Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

sa elpidom radi ok, na V8 na 1070/1980 daje oko 880, na CN algoritmima postoji tzv "sweet spot" i morate ga pronaci, ako zelite da radi dobro, veci clock NE znaci veci hash
 
Poslednja izmena:
Imam ja jedan rig sa 6 X RX570 Nitro + (sve ELPIDE) i on kod mene radi na 1200/1980 i bacaju sve po 915h...
Trenutna situacija na pomenutom problematicnom rigu sa PULSE :

sad.jpg

primetio sam da ovaj problematicni rig duze radi kad su veci klokovi na HYNIX memorije...
 
Poslednja izmena:
Ja kopam cn heavy. Potrosnja 1kw na 9 ksrti 5x580 4x570. Hash oko 8400.
Trenutno mi je 1.5x isplatljiviji od monera

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jel vido neko ovu poruku od windowsa do sad, to sam sad prvi put vido a inace na onom rigu je sa PULSE karticama:

kjert.jpg
 
Monero [XMR] (CryptoNight)

Ја копам, cn sabre, просек 833 по карта.
Можда sabre daje manje h/s
I gpu intensity je 10 skoro na svi

edit:
Ali kopam sa xmr stark vega 1.5.0 mislim na vreme kad sam kopao etn i xmr da claymore dao puno vise.
A biosflash je isti od eth, samo su karte na default sve.
Imam jesna special rx 580 8gb daje 1020h/s
Mislim da su strapove sa strixx bile te koje daju 950h/s na nitro karte.
Ali premnogo je zamaranja da fleshujem karte oddleno.
Zatoa ok je i ovako.
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ја копам, cn sabre, просек 833 по карта.
Можда sabre daje manje h/s
I gpu intensity je 10 skoro na svi

edit:
Ali kopam sa xmr stark vega 1.5.0 mislim na vreme kad sam kopao etn i xmr da claymore dao puno vise.
A biosflash je isti od eth, samo su karte na default sve.
Imam jesna special rx 580 8gb daje 1020h/s
Mislim da su strapove sa strixx bile te koje daju 950h/s na nitro karte.
Ali premnogo je zamaranja da fleshujem karte oddleno.
Zatoa ok je i ovako.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Saber je ista prica kao heavy,samo neka varijacija heavy tacnije.
Meni 580 8gb 1140h/s. Al zato 4gb ne mogu preko 700

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Saber je ista prica kao heavy,samo neka varijacija heavy tacnije.
Meni 580 8gb 1140h/s. Al zato 4gb ne mogu preko 700

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Koj majner, ja imam puni 580 8gb, neke daju 780 neke 830 retko preko 900


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni isto stalno puca prva karta na nitro+ rx470, koja god podesavanja stavio, elpida mem je u pitanju i eth strapovi

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Meni isto stalno puca prva karta na nitro+ rx470, koja god podesavanja stavio, elpida mem je u pitanju i eth strapovi

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Povećaj voltažu na prvoj karti. Imao sam isti problem na kartama koje daju sliku.
 
Stavljao sam napon na def al opet ista prica, evo sad sam metio intenzitet na 45 i za sad sljaka vec 5min, ranije pucalo posle minut

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ajd ako ima neko podesavanja dobra rx550 2gb nek postavi...vidim neki na bitcoin talk napisao da mu daju 460h ali neko mi hakovao nalog pa ne mogu da ga pitam za podesavanja...ja najvise sto sam izvukao je 360
 
Isti problem kao i kod ostalih sto su gore pisali. Kopac 6x rx570 Pulse strepovi cini mi se 1500. U Srb-u na cn heavy ili greneralno bilo koji cn algo puca majner posle par minuta. Nema sta nisam probao, karte na def sa def naponom sa def biosom ma kakvi ista prica. Baguje restsrtuje masinu...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
I meni su ostale ne resen problem...
 
treba mi pomoc i objasnjenje

probao sam 1.6.8. miner i hocu da podesim da mi karte rade sa T1

bilo koja verzija do sada sto sam probao radile samo na def parametrima , cim cackam u conf fajl prijavljuje mi gresku u konf fail. :) posto mi je glava vec poludela sa cryptonight algoritom po principu cim ga vidim meni pada mrak na o4i :) , aj nadjite mi gresku :

{
"cryptonight_type" : "normalv8",
"intensity" : 0,
"gpu_conf" :
[
{ "id" : 0, "intensity" : 53, "worksize" : 8, "threads" : 1},
{ "id" : 1, "intensity" : 53, "worksize" : 8, "threads" : 1}

