloprodajna cena Edge 20 (ne pro) 62.000 dinara.
 
Maloprodajna cena je uvek naduvena kod svih operatera, njima se ne isplati da ti daju bez tarife 😉
 
Nazad
Vrh Dno