Šta je novo?

Monitor do nekih 20k (eventualno malo preko ukoliko baš odskače kvalitet)

Sympathy Chan

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2011
Poruke
2,188
Poena
240
Dajte neki predlog za kežual gejming (PC i PS4 običan) i Netfliksovanje. Bitna napomena je da su meni standardi za kvalitet jako niski, ne vlažim na herce, rezolucije i ostalo (čak sam i prezadovoljan monitorom SAMSUNG S24D300, koji sam uzeo pre skoro 4 godine), ali bih hteo malo da se častim nečim boljim. E, sad, isplati li se, po vama, ili ne? Bitno je da je monitor bar 24'', ne mora da bude veći, a može. Nisam puno sam istraživao jer se i ne razumem, ali mi je par zapalo za oko. Voleo bih da su mu ivice oko ekrana što manje jer mi to vizuelno deluje super :d Na primer ovaj https://www.emmi.rs/monitori-monitor-238-led-lenovo-l24q-10.11.html?productId=75099
Ili možda ovaj široki https://www.emmi.rs/monitori-monitor-25-lg-25um58-p-ips.11.html?productId=56557
Upao sam na trenutak na kupujemprodajem i ne bih se žalio ni na zakrivljen monitor, kao što je "Samsung C24F396 24"zakrivljen LED monitor (16:9) 160evra".

Vidim na istom oglasu se pominju neki "televizor-monitori", nikad čuo za to, valja li čemu?

Hvala što ste pročitali jedan od najglupljih zahteva za pomoć i unapred se izvinjavam na traumama i glavobolji.
 
E niko mi nije odgovorio dva dana pa sam danas naručio taj HP što sam gore napisao, ali nisam u Gigatronu jer tamo je on 25k, a na drugom sajtu je 22k što je 3000 razlike, nije malo.
Evo ovde sam ga našao, ona ljubazna tetkica mi je rekla da će stići u petak, a do tada mogu samo da maštam :)

https://www.technomarket.rs/hp-v270-ips-led-backlit-monitor-27-1920x1080-3y-3pl17aa

Mada onaj AOC što si mi preporučio ima osvetljenje 250 pa ne znam da li bi mi odgovarao, a i mnogo je velik, ima 31,5˝, ne znam nisam ga uživo video, možda bih ga i kupio, ali sada je gotovo kada sam naručio onaj HP
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno nisam gledao vece monitore od 24", tako da nisam mogao da komentarisem nista, za te vece ekrane, cini mi se da bi bila potrebna veca rezolucija, a meni to nije bila opcija, a i prostor mi je ogranicen.

Inace, ja i dalje cekam monitor, sada bi mi bilo svejedno sta sam porucio, samo da mi stigne nesto, pre neki dan mi stigne poruka da je monitor poslat, sve sa kodom da pratim kurire, medjutim posle par sati stize obavestenje da je greska u pitanju. Otkazao bih mozda sve, ali odgovara mi dogovor, nesto cemo i da menjamo od opreme, tako da mi cena bas odgovara, ali ispade da moram da cekam desetak dana, ako se uopste i desi.
 
monitor skalira odlicno,tako da ta prica o rezoluciji je besmislena.prostorno 32" je za nekih 5-6 cm duzi a da budemo realni bas retko visina moze da bude problem.ali hej,tvoje su pare,ako je tebi okej da das na manji,losiji,monitor sa manjom rezolucijom i sporijim osvezavanjem iste pare i cekas pride 10 dana da se smiluju da ti ga zapravo prodaju,tvoja stvar.
 
Okay, kapiram da si u pravu, nisam ja nista mislio, mozda se nisam dobro izrazio, moja, licna, preferenca je uvek bila, manji ekran veca rezolucija, odnosno, ako su dva monitora razlicite velicine, a iste rezolucije, nekako mi je uvek bila bolja, ostrija slika na manjem monitoru. Sad, da ne ulazim u neke detalje, shvatam da to zavisi i od kvaliteta monitora i mnogih drugih faktora, a i kazem, stvarno ne pratim apsolutno nista od tehnologija, hocu da kazem, te moje preference, iskustva, sta vec, datiraju jos od pre 10+ godina i vise, i mogu da prihvatim da je moje razmisljanje u ovom slucaju zastarelo, sta god, nemam problem sa tim, jednostavno ne znam dovoljno o tome.
 