]
}

ovo su parametri za 270(x) , 7850 2gb memorije
dobio sam maks do sada 330-348h/s i 310-324 h/s (+/-10 hasha)

takodje
pustio sam malo xmrig miner (i 896, w 8) preko noci, radio je stabilno na stare karte (gore pomenute, 654 h/s zajedno) samo da dodam i sa adrenalinom 17.12.1 i 18.6.1 bez razlika u hash

zaboravih da napomenem taktovi na 960/1250 (270x) 920/1250 (7850)
 
Ljudi stavite intenzitet na 45 i nema pucanja, i gpu-z ne sme da vam bude u pozadini nikako, ja tako cepam od sinoc na eth klokovima i evo ceo dan nema pucanja

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Probajte heven da kopate, ovih dana ja bas isplatljiv koliko ce drzat to niko ne zna, al meni trenutno duplo vise od xmr i eth.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ma xmr calc laze za 20% sig, ovaj whattomine nema veze sa zivotom, samo za eth je koliko toliko tacan

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ma xmr calc laze za 20% sig, ovaj whattomine nema veze sa zivotom, samo za eth je koliko toliko tacan

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Ma kakvi ja to ne koristim. Za cn je najbolje na poolu naci kalkulator koliko ti daje. Wt ima samo par cn altova. A za eth je tacan jer se bas sporo mijenja dif

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Koja su ti podesavanja ako koristis srb miner, I na kom pool kopas?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja su ti podesavanja ako koristis srb miner, I na kom pool kopas?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Intenziti moras sam da pogodis dje ti najvise daje po karti, meni je za svaku 580 razlicito, jer ne mora da vazi veci intenziti veci hash.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Koliko se može dobiti hasha po kartici štelovanjem intensity u sitna crevca? Mislim u odnosu na auto intensity što miner sam izabere i podesi, koliko zna da varira?

Meni je to nezamislivo, više tipova kartica (470, 570, 580) plus ako nije za svaku kartu isto... užas, staviš samo za 1 više, crashuje miner u boljem slučaju ili zakuca rig, pa reset pa jovo nanovo. Ko će to udesiti...
 
Poslednja izmena:
Koliko se može dobiti hasha po kartici štelovanjem intensity u sitna crevca? Mislim u odnosu na auto intensity što miner sam izabere i podesi, koliko zna da varira?

Meni je to nezamislivo, više tipova kartica (470, 570, 580) plus ako nije za svaku kartu isto... užas, staviš samo za 1 više, crashuje miner u boljem slučaju ili zakuca rig, pa reset pa jovo nanovo. Ko će to udesiti...
Pa sta znam, koliko mi se cini ja sam dobio oko 150. Mada ako je tebi hash oko nekog prosjeka za te karte onda vjerovatno malo.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja nisam siguran da li uopšte može bolje, osim možda ovih 570. Auto intensity:

Majnerske safirke sa samsungom rx470 4gb 1200/1970 - 945 h/s (intensity 58)
XFX rx580 8gb samsung 1200/2100 - 985 h/s (intensity 71)
XFX rx570 8gb hynix 1200/2000 - samo 830 h/s (intensity 71) za njih nema šanse da nađem bolji strap od fabričkog, nekoliko sam probao i ne vredi, i na eth daju samo 28
 
Ja nisam siguran da li uopšte može bolje, osim možda ovih 570. Auto intensity:

Majnerske safirke sa samsungom rx470 4gb 1200/1970 - 945 h/s (intensity 58)
XFX rx580 8gb samsung 1200/2100 - 985 h/s (intensity 71)
XFX rx570 8gb hynix 1200/2000 - samo 830 h/s (intensity 71) za njih nema šanse da nađem bolji strap od fabričkog, nekoliko sam probao i ne vredi, i na eth daju samo 28
Ako pricamo o heavy algo meni je 56-59 intensity 2th. 1150 po karti saphire nitro +580 8gb sam memory.


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Pa podrazumevao sam da pričamo o v8 tj moneru pošto smo u ovoj temi.
Šta je na heavy isplativo da se kopa (u praksi)? Nisam u toku, još od propasti sumokoina.
 
Koje strapove koristite? Meni uglavnom sve kartice daju oko 850 h/s, srb miner koristim. Ostavio sam na auto, da sam odabere intensity.
 
Nazad
Vrh Dno