Šta je novo?

Monitor do nekih 20k (eventualno malo preko ukoliko baš odskače kvalitet)

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,188
Poena
240
Dajte neki predlog za kežual gejming (PC i PS4 običan) i Netfliksovanje. Bitna napomena je da su meni standardi za kvalitet jako niski, ne vlažim na herce, rezolucije i ostalo (čak sam i prezadovoljan monitorom SAMSUNG S24D300, koji sam uzeo pre skoro 4 godine), ali bih hteo malo da se častim nečim boljim. E, sad, isplati li se, po vama, ili ne? Bitno je da je monitor bar 24'', ne mora da bude veći, a može. Nisam puno sam istraživao jer se i ne razumem, ali mi je par zapalo za oko. Voleo bih da su mu ivice oko ekrana što manje jer mi to vizuelno deluje super :d Na primer ovaj https://www.emmi.rs/monitori-monitor-238-led-lenovo-l24q-10.11.html?productId=75099
Ili možda ovaj široki https://www.emmi.rs/monitori-monitor-25-lg-25um58-p-ips.11.html?productId=56557
Upao sam na trenutak na kupujemprodajem i ne bih se žalio ni na zakrivljen monitor, kao što je "Samsung C24F396 24"zakrivljen LED monitor (16:9) 160evra".

Vidim na istom oglasu se pominju neki "televizor-monitori", nikad čuo za to, valja li čemu?

Hvala što ste pročitali jedan od najglupljih zahteva za pomoć i unapred se izvinjavam na traumama i glavobolji.
 
Samo fiskalni račun imam i onaj papir o dostavi. Ima i neke upakovane papire koje nisam otvarao jer su u vakuum foliji, verovatno neko uputstvo.
Razmisliću do sutra, testiraću večeras opet monitor pa ako odlučim zvaću ih sutra pa ću videti šta kažu

Edit
Na tom liku koji sam ja postavio piše da ima samo d-sub ili vga ulaz što mi je čudno, pitaću ih kada ih budem nazvao da li ima i dvi

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Znam, video sam na drugim sajtovima sve ulaze koje ima, ovde nisu dobro napisali
Ako ga budem naručio uzeću i hdmi kabal da ga isprobam i preko toga
Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Našao sam sada i tri mrtva ili zaglavljena piksela. Sutra ću ih zvati, sada bar imam razloga, mada ne verujem da imam neka prava u ovoj zemlji i da će mi uvažiti žalbu
 
ne zovi da reklamiras,tako ti je novac zarobljen 30 dana ako si srecan,to im je rok za reklamaciju,plus nisu duzni da ti vrate lovu,to samo ako ne mogu da poprave ili da ti zamene istim...zovi i kazi da hoces da vratis kao neodgovarajuci i ne objasnjavaj dalje,ako krenu da vrdaju kazi da po zakonu imas rok od 14 dana da vratis kao neodgovarajuc i da si spreman da zoves trzisnu inspekciju.nikakvi potpisi niceg,reklamacije,ako nisi u mogucnosti da im poneses nazad i na licu mesta zahtevas pare samo neka ti posalju kurira da pokupi nazad montor.

edit:

ovo sa povratom nije fora ili rupa u zakonu,na nevidjeno si uzeo monitor i zakon te stiti bas u ovim slucajevima,na reklamama i oglasnoj stranici nije nista pisalo o isijavanju i tri mrtva piksela,tj da si ga video u sopu sigurno ga ne bi uzeo.ovo vazi samo za kupovinu na nevidjeno (dakle onlajn ili telefonom).niposto ne reklamiraj i ne potpisuj podvrdu o reklamaciji.
 
Poslednja izmena:
Malo pre sam im napisao e-mail da sam primetio tri mrtva piksela itd i da želim povraćaj novca ili drugi monitor uz moju doplatu, slikao sam te mrtve pikseli i poslao im slike.
Nisam pročitao tvoju poruku na vreme, sad je gotovo.
Videću sutra šta će odgovoriti, a i nazvaću ih kada se probudim.
Pa šta onda da potpišem ako uopšte dođe kurir po monitor? Ja ne znam da li je to reklamacija ili nešto drugo, uvek me mogu zeznuti nekako.