1080p na 27" je 81.59 ppi.
1440p na 32" je 91.79 ppi.

tako da i ta prica o 'ostrini' pada u vodu,jer je i to znacajno na strani AOC-a.

edit:

nisi citao,nece da mu ga prodaju jer nemaju vec je na cekanju 10 dana,verovatno dok ga naruce.ne treba nista da vraca,samo moze kurtoazno da ih pozove i da im lepo kaze kad vec zavlacite necete videti pare.
 
Poslednja izmena:
1080p na 27" je 81.59 ppi.
1440p na 32" je 91.79 ppi.

tako da i ta prica o 'ostrini' pada u vodu,jer je i to znacajno na strani AOC-a.

Pretpostavljam da je to neki pixels per inch, ili sta vec, meni je sve ovo super, eto, svaki dan nesto novo moze da se nauci. Koliko li je ppi na 23", 24" Full HD rezolucija?

Ja tek sad vidim da ti pricas o konkretnom monitoru, moja prica je bila uglavnom u generalnom nekom smislu, ja taj AOC monitor nisam ni pogledao, bukvalno sam tek sada pogledao i vidim da on ima vecu rezoluciju od HD, sto na neki nacin i ide u prilog mojoj prici, veci monitor zahteva vecu rezoluciju, ali veca rezolucija povlaci, da ne kazem zahteva, neke druge stvari.
 
"What, was the joke that bad?" :)

Daj, molim te, ne postoji nikakav razlog da se neko uzbudjuje, samo razmenjujemo misljenje, vidim da si upucen, ni u jednom trenutku ne sporim nista receno od bilo koga, meni je sve ovo super, ja pozdravljam svaku pristojnu diskusiju.

Mozda je doslo i do neke zabune, ja sam samo odgovorio na konstataciju korisnika Drafer da mu niko nije odogovrio na upit, u smislu, ja nisam ni gledao monitore vece od 24", pa samim tim nisam ni mogao da mu odgovorim, posto je on od starta napisao da gleda monitore od 27", i onda se prica malo razvila u nekom drugom smeru.

Da ne bude neke nove zabune, ja gledam lg 24mp68vq-p monitor, odnosno, njega sam porucio, uz neki dogovor sa prodavcem i nekom razmenom, mene licno ce izaci negde oko 15 hiljada dinara, ne pisem ovo u vezi sa prethodnim komentarima, eto cisto da bi znali tacno o cemu se radi.
 
Ne bih to nikad uradio, naučio sam i to je to.
A i bolji mi je stepenasti napredak jer ću ga svakako menjati za koju godinu pa ću onda biti zadovoljan sa još većim ekranom, ovako ako odmah uzmem 31.5" šta bi onda za koju godinu trebao, nešto on 40".
Ako, samo neka mi radi ovaj, danas mi stiže a stari monitor ću prodati

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
E nikad vise LG neću kupiti. Kupio sam ćaleta LG TV i crkao je čim mu je prošla garancija. Znam, neko će reći dešava se, ali ipak to je LG a ne neki Kinez

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Evo stigao mi je monitor.
Na veličinu sam se brzo navikao, ali na boje ne mogu, nikako da podesim kako mi odgovara jer je drugačije osvetljenje, treba da se naviknem,
jedina mana mu je što ne mogu kao na starom da ga podešavam vertikalno


41692632_10155727999501398_4391981604965187584_n.jpg
 
Boga mi ja sam se usrećio sa ovim čudom samo tako.
Nema nikakav ugao gledanja, ako mi je pogled u centru monitora, donji deo ne vidim dobro osim ako se ne sagnjem pa opet gledam pod 90°.
Užas, pikseli imaju ugao gledanja kao krst, gore - dole i levo - desno, ako se gleda malo ukoso, vidi se ona stvar ;-)
Ovako izgleda noću sa crnom pozadinom, danju se ne vidi tako gadno.
Bolje da sam VA panel uzeo, ovaj IPS je đubre
c6b891db92e4d637a42272496e921982.jpg
23d78b5b8ece960ac551b388ddf869ff.jpg
7e5f548c2ffa5714672146c403e1e154.jpg
44f7b33ce1f549ed95c24cb3d6f7fb57.jpg


Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
jesi ga narucio putem neta ili telefonom (tj bilo kako sem da si otisao u maloprodaju i licno ga platio i pokupio)?imas rok 14 dana da ga vratis kao neodgovarajuci ako si ga tako uzeo i moraju da ti vrate pare.
 