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako mene pitas nije kasno,to je samo mejl,bitno je da nije nista potpisano...mozes kad ih budes zvao lepo da im kazes vracam kao neodgovarajuc,ali ne moraju pare nazad,ako imate AOC-a na stanju posaljite njega i ja doplatim razliku.tek kad i ako krenu da vrdaju krenes mirnim tonom da im saopstavas kako znas svoja prava i zakon i da ces biti prinudjen da zoves trzisnu inspekciju da ih ostvaris.
 
Zvao sam ih, kažu nema problema. Videli su slike sa crknutim pikselima i rekli su ga da ga spakujem, doćiće sutra neko po monitor.
Trenutno nemaju onaj AOC pa će mi vratiti pare, a ja kada dobijem pare videću u onim prodavnicama da ga naručim

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
samo vodi racuna da ne bude klasicna reklamacija,jer onda po zakonu imaju pravo 30 dana pre nego te razduze (vrate ti novac).ovako kao neodgovarajuc moraju odmah da ti vrate pare.
 
Pa sad, obećao mi je lik koji se bavi reklamacijom da će mi vratiti pare.
Nazvao sam jednu prodavnicu i imaju oko desetak onih AOC monitora, ali prvo ću sačekati da mi stignu pare

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
ne zovi da reklamiras,tako ti je novac zarobljen 30 dana ako si srecan,to im je rok za reklamaciju,plus nisu duzni da ti vrate lovu,to samo ako ne mogu da poprave ili da ti zamene istim...

Prvih 6 meseci od kupovine mogu da popravljaju isključivo uz pismenu saglasnost kupca. Čak štaviše ti biraš da li želiš da popravljaju, zamene za isto ili ti vrate novac. Tako da, jesu dužni da ti vrate novac ako se tako izjasniš.
 
Tako smo se dogovorili preko telefona da će mi vratiti pare pošto nemaju AOC monitor. Danas bi trebalo da dođe kurir po monitor kako je juče obećao onaj lik.
I da, mislim da svaki monitor ima foliju preko okvira kada je nov, e ovaj je nije imao. Sigurno ga je već neko vraćao do sada

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Prvih 6 meseci od kupovine mogu da popravljaju isključivo uz pismenu saglasnost kupca. Čak štaviše ti biraš da li želiš da popravljaju, zamene za isto ili ti vrate novac. Tako da, jesu dužni da ti vrate novac ako se tako izjasniš.

odlicno ako je tako,do sad meni nikad nije bilo,doduse nisam odavno nista reklamirao tako da moguce i da su to promenili.do sad je bar u a*ti grupaciji uvek bilo reklamiras,potpises potvrdu i onda cekas uvek do kraja zakonskog roka da te razduze ili zamene.
 
Danas zovem u 14 sati prodavnicu da vidim kad dolazi kurir, oni kažu zaboravili su da pošalju kurira, pa posle je zaboravila da mi javi da li su poslali, pa kaže doćiće kurir za pola sata, ja u tom trenutku naručio AOC monitor sa drugog sajta... Prođe tri sata nema kurira, ja zovem ljubaznu tetkicu da joj preti pravljenjem bebe u pokušaju jer piše da rade do 17 sati, sreća se nije javila i u tom trenutku je došao kurir i odneo monitor.

Čim dobijem pare od njih blokiraću njihov sajt na tri načina da više slučajno ne bi opet naručio nešto od njih

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam ništa dobio da potpišem pa i nisam, jedino mi je ostavio priznanicu da sam mu dao paket.
Danas se nije ništa dešavalo, nisam ih zvao niti oni mene, mislim možda nisu dobili paket pa ću sutra.
A sutra mi stiže AOC pa ću napisati utiske

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Meni je juce stigao ovaj LG, boje su neverovatne, slika je odlicna, meni, uglovi gledanja skoro full, tek sada kapiram ove pohvale za IPS panele. Svidja mi se bas kako izgleda, i ako je neki glossy shit. Mozda mi je malo visok, a mozda mi je i novo, pa se nisam jos navikao. Odmah sam primetio da probija malo pozadinsko svetlo u donjem desnom uglu, ali mi ne izgleda strasno, cak mi je i tamna pozadina. Ostalo nisam nista gledao, nista jos nisam menjao u podesavanjima, a vidim da ima tonu nekih opcija, moracu malo da pogledam, a ako bude jos negativnih stvari, napisacu ovde, ako neko bude gledao nesto slicno da uzme.
 