Naručio sam ga preko neta, mislim da sam gore stavio link.
Ne znam šta da radim, mrzi me da se cimam ako će i sledeći monitor imati takvu sliku, koliko sam video na netu to je normalno kod IPS panela, samo što su ga navalili samo tako, zove gledanja praktički ni nema.

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
procitaj na temi o ips monitorima,AOC u par primeraka koji su uzeli ljudi sa foruma nema tih problema.a ako si bas toliko paranoican imas i VA verziju istog monitora koji naspram IPS-a ima nesto slabije boje,slabijeuglove gledanja,malo jaci overshoot ali i bolje crne i posto je VA,nema IPS glow-a sigurno (mada ni IPS verzija nema problem sudeci po ovima sto su uzeli i po ovom koji sam ja video).pride je nesto jeftiniji,mada ne znam koliko se krece tacno kod madjara,nema ga vise kod nas,razgrabili smo ga mi sa foruma (i ja sam uzeo jedan i oteo mi ga burazer sledeci dan :) ).

mozes i da sacekas da ga opet uvezu,nema teorije da ga opet ne uvezu jer se razgrabio kao keks,ali ja bar nemam definitivnu informaciju kad ce to biti.IPS verzija je dostupna preko 'madjara',kapiram da je i VA,ne vidim sto ne bi bila...
 
Znači ni nema ga u prodavnicama, dakle pričamo o nečemu što ni ne postoji.
Ako odlučim da menjam onda ću videti na istom sajtu da doplatim za bilo koji bolji monitor.

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
postoji,ima ga u tri prodavnice,sad videh,238e je cena,dakle nije neka usteda sa madjarima,oko 13e ako se dobro secam.VA verzije jos nema.ne vidim sto bi menjao u prodavnici gde si uzeo ovaj,pride su su ti uvalili verovatno refabrikovan komad,kad imas zakonsko pravo da uzmes pare nazad...
 
Pošalji mi linkove u poruci da pogledam gde ih ima. Ja sam sada na poslu pa preko telefona mi je teško da se snađem.

Pogledaću pa ću videti, treba da vidim da li moja integruša može da izvuče tu rezoluciju, imam intel HD 530, u mom potpisu piše koji procesor imam.

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
Imam dvi to koristim evo sad na trećem monitoru, to mi je i bio uslov kada sam tražio monitore, obavezno da ima dvi

Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
nisi razumeo,treba ti samo dvi D kabl.imas dve verzije - dvi I i dvi D.za punu rezoluciju i osvezavanje treba ti puni dvi D kabl,najcesce ti stari kablovi koje vucemo godinama su dvi I i tu si ogranicen na 1080p.dobra svar je sto su fazon 200 dinara.
 
Evo sada vidim da su imali taj AOC i u toj prodavnici gde sam ja uzeo HP, čak je jeftiniji bio nego na onim likovima koje si mi poslao pa ću ih sutra pitati da li imaju još na stanju, tamo je 26.800 dinara mislim...
Mislim da imam dvi-d, nisam sad siguran jer sam na poslu, ali ako taj HP ima ulaz za dvi-d onda je to taj kabal što ja imam, znam da ima jednu crticu pored pinova
Da li je tvoj AOC sa IPS ili sa mva panelom?

https://www.technomarket.rs/aoc-q3279vwfd8
Sent from my Huawei Mate 9 using Tapatalk
 
greska je u toj specifikaciji, Q3279VWFD8 je IPS a Q3279VWF dakle bez D8 na kraju je VA verzija.otet mi je Q3279VWF dakle VA.

nikad nisam cuo za tu prodavnicu,dobio si fiskalni i garantni list od HP-a?
 
Nazad
Vrh Dno