Ima u ovoj temi sigurno 3, 4, 5 monitora 24" sto se pominju, sigurno i neki imaju i zvucnike, pogledaj. Ja se ne bih bas usudio da nesto preporucujem, i ako sam gledao monitore prethodnih par nedelja, i kupio sam ovaj LG 24MP68VQ-P, pa ako te on konkretno interesuje, slobodno pitaj sta god.

Ostalo, jedino sto znam je da za taj novac, eventualno plus par desetina evra, imas solidan izbor, i neki veci monitor mozes da gledas, u sustini namena monitora moze dosta da ti pomogne u izboru.
 
Da ne otvaram novu temu, koji 24" monitor bi preporučili za oko 200 eur ali po mogućnosti da ima zvučnike

Tesko je dati sigurnu preporuku zbog dobro poznate panel (a i QC) lutrije.

23.8''
24''
Sad ti preostaje samo da guglas utiske i testove..

Po mom misljenju (za neku osnovnu upotrebu prosecnog korisnika) iznad 200e+ ipak treba traziti neki 2K IPS vece dijagonale a 24'' FHD do 200e.

Ovaj AOC (17.5-20k din) deluje zanimljivo: https://www.amazon.co.uk/AOC-I2490VXQ-BT-Widescreen-Multimedia/dp/B06ZZCLDMM
Ovde imas i demo zvucnika:


Nisam probao taj AOC ali je cinjenica da veoma cesto nude isti (ili cak malo bolji) kvalitet po nizim cenama od konkurencije. Skoro 2 godine koristim i2481fxh i veoma sam zadovoljan a uverio sam se da je po kvalitetu panela/prikaza malo bolji od Dell slicne cene. Generalno postoji citav niz monitora te cene koji su prilicno izjednaceni tako da je bitnije imati srece u QC i panel lutriji :d


PS

Dobar je taj Asus verovatno mada postoji nekoliko modela po slicnoj ceni i tesko je reci koji je bolji. Samo razmisli da li ti odgovara FHD na 27'' (nije strasno, zavisi sa koje udaljenosti se gleda u monitor ali je cinjenica da nekima itekako moze da smeta). Imas i ovaj AOC: https://eu.aoc.com/en/products/i2790vq-bt
 
Poslednja izmena:
Meni je juče stigao AOC od 32" pa da javim utiske.
Prvo sam imao problema jer moja matična ploča ne podržava tu rezoluciju 1440p, našao sam na oglasu grafičku karticu koja ima garanciju 3 godine, rudarila je od februara. Asus RX560, kupio sam je i sada monitor radi preko hdmi kabla, mada može i preko Displej porta...

Posle onog HP od 27" ovo je stvarno wow što se tiče veličine, ali kada se podesi rezolucija i dalje su mi slova i prozori sitno, tako da je ok veličina, a za filmove da ne kažem koliko je bolje.
Uglovi gledanja su takođe ok, nisam proveravao da li probija svetlo, ali deluje mi za sada da je sve u redu, čak i sve stare igrice koje imam podržavaju tu rezoluciju, a skinuo sam i doom 4 pa ću je probati.
Jedina mana je sto se ne može podešavati po visini, sto mi je svakako dosta visok još i monitor pa mi je iznad glave, malo je zeznuto ali šta da se radi.
79fa4a24509af03adf8e707db418cb49.jpg
50b46bac62855ac3359105dd09cd948c.jpg


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa ovim jeftinijim Philips monitorima, recimo 243V7QSB i 273V7QSB? Ne nalazim neke korisne recenzije.
I može li još uvek kod nas da se nađe AOC 2490VXQ?
 
Nazad
Vrh Dno